Çalışma Ve Sosyal Güvenlik

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik

Son dakika Çalışma ve Sosyal Güvenlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik haber sayfamızda...

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.048 calisma ve sosyal guvenlik haberi bulunmuştur.
Emine Erdoğan: Afrika seyahatlerinde kadınların kahraman olduğunu fark ettim
Emine Erdoğan: Afrika seyahatlerinde kadınların kahraman olduğunu fark ettimTürkiye-Afrika 3. Ekonomi ve İş Forumu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından Ticaret Bakanlığı ve Afrika Birliği Komisyonu (AUC) iş birliğiyle İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Panelde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, " Afrikalı kadınların güçlendirilmesinde aktif rol alıyoruz. Afrika'nın bizim için çok önemli yeri var. Uzun yıllara dayanan Afrika seyahatinde Afrikalı kadınların gizli kahramanlar olduklarını fark ettim. Afrikalı kadınların ekonomi üzerinde büyük bir katkısı var." dedi.
22.10.2021Gündem
Şehit-gazi çocuğu eğitim öğretim yardımı ne zaman verilecek 2021? Eğitim öğretim yardımı ne kadar, hangi gün yatacak?
Şehit-gazi çocuğu eğitim öğretim yardımı ne zaman verilecek 2021? Eğitim öğretim yardımı ne kadar, hangi gün yatacak?Şehit-gazi çocuğu eğitim-öğretim yardımı son dakika gelişmeleri gündemde yer alıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, eğitim-öğretim yardımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin'in açıklaması sonrasında ödeminin yapılacağı tarih araştırılmaya başlandı. Peki 2021 şehit-gazi çocuğu eğitim öğretim yardımı ne zaman verilecek?
18.10.2021Gündem
‘Aylık bağlama oranı artsın’ talebi var
‘Aylık bağlama oranı artsın’ talebi varTürkiye Emekliler Derneği (TÜED), emekli aylığı hesaplanmasında gösterge sistemine geçilmesini ve mevcutta yüzde 35 olan alt sınır aylık bağlama oranının yüzde 70’e yükseltilmesini istedi.
18.10.2021Ekonomi
KİT'lerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyor
KİT'lerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyorKamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve bağlı ortaklıklarının 2022'de 61,9 milyar lira yatırım yapması planlanıyor.
15.10.2021Ekonomi
Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2022 asgari ücret görüşmeleri hangi tarihte başlıyor?
Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak? 2022 asgari ücret görüşmeleri hangi tarihte başlıyor?Yeni yıla kısa süre kala asgari ücret zammı da gündemdeki yerini aldı. 2021 yılı için Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenen asgari ücret tutarı brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruştu. '2022 asgari ücret zammı ne kadar olur?' sorusu aramalara konu oluyor. Peki, asgari ücret görüşmeleri ne zaman başlıyor?
14.10.2021Gündem
Bakan Bilgin: Beyaz Bayrak uygulamasını başlatacağız
Bakan Bilgin: Beyaz Bayrak uygulamasını başlatacağızÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin "Önümüzdeki günlerde sendikal örgütlenmesi olan, sigorta ve vergi borcu olmayan işletmelerimize Beyaz Bayrak Ödülü vereceğiz. Bu kayıt dışı istihdamla mücadelenin de önünü açacaktır." dedi.
14.10.2021Ekonomi
'Çalışma Hayatının Davos'u' yarın toplanacak
'Çalışma Hayatının Davos'u' yarın toplanacakTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'nun (TİSK), kamu, işçi ve işveren temsilcilerini bir araya getirmek amacıyla düzenlediği ve "Çalışma Hayatının Davos"u olarak nitelendirilen Ortak Paylaşım Forumu'nun üçüncüsü yarın yapılacak.
13.10.2021Ekonomi
3600 Ek göstergede son durum nedir, ne zaman çıkıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 ek gösterge açıklaması
3600 Ek göstergede son durum nedir, ne zaman çıkıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 ek gösterge açıklaması3600 ek göstergede son durum ne? Milyonlarca memurun beklediği 3600 ek gösterge nedir, kimleri kapsıyor? Meclis'te görüşülmesi beklenen 3600 ek gösterge ile ilgili Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın açıklamalarda bulundu. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?
12.10.2021Ekonomi
Bakan Bilgin, Afyonkarahisar'da sendikacılara seslendi
Bakan Bilgin, Afyonkarahisar'da sendikacılara seslendiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Biz en düşük ücret alan işçilerimize seyyanen 400 liranın üzerinde bir zam yaparak, onları 4000 liraya çektik ondan sonra da yüzdelik zammı konuştuk, bunu da gerçekleştirdik. Bu Türk kamu çalışma hayatında kamu işçileri açısından sadece bir ücret artışı değil bir sosyal dengenin kurulması açısından da önemli bir adımdır." dedi.
11.10.2021Ekonomi
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan '3600 ek gösterge' açıklaması
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan '3600 ek gösterge' açıklamasıMemur-Sen Genel Başkanı Yalçın, 3600 ek göstergenin kapsamına ilişkin çalışmayı başlatmak için bakanlıkla mutabakata vardıklarını belirterek, "Buna ilişkin startı kasım ayı içinde vereceğiz" dedi. 3600 ek gösterge teklifinin kendilerine ait olduğunu dile getiren Yalçın, "Toplu sözleşme kararı bize aittir. Buna ilişkin vaat Cumhurbaşkanımıza aittir. 2022 yılı içinde çalışacağız tamamlayacağız" diye konuştu.
11.10.2021Ekonomi
Fahrettin Koca'dan sağlıkçılara ödeme mesajı
Fahrettin Koca'dan sağlıkçılara ödeme mesajıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplu sözleşmede sabit ek ödemenin artırılması için gösterilen çabayı hatırlatarak, "Bu sabit ödemenin genel bütçeye aktarılması için çalışmalarımız devam ediyor. Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz." dedi.
9.10.2021Ekonomi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru şartları! ÇSGB 125 personel alımı başvurusu ne zaman?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personel alımı 2021 başvuru şartları! ÇSGB 125 personel alımı başvurusu ne zaman? Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 125 personel alımı gerçekleştiriyor. Başvuru şartları ve branş dağılımı da duyuruldu. Bakan Vedat Bilgin, ÇSGB personel teminine ilişkin tarihi açıkladı. Buna göre başvuru şartlarını karşılayanlar 12 Ekim tarihinde online olarak başvurularını yapabilecekler. İşte, ÇSGB çalışma uzman yardımcısı alımı başvuru şartları...
7.10.2021Gündem
İki bakanlığın personel alım ilanları Resmi Gazete'de
İki bakanlığın personel alım ilanları Resmi Gazete'deÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına toplam 135 personel alınacak.
7.10.2021Ekonomi
Bakan Bilgin: 125 çalışma uzman yardımcısı alımı yapacağız
Bakan Bilgin: 125 çalışma uzman yardımcısı alımı yapacağızÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Bakanlık bünyesinde 125 çalışma uzman yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu.
7.10.2021Ekonomi
3600 ek göstergede son durum nedir? Ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak?
3600 ek göstergede son durum nedir? Ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak?Milyonlarca memur 3600 ek gösterge için heyecanlı bir şekilde bekliyor. Konunun uzun bir aradan sonra gündeme gelmesi nedeniyle son durum merak ediliyor. Sıklıkla sorulan soru ise "3600 ek gösterge çıktı mı, ne zaman çıkacak? Meclis'e geldi mi?" şeklinde... İşte son detaylar...
7.10.2021Gündem
‘Yeşil kalkınmada yer alıyoruz’
‘Yeşil kalkınmada yer alıyoruz’Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Yeşil ekonomide ve yeşil kalkınma çağındaki yerimizi de alıyoruz” dedi.
5.10.2021Ekonomi
Çalışma hayatının Davos’u 14 Ekim’de
Çalışma hayatının Davos’u 14 Ekim’deTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), kamu, işçi ve işveren temsilcilerini biraraya getiren Ortak Paylaşım Forumu’nun üçüncüsünü bu yıl 14 - 15 Ekim’de düzenleyecek.
5.10.2021Ekonomi
BDDK'de toplu iş sözleşmesi imzandı
BDDK'de toplu iş sözleşmesi imzandıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Öz Finans İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
4.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Daha fazla yatırım çekmek için hazırız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Daha fazla yatırım çekmek için hazırızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Dünyanın dört bir yanından daha fazla yatırımı ülkemize çekmek için Türkiye olarak hazırız, yeni fırsatlarla, salgın sonrası dünya ekonomisinde yerimizi almaya hazırlıklıyız. Attığımız adımlarla hem ülkemizdeki mevcut uzun vadeli dış yatırımların daha da büyümesini, hem de yeni dış yatırımların Türkiye'yi en iyi şekilde değerlendirmesini arzu ediyoruz" dedi.
4.10.2021Ekonomi
Genç istihdamında eylem planı hazır
Genç istihdamında eylem planı hazırResmi Gazete’de yayımlanan Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı’na (2021 - 2023) ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’ne göre, gençlerin istihdamının önündeki engellerin ortadan kaldırılması, mevcut ve gelecekteki işgücü piyasasına katılımları için geniş beceri ve bilgi yelpazesi geliştirmeleri sağlanacak.
3.10.2021Ekonomi
İletişim Başkanı Altun'dan 'Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı' açıklaması
İletişim Başkanı Altun'dan 'Ulusal Genç İstihdam Stratejisi ve Eylem Planı' açıklamasıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Gençlerimize daha iyi bir istikbal hazırlamak ve geleceğin Türkiye'sini gençlerimizin omuzlarında yükseltmek için Cumhurbaşkanımızın önderliğinde canla başla çalışıyoruz. Her şeyin en iyisini hak eden gençlerimiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.
2.10.2021Siyaset
e-Devlet Çalışma Hayatım nedir? e-Devlet Çalışma Hayatım 'da neler var?
e-Devlet Çalışma Hayatım nedir? e-Devlet Çalışma Hayatım 'da neler var?e-Devlet Çalışma Hayatım hizmeti bireyler tarafından araştırılıyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Çalışma Hayatım" hizmetiyle ile ilgili açıklama yaptı. e-Devlet'ten yeni uygulamasının ayrıntılar merak ediliyor. Peki e-Devlet Çalışma Hayatım nedir?
2.10.2021Gündem
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! e-Devlet'ten yeni uygulama
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! e-Devlet'ten yeni uygulamaCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet Kapısı'nda hizmete alınan "Çalışma Hayatım" hizmetiyle vatandaşlara iş arama, çalışmaya başlama, sigorta, emeklilik, mesleki yeterlilik gibi çalışma hayatını oluşturan tüm iş ve işlemlerin bütünleşik yapıda sunulduğunu söyledi.
2.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Resmi Gazete'de yayımlandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Resmi Gazete'de yayımlandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaleme aldığı 'Erişilebilir Ulaşım Stratejisi Eylem Planı (2021-2025)' konulu Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın web sitesinde yayımlanacak Strateji ve Eylem Planı ile ulaşım hizmetleri, mevzuat ve erişilebilirlik standartlarına uygun olarak etkin bir şekilde yürütülecek.
2.10.2021Gündem
Bakan Bilgin ve sendika başkanlarından ortak 'aşı' çağrısı
Bakan Bilgin ve sendika başkanlarından ortak 'aşı' çağrısıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve 3 işçi ve işveren sendikası başkanı, yayınladıkları ortak açıklamayla vatandaşlara aşı yaptırmaları çağrısında bulundu.
30.09.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ekonomine zaman3600 ek göstergeresmi gazeteBakan Bilgin

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.