Cıva

Cıva

Son dakika cıva haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cıva gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cıva haber sayfamızda...

Cıva

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 709 cıva haberi bulunmuştur.
2 kez mezarı açıldı, idrarını tutarak can vermiş! 'Âlim gibi yaşadı, aptal gibi öldü'
2 kez mezarı açıldı, idrarını tutarak can vermiş! 'Âlim gibi yaşadı, aptal gibi öldü' İdrarınızı tuttuğunuz için ölebileceğinizi söylesek… Kulağa biraz ilginç gelse de Tycho Brahe tam da bu sebepten hayatını kaybetmiş olabilir. Peki kendisini öldürecek kadar idrarını tutmasına ne sebep olmuştu? Cevabı ise ölümünden çok daha trajedik.
15.05.2024 Yaşam
Hamileliğin anahtarlarından biri: Akdeniz diyeti
Hamileliğin anahtarlarından biri: Akdeniz diyeti Paketli gıda tüketimini azaltmanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Henüz dünyaya gelmemiş çocuğunuz için de bu konu son derece önemli. Sperm ve yumurta kalitesini artıran dünyadaki tek beslenme yöntemi ise Akdeniz usulü beslenme tarzı…
7.04.2024 Pazar
Canan Karatay'dan lazer epilasyona onay yok! 'Ağır metallerin çıkışını önlüyor, çok zararlı'
Canan Karatay'dan lazer epilasyona onay yok! 'Ağır metallerin çıkışını önlüyor, çok zararlı' Günümüzde birçok kişi istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon işlemini tercih ediyor. Ancak Prof. Dr. Canan Karatay lazer epilasyon işleminin insan sağlığına olan zararlı etkilerini şöyle aktarıyor: "Vücudu ağır metale teslim ediyor, doğallığı yok ediyor"
4.04.2024 Genel Sağlık
Karabük'te AK Parti'li Özkan Çetinkaya Belediye Başkanı seçildi
Karabük'te AK Parti'li Özkan Çetinkaya Belediye Başkanı seçildi Karabük'te 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti'li Özkan Çetinkaya Belediye Başkanı seçildi.
31.03.2024 Gündem
Ton balığında cıva: Araştırmalar zehirli madde seviyesinin hala yüksek olduğunu gösteriyor
Ton balığında cıva: Araştırmalar zehirli madde seviyesinin hala yüksek olduğunu gösteriyor Bilim insanları, kirliliğe yol açan maddelerin sınırlandırılmasıyla ilgili onlarca yıl önce getirilen kontrollere rağmen ton (orkinos) balığındaki yüksek cıva seviyelerinin devam ettiğini söylüyor.
22.02.2024 Dünya
Alaaddin Keykubat’ı siyanürle zehirlemişler
Alaaddin Keykubat’ı siyanürle zehirlemişler Selçuklu sultanlarının kemiklerine DNA analizi yapılarak ölüm nedenleri belirlendi. Sultanlardan Alaaddin Keykubat’ın zehirlendiği ortaya çıktı.
2.02.2024 Gündem
Sanduka açıldı, poşet dolusu isketler çıktı! İşte Selçuklu sultanlarının ölüm nedeni
Sanduka açıldı, poşet dolusu isketler çıktı! İşte Selçuklu sultanlarının ölüm nedeni Konya'da hayata geçirilen, ‘Türkiye Selçukluları Konya Hanedan Türbesi’ndeki Naaşların Tanzimi Projesi’nin sonuçları açıklandı.
1.02.2024 Haberler
Sanduka açıldı, poşet dolusu isketler çıktı! İşte Selçuklu sultanlarının ölüm nedeni
Sanduka açıldı, poşet dolusu isketler çıktı! İşte Selçuklu sultanlarının ölüm nedeni Konya'da hayata geçirilen, ‘Türkiye Selçukluları Konya Hanedan Türbesi’ndeki Naaşların Tanzimi Projesi’nin sonuçları açıklandı.
1.02.2024 Gündem
Ekipler adrese baskın yaptı! Tarihi eser kaçakçısı baba- oğul- torun yakalandı
Ekipler adrese baskın yaptı! Tarihi eser kaçakçısı baba- oğul- torun yakalandı Bursa'da, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, tarihi eser kaçakçısı baba S.Ö. (68), oğlu A.Ö. (44) ile torunu S.E.Ö. (19) yakalandı.
9.12.2023 Gündem
Ukrayna istihbarat şefinin eşi zehirlendi!
Ukrayna istihbarat şefinin eşi zehirlendi! Ukrayna gizli servisinin başındaki Budanov'un eşi hastaneye kaldırıldı, yerel medya yemeğe zehir katıldığını bildirdi. Olağan şüpheli ise 'ağır bir metal.'
28.11.2023 Dünya
Hamileliğe Akdeniz usulü hazırlanın
Hamileliğe Akdeniz usulü hazırlanın Doğal gebelik elde etmek için çiftlerin beslenmelerine dikkat etmeleri önemli. Öyleyse hamilelik öncesi ve sonrasında anne ve baba adayları nasıl beslenmeli konuşalım…
25.11.2023 Pazar
Türkiye'de antibiyotik alarmı! Direnç yüzde 70’lere yükseldi
Türkiye'de antibiyotik alarmı! Direnç yüzde 70’lere yükseldi  Vatandaşların ısrarlı antibiyotik taleplerinin dirence yol açtığına dikkat çeken Türkiye Acil Tıp Vakfı Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Şahin Çolak, “Bazı antibiyotiklere direnç yüzde 60-70’lere gelmiş durumda. Yeni moleküller artık çok zor bulunuyor. Elimizdeki dirençli olmayan antibiyotiklerin sayısı giderek azalıyor” dedi.
9.11.2023 Gündem
Termometre kırıld! Havaya karışan civa 2 kişiyi hastanelik etti
Termometre kırıld! Havaya karışan civa 2 kişiyi hastanelik etti Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde kırılan termometreden yayılan civadan etkilenen 2 kişi hastaneye kaldırıldı.
9.11.2023 Gündem
'Bir sonraki afet' diyerek uyardı: İçme sularına sızabilir
'Bir sonraki afet' diyerek uyardı: İçme sularına sızabilir Doğu Karadeniz'de kıyı şeridini genişletmek için yapılan deniz dolgu alanları ile kontrolsüzce dere yataklarına dökülen hafriyat atıklarındaki kimyasal içerikler, denizin yanı sıra doğaya da zarar veriyor.
2.11.2023 Haberler
'Bir sonraki afet' diyerek uyardı: İçme sularına sızabilir
'Bir sonraki afet' diyerek uyardı: İçme sularına sızabilir Doğu Karadeniz'de kıyı şeridini genişletmek için yapılan deniz dolgu alanları ile kontrolsüzce dere yataklarına dökülen hafriyat atıklarındaki kimyasal içerikler, denizin yanı sıra doğaya da zarar veriyor.
2.11.2023 Gündem
Depresyon ve enerji düşüklüğüyle kendini gösteriyor! İyotun 6 faydası
Depresyon ve enerji düşüklüğüyle kendini gösteriyor! İyotun 6 faydası İyot, tiroid bezinin büyüme, beyin gelişimi ve enerji metabolizmasının hızından sorumlu tiroid hormonlarını üretebilmesi için gerekli bir mineral. İyotun vücutta eksik olması ise tiroid hormonu seviyelerinin düşmesine neden olarak çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor.
14.10.2023 Genel Sağlık
Hayat karartan tavşan yumruğu! Yenilgisiz boksör yaşayan ölüye döndü
Hayat karartan tavşan yumruğu! Yenilgisiz boksör yaşayan ölüye döndü Çocukluğundan itibaren hayali olan boks şampiyonluğuna en sonunda ulaşmıştı. Hiç yenilmeden tüm rakiplerini teker teker elemiş ve artık en iyiler arasında kendine yer bulmuştu. Ancak bir müsabaka hem boks kariyerinin hem de hayatının en acı ve tek yenilgisi oldu. Kafasına defalarca aldığı yasaklı 'tavşan yumruğu' öldürmedi ama onu, yaşayan bir ölüye döndürdü.
11.10.2023 Yaşam
Daha çekici bir gülüş isterken hayatı karardı! Kolunu kaldıramıyor, duş alamıyor
Daha çekici bir gülüş isterken hayatı karardı! Kolunu kaldıramıyor, duş alamıyor Daha çekici bir gülümsemeye sahip olmak için TikTok fenomenlerinden gördüğü işlemi dişlerine yaptırmaya karar verdi. Ancak başına gelenler yüzünden hayatı bir anda kâbusa döndü. Sadece 2 hafta sonra vücudundaki değişimlerle acı içinde kıvranan genç kadın, tanınmaz hale geldi. "Sebebi anlaşılamayan aşırı yorgunluğa dikkat" diyen Prof. Dr. Ahmet Akçay çarpıcı gerçeği açıkladı.
16.09.2023 Genel Sağlık
E-sigara kullanan erkeklere uyarı! Baba olmanız tehdit altında
E-sigara kullanan erkeklere uyarı! Baba olmanız tehdit altında Elektronik sigaranın hem kadınlara hem erkeklere çok sayıda zararı var. Yeni araştırmada ise e-sigaranın sperm sayısını azaltarak baba olmayı da engellediği ortaya çıktı.
11.09.2023 Dünya
Eski hattat, halen bostancı Halim
Eski hattat, halen bostancı Halim Ardında Süleymaniye Camii şadırvan kapıları yazıları gibi eşsiz eserler bırakan hattat Mustafa Halim Özyazıcı bir dönem imzasını, “Ketebehü Hâlim sâbıkan hattat hâlen bağıbân” ibaresi ile atardı.
3.09.2023 Gündem
Periyodik Tablo ve Cetveli: Periyodik Sistemde Kaç Tane Element Vardır? Periyodik Tablo ve Sıralaması Nasıldır?
Periyodik Tablo ve Cetveli: Periyodik Sistemde Kaç Tane Element Vardır? Periyodik Tablo ve Sıralaması Nasıldır? Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
26.08.2023 Eğitim
Putin’in aniden ölen düşmanları! Listeye yeni bir isim daha eklendi
Putin’in aniden ölen düşmanları! Listeye yeni bir isim daha eklendi Rus paralı asker grubu Wagner’in lideri Yevgeni Prigojin'in, yolcu listesinde yer aldığı özel bir jetin Moskova yakınlarında düşmesi sonucu öldüğüne inanılıyor.
24.08.2023 Dünya
Elektronik sigara okullara kadar indi! Aromatik ‘puff’ zehir saçıyor
Elektronik sigara okullara kadar indi! Aromatik ‘puff’ zehir saçıyor Elektronik sigara satışı 2008’den beri yasak. Ama yasağa uyulmuyor. Zararlı kimyasal maddeler içeren aromatik e-sigaralar internette ve piyasada satılıyor. ‘Ölüm tacirleri’, liseli öğrenciler de dahil insanları zehirliyor.
31.07.2023 Gündem
Yaşları 25, 30, 35... Grip sandı, kızamık çıktı! Kritik sınır 1998, ölüme götürebilir
Yaşları 25, 30, 35... Grip sandı, kızamık çıktı! Kritik sınır 1998, ölüme götürebilir Sağlık Bakanlığı, Türkiye’deki kızamık vakalarında artış yaşandığını duyurdu. Son günlerde pek çok kişinin de sosyal medyadan kızamık olduğunu açıklaması, durumun ne kadar ciddi olduğunu gözler önüne serdi. Kızamık esas olarak çocukluk döneminde görülen bir hastalık olmasına rağmen yetişkin yaştakileri daha çok etkiliyor. Peki, çocuklukta yapılan kızamık aşısı yeterli değil mi? Prof. Dr. İftihar Köksal ve Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'a sorduk.
23.06.2023 Gündem
Hatay’da ormana ve zeytinliğe dökülen molozlar ağaçlara zarar veriyor
Hatay’da ormana ve zeytinliğe dökülen molozlar ağaçlara zarar veriyor Hatay'da enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken Narlıca Mahallesi’ndeki ormana ve zeytinlik olduğu belirtilen alana dökülen tonlarca moloz, ağaçlara büyük zarar verdi. Bu durumun doğayı ve halk sağlığını ciddi boyutta tehdit ettiğini belirten Antakya Çevre Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Halk Sağlığı Komisyonu Başkanı Dr. Ali Kanatlı, "Bu enkazın içerisinde asbest başta olmak üzere kurşun, bakır, cıva gibi ağır metal maddeler var" dedi.
25.04.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Cıva ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.