Sanat

Sanat

Son dakika sanat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sanat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sanat haber sayfamızda...

Sanat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 58.065 sanat haberi bulunmuştur.
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Meryem kimdir? Meryem'i oynayan Cemre Gümeli nereli, kaç yaşında?
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Meryem kimdir? Meryem'i oynayan Cemre Gümeli nereli, kaç yaşında? Cemre Gümeli, TRT1'in sevilen dönem dizisi Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı'nda Meryem rolü ile sevenleri karşısına çıkıyor. İzleyenler ise 'Barbaroslar dizisi Meryem kimdir, gerçek adı nedir?' sorularına yanıt arıyor.
2.12.2021Cadde
Camdaki Kız Melisa kimdir? Camdaki Kız dizisinde Melisa karakterini oynayan Yüsra Geyik kimdir, kaç yaşında?
Camdaki Kız Melisa kimdir? Camdaki Kız dizisinde Melisa karakterini oynayan Yüsra Geyik kimdir, kaç yaşında?Camdaki Kız dizisinde 20. bölümde dizinin kadrosuna Melisa karakteri ile dahil olan Yüsra Geyik kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Dizide Muzo'nun para karşılığında sevgili rolünü oynayan Melisa ve Muzo arasında başlayan arkadaşlığın aşka dönüşüp dönüşmeyeceği merak konusu! Peki Camdaki Kız Melisa kimdir?
2.12.2021Cadde
Lo-Fi Müzik Türü Nedir? Lo-Fi Müziğinin Farkı Nedir, Neye İyi Gelir?
Lo-Fi Müzik Türü Nedir? Lo-Fi Müziğinin Farkı Nedir, Neye İyi Gelir?Müzik insanları rahatlatan, dinlendiren ve sakinleştiren bir sanat olmaktadır. Yeryüzünde yaşayan her insan farklı müziklerden hoşlanmaktadır. Kimileri sakin tonlarda müzikler dinlemeyi severken kimileri de daha hareketli müzikleri dinlemekten hoşlanmaktadır. Lo-fi adı verilen müzik türü de bunlardan biri olmaktadır. Peki, Lo- fi müzik türü nedir? Lo- fi müziğinin farkı nedir, neye iyi gelir? İşte, Lo- fi müziği hakkında detayları derledik.
2.12.2021Eğitim
Hugo ödüllü yazar Alix E. Harrow’un “On Bin Kapı”sı raflarda!
Hugo ödüllü yazar Alix E. Harrow’un “On Bin Kapı”sı raflarda!Kanadalı şair ve spekülatif kurgu yazarı Amal El-Mohtar’ın, “Büyümek ve büyürken sahip olduklarımızı korumaya çalışmak üzerine göz kamaştırıcı bir hikâye” diye tanımladığı Alix E. Harrow’un “On Bin Kapı”sı İthaki Yayınları etiketiyle okurlarıyla buluştu.
Mülk Suresi Arapça Oku: Mülk Suresi Türkçe Anlamı, Okunuşu, Yazılışı, Diyanet Meali ve Tefsiri
Mülk Suresi Arapça Oku: Mülk Suresi Türkçe Anlamı, Okunuşu, Yazılışı, Diyanet Meali ve TefsiriKur’an-ı Kerim’in 67. suresi olan Mülk Suresi adını birinci ayetinde geçen ‘el-Mülk’ kelimesinden almıştır. Toplam 30 ayetten oluşan sure Tebareke adıyla da bilinmektedir. Tebareke Suresi denmesinin nedeni ise suresinin 'Tebarekellezi' ile başlamasıdır. Mülk Suresi fazileti çok olduğu için Hz. Muhammed (S.A.V) tarafından sık sık okunması tavsiye edilen bir suredir. Mekke devrinde nazil olan Mülk Suresi genel olarak Allah’ın varlığı ve birliğini, ölüm ve yaşamı, öldükten sonra dirilmeyi ele almaktadır. Mülk (Tebareke) Suresi Arapça, Türkçe okunuşu, diyanet meali, tefsiri ve fazileti için içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.12.2021Sureler
Saatlerin Anlamı 2021: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?
Saatlerin Anlamı 2021: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saatlerin anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatlerin anlamı 2021 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü saatlerin anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
2.12.2021Yaşam
‘Keşke yalnız bunun için sevseydim seni’
‘Keşke yalnız bunun için sevseydim seni’Bazı insanları anlatmak için sadece adını söylemek yeter, Cemal Süreya gibi. Onun dizeleriyle sevip, onun dizeleriyle acı çekip yine onun dizeleriyle teselli buluruz. “
Boşanma müzayedesi büyük rekor getirdi
Boşanma müzayedesi büyük rekor getirdiNew Yorklu zengin çift boşanırken sanat koleksiyonlarını paylaşamadı. Mahkeme kararıyla satışa çıkan sanat koleksiyonunun ilk kısmından 676 milyon dolar gelir elde edildi
Oscar habercisi ödüllere Maggie Gyllenhaal damgası
Oscar habercisi ödüllere Maggie Gyllenhaal damgasıOscar'ın habercisi olarak bilinen yılın bağımsız yapımlarının değerlendirildiği Gotham Ödülleri, New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Konservatuvar yeni mekânına taşınamadı
Konservatuvar yeni mekânına taşınamadıİstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın (İÜDK) Kadıköy’deki binadan Maltepe’ye taşınmasını erteledi.
Rüya gibi bir ‘Kuğu Gölü’
Rüya gibi bir ‘Kuğu Gölü’Dünyaca ünlü bale topluluğu Saint Petersburg Classic Ballet Theater, 42 kişilik ekibi ve dünyanın en eski bale topluluklarından Bolşoy Balesi’nin baş solistleri Antonina Chapkina ve Fuad Mamedov’un katılımıyla Türkiye’ye geliyor.
Mor Sertifika’nın büyük başarısı
Mor Sertifika’nın büyük başarısıÖğretmenlerin ve öğretmen adaylarının toplumsal cinsiyet eşitliği alanında farkındalıklarının geliştirilmesini sağlayarak eğitimde toplumsal cinsiyete yönelik ayrımcılığın giderilmesini hedefleyen Mor Sertifika Programı, UNESCO Kadın ve Kız Çocuklarının Eğitimi Ödülü’ne aday gösterildi
2.12.2021Gündem
‘Şiddet öğrenilmiş bir davranış türü’
‘Şiddet öğrenilmiş bir davranış türü’Raporun açıklandığı toplantıda konuşan MHP'li Yılık, ‘Şiddet, öğrenilmiş bir davranıştır’ derken psikolog Sinem Esra Döngül ise aile içi şiddetin önlenmesi için ruh sağlığı yasası önerdi...
2.12.2021Gündem
‘Dünden Bugüne İstanbul’ söyleşisi
‘Dünden Bugüne İstanbul’ söyleşisiKenan Işık’ın ‘Her Dem İstanbul’ sergisini sanatseverlerle buluşturan Four Seasons Hotel Bosphorus, bu kez sanatçının fikir yazarı ve akademisyen Prof. Dr. Uğur Batı ile İstanbul’un değişimini konu alan ‘Dünden Bugüne İstanbul’ temalı söyleşisine ev sahipliği yaptı.
2.12.2021 Cadde
Kilim tasarladı
Kilim tasarladıNurgül Yeşilçay, yaptığı resimlerde kullandığı motiflerin dikkat çekmesi üzerine The Keep markası için kilim tasarladı.
2.12.2021Cadde
Çocuk gelinlere karşı podyumda!
Çocuk gelinlere karşı podyumda!2022 Hakan Akkaya&Cinderella Bridal Capsule Collection, çocuk yaşta evlilikleri protesto eden görkemli bir defileyle görücüye çıktı.
2.12.2021Cadde
Şiddet açıklaması
Şiddet açıklamasıOktay Kaynarca, ekranda ve sinemada şiddet içeren yapımların ne kadar kötü bir şey olduğunu göstermek adına yapıldığını söyledi.
2.12.2021Cadde
İki turizm kenti kardeş şehir olma yolunda...
İki turizm kenti kardeş şehir olma yolunda...Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Karadağ’ın turizm kenti Budva’yı ziyaret etti.
1.12.2021Ege
Merih Demiral ve Berkan Kutlu'dan anlamlı destek
Merih Demiral ve Berkan Kutlu'dan anlamlı destekTürkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı'nın (TODEV), "Fark Yok Sevgi Var" projesine Merih Demiral ile Berkan Kutlu destek oldu.
1.12.2021Futbol
Karısını kıskandı, işlediği cinayetin romanını yazdı!
Karısını kıskandı, işlediği cinayetin romanını yazdı!2000 yılının soğuk bir Aralık günü, Oder Nehri'nin keskin bir şekilde kıvrılarak oluşturduğu küçük körfezde, bölgeye levrek yakalamak için gelen balıkçılar kıyıda yüzen bir şey fark etti. Kütük zannettikleri şey aslında bir cesetti. Adamın cansız bedeni öyle bir haldeydi ki, cinayet olduğu şüphesizdi. Yıllar boyunca faili meçhul kalan bir cinayet çözüldüğünde ise dünya tam anlamıyla dehşete düşecekti...
1.12.2021Dünya
‘İstanbul adına üzücü’
‘İstanbul adına üzücü’Geçtiğimiz hafta İBB tarafından “yönetsel fikir ayrılıkları” gerekçesiyle Cemal Reşit Rey Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği görevinden alınan Cem Mansur’dan açıklama geldi.
Kadına şiddete karşı okuma tiyatrosu
Kadına şiddete karşı okuma tiyatrosuİstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı’nın düzenlediği “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü Etkinlikleri”nin bir parçası olarak, İBB Şehir Tiyatroları’na bağlı Çağdaş Gösteri Sanatları Merkezi, Mor Çatı Sığınağı Vakfı’yla birlikte bir okuma tiyatrosu, söyleşi ve atölye gerçekleştirilecek.
Bu dizi bir tweet uyarlamasıdır
Bu dizi bir tweet uyarlamasıdırKÜLTÜR SANAT SERVİSİ - Bir kitabın uyarlanmasına o kadar aşinayız ki bazılarını okurken bir anda yönetmen koltuğunda buluruz kendimizi...
Sanatçının iç dünyasına anlamlı bir yolculuk
Sanatçının iç dünyasına anlamlı bir yolculukSanatçı Jüpiter Türe Güven'in ilk kişisel sergisi "Bilinmezliğin Son Perdesi", Nişantaşı Art Gallery'de sanatseverlerle buluşuyor.
Yapay zekâ film afişi de yaptı
Yapay zekâ film afişi de yaptıYapay zekâ her ne kadar kendisine yapay dense de orijinal işler yaparak bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Maharetlerini çoğunlukla tablo çizmekte gösteren yapay zekâ bu defa film afişleri tasarladı.

Benzer Haber Etiketleri

Sanat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.