Caracas

Caracas

Son dakika Caracas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Caracas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Caracas haber sayfamızda...

Caracas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 614 caracas haberi bulunmuştur.
Dünyanın en güvenli ve tehlikeli kentleri belli oldu
Dünyanın en güvenli ve tehlikeli kentleri belli olduDünyanın en güvenli ve tehlikeli kentleri belli oldu. Numbeo isimli veritabanı sitesi tarafından yapılan araştırma sonucu en güvenli ve tehlikeli kentler. Dünya çapında elde edilen veriler neticesinde ortaya çıkan listede dünyanın en güvenli 10 kenti arasında Eskişehir de yer aldı. Listenin ilk sırasında Abu Dabi yer alırken Venezuela'nın başkenti Caracas, dünyanın en tehlikeli kenti olarak belirlendi. İstanbul'un en güvenli 263. şehir olduğu listede Paris ise 312. sırada. İşte listede öne çıkan şehirler...
14.05.2021Tatil
Dünyanın en tehlikeli 15 kenti
Dünyanın en tehlikeli 15 kentiSeyahat edilecek şehrin tarihi ve eğlenceli yönleri kadar güvenliği de seçim esnasında önemli bir kriter. Suçun kol gezdiği, can güvenliğinin en alt seviyede olduğu bu kentler, özellikle de belirli semtleri nedeniyle turistlerin ziyareti için pek de tavsiye edilmiyor. İşte yapılan araştırmalara göre 2020 yılında suç oranları doğrultusunda dünyanın en tehlikeli 15 kenti.
1.04.2021Tatil
Güney Amerika'da görmeniz gereken 12 kent
Güney Amerika'da görmeniz gereken 12 kentGüney Amerika, Türkiye'ye binlerce kilometre uzaklıkta olsa da bize benzeyen pek çok yana sahip. İnsanların sıcakkanlılığı, mutfakları ve tarihiyle dikkat çeken bu coğrafyayı ne yapıp edip mutlaka görmelisiniz. İşte bu uzak coğrafyada mutlaka görmeniz gereken kentler.
14.03.2021Tatil
Dünyanın en ucuz 10 kenti
Dünyanın en ucuz 10 kentiThe Economist dergisi yaşam endeksi açısından dünyanın en ucuz 10 kentini belirledi. Listede bulunan ülkeler ağırlıklı olarak Afrika ve Asya'da yer alıyor. Liste, ulaşım, barınma ve yeme-içme gibi konu başlıklarda şehirlerdeki fiyatlar göz önünde bulundurularak oluşturuldu.
28.02.2021Tatil
Dünyanın en tehlikeli 10 kenti
Dünyanın en tehlikeli 10 kentiSuçun kol gezdiği, cinayet ve çatışmaların korkunç boyutlara ulaştığı kentler hem orada yaşayanlar hem de turistler için travmalara yol açıyor. Yapılan araştırmalar bu konuda Güney Amerika'nın en tehlikeli yer olduğu sonucunu ortaya çıkardı. İşte suç oranlarının çok yüksek seviyelerde olduğu ve kötü şöhrete sahip dünyanın en tehlikeli 10 kenti...
31.01.2021Tatil
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2021 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2021 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
4.01.2021Eğitim
Dünyanın en tehlikeli 10 şehri
Dünyanın en tehlikeli 10 şehriGüvenlik, iyi bir tatil için temel şartlardan biri. Dünyanın farklı coğrafyalarındaki kimi yerler bu hayati konuda kötü bir sicile sahip. Yılda işlenen suç sayılarındaki yükseklik bu yerleri hem kent sakinleri hem de turistler için tehlikeli kılıyor. İşte dünyanın en tehlikeli 10 şehri.
21.12.2020Tatil
ABD 10 yıl aradan sonra Venezuela'ya büyükelçi atadı
ABD 10 yıl aradan sonra Venezuela'ya büyükelçi atadıSenato tarafından ataması onaylanan James Story, büyükelçilik görevini Kolombiya'nın başkenti Bogota'dan yürütecek.
19.11.2020Dünya
İspanya'ya kaçan Venezuelalı muhalif lider Lopez: Eşimin bile haberi yoktu
İspanya'ya kaçan Venezuelalı muhalif lider Lopez: Eşimin bile haberi yoktuVenezuela'dan gizlice çıkarak 25 Ekim'de İspanya'nın başkenti Madrid'e gelen muhalif lider Leopoldo Lopez, kaçışına hangi ülkelerin yardım ettiğini açıklamak istemedi.
27.10.2020Dünya
Venezuela seçimlerinde ilk Türk aday
Venezuela seçimlerinde ilk Türk adayGüney Amerika ülkesinde yıl sonu yapılacak parlamento seçimlerinde Hayri Küçükyavuz da yarışacak. 1994'ten bu yana Caracas'ta yaşayan Küçükyavuz, "Altı parti beni seçimlere aday göstermek istedi. Popüler Siyaset Birliği partisinden aday oldum. Seçilme şansım oldukça yüksek görünüyor" diyor.
16.09.2020Dünya
Venezuela'da yakalanan Amerikalı casus petrol rafinerisine sabotajla suçlandı
Venezuela'da yakalanan Amerikalı casus petrol rafinerisine sabotajla suçlandıVenezuela'nın kuzeybatısındaki bir petrol rafinerisi bölgesinde geçen hafta yakalanan Amerikalı casusun petrol rafinerisine ve elektrik hizmetlerine sabotaj planlamakla suçlandığı bildirildi.
15.09.2020Dünya
Maduro Amerikalı bir casusu yakaladıklarını açıkladı
Maduro Amerikalı bir casusu yakaladıklarını açıkladıVenezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, önceki gün Amerikalı bir casusu ülkenin kuzeybatısındaki bir petrol rafinerisi bölgesinde yakaladıklarını açıkladı.
12.09.2020Dünya
Benzin istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluştu
Benzin istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluştuABD yönetiminin İran petrol tankerlerine el koymasının ardından Venezuela'da tekrar baş gösteren akaryakıt sıkıntısı, benzin istasyonlarının önünde uzun kuyruklar oluşmasına yol açtı.
9.09.2020Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Venezuela'da konuştu! İkili iş birliği vurgusu
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Venezuela'da konuştu! İkili iş birliği vurgusuDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza ile ticaretten tarıma, inşaattan sağlık alanına, eğitimden turizme kadar birçok alanda iki ülke arasındaki iş birliğini ele aldıklarını belirterek, "Bugüne kadar iyi işler yaptık ancak daha iyisini yapmalıyız." dedi.
18.08.2020Siyaset
Venezuela'da yakalanan iki Amerikalı 20 yıl hapse mahkum edildi
Venezuela'da yakalanan iki Amerikalı 20 yıl hapse mahkum edildiMaduro'yu devirmeye çalışmakla suçlanan Luke Denman ve Airan Berry isimli eski askerler, komplo kurmak, terörizm ve silah kaçakçılığı iddialarından suçlu bulundu.
9.08.2020Dünya
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Venezuelalı mevkidaşıyla  görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Venezuelalı mevkidaşıyla görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Venezuelalı mevkidaşı Jorge Arreaza ile bir görüşme gerçekleştirdi.
28.07.2020Siyaset
Güney Amerika Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Güney Amerika Ülkeleri
Güney Amerika Kıtası Ülkeleri Hangileridir? Başkent İsimleri İle Birlikte Güney Amerika ÜlkeleriGüney Amerika ülkeleri özellikle sıcak ve deniz ülkeleri olarak bilinmektedir. Oldukça farklı kültürleri ile beraber dünya çapında her sene yoğun turist alan ülkeler arasında yer almaktadırlar. Peki, Güney Amerika kıtası ülkeleri hangileridir? Başkent isimleri ile birlikte Güney Amerika ülkeleri hakkında bilgileri derledik.
18.07.2020Eğitim
'İstenmeyen kişi' ilan edilmişti! Maduro hükümeti vazgeçti
'İstenmeyen kişi' ilan edilmişti! Maduro hükümeti vazgeçtiVenezuela'da hükümet, pazartesi aldığı Avrupa Birliği'nin (AB) Venezuela'daki temsilcisini "istenmeyen kişi" ilan etme kararından vazgeçti.
2.07.2020Dünya
Maduro, AB Temsilcisi'ne Venezuela'dan ayrılması için 72 saat verdi
Maduro, AB Temsilcisi'ne Venezuela'dan ayrılması için 72 saat verdiVenezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Avrupa Birliği'nin (AB), bazı Venezuelalı siyasilere yaptırım uygulama kararının ardından, Venezuela'daki AB Temsilcisine ülkeden ayrılması için 72 saat süre verdiğini açıkladı.
29.06.2020Dünya
Hafter’in yeri belirsiz
Hafter’in yeri belirsizLibya Ordusu’nun yürüttüğü son operasyonlarda büyük darbe yiyen Hafter’in nerede olduğu pek belli değil. ABD, Venezuela’ya gittiğine ilişkin iddialarla ilgili soruşturma başlatırken, halen Libya’da olduğu yönünde haberler de geliyor
13.06.2020Dünya
Venezuela muhalefeti: Hafter'in uçağı Caracas'a indi
Venezuela muhalefeti: Hafter'in uçağı Caracas'a indiLibya'daki savaş ağasına ait özel jetin Güney Amerika ülkesinin başkentine gittiği belirtiliyor, açık kaynaklarda da söz konusu uçağın Caracas'a iniş yaptığı görülüyor. Hafter ve ekibi, Fransız yapımı Dassault Falcon 900 tipi P4-RMA kuyruk numaralı özel jeti kullanıyor.
9.06.2020Dünya
İran'ın gönderdiği son petrol yüklü tanker Venezuela kara sularına ulaştı
İran'ın gönderdiği son petrol yüklü tanker Venezuela kara sularına ulaştıİran'ın, Venezuela'ya gönderdiği beşinci ve son petrol yüklü tankerin Venezuela kara sularına girdiği açıklandı.
1.06.2020Ekonomi
İran'ın gönderdiği dördüncü petrol yüklü tanker Venezuela kara sularına girdi
İran'ın gönderdiği dördüncü petrol yüklü tanker Venezuela kara sularına girdiİran'ın, Venezuela'ya gönderdiği petrol yüklü beş tankerden dördüncüsünün Venezuela kara sularına girdiği açıklandı.
29.05.2020Ekonomi
İran'ın gönderdiği petrol tankerlerinden ikincisi Venezuela kara sularına ulaştı
İran'ın gönderdiği petrol tankerlerinden ikincisi Venezuela kara sularına ulaştıİran'ın, Venezuela'ya gönderdiği petrol yüklü beş tankerden ikincisinin Venezuela kara sularına girdiği açıklandı.
26.05.2020Dünya
Son dakika haberi: Ruhani ABD'yi açık açık tehdit etti
Son dakika haberi: Ruhani ABD'yi açık açık tehdit ettiGelen son dakika haberlerine göre; İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Venezuela'ya akaryakıt taşıyan ülkesine ait petrol tankerlerine ABD'nin olası müdahalesinin Washington için sorunlara yol açacağı uyarısında bulundu.
23.05.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

VenezuelaABDCaracasİranpetrol

Caracas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.