Büyükelçiler

Büyükelçiler

Son dakika Büyükelçiler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Büyükelçiler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Büyükelçiler haber sayfamızda...

Büyükelçiler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.070 buyukelciler haberi bulunmuştur.
Son dakika... Büyükelçilerden koronavirüs övgüsü: Türkiye iyi iş çıkardı
Son dakika... Büyükelçilerden koronavirüs övgüsü: Türkiye iyi iş çıkardıAnkara'da görev yapan yabancı misyon şefleri, Türkiye'nin koronavirüs salgınıyla mücadelede başarılı çalışmalar yürüttüğünü belirterek, bu sürecin çok iyi yönetildiğini ifade etti.
8.04.2021Dünya
‘Başkomutanları Kılıçdaroğlu’
‘Başkomutanları Kılıçdaroğlu’Cumhurbaşkanı Erdoğan, 104 emekli amiralin bildirisiyle ilgili “Bu emekli amiraller, talimatı kendi başkomutanları Kılıçdaroğlu’ndan alıyor. Zaten orada onun imzası var” dedi. Erdoğan, yaz aylarında Kanal İstanbul Projesi’nin temelini atacaklarını belirterek, “İsteseniz de istemeseniz de biz Kanal İstanbul’a başlıyoruz, yapacağız” ifadelerini kullandı
8.04.2021Siyaset
Bildiriye karşı yaptırım stratejisi! Diplomatik pasaport ve lojman hakkına kısıtlama
Bildiriye karşı yaptırım stratejisi! Diplomatik pasaport ve lojman hakkına kısıtlama104 emekli amiralin yayımladığı Montrö Bildirisinin ardından AK Parti, benzeri girişimlerin engellenmesi amacıyla bir yaptırım formülü arayışına girdi.
7.04.2021Siyaset
Dışişleri’nden ‘gezici  konsolosluk’ uygulaması
Dışişleri’nden ‘gezici konsolosluk’ uygulamasıDışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, pasaport kuyruklarını azaltmaya çalıştıklarını belirterek “gezici konsolosluk uygulaması” ile artık yurt dışında vatandaşın ayağına gidilerek pasaport başvurusunun alınacağını açıkladı
6.04.2021Siyaset
Myanmar'da darbeciler ilçe kuşatmasını kaldırdı, göstericiler ayrılıyor
Myanmar'da darbeciler ilçe kuşatmasını kaldırdı, göstericiler ayrılıyorMyanmar'ın Yangon şehrinde askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasını protesto edenlerin toplandığı bir ilçeyi kuşatma altına alan güvenlik güçleri, kuşatmayı kaldırarak göstericilerin ilçeden çıkmasına izin verdi.
9.03.2021Dünya
Myanmar’da güvenlik güçlerini protesto eden göstericiler sokaklara döküldü
Myanmar’da güvenlik güçlerini protesto eden göstericiler sokaklara döküldüyanmar’ın en büyük şehri Yangon’da, güvenlik güçlerinin, Sanchaung ilçesini kuşatarak gösteri meydanında mahsur kalan protestocuları gözaltına almak istemesine tepki gösterenler sokağa çıktı.
8.03.2021Dünya
Dünyadan taziye mesajları yağdı
Dünyadan taziye mesajları yağdıBitlis’in Tatvan ilçesinde meydana gelen, 11 askerin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili dünyanın birçok ülkesi ve Türkiye’deki diplomatik misyonlar taziye mesajları yayımladı, geçmiş olsun açıklaması yaptı.
6.03.2021Gündem
Son Dakika... Adalet Bakanı Gül duyurdu! 'Yeni bir sayfa açacağız'
Son Dakika... Adalet Bakanı Gül duyurdu! 'Yeni bir sayfa açacağız'Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İnsan Hakları Eylem Planı'na ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün açıklayacağı eylem planıyla ilgili Bakan Gül, 'Milletimizle beraber yapacağımız 83 milyonun anayasası ile demokrasi tarihimize yeni bir sayfa açacağız. İnsan Hakları Eylem Planı ülkemize, devletimize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun' dedi.
2.03.2021Siyaset
Sami Kohen’le 70 yılda devrialem
Sami Kohen’le 70 yılda devrialemİlk günden bu yana Milliyet’in serüvenine ortak olan ve Türkiye’de dış haberciliğe damgasını vuran Sami Kohen’le tarihe not düşen kitabını konuştuk
28.02.2021Pazar
AB'li büyükelçiler Yemen'de silah altına alınan çocukların sayısının arttığını bildirdi
AB'li büyükelçiler Yemen'de silah altına alınan çocukların sayısının arttığını bildirdiAvrupa Birliği'nden (AB) bir heyet, Umman'da Yemenle ilgili düzenlenen uluslararası toplantıda, ülkedeki çocuklara yönelik ihlallerde ciddi artışların yaşandığı belirtti.
25.02.2021Dünya
Emine Erdoğan, 'İklim Değişikliğiyle Mücadele Toplantısı'nda konuştu
Emine Erdoğan, 'İklim Değişikliğiyle Mücadele Toplantısı'nda konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, iklim değişikliği ile mücadele edilecekse zaferin, yeni yaşam kültürleri inşa etmeden kazanılamayacağını bildirdi.
17.02.2021Gündem
Macron’un arkadaşı Paris büyükelçisi oldu
Macron’un arkadaşı Paris büyükelçisi olduDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun aralıkta sözlü tebliği ile büyük ölçüde kamuoyuna yansıyan ve o tarihten bu yana resmileşmesi beklenen büyükelçi atamalarında ilk parti tamam. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararları ile dört uluslararası örgüt daimi temsilcisi ve 22 ülke büyükelçisi merkeze alınırken, 26 büyükelçi ataması yapıldı.
14.02.2021Siyaset
KKTC'de görevlendirileceklerin gündelik tutarları belirlendi
KKTC'de görevlendirileceklerin gündelik tutarları belirlendiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) sürekli veya geçici bir görevle gönderilenlerin, gidiş ve dönüşleri ile geçici görevlendirme süreleri için verilecek gündelik tutarları belirlendi.
30.01.2021Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı! 1 milyar dolara yaklaştı...
Bakan Pekcan açıkladı! 1 milyar dolara yaklaştı...Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk firmalarının Arnavutluk'ta gerçekleştirmiş oldukları yatırımların piyasa değerinin 1 milyar dolara yaklaştığını belirterek, "Bu sayının daha da artması için önemli fırsatlar var. Sanayide, turizmde, tarımsal teknolojilerde ve altyapı yatırımlarında önemli iş imkanları olduğu açıktır." dedi.
29.01.2021Ekonomi
İspanya Başbakanı Sanchez, Türkiye ile ilişkileri güçlendirmek istiyor
İspanya Başbakanı Sanchez, Türkiye ile ilişkileri güçlendirmek istiyorİspanya Başbakanı Pedro Sanchez, 6. Büyükelçiler Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye ile ilişkileri güçlendirmek istediklerini ve bu kapsamda bu yıl içinde hükümetler arası zirvenin yapılacağını söyledi.
18.01.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağız
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'hazırız' deyip ilan etti: Yakında kamuoyuna açıklayacağızGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi.. Erdoğan açıklamasında, 'Ülke olarak uzun vadeli bakış açısıyla olumlu gündem oluşturmak ve ilişkilerimizi yeniden rayına oturtmak için hazırız. Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin Avrupa ailesinde hak ettiği yeri almasıyla giderilebilecektir' dedi. 'Michen ve Leyen'i misafir edeceğiz. Dışişleri Bakanım da 21 Ocak'ta temaslarda bulunacak' diyen Erdoğan, 'Yeni reformların hazırlığı içindeyiz. Son aşamaya gelen çalışmaları yakında kamuoyumuzla paylaşacağız' ifadelerine yer verdi.
12.01.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Şimdi farklı olan, Türkiye'nin artan güç ve kabiliyetleridir
Bakan Çavuşoğlu: Şimdi farklı olan, Türkiye'nin artan güç ve kabiliyetleridirDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şimdi farklı olan, Türkiye'nin artan güç ve kabiliyetleridir. Türkiye bugünkü yumuşak ve sert güç unsurlarına sahip olmasaydı, dış politikada böylesine bağımsız, milli bir çizgi izlemekte zorlanırdık." dedi.
24.12.2020Siyaset
Son dakika... Paris’e Macron’un sınıf arkadaşı atandı
Son dakika... Paris’e Macron’un sınıf arkadaşı atandıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 54 büyükelçinin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği görevine, Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan getirildi. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu Tanzanya, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy da Belgrad’a atandı. 
9.12.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittirCumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Yargı yetkisinin kullanımı, ancak ve ancak yargıya aittir. Yargının kurumsal varlığı hukuk devleti ve hukukun üstünlüğünü gerçekleştirmenin, korumanın da güvencesidir, böyle olmaya da devam edecektir." dedi.
7.12.2020Gündem
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı ve Sudan Büyükelçisi, Erdoğan’a güven mektuplarını sundu
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı ve Sudan Büyükelçisi, Erdoğan’a güven mektuplarını sunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve Sudan Büyükelçisi Adil İbrahim Mustafa Ahmed tarafından güven mektupları sunuldu.
7.12.2020Siyaset
Mahmud Abbas'tan BAE ve Bahreyn için flaş karar
Mahmud Abbas'tan BAE ve Bahreyn için flaş kararFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'e yeniden büyükelçi gönderme kararı aldığı bildirildi.
18.11.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar: Yine çuvalladılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar: Yine çuvalladılarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşkesinde "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" fidan dikimi programında bir konuşma yaptı. Erdoğan açıklamalarında fidan dikim etkinliği hakkındaki eleştirilerle ilgili, "Kalbi nefretle kuruyanlara inat geçen sene diktiğimiz fidanların hemen hepsi bu yıl boy veriyor, filiz veriyor. Yine çuvalladılar." ifadelerini kullandı.
11.11.2020Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 12. Büyükelçiler Konferansı’nda konuştu: Vazgeçmemizi beklemeyin
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 12. Büyükelçiler Konferansı’nda konuştu: Vazgeçmemizi beklemeyinÇavuşoğlu, Kıbrıs Türkü’nün artık sırf müzakere etmek için masaya oturmayacağını belirterek, “Türkiye’nin, hakkı olan kaynaklardan vazgeçmesini kimse beklemesin” diye konuştu
11.11.2020Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan KKTC açıklaması: Mesajı açıkça verdiler
Bakan Çavuşoğlu'ndan KKTC açıklaması: Mesajı açıkça verdilerDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs Türkü'nün artık sırf müzakere etmek için masaya oturmayacağını son seçimde gösterdiğini belirterek, "Doğu Akdeniz'de en uzun kıyı şeridine sahip ülke olan Türkiye'nin, kendi kıyılarına hapsedilmesini ve hakkı olan kaynaklardan vazgeçmesini kimse beklemesin. Bizi dışlayan, hatta karşısına alan girişimlerin de başarı şansı yoktur." dedi.
10.11.2020Siyaset
‘Türkiye güçlü olmak zorunda’
‘Türkiye güçlü olmak zorunda’Erdoğan, 12. Büyükelçiler konferansında “Türkiye sadece kendi çıkarlarını korumak için değil, dost ve kardeşlerinin hukukunu savunmak için de güçlü olmak zorundadır. Biz 780 bin kilometrekareden çok daha büyük bir ülkeyiz” dedi
10.11.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanbüyükelçilertürkiyemyanmarprotesto

Büyükelçiler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.