Sanat

Sanat

Son dakika sanat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sanat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sanat haber sayfamızda...

Sanat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 60.318 sanat haberi bulunmuştur.
Evlilik Hakkında Her Şey Meziyet kimdir? Meziyet'i oynayan Müge Akyamaç hayatı...
Evlilik Hakkında Her Şey Meziyet kimdir? Meziyet'i oynayan Müge Akyamaç hayatı...Evlilik Hakkında Her Şey dizisine Meziyet karakteri ile dahil olan Müge Akyamaç'ın hayatı ve oynadığı dizi - filmler araştırılıyor. oyuncu, İstanbul'da doğdu ve eğitimini de Sanat Yönetimi Bölümünde tamamladı. Oyunculuğa 1982 yılında başladı. Peki, Evlilik Hakkında Her Şey Meziyet'i kim, hangi oyuncu oynuyor?
17.05.2022Cadde
İzmir ruhu sahnede
İzmir ruhu sahnedeİlk gösterisini kapalı gişe yapan İzmir Aşkına müzikali, ayakta alkışlandı
17.05.2022Ege
Bodrum’da Yörük rüzgarı esintisi...
Bodrum’da Yörük rüzgarı esintisi...Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl ikincisi düzenlenen Bodrum Yörük Obası Kültür ve Sanat Festivali, yoğun ilgi gördü.
17.05.2022Ege
Masumlar Apartmanı Hikmet öldü mü, Metin Coşkun diziden ayrıldı mı? Masumlar Apartmanı dizisi final tarihi...
Masumlar Apartmanı Hikmet öldü mü, Metin Coşkun diziden ayrıldı mı? Masumlar Apartmanı dizisi final tarihi...Masumlar apartmanı dizisi her hafta salı akşamı dizi severlerin karşısına çıkıyor. Dizide Safiye, Gülben, Han ve Neriman'ın babası Hikmet'e de Metin Coşkun hayat veriyor. Finale sayılı zaman kala Masumlar Apartmanı dizisinde çarpıcı bir veda mı oluyor?
17.05.2022Cadde
Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı minyatürde
Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı minyatürdeTrabzon'da Çınar Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği öncülüğünde hazırlanan Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman dönemini anlatan ‘Süleymanname’ minyatür sergisi Kanuni Evi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
17.05.2022Kültür Sanat
Bakan Özer: Eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşı matematik
Bakan Özer: Eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşı matematikMilli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), TÜBİTAK ve üniversiteler ile iş birliğinde matematik dersinin günlük yaşam becerilerine uyarlanıp öğrenimini amaçladığı Matematik Seferberliği Tanıtım Töreni’nde öğrenciler ile buluşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Eğitimde fırsat eşitliğinin kilit taşının da matematik öğretiminin olduğuna inanıyorum. Matematik hepimize lazım” dedi.
17.05.2022Siyaset
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe Nickler
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe NicklerKullanıcı adları özellikle Instagram, Facebook, Instagram, Twitter, TikTok gibi sosyal medya platformları, oyun ve forumlarda sıklıkla kullanılır. Kişinin profilini yansıtan bu kullanıcı adları bir bakıma internet kimlidir. Bu yüzden kullanıcı adı belirlerken bazı unsurlara dikkat edilmelidir. İşletmeler için açılan hesaplarda ise kitlenizi belirlemede yardımcı bir unsurdur. En güzel, cool, komik, İngilizce ve Türkçe kullanıcı adı önerileri için “Kullanıcı Adları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
17.05.2022Teknoloji
Mülk Suresi Arapça Oku: Mülk (Tebareke) Suresi Türkçe Okunuşu, Diyanet Meali ve Fazileti
Mülk Suresi Arapça Oku: Mülk (Tebareke) Suresi Türkçe Okunuşu, Diyanet Meali ve FaziletiKur’an-ı Kerim’in 67. suresi olan Tebareke Suresi toplamda 30 ayetten oluşur. Tebareke Suresi Mülk Suresinin diğer adıdır. Tebareke denmesinin nedeni ise surenin "Tebarekellezi" ile başlamasıdır. Müslüman dünyası için önemli bir yere sahip olan Tebareke Suresi Allah’ın varlığı ve birliğini, ölüm ve yaşamı, öldükten sonra dirilmeyi ele almaktadır. Fazileti çok olduğu için Hz. Muhammed tarafından sık sık okunması tavsiye edilen surelerden biridir. Tebareke (Mülk) Suresi Arapça okunuşu, Türkçe meali ve fazileti için “Tebareke Suresi Okunuşu” içeriğimize göz atabilirsiniz.
17.05.2022Sureler
Okullar çocuklara hangi becerileri kazandırmalıdır?
Okullar çocuklara hangi becerileri kazandırmalıdır?Okulların bireyin tek başına edinemeyeceği ve sunamayacağı bilgi, beceri ve tutumları sistemli biçimde kazandırmak ve eğitimle ilgili kurumsal amaçları gerçekleştirmek üzere oluşturulan toplumsal sistemler olduğunu belirten Eğitimci Can Uysal, okulların çocuklara hangi becerileri ve önemli sorumlulukları kazandırdığını tüm ayrıntılarıyla sizler için anlattı.
17.05.2022Çocuk
Mülk Suresi Arapça Oku: Mülk Suresi Türkçe Anlamı, Okunuşu, Yazılışı, Diyanet Meali ve Tefsiri
Mülk Suresi Arapça Oku: Mülk Suresi Türkçe Anlamı, Okunuşu, Yazılışı, Diyanet Meali ve TefsiriKur’an-ı Kerim’in 67. suresi olan Mülk Suresi adını birinci ayetinde geçen ‘el-Mülk’ kelimesinden almıştır. Toplam 30 ayetten oluşan sure Tebareke adıyla da bilinmektedir. Tebareke Suresi denmesinin nedeni ise suresinin 'Tebarekellezi' ile başlamasıdır. Mülk Suresi fazileti çok olduğu için Hz. Muhammed (S.A.V) tarafından sık sık okunması tavsiye edilen bir suredir. Mekke devrinde nazil olan Mülk Suresi genel olarak Allah’ın varlığı ve birliğini, ölüm ve yaşamı, öldükten sonra dirilmeyi ele almaktadır. Mülk (Tebareke) Suresi Arapça, Türkçe okunuşu, diyanet meali, tefsiri ve fazileti için içeriğimize göz atabilirsiniz.
17.05.2022Sureler
Babası Ahmet Say'ı kaybeden Fazıl Say'dan duygulandıran paylaşım
Babası Ahmet Say'ı kaybeden Fazıl Say'dan duygulandıran paylaşımGeçtiğimiz günlerde babası müzikolog, yayıncı, öykü ve roman yazarı Ahmet Say'ı kaybeden ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşımda bulundu. Babasıyla 1998 yılında Ankara'da çekilen bir fotoğraf karesini paylaşan Fazıl Say bu zorlu süreçte yanında olan dostlarına teşekkür etti.
17.05.2022Cadde
Yaz okulu nedir, ne zaman başlar - biter? Yaz okulu 2022 hangi dersler olacak, kaçıncı sınıflar, kimler katılacak?
Yaz okulu nedir, ne zaman başlar - biter? Yaz okulu 2022 hangi dersler olacak, kaçıncı sınıflar, kimler katılacak?Son dakika haberleri arasında Milli Eğitim Bakanı Özer'in açıklaması yer aldı. Tüm öğrenciler için yaz okulu açılacağını duyuran Bakan Özer, öğrencileri meraklandırdı. Yaz okulu nedir, ne zaman başlar - biter? Yaz okulu 2022 online mı olur, hangi dersler olacak, kaçıncı sınıflar katılacak? soruları gündeme geldi. İşte yaz okulu hakkında merak edilenler...
17.05.2022Gündem
Türkiye’de dijital sanatı geliştirecek
Türkiye’de dijital sanatı geliştirecekSamsung, Türkiye’de dijital sanat ve NFT’nin gelişimine katkı sağlayacak dART Dijital Sanat Platformu’nu tanıttı.
17.05.2022Ekonomi
BİLSEM’lerin sayısı daha da artırılacak
BİLSEM’lerin sayısı daha da artırılacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bilim ve Sanat Merkezlerinin (BİLSEM) Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi kapsamında yapılan atölyelerin tanıtım ve açılış programına katıldı.
17.05.2022Eğitim
‘Kakımlı Kadın’ın tarihi yolculuğu
‘Kakımlı Kadın’ın tarihi yolculuğuEn ünlü Rönesans eserlerinden biri olan ve Cecilia’nın Milano düküne aşkının sembolü olarak bir kakım tuttuğu Leonardo da Vinci’nin “Kakımlı Kadın” tablosunun tarihi yolculuğu bir kitaba konu oldu.
17.05.2022Dünya
Müziğin diliyle anlaşıyoruz
Müziğin diliyle anlaşıyoruzEvrim Ateşler ile “Dialogos” albümüne imza atan Yunan besteci Konstantinos Plousios, “Müziği sevenler ve dinlemekten zevk alanlar sanatı politik suçlamalara karıştırmaz” diyor.
17.05.2022Kültür Sanat
Oscar heyecanı hiç bitmez
Oscar heyecanı hiç bitmez“CODA”nın zaferinin üzerinden yaklaşık iki ay geçmişken, bir sene sonraki ödüller için hazırlıklara başlandı.
17.05.2022Kültür Sanat
Sanatçı kadınlar destek bekliyor
Sanatçı kadınlar destek bekliyorİyilik İçin Sanat Derneği, İsveç İstanbul Başkon- solosluğu’nun desteğiyle “Kadın Sanatçıların Türkiye’de Sanat Ekosistemine Bakışı Araştırması” başlıklı önemli bir araştırmaya imza attı.
17.05.2022Kültür Sanat
Arkas Çeşme Site Spor’la doyasıya yaz
Arkas Çeşme Site Spor’la doyasıya yazAlanında uzman, sertifikalı ve milli sporculuk kariyeri olan eğitmen ve antrenörler eşliğinde, tecrübeli ortaklarıyla çocuklara eğlence ve sporla dolu bir yaz vadeden Arkas Çeşme Site Spor, 30 Mayıs’ta kapılarını açıyor.
17.05.2022Ege
Çocuklarla şenlendi
Çocuklarla şenlendiGaziemir Belediyesi’nin 14-15 Mayıs günlerinde düzenlediği Park Şenlikleri’ne katılan çocuklar, hafta sonunu dolu dolu geçirdi.
17.05.2022Ege
İBB meclisinde Karadeniz gezisi ve Şahmeran tartışması
İBB meclisinde Karadeniz gezisi ve Şahmeran tartışmasıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) mayıs ayı meclis toplantısında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisi ve kentin çeşitli noktalarına konulan Şahmeran heykelleri tartışıldı.
16.05.2022Gündem
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladı
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladı"Milliyet Arkeoloji ve İş Sanat Kültürel Miras Buluşmaları"nın ilk durağı Patara Antik Kenti idi. Patara'da, 2016 yılından bu yana Türkiye İş Bankası ile iştirakleri TSKB ve Şişecam sponsorluğunda sürdürülen kazıların ve kentin tarihini katılımcılara Kurucu Kazı Başkanı Prof. Dr. Fahri Işık ve Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık anlattı.
17.05.2022Kültür Sanat
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladı
Milliyet Arkeoloji doğum gününü Patara'da kutladı"Milliyet Arkeoloji ve İş Sanat Kültürel Miras Buluşmaları"nın ilk durağı Patara Antik Kenti idi. Patara'da, 2016 yılından bu yana Türkiye İş Bankası ile iştirakleri TSKB ve Şişecam sponsorluğunda sürdürülen kazıların ve kentin tarihini katılımcılara Kurucu Kazı Başkanı Prof. Dr. Fahri Işık ve Patara Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık anlattı.
17.05.2022Arkeoloji
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve Sözlüğü
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve SözlüğüAtasözleri ve deyimler dilimizde sıklık duyduğumuz kavramlardan bir tanesidir. Atasözleri ve deyimler her ne kadar birbirine benzetilse de ikisi birbirinden farklı kullanım alanına sahiptir. Atasözleri geçmişten günümüze kadar ulaşan anlamı bakımından mecazlı bir mana kazanan kalıplaşmış sözlerdir. Özelikle atalarımızdan kalan atasözleri toplam ile ilgili inançtan düşünceye, duygudan kültür yapısına kadar pek çok şeyi yansıtır. Toplum tarafından benimsenen atasözleri yüzyıllar boyunca nesilden nesle aktarılmıştır. Anlamları bakımından derin manalar taşır. Dilimizde en çok kullanılan kısa ve uzun atasözü örnekleri hakkında detaylı bilgi almak için sizin için hazırlamış olduğumuz “Atasözleri ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
16.05.2022Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Özer: “Tüm öğrencilerimize yaz okulu açacağız”
Milli Eğitim Bakanı Özer: “Tüm öğrencilerimize yaz okulu açacağız”Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer; " Sizlerle bir ilki paylaşacağım. Bu yaz itibariyle bilim sanat merkezlerinde sadece bunlara seçilmiş öğrenciler değil bütün öğrencilerimize yaz okulu açacağız. Yaz okulunda iki ders olacak Bilim ve sanat dersi olacak. Artık bilim sanat merkezlerini destekleme ve yetiştirme kapsamına alıyoruz. BU kapsamda tüm öğrencilerimize bilim ve sanatla ilgili hazırlamış olduğu programı paylaşacaklar. Biz artık MEB olarak sadece akademik eğitim öğretim yılına değil 12 aya bakacağız." dedi
16.05.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Sanat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.