Çöl Tozu

Çöl Tozu

Son dakika çöl tozu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çöl tozu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çöl tozu haber sayfamızda...

Çöl Tozu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 56 col tozu haberi bulunmuştur.
Kısa kollular dolaptan çıkıyor
Kısa kollular dolaptan çıkıyorTürkiye, bu hafta etkisi altına gireceği sıcak hava dalgasıyla ısınacak. Meteoroloji, hava sıcaklıklarının bugünden itibaren kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 8 derece artarak 24 dereceye kadar çıkacağını açıkladı.
27.04.2021Gündem
Son dakika: Meteoroloji uyardı ve saat verdi! Çamur yağışı...
Son dakika: Meteoroloji uyardı ve saat verdi! Çamur yağışı...Gelen son dakika haberine göre, bugün İstanbul genelinde parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı bir gün bekleniyor. Meteoroloji'den yapılan son açıklamaya göre, özellikle 12.00-18.00 saatleri arasında etkili olacak yağışlara yer yer toz taşınımına bağlı çamur yağışı da eşlik edecek.
19.04.2021Gündem
Fırtına uyarısı yapılan Antalya'da deniz keyfi
Fırtına uyarısı yapılan Antalya'da deniz keyfiMeteoroloji'nin kuvvetli fırtına uyarısı yaptığı Antalya'da güneşli havayı fırsat bilen tatilciler, 18 dereceye ulaşan sıcakta denize girerek keyifli vakit geçirdi. Öte yandan Hava durumu verilerine göre, 11 Mart perşembe günü Türkiye'nin orta ve batı kısmında etkili olacak yağışın çamurlu olacağını iddia eden Prof. Dr. Doğan Yaşar, "Çamurlu yağışlara şahit olacağız. Özellikle de yağışların çamurunu araçların üzerinde göreceğiz. Perşembe günü İzmir ve Antalya gibi kentlerdeki araçların üzerindeki çamuru herkes fark edecek. Havada ciddi miktarda Sahra'dan gelen çöl tozu taşınımı var" dedi.
11.03.2021Gündem
Uyarı geldi! Çamur yağacak
Uyarı geldi! Çamur yağacakİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü (DEÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, 11 Mart Perşembe günü sahra çölünden gelen toz bulutunun yağmurla birleşip, çamur şeklinde yağacağını söyledi. "Gelecek perşembe günü İzmir ve Antalya gibi kentlerdeki araçların üzerindeki çamuru herkes fark edecek" dedi.
9.03.2021Haberler
Uyarı geldi! Çamur yağacak
Uyarı geldi! Çamur yağacakİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsü (DEÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Yaşar, 11 Mart Perşembe günü sahra çölünden gelen toz bulutunun yağmurla birleşip, çamur şeklinde yağacağını söyledi. "Gelecek perşembe günü İzmir ve Antalya gibi kentlerdeki araçların üzerindeki çamuru herkes fark edecek" dedi.
9.03.2021Gündem
Son dakika! Prof. Dr. Orhan Şen’den kritik uyarı! Riskli olan illeri tek tek saydı
Son dakika! Prof. Dr. Orhan Şen’den kritik uyarı! Riskli olan illeri tek tek saydıCNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen canlı yayında çok önemli hava kirliliği uyarısında bulundu. ‘Önümüzdeki cumartesi öğlene kadar riskli olan bölgeler var’ açıklamasında bulunan Şen hava kirliliği açısından tehlikeli olan bölgeleri tek tek saydı. İşte hava kirliliğine karşı dikkat edilmesi gereken o iller...
4.03.2021Gündem
Prof. Dr. Toros: Ülkemizde etkili olan çöl tozunun virüs taşıma ihtimali yok
Prof. Dr. Toros: Ülkemizde etkili olan çöl tozunun virüs taşıma ihtimali yokAvrupa’da geçen hafta etkili olan çöl tozu, perşembe gününden bu yana Türkiye’de de etkili oluyor. Prof. Dr. Hüseyin Toros, “Şu anda uydu verilerine baktığımız zaman dün ve bugün ülkemizin tamamında etkili olduğunu görüyoruz. Yarın öğleden itibaren etkisini kaybedecek. Çöl tozunun virüs taşıma ihtimali yok” dedi.
28.02.2021Gündem
Uzmanlardan uyarı: Türkiye'ye ulaştı, önümüzdeki iki güne dikkat!
Uzmanlardan uyarı: Türkiye'ye ulaştı, önümüzdeki iki güne dikkat!İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, Türkiye'nin batı kesimlerinde iki gün boyunca yağış beklendiğini belirterek, "Çöl tozu nedeniyle yağış İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin batı kesimlerinde çamurlu yağmura yol açabilir." dedi.
7.10.2020Gündem
Çöl tozu nedir? Çöl tozu ne zaman gelecek?
Çöl tozu nedir? Çöl tozu ne zaman gelecek?Türkiye hafta sonuna kadar çöl tozu etkisinde kalacak. TÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros yaptığı açıklamada Türkiye'ye batıdan çöl tozu geleceğini belirtti. Bu açıklama sonrası 'Çöl tozu nedir? Çöl tozu ne zaman gelecek?' soruları sorulmaya başlandı.
12.05.2020Gündem
Türkiye, hafta sonuna kadar çöl tozu etkisinde kalacak
Türkiye, hafta sonuna kadar çöl tozu etkisinde kalacakSon dakika gelen bilgilere göre; İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, "Türkiye'ye batıdan giren çöl tozu, hafta sonuna kadar tüm ülkede etkili olacak." dedi.
12.05.2020Gündem
Çöl tozu uyarısı! Tüm Türkiye'yi etkileyecek
Çöl tozu uyarısı! Tüm Türkiye'yi etkileyecekİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, sahra çölünden havalanan tozların hafta boyunca etkili olacağını kaydetti.
20.05.2019Gündem
O kentte 'turuncu alarm' verildi! 24 saat boyunca...
O kentte 'turuncu alarm' verildi! 24 saat boyunca...Senegal'in başkenti Dakar'da gelecek 24 saatte yoğun hava kirliliği gözlemleneceği bildirildi.
3.01.2019Dünya
Son dakika: Kritik uyarı geldi! 'Tehlikeli boyutlara ulaştı...'
Son dakika: Kritik uyarı geldi! 'Tehlikeli boyutlara ulaştı...'İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, Arap yarımadasından rüzgarlar aracılığıyla Türkiye'ye gelerek bir süredir etkisini gösteren toz taşınımının hafta sonuna kadar yer yer devam edeceğini belirterek, hava kalitesinin kötü olduğu şehirlerde de bu nedenle kirliliğin arttığını söyledi.
17.10.2018Gündem
Çöl tozu geliyor!
Çöl tozu geliyor!İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcısı Prof...
16.05.2018Gündem
Son dakika: İki açıklama birden geldi! Vatandaşa bir iyi bir de kötü haber...
Son dakika: İki açıklama birden geldi! Vatandaşa bir iyi bir de kötü haber...Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ramazan ayının ilk haftasında, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin  üzerinde olacağını, sonraki haftalarda ise sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceğini söyledi.Öte yandan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Toros, atmosferik sayısal model sonuçlarına göre, bugünden itibaren cumartesiye kadar yurdun çölden gelen tozun etkisi altında kalacağını, yağış olan bölgelerde çamurlu yağmur görülebileceğini bildirdi.
16.05.2018Gündem
Antalya'da çöl tozu havadan görüntülendi
Antalya'da çöl tozu havadan görüntülendiKuzey Afrika'dan kuvvetli hava akımının taşıdığı çöl tozu, Antalya semalarını kapladı. Yaz aylarındaki nemli havayı andıran görüntülerde sabah saatlerinde güneşli hava, toz bulutları sonrası yerini öğlen saatlerinde karanlığa bıraktı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden dün yapılan açıklamanın ardından Kuzey Afrika’dan havalanan çöl tuzu, dün akşam saatlerinde Antalya’da etkisi gösterdi. Sabah saatlerinde yerini güneşli havaya bırakan Antalya seması, öğle saatlerinde ise toz bulutuyla kaplandı. Bulutların etkisiyle kentin Beydağları ve Toroslar görülmez hale gelirken, yine bulutların Kuzey’den Güney kısmına doğru ilerlediği ve dağ zirvelerinde kümeleştiği gözlendi.Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kuzey Afrika'dan havalanan toz bulutunun kenti etkisine aldığı, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olacağı ve yağmurla birlikte tozun çamur halinde yere ineceği ifade edilmişti.
11.09.2019Yaşam
Antalya semalarını 'çöl tozu' kapladı
Antalya semalarını 'çöl tozu' kapladıAfrika'dan kuvvetli hava akımının taşıdığı çöl tozu, Antalya semalarını kapladı.Kuzey Afrika'dan havalanan çöl tozu, kuvvetli hava akımının etkisiyle Türkiye üzerine geldi. Sabah erken saatlerden itibaren Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde kendini gösteren toz bulutu, Antalya'da da etkili oldu. Kentin semalarını kaplayan toz bulutu nedeniyle Beydağları ve Toroslar görülmez hale geldi.Seyir teraslarına çıkanlar ise hem sahili hem de kent manzarasını izleyemedi. Kepezüstü seyir terasından kente bakmak isteyenler gri toz bulutlarıyla karşılaştı.TATİLCİLER ŞAŞIRDI Gümüşhane'den tatile gelen Yüksel Erenler, daha önce de Antalya'ya geldiğini ancak kenti ilk defa böyle gördüğünü söyledi. Çöl tozunun etkisiyle kentin görünmez hale geldiğini ifade eden Erenler, "Manzara izlemek için seyir terasına çıktık ama hiçbir şey görünmüyor" dedi. Konyaaltı Sahili varyantında eşiyle denizi seyreden Mehmet Nart da toz bulutu nedeniyle dağ manzarasını göremediklerini söyledi.Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kuzey Afrika'dan havalanan toz bulutunun kenti etkisine aldığı, bugün akşam saatlerinden itibaren etkili olacak yağmurla tozun çamur halinde yere ineceği ifade edildi.
11.09.2019Yaşam
Antalya semalarını 'çöl tozu' kapladı
Antalya semalarını 'çöl tozu' kapladıAfrika'dan kuvvetli hava akımının taşıdığı çöl tozu, Antalya semalarını kapladı.
27.03.2018Gündem
Antalya semalarını 'çöl tozu' kapladı
Antalya semalarını 'çöl tozu' kapladıAfrika'dan kuvvetli hava akımının taşıdığı çöl tozu, Antalya semalarını kapladı.
27.03.2018Gündem
Şanlıurfa'yı toz bulutları kapladı
Şanlıurfa'yı toz bulutları kapladıSuriye üzerinden gelen çöl tozları Şanlıurfa ve ilçelerinde yaşamı olumsuz etkiliyor. Sabah saatlerinden itibaren kent merkezinde etkili olmaya başlayan toz bulutu, dışarı çıkan vatandaşlara ve sürücülere zor anlar yaşattı. Toz bulutu nedeniyle gökyüzü gri renge bürünürken, yetkililer toz bulutunun gün içerisinde dağılmasının beklendiğini bildirdi.
11.09.2019Yaşam
Önce lodos fırtınası ardından Sibirya soğuğu
Önce lodos fırtınası ardından Sibirya soğuğuEge sahilleri boyunca yarın lodosun hızı saatte 70 km'ye çıkacak. Yurt genelinde 18-27 derece arasında olacak sıcaklıklar, Pazar günü 10-15 derece birden düşecek.
14.03.2013Gündem
Yazın en sıcak günleri geliyor
Yazın en sıcak günleri geliyorTürkiye'nin batısı ile Ege ve Akdeniz sahilleri yazın en sıcak günlerini yaşamaya hazırlanıyor. Hafta sonuna doğru Tunus’tan esecek rüzgarlar bu yazın en etkili sıcak hava dalgasını getirecek. Sıcaklıklar cumartesi-pazar tüm yurtta 5 derece daha yükselecek.
10.07.2012Gündem
Fırtına tüm yurdu vurdu
Fırtına tüm yurdu vurduFırtına tüm yurtta etkili oluyor. Ankara'da fırtına nedeniyle İbn-i Sina Hastanesi'nin Büyük Acil Servisi'nin çatısı uçtu. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Eskişehir'de de devrilen ağacın altında kalan bir üniversite öğrencisi yaralandı.Denizli'de lodos nedeniyle meydana gelen kazada bir kişi öldü. Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde çatıdan uçan kiremitin başına isabet ettiği bir kişi ağır yaralandı.
18.04.2012Gündem
Fırtına can aldı
Fırtına can aldıFırtına yurdun pek çok bölgesinde etkili oluyor. Bir çok ilde ağaçlar devrildi, çatılar uçtu. Denizli ve Kırıkkale'de iki kişi yaşamını yitirdi. Konya'da ise kum fırtınasının yol açtığı trafik kazalarında 2 kişi öldü, 20 kişi yaralandı. Isparta'da uçan çatı parçasının kafasına isabet ettiği 41 yaşındaki kadın ağır yaralandı. Ayrıca 2 çocuk hastaneye kaldırıldı. Kuvvetli fırtına İstanbulluları da hazırlıksız yakaladı. Bir anda şiddetlenen rüzgar çatıları uçururken, Nişantaşı'nda bir inşaat iskelesi çöktü, bir kişi yaralandı. Maltepe'de yolcu minibüsünün üzerine çatı uçtu. Beşiktaş'ta araçların üzerine ağaçlar devrildi. Boğaz Köprüsü'nde güvenlik sebebiyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Toz fırtınası sebebiyle göz gözü görmedi. Yolda yürümekte güçlük çekenler çevredeki işyerlerine sığındı. Sallanan direklere tutunmaya çalışanlar ise tehlikenin farkında değildi... Bazı GSM hatlarında da sorun yaşandı. Kentin pek çok semtinde şiddetli rüzgar etkisini hissettirmeye devam ediyor.
18.04.2012Gündem
Fırtına can aldı
Fırtına can aldıFırtına yurdun pek çok bölgesinde etkili oluyor. Bir çok ilde ağaçlar devrildi, çatılar uçtu. Denizli ve Kırıkkale'de iki kişi yaşamını yitirdi. Konya'da ise kum fırtınasının yol açtığı trafik kazalarında 2 kişi öldü, 20 kişi yaralandı. Isparta'da uçan çatı parçasının kafasına isabet ettiği 41 yaşındaki kadın ağır yaralandı. Ayrıca 2 çocuk hastaneye kaldırıldı. Kuvvetli fırtına İstanbulluları da hazırlıksız yakaladı. Bir anda şiddetlenen rüzgar çatıları uçururken, Nişantaşı'nda bir inşaat iskelesi çöktü, bir kişi yaralandı. Maltepe'de yolcu minibüsünün üzerine çatı uçtu. Beşiktaş'ta araçların üzerine ağaçlar devrildi. Boğaz Köprüsü'nde güvenlik sebebiyle ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. Toz fırtınası sebebiyle göz gözü görmedi. Yolda yürümekte güçlük çekenler çevredeki işyerlerine sığındı. Sallanan direklere tutunmaya çalışanlar ise tehlikenin farkında değildi... Bazı GSM hatlarında da sorun yaşandı. Kentin pek çok semtinde şiddetli rüzgar etkisini hissettirmeye devam ediyor.
18.04.2012Gündem

Benzer Haber Etiketleri

çöl tozuantalyahava durumutürkiyeİstanbul

Çöl Tozu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.