Chatgpt

Chatgpt

Son dakika ChatGPT haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ChatGPT gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ChatGPT haber sayfamızda...

Chatgpt

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 106 chatgpt haberi bulunmuştur.
İnterneti kasıp kavuran kehanet! Simpsonlar helikopter kazasını bildi mi?
İnterneti kasıp kavuran kehanet! Simpsonlar helikopter kazasını bildi mi? İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ı taşıyan helikopterin aniden düşmesiyle tüm dünya İran'a kilitlendi. Ülkeden birbiri ardına gelen son dakika haberleri merakla takip edilirken, detayları merak eden sosyal medya kullanıcıları karşılarına çıkan bazı 'görseller' ile şoke oldu. Nokta atışı tahminleriyle 'her şeyi bilen' Simpsonlar, şimdi de İran Cumhurbaşkanı'nın kanlı kazasını 'bilmişti'. Peki, bu iddialar ne kadar doğru ve Simpsonlar Reisi'nin sonu olan kazayı bildi mi?
23.05.2024 Dünya
Kafa naklini resmen duyurdular! Ameliyat tarihi açıklandı, şoke edici detaylar
Kafa naklini resmen duyurdular! Ameliyat tarihi açıklandı, şoke edici detaylar Bilim insanları kafa nakli için tarih verdi. Buna göre felçli veya hastalığı olan kişilerin kafaları kadavralara yapay zeka yardımıyla nakledilecek.
23.05.2024 Dünya
Makine öğrendi şimdi öğretecek
Makine öğrendi şimdi öğretecek ChatGPT’nin yeni sürümü GPT-4o, sesli sohbetlerde gerçek bir insan gibi diyalog kuruyor, 50 dilde çeviri yapıyor, ders çalıştırıyor, yüz ifadelerinden duyguları okuyabiliyor, flörtleşebiliyor
15.05.2024 Ekonomi
Yapay zekanın geldiği son nokta: GPT-4o: Duyguları oluyor, flört ediyor
Yapay zekanın geldiği son nokta: GPT-4o: Duyguları oluyor, flört ediyor Teknoloji şirketi OpenAI, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT'nin yeni versiyonu olan GPT-4o'yu tanıttı.
14.05.2024 Dünya
Teknoloji devlerini yapay zeka uçurdu
Teknoloji devlerini yapay zeka uçurdu Teknoloji devleri birinci çeyrekte büyük yatırımlar yaptıkları yapay zeka ile karlılıklarını katladı.
27.04.2024 Ekonomi
Zeka  ‘yapay’ savaş  gerçek
Zeka ‘yapay’ savaş gerçek Teknoloji rakipleri OpenAI, Google ve Mistral, 12 saat içinde peş peşe yapay zeka uygulamalarını piyasaya sürdü.
14.04.2024 Dünya
Garsonluk yaptığı lokantada kurdu, 2.3 trilyon $'a koştu
Garsonluk yaptığı lokantada kurdu, 2.3 trilyon $'a koştu Amerikalı çip devi Nvidia'nın piyasa değeri 2.3 trilyon doları aşarken CEO Jensen Huang'ın serveti 82 milyar dolara tırmandı. Hayatı bir dönem ıslahevinde geçen Tayvan doğumlu Jensen Huang Nvidia'yı bir ara garsonluk yaptığı restoranda yemek yerken kurmuş!
5.04.2024 Milliyet Executive
Veri merkezine 100 milyar dolar
Veri merkezine 100 milyar dolar Teknoloji devleri arasında yapay zeka yarıyı kızışırken Microsoft’un dünyanın en pahalı veri merkezi projesini finanse edebileceği ve bu kapsamda OpenAI ile 100 milyar doların üzerinde maliyete sahip olacak bir süper bilgisayar tesisi kurmayı planladığı belirtiliyor. Söz konusu projenin tamamlanması 6 yıl sürecek ve aynı zamanda 2028 yılına kadar faaliyete geçmesi planlanan Stargate adlı gelişmiş bir yapay zeka süper bilgisayarının geliştirilmesine yol açacak.
2.04.2024 Ekonomi
Çocuğunuz ‘Chatbot çocuk’ olabilir
Çocuğunuz ‘Chatbot çocuk’ olabilir Çocuklar, yapay zekâ destekli chatbot ile tüm gününü geçiriyor, dijital arkadaş ediniyor, sevgili oluyorlar. Okulda zorbalık yapanlara nasıl karşılık vermemiz gerektiğini sorduğumuz botun önerisi şiddet içerikliydi: ‘Korku sal, dayak at, gözlerini korkut.’
29.03.2024 Gündem
Teknoloji devleri savaşmayı bıraktı! Ortak yatırımlar
Teknoloji devleri savaşmayı bıraktı! Ortak yatırımlar Birbirleriyle kıyasıya mücadele eden hatta aile içinde rakip firmaların ürünlerini yasaklayan teknoloji devleri artık birbiri ile alışveriş yapmaya başladı. Apple yapay zeka için Google’ın Geminisi ile görüşüyor, Microsoft, Bing arama motoru için ezeli rakibi Google’a reklam veriyor.
26.03.2024 Ekonomi
Yapay zeka ile hayatımıza giren 5 yeni meslek
Yapay zeka ile hayatımıza giren 5 yeni meslek Dünyanın en hızlı büyüyen teknolojisinde kariyer yapmak ister misiniz? İşte, AB Yapay Zeka Yasası ışığında Avrupa'ya gelen beş yeni potansiyel çalışma alanı.
22.03.2024 Dünya
AB’den yapay zeka yasasına onay
AB’den yapay zeka yasasına onay AB parlamentosu dönüm noktası niteliğindeki yapay zeka (YZ) yasasına son onayını verdi. AB milletvekilleri dün YZ’yi düzenleyen “tarihi” kurallara yeşil ışık yakarak resmi olarak kabul edilmelerinden önceki son engeli de aşmış oldu. Geniş kapsamlı düzenleme Strazburg’daki Avrupa Parlamentosu’nda 523 milletvekilinin desteğiyle kabul edilirken 46 milletvekili karşı oy kullandı.
14.03.2024 Ekonomi
‘Grok’ savaşı!
‘Grok’ savaşı! Yine zirveye oynayan Elon Musk, kendisinin yapay zeka sohbet robotu Grok’u öne geçirmek için rakipleri ChatGPT ve Gemini’yi batırmaya çalışıyor!
3.03.2024 Dünya
Hedef 5G’ye daha yerli geçebilmek
Hedef 5G’ye daha yerli geçebilmek Teknolojide dışa bağımlılığı azaltmanın öncelikleri olduğunu belirten Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Yerlilik oranı artsın, endüstriler ve paydaşlar hazırlıklarını tamamlasın, daha sonra 5G’ye en hazır şekilde geçiş yapalım” dedi.
28.02.2024 Ekonomi
Sanal alem artık daha mı güvensiz?
Sanal alem artık daha mı güvensiz? Star Wars serisini çocukluğumdan bu yana severek takip ediyorum. Tabii benim ‘çocukluğumdan beri’ kıstasım oldukça geniş bir zaman aralığını kapsıyor. (Ben lisedeyken açılmış tarihi köfteci var)
25.02.2024 Ekonomi
ChatGPT ‘mavi ekran’ verdi
ChatGPT ‘mavi ekran’ verdi Yapay zeka şirketi OpenAI’nin geliştirdiği dil robotu ChatGPT, saatlerce kullanıcıların sorgularına saçma cevaplar verdi.
23.02.2024 Teknoloji
Teknoloji devleri yapay zeka için ‘seçim’ ittifakı hazırlığında
Teknoloji devleri yapay zeka için ‘seçim’ ittifakı hazırlığında Aralarında Meta, Microsoft, Google, Microsoft, TikTok ve OpenAI gibi teknoloji devlerinin bulunduğu şirketler bu yıl dünya çapında yapılacak önemli seçimler öncesinde seçmenleri kandırmaya yönelik yapay zeka içeriklerini engellemek için bir anlaşma üzerinde çalıştıklarını duyurdu.
15.02.2024 Ekonomi
İşe alımda yapay zeka her şeyi değiştiriyor! Meslektaş gibi konuşuyor ücreti bile kendi belirliyor
İşe alımda yapay zeka her şeyi değiştiriyor! Meslektaş gibi konuşuyor ücreti bile kendi belirliyor Yapay zeka işe alımda yüzlerce adayı saniyeler içinde sınıflandırıyor, görüşme ayarlıyor, soru hazırlıyor ve mülakatı yapıp rapor sunuyor. Yapay zeka yazılımcıyla yazılımcı gibi pilotla pilot gibi konuşuyor. Adayın sahip olduğu beceri ve deneyim setini dikkate alarak ücret teklifi sunuyor...
12.02.2024 Milliyet Executive
Herkesin iyiliği için YZ
Herkesin iyiliği için YZ 'Moda' sözcüğün ötesinde: Yapay zekânın küresel zorluklara karşı sunduğu gerçekçi çözümler
9.02.2024 Teknoloji
Kimçi (turşu) göbeği eritiyor
Kimçi (turşu) göbeği eritiyor Bizdeki lahana turşusunun fermente bir gıda olması nedeniyle sağlığa katkısı daima dile getirilir.
1.02.2024 Gündem
ChatGPT yapay zekası İtalyan kıskacında!
ChatGPT yapay zekası İtalyan kıskacında! İtalyan yetkililer, yapay zeka platformu ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI’ı Avrupa Birliği (AB) veri koruma yasasını ihlal etmekle suçlayarak ABD’li firmaya yanıt vermesi için 30 gün süre tanıdı.
1.02.2024 Ekonomi
Turizmde 3’lü rekor!
Turizmde 3’lü rekor! Türkiye, 2023 yılında 56.7 milyon ziyaretçi, 99 dolar kişi başı gecelik gelir ve 54.3 milyar dolar toplam gelirle rekor kırdı. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 2024 hedefinin 60 milyon ziyaretçi ve 60 milyar dolar turizm geliri olduğunu açıkladı.
1.02.2024 Ekonomi
Yapay zekâ ödül getirdi
Yapay zekâ ödül getirdi Japon yazar Rie Kudan, ülkenin en prestijli edebiyat ödüllerinden Akutagawa Ödülü’nü kazanan kitabı “Tokyo Sempati Kulesi”ni yazarken ChatGPT’den yararlandığını açıkladı.
20.01.2024 Kültür Sanat
IMF: Yapay zeka işlerin yüzde 40'ını etkileyecek
IMF: Yapay zeka işlerin yüzde 40'ını etkileyecek Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından yapılan yeni bir analize göre, yapay zeka teknolojisi, dünya çapında tüm işlerin yaklaşık yüzde 40'ını etkileyecek.
15.01.2024 Dünya
‘Telif esersiz yapay zekâ eğitilemez’
‘Telif esersiz yapay zekâ eğitilemez’ ChatGPT’nin şirketi OpenAI’ın Britanya parlamentosundan, telifli eserleri ücretsiz kullanmasına izin vermesini talep ettiği açıklandı.
12.01.2024 Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Chatgpt ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.