Cem Doğut

Cem Doğut

Son dakika Cem Doğut haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cem Doğut gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cem Doğut haber sayfamızda...

Cem Doğut

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14 cem doğut haberi bulunmuştur.
Hem pilotlar hem ARFF ekipleri faciayı önledi! İstanbul Havalimanı'ndaki kazada dikkat çeken ayrıntı
Hem pilotlar hem ARFF ekipleri faciayı önledi! İstanbul Havalimanı'ndaki kazada dikkat çeken ayrıntı İstanbul Havalimanı'nda bu sabah saatlerinde hareketli dakikalar yaşandı. Bir kargo uçağı ön iniş takımının açılmaması sebebiyle gövde üzerine iniş yaptı. 15 saniye gibi kısa bir sürede olaya müdahale edilmesi ve pilotların bu duruma uygun olarak mümkün olduğunca düşük sürat ile piste yaklaşması olası bir faciayı önledi. Havacılık araştırmacısı Cem Doğut, İstanbul Havalimanı'ndaki kazayı milliyet.com.tr için değerlendirdi.
8.05.2024 Gündem
Yaşar Güler'in A-400M açıklaması ne anlama geliyor? 'Her dönemde rolü çok kritik'
Yaşar Güler'in A-400M açıklaması ne anlama geliyor? 'Her dönemde rolü çok kritik' Kosova'dan Somali'ye kadar geniş bir coğrafyada, birçok ülkede faaliyet gösteren Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en kritik unsurlarından biri de nakliye filosu. Kargo uçakları sadece savaş zamanlarında değil, barış zamanlarında yaptıklarıyla da göz doldururken, Türk ordusunun artan faaliyetlerinin ardından nakliye filosunu ek A-400M alımlarıyla güçlendirmesi gündemde.
4.05.2024 Gündem
Son dakika... İstikbal göklerde! İşte KAAN'ın ilk uçuşunun şifreleri
Son dakika... İstikbal göklerde! İşte KAAN'ın ilk uçuşunun şifreleri Türk havacılığı, Milli Muharip Uçak projesi kapsamında üretilen KAAN'ın ilk uçuşunu başarılı şekilde tamamlamış olması sebebiyle tarihi bir gün yaşıyor. "Türkiye'nin kaybedecek vakti yok" diyen havacılık fotoğrafçısı ve havacılık araştırmacısı Cem Doğut, KAAN'ın uçuşunu Milliyet.com.tr için değerlendirdi.
21.02.2024 Gündem
NATO'nun fotoğraf yarışmasında final: 3 Polonyalı, 1 Türk
NATO'nun fotoğraf yarışmasında final: 3 Polonyalı, 1 Türk NATO Hava Komutanlığı'nın resmi X hesabı üzerinden aralık ayı boyunca 2023 yılının savaş uçaklarına ait en güzel hava fotoğraflarının yer aldığı dört turdan oluşan bir yarışma düzenlendi.
27.12.2023 Gündem
Türk fotoğrafçı NATO yarışmasında birinci
Türk fotoğrafçı NATO yarışmasında birinci NATO Hava Komutanlığı’nın resmi X hesabı üzerinden savaş uçaklarının fotoğraf çekimine yönelik yarışma düzenlendi.
16.12.2023 Dünya
Türk fotoğrafçı Cem Doğut, NATO'nun yarışmasında birinci oldu
Türk fotoğrafçı Cem Doğut, NATO'nun yarışmasında birinci oldu NATO Hava Komutanlığı'nın resmi X hesabı üzerinden düzenlediği savaş uçaklarının hava fotoğrafı yarışmasını, Türk fotoğrafçı Cem Doğut kazandı.
15.12.2023 Gündem
Ukrayna'ya verilecek F-16'ları bekleyen en büyük risk! 'Vidaların ebatı bile farklı'
Ukrayna'ya verilecek F-16'ları bekleyen en büyük risk! 'Vidaların ebatı bile farklı' Ukrayna savaşı tüm şiddetiyle devam ederken, Danimarka ve Hollanda’nın Ukrayna’ya F-16 savaş uçağı gönderme kararının cepheye etkisinin ne olacağı üzerine ihtimaller konuşulmaya başlandı. Havacılık fotoğrafçısı ve araştırmacısı Cem Doğut, "Vidaların ebatları bile farklı" diyerek Ukrayna'ya teslim edilmesi planlanan F-16'ların mevcut durumu, pilotların ve bakım ekiplerinin eğitim sürecine ilişkin çarpıcı bilgiler paylaştı.
26.08.2023 Dünya
NATO'nun Almanya hedefi: Uçaklar peş peşe indi! Türk askeri de bölgede
NATO'nun Almanya hedefi: Uçaklar peş peşe indi! Türk askeri de bölgede NATO, Avrupa’da tarihinin en büyük hava kuvvetleri 'Air Defender 23' tatbikatını yapmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin de katılacağı eğitimlerde 10 bin personel ile çeşitli tiplerde yüzlerce uçağın görev alacağı ve eğitimlerin dolaylı olarak Rusya’ya bir 'mesajı' olacak. "4 yıldır bunun üzerinde çalışılıyor. Komuta, Alman Hava Kuvvetleri'nde olsa da gerçek çok başka" diyen Cem Doğut Avrupa ile ABD arasındaki ilişkiye dikkat çekti.
22.09.2023 Dünya
Rus pilotlar art arda yaşadı! Bu düşüşün ardında 3 sebep var
Rus pilotlar art arda yaşadı! Bu düşüşün ardında 3 sebep var Rusya-Ukrayna savaşında yaşanan gelişmeler ezber bozmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde servis edilen videoda Su-25 tipi bir savaş uçağının düşme anının ilk kez pilotun bakış açısıyla izlenmesi de bunlardan biri oldu. Rus uçaklarında son dönemde yaşanan kayıpların ardındaki 3 sebebi ise Havacılık Araştırmacısı Cem Doğut açıkladı.
27.10.2022 Dünya
F-16'ların yerine 3 alternatif! 'Ege'deki tehditlere cevap vermek için elzem'
F-16'ların yerine 3 alternatif! 'Ege'deki tehditlere cevap vermek için elzem' F-16 savaş uçağı tedariği ve modernizasyonuyla ilgili Türkiye ve ABD arasında görüşmeler sürüyor. Sürecin uzaması ve ABD tarafından olası satışın belirli şartlara bağlanmasının ardından, Türkiye bu konuda alternatifleri değerlendirebileceği sinyalini verdi. Peki, F-16 dışında bir uçak alındığı senaryoda Türkiye'yi neler bekliyor?
4.10.2022 Gündem
Atina'yı endişelendirecek karar! Türkiye'nin 'Rafale' planı
Atina'yı endişelendirecek karar! Türkiye'nin 'Rafale' planı Katar ile Türkiye arasında yapılan anlaşma büyük ses getirdi. Varılan yeni anlaşmayla Yunanistan'ın da elinde bulunan Rafale savaş uçaklarının Türkiye'de konuşlanabilecek olması dikkat çekti.
22.09.2022 Gündem
Türkiye'de yarım asırlık efsane! İşte 'Baba'nın 2 kritik görevi...
Türkiye'de yarım asırlık efsane! İşte 'Baba'nın 2 kritik görevi... Türk Hava Kuvvetleri tarihi boyunca çok farklı tiplerde uçağa sahip oldu. Onlarca farklı uçak modeli içinde bazı modeller sıyrılarak efsane haline geldi. Bunlardan biri de "Baba" lakaplı F-4 Phantom II. Efsane uçağın Türk Hava Kuvvetleri kariyeri, havacılık fotoğrafçısı Cem Doğut tarafından kitaplaştırıldı.
9.06.2022 Gündem
Rus pilotlar giymeden havalanıyor! 'İki sebebi olabilir'
Rus pilotlar giymeden havalanıyor! 'İki sebebi olabilir' Rusya-Ukrayna savaşında gökyüzünde yaşananlar çatışmaların ilk gününden bu yana dikkat çekiyor. Havacılık tarihi boyunca pek çok ilke imza atan Rus Hava Kuvvetleri'nin, son aylardaki başarısızlığının temelinde ise eğitim ve disiplin eksikliğinin yattığı belirtiliyor. Öyle ki Rus pilotların 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana standart pilot teçhizatı olan 'G-Suit'i bile giymediği ortaya çıktı.
26.05.2022 Dünya
İşte 'Baba'nın 2 kritik görevi! Türkiye'de yarım asırlık efsane F-4...
İşte 'Baba'nın 2 kritik görevi! Türkiye'de yarım asırlık efsane F-4... Türk Hava Kuvvetleri tarihi boyunca çok farklı tiplerde uçağa sahip oldu. Onlarca farklı uçak modeli içinde bazı modeller sıyrılarak efsane haline geldi. Bunlardan biri de "Baba" lakaplı F-4 Phantom II. Efsane uçağın Türk Hava Kuvvetleri kariyeri, havacılık fotoğrafçısı Cem Doğut tarafından kitaplaştırıldı.
11.02.2022 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Cem Doğut ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.