Çöpçü

Çöpçü

Son dakika çöpçü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çöpçü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çöpçü haber sayfamızda...

Çöpçü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 248 çöpçü haberi bulunmuştur.
10 yıldır dağda tek başına yaşıyor! Ne akrabalarıyla ne de arkadaşları ile görüşüyor
10 yıldır dağda tek başına yaşıyor! Ne akrabalarıyla ne de arkadaşları ile görüşüyorUludağ eteklerinde 10 yıldır tek başına yaşayan İlhan Budak, dağda çalışabileceği bir iş istiyor. Budak, gerekmedikçe şehre inmediği için ziyaretçilerinden başka kimseyle görüşmüyor.
12.11.2023Gündem
Dağ başında tek başına yaşıyor
Dağ başında tek başına yaşıyorUludağ eteklerinde 10 yıldır tek başına hayatını idame ettiren İlhan Budak, dağda çalışabileceği bir iş istiyor.
12.11.2023Haberler
Yer: Diyarbakır! Yaralı halde sokakta gezdirilerek öldürüldü: O değildi
Yer: Diyarbakır! Yaralı halde sokakta gezdirilerek öldürüldü: O değildiDiyarbakır'da 12 yaşındaki kız çocuğu G.S.’nin fotoğrafını çektiği iddiasıyla bıçaklanıp dövülen, yaralı halde sokaklarda gezdirilip, hayatını kaybeden ancak yanlış kişi olduğu ortaya çıkan Ergün Arslan'ın (40) ölümüne ilişkin 2’si tutuklu, 6 sanığın yargılandığı davada, olayın başlamasına sebep olduğu iddia N.S. ve kızı G.S. dinlendi.
25.10.2023Gündem
Sudaki hayalet! 2.75 milyon canlının hayatı kurtarıldı
Sudaki hayalet! 2.75 milyon canlının hayatı kurtarıldıBalıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nce yürütülen “Denizlerin Terkedilmiş Av Araçlarından Temizlenmesi Projesi” kapsamında dokuz yılda yaklaşık 1 milyon metrekare ağ ve 40 bin adet sepet, algarna ve benzeri terk edilmiş av aracı sulardan çıkarıldı. Böylece, 2.75 milyon su canlısının ağlara takılarak ölmesi engellendi.
9.09.2023Gündem
Çöpçü eşeklere yaz tarifesi
Çöpçü eşeklere yaz tarifesiSıcak hava dalgasının etkisi altına giren Mardin’in dar sokaklarında belediye bünyesinde çalıştırılarak çöp taşıyan eşekler için yaz tarifesine geçildi.
22.07.2023Gündem
Bayrampaşa'da 'kırmızı sıvı' endişesi
Bayrampaşa'da 'kırmızı sıvı' endişesiBayrampaşa'da bir kişi çöpe, içinde kimyasal benzeri madde bulunan bir kova bıraktı. Kağıt toplayıcısının kovayı almak için maddeyi çöpe dökmesiyle, 29 Ekim caddesi kırmızıya boyandı. Sıvıyla birlikte akarak caddeyi kırmızıya çeviren madde, esnaf arasında endişeye neden oldu. Şikayet üzerine gelen belediye ekipleri caddeyi yıkayarak temizledi.
26.04.2023Haberler
Bayrampaşa'da 'kırmızı sıvı' endişesi
Bayrampaşa'da 'kırmızı sıvı' endişesiBayrampaşa'da bir kişi çöpe, içinde kimyasal benzeri madde bulunan bir kova bıraktı. Kağıt toplayıcısının kovayı almak için maddeyi çöpe dökmesiyle, 29 Ekim caddesi kırmızıya boyandı. Sıvıyla birlikte akarak caddeyi kırmızıya çeviren madde, esnaf arasında endişeye neden oldu. Şikayet üzerine gelen belediye ekipleri caddeyi yıkayarak temizledi.
26.04.2023Gündem
Eğirdir Gölü'nde ekokırım! 4 balık türü yok oldu, 6 tür tehdit altında
Eğirdir Gölü'nde ekokırım! 4 balık türü yok oldu, 6 tür tehdit altındaTürkiye Tabiatını Koruma Derneği bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Eğirdir Gölü'ne 1970'lerde bırakılan istilacı balık türleri nedeniyle göldeki 10 doğal türden 4'ünü tamamen yok olduğunu, 6'sının da ciddi tehlike altında bulunduğunu açıkladı. Kesici, kavinne, eğrez, sıraz ve gökçe balıklarının yok olduğu süreci 'ekokırım' diye nitelendirdi.
17.12.2022Gündem
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa CaddeEtkileyici sergiGüney Afrikalı sanatçı Jake Michael Singer, İstanbul Bienali kapsamında Yedikule Hisarı Top Kulesi’nde sergilenen ‘On Bin Şey’ başlıklı enstalasyonuyla sanatseverlerin karşısına çıktı...
8.10.2022Cadde
Pınar Karşıyaka’da Ergüllü dönemi
Pınar Karşıyaka’da Ergüllü dönemiING Basketbol Süper Ligi ekibi Pınar Karşıyaka’da başkanlığı İlker Ergüllü devraldı.
21.06.2022Ege
Pınar Karşıyaka'da Ufuk Sarıca'dan 3 yıllık imza
Pınar Karşıyaka'da Ufuk Sarıca'dan 3 yıllık imzaING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka, daha önce tekrar anlaştığı Antrenör Ufuk Sarıca'yla 3 yıllık sözleşme yeniledi.
Sancaktepe'de korkunç olay! Çöp konteynerinde bebek cesedi bulundu
Sancaktepe'de korkunç olay! Çöp konteynerinde bebek cesedi bulunduİstanbul Sancaktepe'de çöp konteynerinde yeni doğmuş erkek bebek cesedi bulundu. Olay yeri inceleme ekiplerin çöp konteynerindeki incelemelerin ardından bebeğin cesedi Adli Tip Kurumu morguna kaldırıldı.
29.03.2022Gündem
Kanserden korunmak mümkün mü?
Kanserden korunmak mümkün mü?Yaşamımız boyunca kanserle karşılaşma riskini göz ardı etmemek gerekiyor. O yüzden, kansere yakalanmama veya onunla baş etmenin yollarını bilmekte yarar var. Bunun için, farklı disiplinlerden uzmanların görüşlerini aktarıyorum sizlere.
6.02.2022Pazar
İçi dışkı dolu 9 milyon yıllık kafatası bulundu!
İçi dışkı dolu 9 milyon yıllık kafatası bulundu!Bilim insanları yaklaşık 9 milyon yıl öncesine ait bir balık kafatasını inceledi. Kafanın içinde yüzlerce küçük dışkı fosili bulundu.
1.02.2022Dünya
Leonardo DiCaprio'dan Sason Çayı paylaşımı! Batman'da günün konusu oldu
Leonardo DiCaprio'dan Sason Çayı paylaşımı! Batman'da günün konusu olduABD’li aktör Leonardo DiCaprio, 7 dilde yayın yapan Mongabay gazetesinin, dünyanın en çok aranan 10 balık türünden biri olduğu belirtilen 'Batman Bantlı Çöpçü Balığı’nın (Paraschistura chrysicristinae) 47 yıl aradan sonra Batman’ın Sason Çayı'nda görüldüğü haberini takipçileriyle paylaştı.
7.01.2022Gündem
Yarım asırdır görülmeyen ‘Bantlı Çöpçü Balığı’ Batman’da ortaya çıktı
Yarım asırdır görülmeyen ‘Bantlı Çöpçü Balığı’ Batman’da ortaya çıktıBatman’ın Sason ilçesinde nesli tükendiği düşünülen ‘Bantlı Çöpçü Balığı’ görüldü. Yaklaşık 47 yıldır neslinin yok olduğu düşünülen balık türü Sason çayında bulundu. Araştırmacılar türü araştırmak için harekete geçti.
22.12.2021Haberler
Anadolu'nun geni Nuh’un Gemisi’nde
Anadolu'nun geni Nuh’un Gemisi’ndeTarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Nuh'un Gemisi Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Veritabanı' uygulamasında Anadolu'da toplam 13 bin 404 tür hayvan ve bitki kaydedildi. İzmir'den dünya doğa envanterine de beş yeni tür gönderildi
19.12.2021Gündem
Nesli tükendi dendi Batman’da ortaya çıktı
Nesli tükendi dendi Batman’da ortaya çıktıRecep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cüneyt Kaya ve Arş. Gör. Dr. Münevver Oral yarım asırdır kayıp olan ve Dünya'nın en çok aranan 10 balık türünden biri olan Batman bantlı çöpçü balığını buldu.
10.12.2021Haberler
Nesli tükendi dendi, Batman’da ortaya çıktı
Nesli tükendi dendi, Batman’da ortaya çıktıRecep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cüneyt Kaya ve Arş. Gör. Dr. Münevver Oral yarım asırdır kayıp olan ve dünyanın en çok aranan 10 balık türünden biri olan Batman bantlı çöpçü balığını buldu.
10.12.2021Gündem
Türkiye’nin İlk Sporcu Kuluçka Merkezi kuruldu
Türkiye’nin İlk Sporcu Kuluçka Merkezi kurulduGünümüzde dünyaca ünlü sporcuların uzmanlar eşliğinde bilimsel yöntemlerle çalışması ve istikrarlı bir şekilde desteklenmesi sporcuların potansiyelini zirveye taşımasını sağlıyor
7.12.2021Diğer
Ü İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu Ü Harfi İle Biten Kelimeler Listesi
Ü İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu Ü Harfi İle Biten Kelimeler ListesiDilimizde on binlerce kelime yer almaktadır. Bu sözcükler içerisinde farkı harfler bulunur. Ancak özel araştırmalarda sonu ü ile biten kelimeler yer almaktadır. Türkçe de yer alan kelimeler arasında elbette sonu ü ile biten kelimeler de vardır. Ü ile biten kelimeler nelerdir? Sonu ü ile biten kelimeler listesi için tüm detayları derledik.
9.10.2021Eğitim
Hayvan leşlerine hücum ettiler! Güney Amerika ülkesinde gelinen nokta kan dondurdu...
Hayvan leşlerine hücum ettiler! Güney Amerika ülkesinde gelinen nokta kan dondurdu...Güney Amerika'nın nüfusu en yoğun ülkesi olan Brezilya'da, insanların açlıktan hayvan leşlerini topladığı görüntüler infial yarattı. Fotoğrafı çeken muhabir "İki gündür bu görüntüleri sindirmeye çalışıyorum" derken, etleri dağıtan kamyon şoförü "Kemikler için yalvarıyorlar" demesi şok etkisi yarattı.
4.10.2021Dünya
Karides Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Karides Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Farklı görünüme sahip olan ve sofralarda yer alan pek çok deniz mahsulü bulunmaktadır. Bunlardan biri de dünya mutfaklarında dahi kullanılan karides balığı olmaktadır. İnsanların severek tükettikleri karides balıklarının geniş bir yaşam alanı bulunmaktadır. Bu nedenle pek çok mutfakta karides balığı yer almaktadır. Peki, karides balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir? İşte, karides balığı hakkında bilgi edinmek isteyenler için gerekli olan hususlar.
23.09.2021Evcil Hayvan
Çöpçü Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Çöpçü Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Akvaryumlarda mutlaka yer alan canlılardan biri de çöpçü balıkları olarak bilinmektedir. Bu balıkların akvaryumlardaki artık maddeleri yiyerek beslendikleri yönünde yanlış bilinen bir durum söz konusu olmaktadır. Çöpçü balıkları akvaryumun dibine çöken yemleri yiyerek beslenmektedirler. Bu sayede akvaryum ortamının daha temiz olmasına katkı sağlamaktadırlar. Peki, çöpçü balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir? İşte, çöpçü balığı hakkında bilinmesi gereken önemli detayları derledik.
21.09.2021Evcil Hayvan
Son dakika - Karşıyaka'da Büyükkarcı'ya güvenoyu
Son dakika - Karşıyaka'da Büyükkarcı'ya güvenoyuKarşıyaka'nın olağan genel kurulunda başkanlığa yeniden Turgay Büyükkarcı seçildi.
4.07.2021Futbol

Benzer Haber Etiketleri

Çöpçü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.