Caretta Caretta

Caretta Caretta

Son dakika caretta caretta haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan caretta caretta gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan caretta caretta haber sayfamızda...

Caretta Caretta

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 859 caretta caretta haberi bulunmuştur.
Yavru carettaların yaşam mücadelesi! 1000 yumurtadan sadece 2'si
Yavru carettaların yaşam mücadelesi! 1000 yumurtadan sadece 2'siEkolojik Araştırmalar Derneği (EKAD) Başkanı Ali Fuat Canbolat, caretta caretta türü deniz kaplumbağalarıyla ilgili, her yıl yüz binlerce yavrunun denizle buluştuğunu duyanlarda, bu türün nesliyle ilgili tehlikenin ortadan kalktığı yönünde yanlış bir algı oluştuğuna dikkati çekti. Dr. Canbolat, 1000 yumurtadan sadece 2'sinin erişkinliğe ulaşabildiğini belirtti.
26.10.2021Gündem
Koruma çalışmaları sonuç verdi; 543 bin 704 yavru caretta caretta denizle buluştu
Koruma çalışmaları sonuç verdi; 543 bin 704 yavru caretta caretta denizle buluştuTarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü'nün, Dünya Doğayı Koruma Birliği'nin kırmızı listesinde nesli tükenme tehlikesi altındaki türler arasında bulunan caretta caretta türü deniz kaplumbağalarını koruma çalışmaları sonuç verdi. Bu yıl 543 bin 704 caretta caretta yavrusu ve 310 bin 160 yeşil deniz kaplumbağa yavrusu denizle buluştu. 2019'da 193 bin 368, 2020'de ise 381 bin 24 caretta caretta yavrusu denize ulaşmıştı.
23.10.2021Haberler
Bakan Yardımcısı Birpınar'dan 'iklim değişikliği' uyarısı
Bakan Yardımcısı Birpınar'dan 'iklim değişikliği' uyarısıÇevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, kötü yapılan her şeyin iklimi değiştirebildiğini belirterek, "Kestiğiniz her ağaç veya piknik yaptıktan sonra bıraktığınız çöp ve ondan dolayı yanan orman iklim değişikliğine sebep oluyor." dedi.
21.10.2021Siyaset
Deniz Kaplumbağası Nedir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Deniz Kaplumbağası Nedir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?Deniz kaplumbağası, denizde yaşayan bir canlı türüdür. Son günlerde çok dikkat çeken ve merak edilen bu deniz canlısının günümüzde soyu tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Kaplumbağaya benzer yapısı ile dikkat çeken deniz kaplumbağasının diğer adı ise, caretta carettadır. Deniz kaplumbağası nedir sizler için derledik.
19.10.2021Evcil Hayvan
Nesli Tükenen Hayvanlar 2021: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvan Türleri
Nesli Tükenen Hayvanlar 2021: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvan TürleriDünya üzerinde pek çok hayvan türü bulunmaktadır. Doğal dengede hayvanların ve bitkilerin önemli oldukça çoktur. Ancak bunlardan bazılarının nesli tükenmekle karşı karşıya kalırken bazılarının nesli tamamen tükenmiştir. Doğal afetler, kimisi insanlığın dünyada var oluşundan önce kimisi de insanoğlunun aşırı avlanması, nüfus ve şehirleşmenin giderek artmasıyla dünya üzerinde nesli tükenmiş hayavnlar bulunur. Dünyada ve Türkiye’de nesli tükenmekte olan hayvanlar içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Yaşam
Alanya'da 4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurdu
Alanya'da 4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurduAntalya'nın Alanya ilçesinde 4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurdu.
11.10.2021Haberler
4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurdu
4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurduAntalya'nın Alanya ilçesinde 4 caretta caretta ölüsü kıyıya vurdu.
11.10.2021Gündem
Çıralı'da 3 bin 24 yavru caretta caretta denizle buluştu
Çıralı'da 3 bin 24 yavru caretta caretta denizle buluştuAntalya’nın Kemer ilçesi Çıralı sahilinde son yuvanın da açılmasıyla 2021 yılı caretta caretta sezonu kapandı. Bu yıl 124 yuvadan 3 bin 24 yavru caretta caretta, denizle buluşarak zorlu yolculuğuna çıktı.
4.10.2021Haberler
Çıralı'da 3 bin 24 yavru caretta caretta denizle buluştu
Çıralı'da 3 bin 24 yavru caretta caretta denizle buluştuAntalya’nın Kemer ilçesi Çıralı sahilinde son yuvanın da açılmasıyla 2021 yılı caretta caretta sezonu kapandı. Bu yıl 124 yuvadan 3 bin 24 yavru caretta caretta, denizle buluşarak zorlu yolculuğuna çıktı.
4.10.2021Gündem
İztuzu sahilinde caretta caretta yuvası ve yavru çıkışında artış
İztuzu sahilinde caretta caretta yuvası ve yavru çıkışında artışMuğla'nın Ortaca ilçesindeki İztuzu kumsalında, nesli tükenme tehlikesi altındaki caretta carettaların oluşturduğu 735 yuvalama alanında 42 bin yavru çıkışıyla rekor sayıya ulaşıldığı bildirildi. İztuzu Plajı'nda mayıs ve haziran ayında başlayan döngü sonrası yumurtadan çıkan yavru ceratta carettaların tamamı denizle buluştu.
30.09.2021Yaşam
Antalya'da 4 caretta caretta denize bırakıldı
Antalya'da 4 caretta caretta denize bırakıldıAntalya'nın Serik ilçesinde, tedavisi tamamlanan biri yavru 4 caretta caretta kaplumbağası denize bırakıldı.
28.09.2021Haberler
Turistler ilgiyle izledi! Anbean takip edilecekler
Turistler ilgiyle izledi! Anbean takip edileceklerAntalya'nın Serik ilçesinde, tedavisi tamamlanan biri yavru 4 caretta caretta kaplumbağası denize bırakıldı.
28.09.2021Gündem
Ayağına parke taşı bağlanıp denize atılan caretta caretta kurtarıldı
Ayağına parke taşı bağlanıp denize atılan caretta caretta kurtarıldıÇanakkale'de, ayağına halatla parke taşı bağlanıp, denize atılan caretta caretta, balıkçılar ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekiplerince kurtarıldı.
11.09.2021Haberler
Eziyetin fotoğrafı! Ayağına parke taşı bağlayıp denize attı
Eziyetin fotoğrafı! Ayağına parke taşı bağlayıp denize attıÇanakkale'de, ayağına halatla parke taşı bağlanıp, denize atılan caretta caretta, balıkçılar ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekiplerince kurtarıldı.
11.09.2021Gündem
Caretta caretta yuvalama sahasına girip gönüllüyü yaralayan 2 şüpheli serbest
Caretta caretta yuvalama sahasına girip gönüllüyü yaralayan 2 şüpheli serbestAntalya’da yasağa rağmen caretta caretta yuvalama sahasına ATV aracıyla girip, burada tartıştıkları Avusturyalı Stefan Feuchtinger'i (33) yaralayan İbrahim İşbilir (35) ile Bilal Belen (29) yakalanarak gözaltına alındı. Caretta carettaları ezdikleri öne sürülen şüphelilerin ATV araçlarının izlerinin yuva bölgesindeki izlerle uyuşmadığı belirlendi.
2.09.2021Haberler
Caretta caretta yuvalama sahasına girip gönüllüyü yaralayan 2 şüpheli serbest
Caretta caretta yuvalama sahasına girip gönüllüyü yaralayan 2 şüpheli serbestAntalya’da yasağa rağmen caretta caretta yuvalama sahasına ATV aracıyla girip, burada tartıştıkları Avusturyalı Stefan Feuchtinger'i (33) yaralayan İbrahim İşbilir (35) ile Bilal Belen (29) yakalanarak gözaltına alındı. Caretta carettaları ezdikleri öne sürülen şüphelilerin ATV araçlarının izlerinin yuva bölgesindeki izlerle uyuşmadığı belirlendi.
2.09.2021Gündem
ATV'lerle gelip yavruları ezip öldürdüler!
ATV'lerle gelip yavruları ezip öldürdüler!Antalya'da yasağa rağmen, gece ATV araçlarıyla sahile giren iki kişi, caretta caretta yuvalarını ezdi. Kendilerini durdurmak isteyen Avusturyalı Stefan Feuchtinger'in (33) üzerine ATV sürüp yaraladıktan sonra kaçan 2 şüpheli aranırken, yuvalardan çıkıp denizle buluşmaya çalışan 16 yavrunun ezilerek öldüğü belirlendi.
1.09.2021Gündem
Sosyal medya ayağa kalmıştı! Bakanlık'tan suç duyurusu
Sosyal medya ayağa kalmıştı! Bakanlık'tan suç duyurusuÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, nesli tehlike altında olan caretta carettaların Akdeniz'deki en büyük yaşam alanlarından Antalya Belek'te, yumurtadan çıkan 60 yavru deniz kaplumbağasının bir otelin kumsala koyduğu ahşap yürüme bandının altında sıkışarak ölmesi nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.
28.08.2021Gündem
Göcek'te denize giren kadını caretta ısırdı
Göcek'te denize giren kadını caretta ısırdıMuğla'nın Fethiye ilçesi Göcek sahilinde tekne turunda denize giren kadın, bacağından ısırıldı. Uzmanlar, diz altı kaval kemiğinde büyük yara oluşan kadını ısıran deniz canlısının yetişkin deniz kaplumbağası olduğunu açıkladı. Bölgede 20 yıldır kaptanlık yapan İlknur Asar, "Göcek koylarında bu tip vakalara rastlanmıyordu. Aşırı tekne yoğunluğu hayvanları agresifleştirirdi" dedi.
28.08.2021Gündem
Antalya'da caretta sahilinde 5 yıldızlı katliam
Antalya'da caretta sahilinde 5 yıldızlı katliamNesli tehlike altındaki caretta carettaların Akdeniz'deki en büyük yaşam alanlarından Antalya Belek'te, yumurtadan çıkan 60 yavru deniz kaplumbağası, bir otelin kumsala koyduğu ahşap yürüme bandının altında sıkışarak öldü.
27.08.2021Gündem
Caretta sahilinde 5 yıldızlı katliam
Caretta sahilinde 5 yıldızlı katliamNesli tehlike altındaki caretta carettaların Akdeniz'deki en büyük yaşam alanlarından Antalya Belek'te, yumurtadan çıkan 60 yavru deniz kaplumbağası, bir otelin kumsala koyduğu ahşap yürüme bandının altında sıkışarak öldü.
27.08.2021Gündem
Türkiye'de ilk kez görüntüleniyor! Türünün en büyüğü...
Türkiye'de ilk kez görüntüleniyor! Türünün en büyüğü...Dünyada 7 deniz kaplumbağası türünden biri ve en büyüğü olan deri sırtlı deniz kaplumbağası kaptan İlknur Asar ve gemici Buse İnceler tarafından Göcek koyları Sarsakla açıklarında yüzerken görüntülendi. Ekolojik Araştırmalar Derneği (EKAD) Başkanı Dr. Ali Fuat Canpolat, "Türkiye kıyılarındaki ilk defa canlı görüntüsü oldu. Harika, çok güzel ve heyecan verici bir durum" dedi.
21.08.2021Gündem
Manavgat sahilindeki ilk caretta caretta yavruları denize ulaştı
Manavgat sahilindeki ilk caretta caretta yavruları denize ulaştıANTALYA'nın Manavgat ilçesinde 14 Mayıs'ta bölgedeki ilk caretta caretta yuvası olarak tespit edilen yuvadan ilk yavru çıkışı da gerçekleşti. İlk yuvanın tespit edildiği tarihten bu yana sahil bandında yuvalama alanlarını koruma altına alan Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği (DEKAFOK) tarafından düzenlenen etkinlikte, yuvadan çıkan 83 caretta caretta mavi sularla buluşmayı başardı.
16.07.2021Yaşam
Antalya'da caretta caretta yavrularının zorlu yolculuğu başladı
Antalya'da caretta caretta yavrularının zorlu yolculuğu başladıANTALYA'nın Kemer ilçesindeki Çıralı plajında ilk caretta caretta yavruları denizle buluştu. İlk yuvadaki 56 yumurtadan çıkan 22 yavru caretta caretta zorlu yolculuğa başladı.
11.07.2021Yaşam
Caretta carettaya eziyet edip sosyal medyadan paylaştılar
Caretta carettaya eziyet edip sosyal medyadan paylaştılarAntalya'nın Manavgat ilçesinde, sahile yumurtlamak için gelen caretta carettaya eziyet eden 2 turiste, ülkelerine dönmek üzereyken havalimanında para cezası uygulandı.
9.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

caretta carettaantalyadeniz kaplumbağasıyuvamuğla

Caretta Caretta ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.