Toplu Sözleşme

Toplu Sözleşme

Son dakika toplu sözleşme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan toplu sözleşme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan toplu sözleşme haber sayfamızda...

Toplu Sözleşme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.360 toplu sözleşme haberi bulunmuştur.
TEMMUZ 2024 MEMUR MAAŞ ZAMMI SON GÜNCEL TABLO | Memur Temmuz maaş zam oranı yüzde kaç olacak? 4 aylık enflasyon farkı yüzde kaç oldu?
TEMMUZ 2024 MEMUR MAAŞ ZAMMI SON GÜNCEL TABLO | Memur Temmuz maaş zam oranı yüzde kaç olacak? 4 aylık enflasyon farkı yüzde kaç oldu? Mayıs ayının bitmesine artık sayılı günler kaldı. Milyonlarca memur ve memur emeklisi Temmuz ayı içerisinde alınacak olan zam oranlarına gözünü dikti. 2024 yılının ikinci altı aylık periyodunda % 10 toplu sözleşme zammına ek olarak enflasyon farkı tutarında maaşlarına zam alacak olan memurlar Mayıs ve Haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte nihai zam oranına ulaşacak. Peki Memur maaş zam oranı yüzde kaç olacak?
24.05.2024 Bilgi Rehberi
Bakan Tunç: 9’uncu yargı paketi taslağımızı Meclisimizin takdirlerine sunacağız
Bakan Tunç: 9’uncu yargı paketi taslağımızı Meclisimizin takdirlerine sunacağız Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Asıl önemli olan, ülkemizin darbe anayasasından kurtulup demokratik, sivil, katılımcı bir anlayışla hazırlanacak yeni bir anayasayla Türkiye Yüzyılı'na başlarken darbe anayasasından, vesayetçi ruhtan kurtulmuş bir anayasayla yola devam etmek. İnşallah Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde böyle bir uzlaşmada gerçekleşir ve ülkemizin yüksek demokrasi yolundaki adımları hızlanarak devam eder” dedi.
17.05.2024 Gündem
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve emekliye refah payı açıklaması!
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve emekliye refah payı açıklaması! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekliye refah payı verilmesine ilişkin, “Şu anda bunu konuşmak için çok erken. Bunun için temmuz ayını bekleyelim” dedi.
15.05.2024 Ekonomi
Emekliye zamda 3 farklı formül! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?
Emekliye zamda 3 farklı formül! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Memur ve emekli maaşlarının belirlenmesine yaklaşık 1.5 ay kala ne kadar zam yapılacağı merak ediliyor. Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ve Merkez Bankası’nın yıl sonu enflasyon tahminini 2 puan artırmasının ardından gözler yeni dönem maaş zamlarına çevrildi. Kamuoyunda emekli maaşlarıyla ilgili 3 farklı formül konuşuluyor. İşte detaylar...
13.05.2024 Ekonomi
Bakan Tunç Kocaeli’ye yeni adalet sarayı müjdesi verdi
Bakan Tunç Kocaeli’ye yeni adalet sarayı müjdesi verdi Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kocaeli’de 104 bin metrekare kapalı alana sahip yeni adalet sarayının inşa edileceği müjdesini verdi. Anayasa çalışmalarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Tunç, “Siyasi düşüncesi farklı olan herkes, Türkiye’nin demokratik, sivil ve katılımcı bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söylüyor. Darbe anayasası ile yönetilmek Türkiye Yüzyıl’ının başında, Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına girerken Türkiye’ye yakışmaz. Türkiye’nin demokratik, sivil ve katılımcı bir anayasayı hayata geçirmesi lazım” dedi.
9.05.2024 Gündem
Milyonları ilgilendiriyor: En düşük emekli maaşında tahminler değişti
Milyonları ilgilendiriyor: En düşük emekli maaşında tahminler değişti Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisan ayında tüketici enflasyonunun aylık yüzde 3,18, yıllık yüzde 69,80 olduğunu açıkladı. Bu durumda en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Ekonomistler ne diyor? İşte detaylar...
6.05.2024 Ekonomi
Emekli ve memur zammı için son 2 veri kaldı! İşte konuşulan zam oranı
Emekli ve memur zammı için son 2 veri kaldı! İşte konuşulan zam oranı Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur, memur emeklisi, SSK ve Bağkur emeklilerinin alacağı 4 aylık enflasyon farkı belli oldu. Böylelikle geride sadece mayıs ve haziran aylarının enflasyon verisi kaldı. Peki açıklanan son verilere göre emekli maaşlarıyla ilgili konuşulan zam oranı ne? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte detaylar...
5.05.2024 Ekonomi
Bakanlıktan, İzmir'deki grev kararına ilişkin açıklama
Bakanlıktan, İzmir'deki grev kararına ilişkin açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İzmir'de bir şirketteki grev kararının, Türk çalışanların işine son verilip yerlerine yabancı işçilerin istihdam edilmesi nedeniyle alındığı iddiasını yalanladı.
3.05.2024 Ekonomi
MEMUR MAAŞ ZAMMI || 4 AYLIK ENFLASYON FARKI 2024: Memur 2024 Temmuz maaş zam oranı yüzde kaç olacak? 4 aylık memur enflasyon farkı ne zaman netleşecek?
MEMUR MAAŞ ZAMMI || 4 AYLIK ENFLASYON FARKI 2024: Memur 2024 Temmuz maaş zam oranı yüzde kaç olacak? 4 aylık memur enflasyon farkı ne zaman netleşecek? Memur ve memur emeklileri maaşlarına 6 aylık periyotlar halinde Ocak-Temmuz ayları içerisinde zam alıyor. Toplu sözleşme zammına ek olarak enflasyon farkı tutarında maaşlarına zam alan memurların gözü Temmuz maaş zammına çevrildi. 2024 yılı içerisinde dört aylık enflasyon verisi netleşirken Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile memurların alacağı 4 aylık enflasyon farkı oranı ortaya çıktı. Peki Memur 4 aylık enflasyon farkı yüzde kaç oldu? Memur Temmuz maaş zammı yüzde kaç olacak?
3.05.2024 Bilgi Rehberi
Son dakika: Enflasyon rakamları açıklandı! Memur ve memur emeklilerinin zam oranı netleşiyor
Son dakika: Enflasyon rakamları açıklandı! Memur ve memur emeklilerinin zam oranı netleşiyor TÜİK'in nisan ayı enflasyon oranlarını aylık bazda yüzde 3,18, yıllık bazda yüzde 69,80 olarak açıklamasının ardından gözler memur ve emekli zammına çevrildi. Nisan verisiyle 4 aylık zam oranı kesinleşmiş oldu. İşte detaylar...
3.05.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan 1 Mayıs'ta işçilerle bir araya geldi
Bakan Işıkhan 1 Mayıs'ta işçilerle bir araya geldi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 1 Mayıs'ta Ankara Sincan'da işçilerle bir araya geldi.
1.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika 'Taksim' açıklaması: Miting yeri değildir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika 'Taksim' açıklaması: Miting yeri değildir Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda "13. Çalışma Meclisi Yemeği"ne katıldı. Erdoğan, yemek sonrası önemli açıklamalarda bulundu. "1 Mayıs için yapılan dayatmaları masum bulmuyoruz. Taksim miting yeri değildir"
30.04.2024 Gündem
13. Çalışma Meclisi toplandı! Bakan Işıkhan’dan önemli açıklamalar
13. Çalışma Meclisi toplandı! Bakan Işıkhan’dan önemli açıklamalar Çalışma Meclisi, 5 yıl aranın ardından 13. toplantısını bugün gerçekleştiriyor. Konuyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan önemli açıklamalarda bulundu.
29.04.2024 Ekonomi
Bakanlıktan 'Giyim Yardımı' açıklaması
Bakanlıktan 'Giyim Yardımı' açıklaması Hazine ve Maliye Bakanlığı, kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanan koruyucu giyim yardımlarının tasarruf tedbirleri kapsamında kesildiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
23.04.2024 Ekonomi
Enflasyon rakamları sonrası gözler zam oranına çevrildi: En düşük emekli maaşı için yeni tahmin
Enflasyon rakamları sonrası gözler zam oranına çevrildi: En düşük emekli maaşı için yeni tahmin Mart ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yılın ilk 3 ayına ilişkin enflasyon farkı belli oldu. Memur ve emeklilerin 6 aylık zam farkının belli olmasına 3 enflasyon verisi kaldı. Peki son açıklanan enflasyon rakamına göre memur ve emekli maaşları için tahminler neler? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte detaylar...
4.04.2024 Ekonomi
Erdoğan duyurdu! Emekli ikramiyelerinin yatacağı tarih belli oldu
Erdoğan duyurdu! Emekli ikramiyelerinin yatacağı tarih belli oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Yüzyılının Emekçileri İftar Programında yaptığı açıklamada emekli ikramiyelerinin yatacağı tarihi açıkladı. Erdoğan, "Enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek tüm toplum kesimlerinde daha kalıcı refah artışı sağlayacağız." ifadelerini kullandı.
16.03.2024 Gündem
Memurun ikramiyesi iptal oldu
Memurun ikramiyesi iptal oldu Memurların, toplu sözleşme ikramiyesi Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararla iptal oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, şöyle denildi:
7.03.2024 Ekonomi
CHP'nin AYM başvurusu üzerine iptal edildi! '2 milyon memurun maaşı 345 TL azalacak'
CHP'nin AYM başvurusu üzerine iptal edildi! '2 milyon memurun maaşı 345 TL azalacak' Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memurlara toplu sözleşmeler üzerinden verilen hak ve kazanımların CHP’nin, Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurusu üzerine dün iptal edildiğini belirtti.
6.03.2024 Haberler
CHP'nin AYM başvurusu üzerine iptal edildi! '2 milyon memurun maaşı 345 TL azalacak'
CHP'nin AYM başvurusu üzerine iptal edildi! '2 milyon memurun maaşı 345 TL azalacak' Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memurlara toplu sözleşmeler üzerinden verilen hak ve kazanımların CHP’nin, Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurusu üzerine dün iptal edildiğini belirtti.
6.03.2024 Ekonomi
MEMUR 2 AYLIK ENFLASYON FARKI YÜZDE KAÇ OLDU? 💥 Şubat ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından Memur 2 aylık enflasyon farkı belli oldu! İşte yeni oran...
MEMUR 2 AYLIK ENFLASYON FARKI YÜZDE KAÇ OLDU? 💥 Şubat ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından Memur 2 aylık enflasyon farkı belli oldu! İşte yeni oran... Memur ve memur emeklisi maaşları 6 aylık periyotlar halinde belirlenmeye devam ediyor. 6 aylık enflasyon farkına ek memurlar toplu sözleşme zammı alıyor. Ocak ayının ardından Şubat ayı enflasyon oranı bugün açıklanacak. Peki Memur 2 aylık enflasyon farkı yüzde kaç oldu? İşte Ocak-Şubat memur enflasyon farkı...
4.03.2024 Bilgi Rehberi
Memur-Sen 8’inci Büyük Türkiye Buluşması gerçekleştirildi
Memur-Sen 8’inci Büyük Türkiye Buluşması gerçekleştirildi Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) tarafından 8’incisi düzenlenen Memur-Sen 8’inci Büyük Türkiye Buluşması Ankara’da gerçekleştirildi.
24.02.2024 Ekonomi
“Önümüzdeki süreçte de birlikte çok faydalı işlere imza atacağımıza inanıyorum”
“Önümüzdeki süreçte de birlikte çok faydalı işlere imza atacağımıza inanıyorum” Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Uluslararası Emek Örgütü'nün 1’inci Olağan Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, örgütün varlığını çok değerli bulduğunu belirterek, “Önümüzdeki süreçte de birlikte çok faydalı işlere imza atacağımıza inanıyorum. Siz değerli paydaşlarımızın desteği ile Bakanlığımızın sağlayacağı imkânlar bir araya geldiğinde önümüzde aşılamayacak engel kalmayacaktır” dedi.
23.02.2024 Ekonomi
Turgut Altınok: Ankara'da aslında iş yok ama sosyal medyada ses çok
Turgut Altınok: Ankara'da aslında iş yok ama sosyal medyada ses çok AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın seçim afişlerindeki 'Az laf, çok iş' sloganına ilişkin, "Az laf, az iş. Az laf, az hizmet. Yani iş yapanın sözü, kelamı olur. Eser yapanın sözü ve kelamı olur. Ankara'da aslında iş yok ama sosyal medyada ses çok" ifadelerini kullandı.
20.02.2024 Gündem
Memur-Sen Başkanı Yalçın, Çalışma Bakanı Işıkhan ile görüştü
Memur-Sen Başkanı Yalçın, Çalışma Bakanı Işıkhan ile görüştü Memur Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, 1’inci Dereceye 3600 Ek Gösterge verilmesi ile ilgili olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile görüştü.
13.02.2024 Ekonomi
“Türkiye yüzyılını emeğin, üretimin ve istihdamın yüzyılı yapmakta kararlıyız”
“Türkiye yüzyılını emeğin, üretimin ve istihdamın yüzyılı yapmakta kararlıyız” Antalya’da düzenlenen istişare toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, “Dünya'ya rol model olan, sürekli takip edilen, gıptayla bakılan ve örnek alınan bir Sosyal Güvenlik Sistemi'ni yönetiyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumumuz 85 milyon vatandaşımızın güvencesi, umudu ve geleceğinin teminatıdır. Türkiye yüzyılını emeğin, üretimin ve istihdamın yüzyılı yapmakta kararlıyız” dedi.
3.02.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Toplu Sözleşme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.