Büyükelçi

Büyükelçi

Son dakika büyükelçi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan büyükelçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan büyükelçi haber sayfamızda...

Büyükelçi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.678 büyükelçi haberi bulunmuştur.
ABD ve İtalya elçilerinden güven mektubu
ABD ve İtalya elçilerinden güven mektubuABD Büyükelçisi Jeffry Lane Flake ve İtalya Büyükelçisi Giorgio Marrapodi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güven mektubunu sundu.
27.01.2022Siyaset
'Krizi çözeceğine krize neden oldu'
'Krizi çözeceğine krize neden oldu'İstanbul'da yoğun kar yağışı nedeniyle binlerce vatandaşın yollarda saatlerce mahsur kaldığı sıralarda İBB Başkanı İmamoğlu'nun balıkçıya gitmesine tepkiler sürüyor. AK Parti Sözcüsü Çelik, “Krize müdahale edecek yönetimin kendisi en büyük krize neden oldu” derken, AK Parti Grup Başkanvekili Turan “Karda tuz, rakıda buz. Böyle hayat mı olur?” diye sordu.
27.01.2022Gündem
ABD'den Türkiye açıklaması: NATO'ya bağlı, vazgeçilmez bir müttefiktir
ABD'den Türkiye açıklaması: NATO'ya bağlı, vazgeçilmez bir müttefiktirABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, “Türkiye, NATO’ya sıkı sıkıya bağlı, vazgeçilmez bir müttefiktir ve sürekli değişimlerin yaşandığı bir bölgede önemli bir ortaktır” dedi.
26.01.2022Dünya
ABD Büyükelçisi Flake'ten Erdoğan'a güven mektubu
ABD Büyükelçisi Flake'ten Erdoğan'a güven mektubuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Büyükelçisi Jeffry Lane Flake'in güven mektubunu kabul etti.
26.01.2022Siyaset
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: İBB büyük bir yönetim zafiyeti ortaya çıkardı
Son dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: İBB büyük bir yönetim zafiyeti ortaya çıkardıİstanbul'daki kar esaretiyle ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun balıkçıdaki fotoğrafına sert tepki gösterdi. "İBB büyük bir yönetim zafiyeti ortaya çıkardı." diyen Çelik, "Krize müdahale etmesi gereken bir kar küreme aracı belediye başkanının yemek yemesi için yolun açılmasına seferber ediliyor." ifadelerini kullandı. Çelik, "Bütün bunlar karşısında CHP yönetiminin yapması gereken olaya el koymasıydı. CHP'nin belediyeden haberi yok." şeklinde konuştu.
26.01.2022Siyaset
Erdoğan, İtalya Büyükelçisini kabul etti
Erdoğan, İtalya Büyükelçisini kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Büyükelçisi Giorgio Marrapodi’yi kabul etti.
26.01.2022Siyaset
İBB Başkanı İmamoğlu'na peş peşe tepkiler! 'Büyükelçiyle ne konuştuğunu açıklamak zorunda'
İBB Başkanı İmamoğlu'na peş peşe tepkiler! 'Büyükelçiyle ne konuştuğunu açıklamak zorunda'İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kar yağışı esnasında bir balıkçıda yemek yerken çekilen görüntülerine tepkiler sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, 'İstanbul'da, Ankara'da belediyeciliğe talip olanların halini gördük' derken AK Partili Turan İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Her zaman balık ye ama o şartlarda İngiliz Büyükelçisi ile 3 saat o toplantının ne olduğunu açıklamak zorundasın.
26.01.2022Siyaset
İmamoğlu'ndan 'Balıkçı' eleştirilerine yanıt: 1-2 saat gitmekten doğal bir şey olmaz
İmamoğlu'ndan 'Balıkçı' eleştirilerine yanıt: 1-2 saat gitmekten doğal bir şey olmazİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKOM'da açıklamalarda bulundu. Konuşmasında 'balıkçıya gitti' tartışmasına değinen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gelen eleştirilerle ilgili olarak " Bir belediye başkanının bir iki saat bir başka yere gitmesi kadar doğal bir şey olamaz. Burada benim genel sekreterim var, yardımcılarım var. Zaten bir eksik yaşanmadı Allah'a şükür." dedi.
26.01.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Vietnam Büyükelçisi'ni kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Vietnam Büyükelçisi'ni kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Vietnam'ın Ankara Büyükelçisi Tran Quang Tuyen'i kabul etti.
25.01.2022Siyaset
Ehliyet Fiyatları 2022: Sürücü Belgesi Harç ve Sınav Ücretleri
Ehliyet Fiyatları 2022: Sürücü Belgesi Harç ve Sınav ÜcretleriSürücü belgesi veya ehliyet karayolunda motorlu veya motorsuz taşıtların kişiler tarafından kullanabilmesine olanak sağlayan resmi belgedir. Ehliyet olmadan araç kullanılması yasaktır. Aksi taktirde yaptırım uygulanır. Ehliyet fiyatları yıllara göre değişiklik gösterir. Kimlik işlevi görebilen ehliyetler sınıflarına göre ayrılır. Sürücü belgeleri 16 kategoride sınıflandırılmıştır. Günümüzde kullanılan otomobiller için B sınıfı ehliyet geçerlidir. Ehliyet alınabilmesi sürücü kursuna gidilerek belge alınmalıdır. 2022 yılında ehliyet fiyatları, sürücü belgesi harç ve sınav ücretleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.01.2022Ekonomi
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022Eğitim öğretim hayatında öğrencilerin en çok karşısına çıkan derslerden birisi de matematiktir. İlkokul döneminde başlayan matematik dersleri üniversite dönemine kadar sürmektedir. Özellikle LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur sınavları gibi KPSS'de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu alanlardan bir tanesidir. Matematik ders konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 9. sınıf matematik ders kitabında öğrencilerin kendisini geliştirmesi için çeşitli örnekler ve etkinlikler yer almaktadır. 2021-2022 yılında 9. sınıf matematik ders kitabı cevapları MEB yayınlarını öğrenmek istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
24.01.2022Eğitim
İngiltere de Ukrayna’daki büyükelçilik personelini geri çağırdı
İngiltere de Ukrayna’daki büyükelçilik personelini geri çağırdıRusya ve Ukrayna arasındaki gerilim tırmanmaya devam ederken İngiltere konuya ilişkin yeni bir açıklama yaptı. ABD'den sonra İngiltere de Ukrayna’daki bazı büyükelçilik personelini geri çağırdı
24.01.2022Dünya
İlişkilerin gelişmesi için şartlar oluştu
İlişkilerin gelişmesi için şartlar oluştuYeni süreci Milliyet'e yorumlayan uzmanlar, ilişkilerin gelişmesi için şartların oluştuğunu, İsrail Cumhurbaşkanı Hertzog’un Türkiye ziyaretinin normalleşmede ilk adım olacağını, ilişkilerin büyükelçi seviyesine çıkabileceğini söyledi...
23.01.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Doha Büyükelçiliği’ni ziyaret etti
TBMM Başkanı Şentop, Doha Büyükelçiliği’ni ziyaret ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, beraberindeki parlamenter heyetiyle Türkiye’nin Doha Büyükelçiliği’ni ziyaret etti.
19.01.2022Siyaset
Hemzemin geçitte tren çarpan üniversite öğrencisi hayatını kaybetti
Hemzemin geçitte tren çarpan üniversite öğrencisi hayatını kaybettiOsmaniye'de hemzemin geçitte trenin çarptığı üniversite öğrencisi Gizem Yılmaz (21), yaşamını yitirdi. Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde de önünde seyreden TIR’a arkadan çarpan otomobilde bulunan 2 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı. Maltepe D-100 Karayolu'nda ise kaza sonrası çekici beklerken otomobilin çarptığı sürücü hayatını kaybetti.
17.01.2022Gündem
Kaza sonrası çekici bekleyen sürücü, otomobil çarpması sonucu hayatını kaybetti
Kaza sonrası çekici bekleyen sürücü, otomobil çarpması sonucu hayatını kaybettiMaltepe D-100 Karayolunda kaza sonrası çekici beklerken otomobilin çarptığı sürücü hayatını kaybetti.
17.01.2022Haberler
Uluslararası işbirlikleri seviye atlayacak
Uluslararası işbirlikleri seviye atlayacakYaşar Üniversitesi ve Konsolosluk Erkanı Üyeleri Derneği, uluslararası işbirliği olanaklarını değerlendirdi.
17.01.2022Ege
Çekici bekleyen sürücüye otomobil çarptı
Çekici bekleyen sürücüye otomobil çarptıD-100 Otoyolu’nda kaza yaptıktan sonra çekici bekleyen otomobil sürücüsüne arkadan gelen başka bir otomobil çarptı. Kaza yapan otomobil sürücüsü olay yerinde hayatını kaybetti. Çarpan otomobilin sürücüsü olay yerinden kaçtı. Kaçan zanlı polis ekipleri tarafından 3 kilometre ileride yakalandı.
17.01.2022Gündem
Millet Kütüphanesi'ne bir yılda 673 bin ziyaretçi
Millet Kütüphanesi'ne bir yılda 673 bin ziyaretçiCumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nin 2021 yılı ziyaretçi sayıları açıklandı. Kütüphaneyi açıldığı tarihten bugüne ziyaret edenlerin sayısı 1 milyonu geçerken, 2021'de kütüphaneyi 312 bin 853'ü kadın, 360 bin 268'i erkek olmak üzere toplam 673 bin 121 kişi ziyaret etti.
16.01.2022Siyaset
Son dakika! Türkiye ve Ermenistan özel temsilcileri arasındaki görüşme 1,5 saat sürdü
Son dakika! Türkiye ve Ermenistan özel temsilcileri arasındaki görüşme 1,5 saat sürdüNormalleşme süreci kapsamında Türkiye ve Ermenistan özel temsilcileri arasında Moskova'da gerçekleştirilen görüşme 1,5 saat sürdü. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Tam normalleşmede ön şartsız mutabakat sağlandı" ifadeleri kullanıldı.
14.01.2022Gündem
Öğrenci servisiyle hafif ticari araç çarpıştı: 1'i ağır, 11 yaralı
Öğrenci servisiyle hafif ticari araç çarpıştı: 1'i ağır, 11 yaralıNiğde’de öğrenci servisiyle hafif ticari aracın yoldaki buzlanma nedeniyle çarpıştığı kazada 1'i ağır, 11 kişi yaralandı.
14.01.2022Gündem
Erdoğan, AB ülkeleri büyükelçileriyle buluştu: AB’ye tam üyelik hedefine bağlıyız
Erdoğan, AB ülkeleri büyükelçileriyle buluştu: AB’ye tam üyelik hedefine bağlıyızBüyükelçilerden Türkiye-AB arasında yeni bir sayfa açılması için destek isteyen Erdoğan, "AB bizim stratejik önceliğimiz olmayı sürdürüyor. AB'nin stratejik miyopluktan kurtularak daha cesur davranmasını ümit ediyoruz" dedi
14.01.2022Siyaset
Fransa Büyükelçisi hakkında suç duyurusu
Fransa Büyükelçisi hakkında suç duyurusuBeyoğlu’ndaki Fransa İstanbul Başkonsolosluğu ve Fransız Kültür Merkezi içinde kafe olarak kiraladığı mekandan kira sözleşmesi haksız yere feshedilerek çıkarıldığını iddia eden işletmeci Servet Bayram, Fransız Büyükelçi Herve Magro ile İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvın'ın da arasında olduğu 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.
13.01.2022Gündem
Fransız Başkonsolosluğu'ndaki kafenin kapatılması; işletme sahibi suç duyurusunda bulundu
Fransız Başkonsolosluğu'ndaki kafenin kapatılması; işletme sahibi suç duyurusunda bulunduİstiklal Caddesi'nde bulunan Fransa Başkonsolosluğu ile Fransız Kültür Merkezi içindeki kafeyi 6 yıldır işleten Servet Bayram, sözleşmesinin kanuna aykırı şekilde feshedildiği iddiasıyla 5 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
12.01.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Saparbekuly’i kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Saparbekuly’i kabul ettiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Saparbekuly’i kabul etti.
11.01.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Büyükelçi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.