Çocuk Hakları

Çocuk Hakları

Son dakika çocuk hakları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çocuk hakları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çocuk hakları haber sayfamızda...

Çocuk Hakları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.403 çocuk hakları haberi bulunmuştur.
CHP Çocuk Hakları Belgesi hazırlıyor
CHP Çocuk Hakları Belgesi hazırlıyorCHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Çocuk Hakları Politika Belgesi” çalışması için 80 çocukla görüşüp, onların beklenti ve önerilerini dinleyerek “Çocukları Dinliyoruz” raporu hazırladı.
22.06.2022Siyaset
İngiltere’den 4'ü asker 8 Rus hakkında yaptırım kararı
İngiltere’den 4'ü asker 8 Rus hakkında yaptırım kararıİngiltere, Rusya - Ukrayna savaşında Rusya’ya destekleri nedeniyle Rus Ortodoks Kilisesi Başkanı Patrik Kirill, Rusya Çocuk Hakları Komiseri Maria Lvova-Belova, Moskova Şehir Duması Yardımcısı Sergey Savostyanov, Rus nakliye şirketi Volga-Dnepr Group'un Başkanı Alexey Isaykin ve 4 Rus askeri hakkında yaptırım kararı alındığını açıkladı.
16.06.2022Dünya
Bakan Yanık, Hamidiye Tabyaları'da oluşturulan Çocuk Hakları Sokağını açtı
Bakan Yanık, Hamidiye Tabyaları'da oluşturulan Çocuk Hakları Sokağını açtıÇanakkale'de Anadolu Hamidiye Tabyalarında oluşturulan Çocuk Hakları Sokağının açılışı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanıkın katılımıyla yapıldı. Çocuk Hakları Sokağı'nın Çanakkalede, tabyaların bulunduğu mekanda açılmasının tesadüf olmadığını belirten Bakan Yanık, "Geçmişimizden, tarihimizden aldığımız güçle, şehitlerimizin maneviyatından aldığımız güçle geleceği kurma arzusunda olduğumuzu hep söyledik. Geleceği ifade eden çocukların işte bu tabyalarda Çocuk Hakları Sokağını kurmak, geçmiş ile geleceği tekrar birleştirmek arzumuzun o sürekliliği sağlamak tarihimizden aldığımız büyük birikimi geleceğe taşımak arzumuzun bir yansımadır" dedi.
12.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Çocuk haklarını, Anayasa maddesi haline getirdik
Bakan Bozdağ: Çocuk haklarını, Anayasa maddesi haline getirdikAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, AK Parti İnsan Hakları Başkanlığınca Ankara'da düzenlenen değerlendirme toplantısında, AK Parti hükümetleri döneminde insan hakları alanında yapılan çalışmaları anlattı. Bozdağ, "Çocuk haklarını, Anayasa maddesi haline getirdik" dedi.
28.05.2022Siyaset
Cimer'e çocuk şikayeti gitti! Fenomenlere sıkı takip
Cimer'e çocuk şikayeti gitti! Fenomenlere sıkı takipSosyal medya fenomenliğine çocuklar da alet edilince polis harekete geçti. Uzmanlar yapılan paylaşımların çocuk istismarı olduğuna dikkat çekti. Bir avukat, sosyal medyada çocuklarının fotoğraflarını paylaşanları CİMER’e şikâyet ederken, uzmanlar bunun bir istismar olduğunu söyledi.
23.05.2022Gündem
Bolu Belediyesi'ne 'ayrımcılık' cezası!  Yabancılara yönelik 'nikah ve su ücreti' tarifesi kararı
Bolu Belediyesi'ne 'ayrımcılık' cezası! Yabancılara yönelik 'nikah ve su ücreti' tarifesi kararıGelen son dakika haberine göre; Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), Bolu Belediye Başkanlığı’nın kentte yaşayan yabancılara yönelik su ve nikah ücretlerinde farklı tarife uygulanmasına ilişkin kararında ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığına hükmetti. Bolu Belediyesi hakkında 40 bin TL idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.
19.05.2022Gündem
Çocuk Hakları Sözleşmesi Maddeleri Nelerdir, Neden Önemlidir?
Çocuk Hakları Sözleşmesi Maddeleri Nelerdir, Neden Önemlidir?Çocuk hakları sözleşmesi, sıklıkla araştırılan sözleşmelerden biridir. Özellikle kullanım alanı bakımından da önem taşıyan sözleşmeler arasındadır. Bu bakımdan Çocuk hakları sözleşmesini öğrenebilir ve neden önemli olduğu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Çocuk Hakları Sözleşmesi maddeleri nelerdir, neden önemlidir detaylarıyla derledik.
20.04.2022Eğitim
Rusya yazılı açıklamayla duyurdu! Resmen ayrıldı
Rusya yazılı açıklamayla duyurdu! Resmen ayrıldıRusya Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi’nden ayrıldıklarını ve bu bildirimin Genel Sekreter Marija Pejcinovic Buric’e iletildiğini açıkladı.
15.03.2022Dünya
Evlat nöbetindeki abla: Engelli kardeşimi almadan asla buradan kalkmayacağız
Evlat nöbetindeki abla: Engelli kardeşimi almadan asla buradan kalkmayacağızDiyarbakır HDP il binası önünde, 2015 yılında 15 yaşındayken dağa kaçırılan yüzde 70 engelli raporu bulunan kardeşi Muhammed için eylem yapan Ruken Canbey, çadırında PKK tarafından kaçırılan 10'a yakın hasta çocuğun ailesi olduğunu söyledi. Canbey, "Buradan kardeşime sesleniyorum; Evine, ailene geri dön, annen kalp hastası, kaç defa ameliyat oldu. Seni almadan asla buradan kalkmayacağız" dedi.
22.02.2022Gündem
Evlat nöbetinde 900'üncü gün
Evlat nöbetinde 900'üncü günDiyarbakır'da terör örgütü tarafından kaçırılan çocukları için 900 gündür evlat nöbeti tutan 263 aile, yürüyüş yaparak PKK ile HDP'yi protesto etti. 6 yıl önce kaçırılan oğlu Özkan için eylemini sürdüren baba Süleyman Aydın, "Buradaki anne ve babalar evlatlarını istiyor ama maalesef HDP, bir tek açıklama yapmayarak buradan kaçtı. Neden kaçıyorsunuz?" dedi.
18.02.2022Gündem
Kamu denetçisine yargıçlık talebi
Kamu denetçisine yargıçlık talebiVatandaşların kamu idarelerinin işlem ve tutumundan kaynaklanan sorunlarının çözümü için umut bağladığı Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK- Ombudsmanlık), insan hakları, kadın hakları ve çocuk hakları başta olmak üzere yoğun şikayetlerin geldiği ve toplumu genelini ilgilendiren konularda "özel raporlar" düzenleyecek.
9.02.2022Siyaset
RTÜK Başkanı Şahin'den genelge açıklaması
RTÜK Başkanı Şahin'den genelge açıklamasıBasın ve Yayım Faaliyetleri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile ilgili Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
29.01.2022Gündem
Basın ve Yayım Faaliyetleri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete’de
Basın ve Yayım Faaliyetleri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete’deResmi Gazete'de yayımlanan Basın ve Yayım Faaliyetleri ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'nde "Toplumumuzun temel değerlerine aykırı unsurlar taşıdığı gözlenen ve son günlerde özellikle yabancı içerikten uyarlaması şeklinde ekrana gelen televizyon programları toplum üzerindeki yıkıcı etkilerini bertaraf edecek adımlar ivedilikle atılacak" denildi.
29.01.2022Gündem
‘Koruyucu aile’de yeni model geliyor
‘Koruyucu aile’de yeni model geliyorDevlet acil korunması gereken çocuklara AKAS'la kucak açacak. ‘Acil Koruyucu Aile Sistemi’nde  ‘anne-baba ve koruyucu aile eğitimlerini’ almış profesyonel kişiler ve aileler, çocukların bakımını üstlenecek.
16.01.2022Gündem
Uganda’da okullar yaklaşık 2 yıl sonra yeniden açıldı
Uganda’da okullar yaklaşık 2 yıl sonra yeniden açıldıUganda’da Kovid-19 nedeniyle Mart 2020’de kapatılan okullar, yaklaşık 2 yılın ardından tekrar açıldı.
10.01.2022Dünya
Akran zorbalığının ilacı oyun
Akran zorbalığının ilacı oyunSave the Children Türkiye’nin akran zorbalığına karşı Avcılar Leyla Bayram İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerinin katkısıyla hazırladığı Evrenler Arası Macera oyunuyla tanışın
9.01.2022Pazar
Yeni yılda yeni bir ajanda
Yeni yılda yeni bir ajandaYılbaşının en güzel yanlarından biri, kuşkusuz yeni yıl ajandaları.
2.01.2022Pazar
Seferihisar’da ücretsiz aile danışmanlığı hizmeti
Seferihisar’da ücretsiz aile danışmanlığı hizmetiSeferihisar Belediyesi Zenşiye Güler Kent Belleği ve Anı Evi’nde aile danışmanlığı hizmetine başladı.
27.12.2021Ege
Lise öğrencisi Gamze Açar'ın ölümünde yeni gelişme! Rapor dosyada
Lise öğrencisi Gamze Açar'ın ölümünde yeni gelişme! Rapor dosyadaAnkara'nın Kızılcahamam ilçesinde, lise öğrencisi Gamze Açar'ın (17) iş görüşmesi için gittiği termal otelin 5'inci katından düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili 4'ü tutuklu 5 sanığın yargılandığı dava dosyasına, İstanbul Adli Tıp Kurumu raporu girdi. Raporda; kan ve doku örneklerinde tespit edilen maddelerin, kişinin tedavisinde kullanılan ilaç etken maddeleri olduğu, tedavi düzeyinde olup, toksik düzeyde olmadığı, aranan toksik ve uyuşturucu maddelerin bulunmadığı bilgisi yer aldı. Sanıklar, Açar'ın aşırı derecede alkol aldığını ve sonrasında uyuşturucu krizine girdiğini iddia etmişti.
16.12.2021Gündem
“Çocukların yükünü birlikte omuzlayalım”
“Çocukların yükünü birlikte omuzlayalım”Önceki gün 75. yaşını kutlayan UNICEF’in Türkiye Temsilcisi Regina de Dominicis, ”Yaptığımız işin aciliyeti ve ona duyulan ihtiyaç hiç bu kadar büyük olmamıştı” diyor
12.12.2021Pazar
Whatsapp'ta kaybolan mesajlar kalıcı hale geliyor! Uzmanlar uyardı
Whatsapp'ta kaybolan mesajlar kalıcı hale geliyor! Uzmanlar uyardıDünya genelinde en fazla kullanılan mesajlaşma platformu Whatsapp'ta yeni bir güncelleştirme geliyor. En büyük rakibi Signal’de yer alan kaybolan mesaj özelliğini Whatsapp da kalıcı hale getirecek.
10.12.2021Teknoloji
'Okul öncesi din eğitimi’ kararına tepki
'Okul öncesi din eğitimi’ kararına tepkiMilli Eğitim Şûrası’nın son gününde Eğitim-Bir-Sen’in Şûra Başkanlık Divanı’na sunduğu “Okul öncesi öğretim programında çocuğun gelişim düzeyi dikkate alınarak din, ahlak ve değerler eğitimi yer almalıdır” maddesinin kabul edilmesine sendikalar tepki gösteriyor.
5.12.2021Gündem
Cinsel istismardan 621 yıla mahkum edilen öğretmene 15 yıl hapis daha
Cinsel istismardan 621 yıla mahkum edilen öğretmene 15 yıl hapis dahaAntalya’da 26 ilkokul öğrencisine cinsel istismar suçundan 621 yıl hapse mahkum edilen Mahmut Aydın Köksar, bir öğrenciyi daha istismar ettiği ortaya çıkınca cezası 15 yıl artırıldı. Sanık ayrıca öğretmenlikten menedildi.
30.11.2021Gündem
Kamışlı'da evlat nöbeti
Kamışlı'da evlat nöbetiÇocukları terör örgütü DSG/YPG tarafından kaçırılarak silah altına alınan anneler Diyarbakır'daki evlat nöbetinden ilham alarak Kamışlı'daki BM binası önünde oturma eylemi başlattı.
30.11.2021Gündem
İklim krizinin yükü çocukların omuzunda
İklim krizinin yükü çocukların omuzundaİstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü ve BİLGİ’li Çocuk Gelişimciler Kulübü tarafından gerçekleştirilen ‘İklim Değişikliğinin Yükü Çocukların Omuzunda: Çocuk Hakları Bağlamında İklim Krizi’ başlıklı bir etkinlik düzenledi.
27.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çocuk Hakları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.