Contemporary

Contemporary

Son dakika Contemporary haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Contemporary gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Contemporary haber sayfamızda...

Contemporary

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 684 contemporary haberi bulunmuştur.
Koleksiyon sergileri son on yılın trendi
Koleksiyon sergileri son on yılın trendiOne Arc Gallery yeni mekânını Paris ekolünü odağına alan koleksiyon sergisi “Satılık Değil! / Not For Sale!” ile açtı. Küratör Marcus Graf, son bir yılda peş peşe açılan koleksiyon sergileri için “Son on yılın trendi bu” diyor
16.01.2022Kültür Sanat
Hong Kong'tan MoMA'ya rakip geldi
Hong Kong'tan MoMA'ya rakip geldiM+ Müzesi, Hong Kong'da açıldı. Asya kültürünü de içinde barındıran müze koleksiyonlarının genişliği ve önemi açısından New York'un MoMA'sına rakip olmayı amaçlıyor.
Quinns sergisi Urla’da sanatseverleri bekliyor
Quinns sergisi Urla’da sanatseverleri bekliyorBahat Soyoğuz’un kurucusu olduğu Be Contemporary Art Gallery Urla, bu kez Eti Behar’ın ‘Quinns’ isimli sergisine ev sahipliği yaptı.
27.12.2021Ege
Kuş gözlemcileri, yeni yıl dilekleri, kabuslar ve mimarlık
Kuş gözlemcileri, yeni yıl dilekleri, kabuslar ve mimarlık2000’li yılların başlarında hem çalışıp hem de hiç bitiremediğim yüksek lisans eğitimime devam ederken Viyana’da aralıklarla sürdürdüğüm bir hobim vardı. Muhtelif havalı otellerin tuhaf kongrelerine kaçak girmek suretiyle açık büfelere dadanmak; yeterince ilgi çekici ise konuşmaları bir süre dinleyip arkadaşımla konunun uzaktan bakanları olarak dalgasını geçmek, geyiğini yapmak...
27.12.2021Vitrin
Göçmenin bavulunun ayak sesleri
Göçmenin bavulunun ayak sesleri"Öteki Hikâyeler" sergisi giderek daha yakından tanık olduğumuz göç ve mültecilik kavramlarını odağına alıyor. Göçmenlerin içinde her daim duydukları bavulun tekerlek sesleri bu kez eserlerden yankılanıyor
19.12.2021Kültür Sanat
Şehrin çağdaş sanat aşkı devam ediyor
Şehrin çağdaş sanat aşkı devam ediyorİstanbul’da sanat etkinlikleri pandemi sonrası adeta bir dip dalgasıyla yükseliyor.
10.11.2021Kültür Sanat
Gözler Hürrem portresinde
Gözler Hürrem portresindeSotheby’s Londra’da 27 Ekim’de gerçekleşecek İslam Dünyası ve Hint Eserleri Müzayedesi’nde Hürrem Sultan’ın şimdiye kadar görülmemiş bir yağlıboya portresi satışa sunulacak. Bu eserin neden diğerlerinden farklı olduğunu, Sotheby’s Londra Orta Doğu satışlarının başındaki Benedict Carter ile konuştuk
24.10.2021Pazar
‘Türkiye performansı ile öne çıkıyor’
‘Türkiye performansı ile öne çıkıyor’ Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer’in eş başkanlığını yürüttüğü Amerikan Türk Cemiyeti, Türkiye’nin ekonomik ve kültürel bağlarını geliştirmek için ABD’de düzenleyeceği etkinlikler serisini Bloomberg New York Genel Merkezi’nde düzenlenen panelle başlattı.
23.10.2021Ekonomi
Sanat paylaşımı 6 milyonu aştı
Sanat paylaşımı 6 milyonu aştıBu yıl Tersane İstanbul’da düzenlenen 16. Contemporary Istanbul’u (CI), altı günde 40 bin 480 kişi ziyaret etti.
16.10.2021Kültür Sanat
‘Müdahale’ sergisi
‘Müdahale’ sergisiContemporary İstanbul ile eş zamanlı başlayan ‘Müdahale/Intervention’ sergisi, farklı kurgusuyla büyük ilgi gördü.
12.10.2021Cadde
Canan Ergüder: Setlere döneceğim
Canan Ergüder: Setlere döneceğimMeme kanseriyle mücadele eden Canan Ergüder, önceki gün kendisi gibi oyuncu olan eşi Kenan Ece ile sanat fuarı Contemporary İstanbul'da objektiflere yansıdı. Ergüder, "Setleri özlediniz mi?" sorusuna bu cevabı verdi.
11.10.2021Cadde
Tersane’de sanat inşa edildi
Tersane’de sanat inşa edildi16. Contemporary İstanbul, yeni mekânı Tersane İstanbul’da sanatseverlerle buluştu. Tersane’nin mimari detayları sergilenen eserlerin özelliklerini daha da öne çıkarırken İstanbul ile sanatın ayrılmaz bütün olduğunu ispat etti
10.10.2021Kültür Sanat
“Bodrum’un dönüşümü taşlarından başlar”
“Bodrum’un dönüşümü taşlarından başlar”“Sıtkı Kösemen: Bodrum-Dönüşümler” sergisi 16. Contemporary İstanbul’da sanatseverlerle buluştu.
10.10.2021Kültür Sanat
Mehmet Dinçerler'den 'istenmeyen gelin Hadise' iddiasına yanıt
Mehmet Dinçerler'den 'istenmeyen gelin Hadise' iddiasına yanıtKaan Yıldırım'dan ayrıldıktan kısa süre sonra iş insanı Mehmet Dinçerler ile aşk yaşamaya başlayan Hadise, önceki gün sevgilisiyle bir etkinlikte el ele objektiflere yansıdı
9.10.2021Cadde
‘Sanatla beslenmemek elde değil’
‘Sanatla beslenmemek elde değil’Naz Elmas, ‘Naz Elmas’la Sanatın Renkleri’ YouTube programının çekimlerine 16. Contemporary Istanbul’da devam ediyor.
9.10.2021Cadde
‘Aykırı’ sergi
‘Aykırı’ sergiYaşamını uzun yıllar İtalya’da sürdürdükten sonra kurumsal kariyerini bir kenara bırakıp sanat tutkusunun peşinden giden ve İstanbul’a yerleşen Ayşe Pınar Akalın, hayallerini birer birer gerçekleştirmeye başladı.
8.10.2021Cadde
Film, müzik ya da hobi... Hasret bitti, festivaller dönüyor!
Film, müzik ya da hobi... Hasret bitti, festivaller dönüyor!Sonbaharın gelişiyle festival sezonu da hızlı bir şekilde başladı. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl iptal edilen, ertelenen ya da yalnızca dijital ortamda düzenlenen festivaller, şimdi özlediğimiz şekilde kanlı canlı geri dönüyor. Film festivallerinden müzik, tiyatro, lezzet ya da hobi festivallerine kadar sonbaharda bizleri neler bekliyor, bir bir sıraladık.
Contemporary Istanbul'a ünlü akını
Contemporary Istanbul'a ünlü akınıTersane İstanbul’da kapılarını açan 16. Contemporary Istanbul, cemiyet ve iş dünyasından isimleri bir araya getirdi
7.10.2021Cadde
Sayfaları sanata çevirin
Sayfaları sanata çevirin49 yıldır sayfalarını sanata çeviren Milliyet Sanat, ekim sayısıyla yine dopdoplu bir içerikle buluşturuyor okurlarını.
Hayata dönüş toprağı keşifte
Hayata dönüş toprağı keşifteAdını Latince “Keşfedilmemiş topraklar”dan alan “Terra Incognita” sergisi ağaçların metaforik anlamlarını merkeze alarak, ekolojik sorunlara odaklanan 11 yapıta yer veriyor
Burhan Doğançay  Ekrem Yalçındağ sergisi Contemporary İstanbul’da
Burhan Doğançay Ekrem Yalçındağ sergisi Contemporary İstanbul’daYerli ve yabancı çağdaş sanat galerilerini bir araya getirecek olan “Contemporary İstanbul Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nda Yıldız Holding koleksiyonundan Burhan Doğançay & Ekrem Yalçındağ sergisi de ziyaretçilerle buluşacak.
16. Contemporary İstanbul çağdaş sanat buluşması Tersane İstanbul'da başlıyor
16. Contemporary İstanbul çağdaş sanat buluşması Tersane İstanbul'da başlıyorAkbank ana sponsorluğunda 16. Contemporary Istanbul, şehrin kültürel ve endüstriyel mirasının en nadide unsurlarını bir araya getiren Tersane İstanbul’da kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fuar, 5-6 Ekim’de ön izleme ve 7-10 Ekim tarihleri arasında genel ziyarete açık olacak.
İlhan Koman sergisi Contemporary İstanbul'da
İlhan Koman sergisi Contemporary İstanbul'daTosyalı Holding, bu yıl Tersane İstanbul’da 16’ncısı düzenlenecek olan Contemporary Istanbul’da İlhan Koman Sergisi ile yer alacak. TOSYALI Holding bu sergi ile üretim süreçlerinin DNA’ sında yer alan ileri dönüşümün sanatla buluşmasına destek oluyor.
28.09.2021Kültür Sanat
31. Akbank Caz Festivali başlıyor
31. Akbank Caz Festivali başlıyor31. Akbank Caz Festivali, 1 Ekim’de Galataport İstanbul Paket Postanesi’nde Elif Çağlar ve Defjen Daf Ensemble konseriyle başlıyor. 10 Ekim’e kadar sürecek olan festivalde, 10 farklı mekanda, Türk Caz sahnesinden 100’ ün üzerinde sanatçı, birbirinden özel performanslar sergileyecek.
28.09.2021Kültür Sanat
Virüsü 10 saniyede tespit ediyor
Virüsü 10 saniyede tespit ediyorBilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi’nde (UNAM) geliştirilen yeni antijen testi “Diagnovir” ile pozitif vakalar 10 saniyede yüzde 99 doğruluk oranı ile tespit edilebiliyor.
2.09.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Contemporary ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.