Büyükelçiler

Büyükelçiler

Son dakika Büyükelçiler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Büyükelçiler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Büyükelçiler haber sayfamızda...

Büyükelçiler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.138 büyükelçiler haberi bulunmuştur.
Hedef tekstilde Türkiye’ye ait marka oluşturmak
Hedef tekstilde Türkiye’ye ait marka oluşturmakAnadolu'nun geleneksel dokumalarının aslına uygun olarak yeniden üretilerek modern tasarımlarla dünyaya tanıtılması amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen 'Türkiye Dokuma Atlası Projesi' kapsamında "Geçmişten geleceğe" temasıyla ilk sahne gösterimi yapıldı.
13.01.2022Siyaset
Emine Erdoğan: Hedefimiz tekstilde bir Türkiye markası oluşturmak
Emine Erdoğan: Hedefimiz tekstilde bir Türkiye markası oluşturmakDünyaya açılması hedeflenen "Türkiye Dokuma Atlası Projesi"nin ilk sahne gösterimi büyükelçiler ve eşleri için yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, proje ile yok olmaya yüz tutan zengin dokuma kültürünü yeniden ihya etmeyi amaçladıklarını söyledi. Emine Erdoğan, "Hedefimiz, bu (tekstil) ihracat başarımızı yerel dokumalarımızla daha da zenginleştirmek, tekstilde bir Türkiye markası oluşturmak" dedi.
12.01.2022Gündem
Büyükelçiler güven mektubu sundu
Büyükelçiler güven mektubu sunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Libya Büyükelçisi Mustafa Elgelaib ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Büyükelçisi Saeed Thani Hareb Al Dhaheri'yi kabul etti.
16.12.2021Siyaset
'Ermenistan ile karşılıklı özel temsilci atanacak'
'Ermenistan ile karşılıklı özel temsilci atanacak'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının 2022 bütçesine ilişkin konuştu.
14.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, güven mektuplarını kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, güven mektuplarını kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tanzanya, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Cezayir büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti.
1.12.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, güven mektuplarını kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, güven mektuplarını kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tanzanya, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Cezayir büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul etti.
1.12.2021Siyaset
BBP Genel Başkanı Destici, Nazilli İlçe Kongresi'nde konuştu
BBP Genel Başkanı Destici, Nazilli İlçe Kongresi'nde konuştuBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "PKK ile yol yürüyenlere, büyükelçiden medet umanlara bu millet hiçbir dönem yetki vermemiştir ve vermeyecektir." dedi.
22.11.2021Siyaset
Türkiye’den seçilen ilk başkan
Türkiye’den seçilen ilk başkanÇiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, iklim değişikliğine yönelik çalışmalarıyla Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa İklim Paktı Türkiye Büyükelçisi ilan edildi.
17.11.2021Ege
Bakan Ersoy: Dünya'nın dalış turizmine Türkiye'nin adını yazdıracağız
Bakan Ersoy: Dünya'nın dalış turizmine Türkiye'nin adını yazdıracağızKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, su altındaki kazıların hızlandırılarak turizme kazandırılacağını belirterek, "2022 itibariyle izinleriyle birlikte rotaları açıklamaya başlayacağız. İlerleyen günlerde her yıl birçok rota ilave ederek dünyanın sayılı dalış turizmlerinin yapıldığı ülkeler arasında Türkiye'nin adına da yazdıracağız" dedi.
16.11.2021Haberler
Bakan Ersoy: Dünya'nın dalış turizmine Türkiye'nin adını yazdıracağız
Bakan Ersoy: Dünya'nın dalış turizmine Türkiye'nin adını yazdıracağızKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, su altındaki kazıların hızlandırılarak turizme kazandırılacağını belirterek, "2022 itibariyle izinleriyle birlikte rotaları açıklamaya başlayacağız. İlerleyen günlerde her yıl birçok rota ilave ederek dünyanın sayılı dalış turizmlerinin yapıldığı ülkeler arasında Türkiye'nin adına da yazdıracağız" dedi.
16.11.2021Ekonomi
Akşener, AB ülkeleri büyükelçileriyle görüştü
Akşener, AB ülkeleri büyükelçileriyle görüştüİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle bir araya geldi.
11.11.2021Siyaset
Son dakika! Bahçeli'den İYİ Partili Türkkan'a küfür tepkisi: Soysuzluktur, şerefsizliktir, düşman dilidir
Son dakika! Bahçeli'den İYİ Partili Türkkan'a küfür tepkisi: Soysuzluktur, şerefsizliktir, düşman dilidirPartisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Partili Lüftü Türkkan'ın şehit yakınına küfretmesine sert çıktı. Bahçeli, "Şehit aileleri milletimize emanettir. Bunlara hakaret ve küfür şehitlerimize ihanettir. Açık açık söylüyorum; soysuzluktur, şerefsizliktir, düşman dilidir... Bu kansızlık, içinde şehit saygısı, ilahi adalet hissi olan hepimizi dağlamıştır." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun büyükelçilere gönderdiği mektupla ilgili de konuşan Bahçeli, "Bu mektup 5 Kasım skandalı olarak tarihe geçecektir. Kılıçdaroğlu'nun suyu ısınmış, miadı dolmuştur. Kılıçdaroğlu'nun mektubu, millet ve demokrasi karşıtıdır. Bu mektup bir rezalettir." dedi.
9.11.2021Siyaset
AK Parti'li Kurtulmuş: Ekonomik sorunları çözmek için olağanüstü gayretle mücadele ediyoruz
AK Parti'li Kurtulmuş: Ekonomik sorunları çözmek için olağanüstü gayretle mücadele ediyoruzAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, başta hayat pahalılığı olmak üzere ekonomik sorunları reel bir şekilde çözmek için olağanüstü gayretle mücadele ettiklerini söyledi.
7.11.2021Siyaset
‘Ortak çalışma grubu teklifi Biden’dan geldi’
‘Ortak çalışma grubu teklifi Biden’dan geldi’ Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden’ın Roma’da yaptığı görüşmede, terör örgütleriyle mücadele ve yaptırımlar konusunda oluşturulacak ortak çalışma grubu önerisinin ABD Başkanı Biden’dan geldiğini söyledi.
5.11.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Doğu Akdeniz'de geri adımımız yok
Bakan Çavuşoğlu: Doğu Akdeniz'de geri adımımız yokDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2022 yılı bütçe görüşmeleri sırasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
4.11.2021Siyaset
Tezkereye 'hayır' diyen CHP'ye AK Partili Dağ'dan tepki
Tezkereye 'hayır' diyen CHP'ye AK Partili Dağ'dan tepkiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP'nin Irak ve Suriye tezkeresindeki tavrına ilişkin, "Bu bir ittifak değildir, bu iltihaktır. Bu CHP-HDP ittifakı değil, CHP'nin HDP'ye iltihakıdır. CHP, HDP'ye vagon olmuştur ve geçen haftaki bu 'hayır' oyuyla askıda CHP kampanyası başlamıştır." dedi.
1.11.2021Siyaset
Son dakika haberleri: Roma'da Erdoğan-Biden zirvesi! Görüşmenin şifreleri
Son dakika haberleri: Roma'da Erdoğan-Biden zirvesi! Görüşmenin şifreleriF-35 ve F-16 savaş uçaklarından Suriye'ye birçok başlığın masaya yatırıldığı görüşme, büyükelçilerin yol açtığı krizin hemen sonrasında gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Washington'la ortak mekanizma kurulması için mutabık kalındığını duyurdu. Beyaz Saray'dan "Yapıcı ilişkileri sürdürmek istiyoruz" açıklaması geldi.
1.11.2021Dünya
Roma'da Erdoğan-Biden zirvesi! Açıklamalar peş peşe geldi
Roma'da Erdoğan-Biden zirvesi! Açıklamalar peş peşe geldiF-35 ve F-16 savaş uçaklarından Suriye'ye birçok başlığın masaya yatırıldığı görüşme, büyükelçilerin yol açtığı krizin hemen sonrasında gerçekleşti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Washington'la ortak mekanizma kurulması için mutabık kalındığını duyurdu. Beyaz Saray'dan "Yapıcı ilişkileri sürdürmek istiyoruz" açıklaması geldi.
31.10.2021Haberler
Bakan Soylu son anket sonucunu paylaştı! CHP ile puan farkı...
Bakan Soylu son anket sonucunu paylaştı! CHP ile puan farkı...İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muş'ta katıldığı AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı'nda, AK Parti ile CHP arasındaki puan farkının 15,5 olduğunu söyledi. Soylu, "2023'te Kılıçdaroğlu ve HDP'liler arkanızda Amerika da, Avrupa da olsa silineceksiniz. Türkiye'ye 2071 yolculuğuna hep birlikte devam edecek" dedi.
31.10.2021Siyaset
Bakan Soylu, AK Parti Tokat Danışma Kurulu Toplantısı'nda konuştu
Bakan Soylu, AK Parti Tokat Danışma Kurulu Toplantısı'nda konuştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kimse bize vatandaşın arasında gezdiğimizde parmak sallayıp, 'Burası şudur, burası budur, burası Kürdistan'dır' demedi, diyemedi. Kimse bize Meclis kürsüsünden fatura kesip, 'O koltuklarda bizim sayemizde oturuyorsunuz, diyetini ödeyin' demedi, diyemedi. Çünkü bizim sahibimiz millettir." dedi.
30.10.2021Siyaset
Son dakika... G20 Zirvesi'nde aile fotoğrafı öncesi dikkat çeken kare
Son dakika... G20 Zirvesi'nde aile fotoğrafı öncesi dikkat çeken kareDünya liderleri G20 Zirvesi için İtalya'nın başkenti Roma'da bir araya geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Zirvesi'nde İtalya Başbakanı Draghi tarafından karşılandı. Aile fotoğrafı öncesi ise Erdoğan ile Biden kısa süreli bir sohbet gerçekleştirdi.
30.10.2021Siyaset
‘Büyükelçiler’ için ilk değerlendirme: Bavullarını toplamaya başlayanlar olmuş
‘Büyükelçiler’ için ilk değerlendirme: Bavullarını toplamaya başlayanlar olmuşDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, aralarında ABD, Almanya ve Fransa’nın da bulunduğu 10 ülke büyükelçiliğinin Osman Kavala’nın serbest bırakılması için yaptıkları açıklamanın neden olduğu krizi değerlendirdi.
29.10.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan CNN Türk'te önemli açıklamalar
Bakan Çavuşoğlu'ndan CNN Türk'te önemli açıklamalarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN Türk canlı yayınında 10 büyükelçinin geri adımının perde arkasıyla ilgili açıklamalarda bulunuyor. Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla bir panik havası başladı. Bizi arayanlara diplomatların sınır dışı edilmesiyle ilgili hazırlıların yapıldığını söyledik. Cumhurbaşkanımızın Eskişehir'deki açıklamasıyla panikleri daha da arttı. Büyükelçilerden bavullarını toplamaya başlayanlar oldu. Açıklamayı yapanlar nasıl düzeltebiliriz arayışına başladı, elçiler birbirini suçlamaya başladı." ifadelerini kullandı.
28.10.2021Haberler
'Benim kitabımda geri adım yok'
'Benim kitabımda geri adım yok'Büyükelçiler konusunda attığı adımı gövde gösterisi için değil, büyükelçilerin Türkiye’nin iç işlerine müdahil olmaması için attığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘geri adım attı’ ifadelerine de “Ben nasıl geri adım attım? Ben taarruzdayım. Benim kitabımda geri adım atmak yok” karşılığını verdi.
28.10.2021Siyaset
‘Büyükelçiler bir daha böyle bir adım atamayacaklar’
‘Büyükelçiler bir daha böyle bir adım atamayacaklar’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Osman Kavala’nın serbest bırakılması yönünde çağrıda bulunan 10 büyükelçinin “istenmeyen adam” ilan edileceğini duyurması ve ardından büyükelçilerden gelen “Viyana Sözleşmesi’nin 41. maddesine riayet ediyoruz” yönündeki açıklama, Meclis kulislerinin de en sıcak gündem başlığı oldu.
28.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Büyükelçiler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.