Çed Raporu

Çed Raporu

Son dakika ÇED raporu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ÇED raporu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ÇED raporu haber sayfamızda...

Çed Raporu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 45 çed raporu haberi bulunmuştur.
Çevresel Etki Değerlendirmesi (Çed) Nedir? Çed Raporu Hangi Durumlarda Gerekir?
Çevresel Etki Değerlendirmesi (Çed) Nedir? Çed Raporu Hangi Durumlarda Gerekir?Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çevreye oluşacak olumsuz etkilerin önüne geçmek amacıyla bir takım denetimler yapılmakta ve bunlara ilişkin raporlar tutulmaktadır. Hazırlanan bu raporlardan bir tanesi de ÇED raporudur. Peki, bu ÇED raporu ne anlama gelmektedir? Hangi durumlarda aranmaktadır? Çevre ile ilgili faydaları nelerdir? İşte, ÇED raporunun ne anlama geldiği ve hangi durumlar için kullanıldığı hakkında detayları derledik.
22.03.2021Eğitim
‘Trafo sorununu çözeceğiz’
‘Trafo sorununu çözeceğiz’Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Adalet Mahallesi’nde Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından yapımına başlanan ve vatandaşın tepkisine neden olan 24 metre yüksekliğindeki trafo merkezinin yerine acil çözüm bulmak için meslek odası yöneticileri ile bir araya geldi.
17.03.2021Ege
Kanal İstanbul nedir? Kanal İstanbul projesi ÇED raporu - Kanal İstanbul güzergahı - Kanal İstanbul maliyeti
Kanal İstanbul nedir? Kanal İstanbul projesi ÇED raporu - Kanal İstanbul güzergahı - Kanal İstanbul maliyetiSon zamanlarda son dakika gündem haberleri arasında yer alan Kanal İstanbul Projesi, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bugün gelen son dakika açıklamasına göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul ÇED raporunun bugün itibarıyla onaylandığını bildirdi. Peki Kanal İstanbul Projesinin amacı nedir? Kanal İstanbul güzergahı neresi? Kanal İstanbul maliyeti ne kadar?
17.01.2020Gündem
Milliyet'te Haftanın Özeti
Milliyet'te Haftanın Özetiİşte Milliyet'te haftanın öne çıkan haberleri...
17.01.2020Haberler
Özetle Kanal İstanbul Projesi - Kanal İstanbul ihalesi / Kanal İstanbul maliyeti ve Kanal İstanbul ÇED raporu hakkında bilinmesi gerekenler
Özetle Kanal İstanbul Projesi - Kanal İstanbul ihalesi / Kanal İstanbul maliyeti ve Kanal İstanbul ÇED raporu hakkında bilinmesi gerekenlerSon zamanlarda gündemden düşmeyen Kanal İstanbul Projesi hakkında vatandaşlar, bilgi arayışına devam ediyor. Kanal İstanbul hakkında bilgilenmek isteyenler, Kanal İstanbul nedir? Kanal İstanbul projesi ne oluyor? Kanal İstanbul maliyeti ne kadar? Kanal İstanbul güzergahı neresi? Kanal İstanbul ihalesi ve Kanal İstanbul ÇED raporu merakla araştırılıyor. Kanal İstanbul projesi hakkında yapılan açıklamaları ve Kanal İstanbul haberlerini yakından takip etmek isteyenler için özetle Kanal İstanbul Projesi hakkında bilgileri ve yapılan açıklamaları derledik. İşte Kanal İstanbul Projesi hakkında öğrenmek istediğiniz her şey...
2.01.2020Gündem
Kanal İstanbul'un 'Çevre Düzeni Planı'nda değişiklik yapıldı
Kanal İstanbul'un 'Çevre Düzeni Planı'nda değişiklik yapıldıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kanal İstanbul Rezerv Yapı Alanı'nın 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nda değişiklik yapıldı. Değişiklikle Kanal İstanbul'un her iki yakasında 500 bin nüfusa hitap edecek mahalle konseptinde yatay mimarinin hakim olduğu düşük yoğunluklu konut alanlarının yer alabileceği yeni yerleşim bölgeleri öngörülüyor.
31.12.2019Gündem
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul projesi açıklaması
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul projesi açıklamasıÇevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "İstanbul'un su kaybı yaşayacağı iddiası kesinlikle bilimsel değildir, tamamıyla gerçek dışıdır. Projenin İstanbul'un su kaynakları etkisi yüzde 3 civarında olacak. İstanbul'un susuz kalacağı iddiası tamamen asılsızdır" açıklamasında bulundu.
26.12.2019Haberler
Son dakika... Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul projesi açıklaması
Son dakika... Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul projesi açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ÇED raporu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Kanal İstanbul'a ilişkin,"İstanbul'un su kaybı yaşayacağı iddiası kesinlikle bilimsel değildir, tamamıyla gerçek dışıdır." dedi. Hafriyat kamyonlarının İstanbul trafiğine girmeyeceğini belirten Kurum, "TEM ve E-5 sık sık trafiğe kapatılacak" iddialarını da yalanladı.
26.12.2019Gündem
ÇED Raporu’nda Montrö uyarısı: Karadeniz’in hukuki statüsü değişmemeli
ÇED Raporu’nda Montrö uyarısı: Karadeniz’in hukuki statüsü değişmemeliKanal İstanbul için hazırlanan ÇED Raporu’nda, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne yönelik uyarılara yer verildi. Raporda, “Kanal İstanbul geçişleri Karadeniz’in hukuki statüsünde değişiklik meydana getirmemeli. Aksi bir uygulama, Montrö Boğazlar Sözleşmesi’nin ihlali olacak” denildi.
25.12.2019Siyaset
Kanal İstanbul projesi nedir? Kanal İstanbul güzergahı nasıl? Kanal İstanbul neden yapılıyor?
Kanal İstanbul projesi nedir? Kanal İstanbul güzergahı nasıl? Kanal İstanbul neden yapılıyor?Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olan Kanal İstanbul projesi hakkında vatandaşlar bilgi almak istiyor. Gelen son dakika bilgilere göre; Kanal İstanbul projesine ilişkin Çevresel Etki Değerlendirme Raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygun bulunarak kabul edildi. Kanal İstanbul neden yapılıyor? Kanal İstanbul projesi nedir ve Kanal İstanbul güzergahı nasıl soruları oldukça ilgi görüyor. Bir suyolu projesi olan Kanal İstanbul hakkında merak edilenler haberimizde...
23.12.2019Gündem
Kanal İstanbul projesiyle ilgili son dakika gelişmesi
Kanal İstanbul projesiyle ilgili son dakika gelişmesiGelen son dakika bilgilere göre; Kanal İstanbul projesine ilişkin Çevresel Etki Değerlendirme Raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygun bulunarak kabul edildi. Öte yandan, Kanal İstanbul Çed Raporu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve bakanlıkta, 10 gün süreyle halkın görüşüne açıldı.
23.12.2019Gündem
Rize-Artvin Havalimanı için bir adım daha atıldı
Rize-Artvin Havalimanı için bir adım daha atıldıTürkiye'nin deniz dolgusu üzerine inşa edeceği ikinci havalimanı olma özelliğini taşıyan Rize-Artvin Havalimanı'nın sondaj çalışmaları başlıyor.
6.05.2015Ekonomi
Kanal İstanbul'dan sonraki en büyük proje
Kanal İstanbul'dan sonraki en büyük projeKanal İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en büyük projesi olduğu belirtilen Savunma Sanayi Üssü'nün temeli, Ankara'nın Kazan İlçesi'nde atılacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'nin ilk yerli uçağının da yapılacağı 7 milyar dolarlık Savunma Sanayi Üssü'nün çalışmalarında gelinen son noktayı değerlendirirken, ÇED raporunun tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.
4.05.2014Ekonomi
3. Havalimanı kaldığı yerden devam
3. Havalimanı kaldığı yerden devamİstanbul Bölge İdare Mahkemesi, daha önce 3. Havalimanı için mahkemenin verdiği durdurma kararını kaldırdı. 3. Havalimanı'ndaki işlemler kaldığı yerden devam edecek.
17.03.2014Ekonomi
DHİM'den 3. havalimanı açıklaması
DHİM'den 3. havalimanı açıklamasıDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, İstanbul'a inşa edilecek 3. Havalimanının ÇED olumlu raporu yürütmesinin geçici olarak durdurulmasına ilişkin yerel mahkemece verilen kararın, yapılan iş ve işlemleri durdurmasının söz konusu olmadığını; proje ile ilgili süreçlerin planlandığı şekilde devam ettiğini bildirdi.
11.02.2014Ekonomi
Sektörde 2 milyar dolarlık vergi kaybı var
Sektörde 2 milyar dolarlık vergi kaybı varSektörde 2 milyar dolarlık vergi kaybı var
6.12.2003Ekonomi
Duble yol üstü doğa köprüsü
Duble yol üstü doğa köprüsüÇevre kirliliğini önlemeye yönelik yeni torba yasada yabani hayvanlar da unutulmadı. Bundan sonra duble yolların üstünde hayvanların geçmesi için ekolojik köprü kurulacak.
17.11.2018Ekonomi
Son dakika …. Akkuyu’nun itiraz edilen ÇED raporuna bilirkişiden onay çıktı!
Son dakika …. Akkuyu’nun itiraz edilen ÇED raporuna bilirkişiden onay çıktı!Mersin'in Gülnar İlçesi'ne kurulacak Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) için çıkan olumlu Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporuna yapılan itiraz sonrası görevlendirilen yeni keşif heyetinin hazırladığı 205 sayfalık rapor tamamlandı. Bilirkişi, ÇED raporunun kurallara uygun olduğunu belirtti.
27.02.2017Ekonomi
Başbakan, CHP'li başkanla ne görüştü? İzmir görüşmesinin perde arkası
Başbakan, CHP'li başkanla ne görüştü? İzmir görüşmesinin perde arkasıBaşbakan Binali Yıldırım’ın İzmir’de CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile görüşmesinde dört ana konunun gündeme geldiği öğrenildi.
3.06.2016Siyaset
Fokları bir tek bilirkişi görmedi
Fokları bir tek bilirkişi görmediBiga Yarımadası’na planlanan 11 termik santrale karşı açılan davada bilirkişi raporu tartışması yaşanıyor. Denizde araştırma yapan bilirkişilerin nesli tükenen Akdeniz foklarına rastlanmadığını belirtmesi çevrecilerin tepkisini çekti...
24.12.2015Gündem
Avrasya Tüneli’nin yüzde 75’i tamam
Avrasya Tüneli’nin yüzde 75’i tamamGöztepe-Kazlıçeşme arasını 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek Avrasya Tüneli’nde 3.340 metrelik kazı çalışmalarının bitmesine 820 metre kaldı. Planlanandan hızlı ilerlenince açılış tarihi de erkene alındı. Tünel Aralık 2016’da hizmete girecek
27.05.2015Ekonomi
Avrasya Tüneli’nin yüzde 75’i tamam
Avrasya Tüneli’nin yüzde 75’i tamamGöztepe-Kazlıçeşme arasını 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek Avrasya Tüneli’nde 3.340 metrelik kazı çalışmalarının bitmesine 820 metre kaldı. Planlanandan hızlı ilerlenince açılış tarihi de erkene alındı. Tünel Aralık 2016’da hizmete girecek
27.05.2015Ekonomi
Manyas Sanayi Cenneti
Manyas Sanayi CennetiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Manyas Kuş Cenneti’ne 8 kilometre mesafedeki arazilere çok sayıda sanayi tesisi kurulmasına vize verdi. Bozoğlu, “Ekolojik krize sürükleniyoruz” dedi
25.02.2015Gündem
Putin Türkiye'de 'yeni ufuklar' arıyor
Putin Türkiye'de 'yeni ufuklar' arıyorRusya Devlet Başkanı Putin, Ankara’ya geldi. Ukrayna ve Suriye’deki krizlerde fikir ayrılığı bulunan Türkiye ve Rusya, ‘benzer düşünülen konularda işbirliğini geliştirmek için’ görüşecek ve Türkiye-Rusya arasında yeni ekonomik ve ticari anlaşmalar imzalanacak.
1.12.2014Siyaset
Putin Türkiye'de 'yeni ufuklar' arıyor
Putin Türkiye'de 'yeni ufuklar' arıyorRusya Devlet Başkanı Putin, Ankara’ya geldi. Ukrayna ve Suriye’deki krizlerde fikir ayrılığı bulunan Türkiye ve Rusya, ‘benzer düşünülen konularda işbirliğini geliştirmek için’ görüşecek ve Türkiye-Rusya arasında yeni ekonomik ve ticari anlaşmalar imzalanacak.
1.12.2014Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Çed Raporu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.