Bakan Yumaklı

Bakan Yumaklı

Son dakika Bakan Yumaklı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Yumaklı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Yumaklı haber sayfamızda...

Bakan Yumaklı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 350 bakan yumaklı haberi bulunmuştur.
Bakan Yumaklı: Çiftçilerimize kredilerde yüzde 15 ilave faiz indirimi sağlıyoruz
Bakan Yumaklı: Çiftçilerimize kredilerde yüzde 15 ilave faiz indirimi sağlıyoruz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, İSO Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısına katıldı. Yumaklı, “Üretim yapan çiftçilerimize kullandıkları tarımsal kredilerde yüzde 15 ilave faiz indirimi sağlıyoruz. Böylece gerekli diğer koşulları da sağlayan üreticilerimiz kredilerinde yüzde 100 faiz indirimine erişebiliyor“ dedi.
29.05.2024 Haberler
Bakan Yumaklı: Çiftçilerimize kredilerde yüzde 15 ilave faiz indirimi sağlıyoruz
Bakan Yumaklı: Çiftçilerimize kredilerde yüzde 15 ilave faiz indirimi sağlıyoruz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, İSO Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısına katıldı. Yumaklı, “Üretim yapan çiftçilerimize kullandıkları tarımsal kredilerde yüzde 15 ilave faiz indirimi sağlıyoruz. Böylece gerekli diğer koşulları da sağlayan üreticilerimiz kredilerinde yüzde 100 faiz indirimine erişebiliyor“ dedi.
29.05.2024 Gündem
Başıboş sokak hayvanları düzenlemesi... Bakan Yumaklı'dan 5 maddelik açıklama
Başıboş sokak hayvanları düzenlemesi... Bakan Yumaklı'dan 5 maddelik açıklama Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, başıboş sokak hayvanlarına düzenlemeye ilişkin bilgileri paylaştı.
27.05.2024 Gündem
Sokak köpeğinden kaçarken feci şekilde can veren Mahra'nın babası konuştu
Sokak köpeğinden kaçarken feci şekilde can veren Mahra'nın babası konuştu Antalya’da sokak köpeğinden kaçarken kamyonun çarpmasıyla hayatını kaybeden Mahra Melin Pınar'ın (9) babası Murat Pınar, 26 aydır yaşadıkları acının dinmediğini söyledi. Baba Pınar, 30 gün içinde sahiplenilmeyen köpeklerin uyutulmasını içeren yeni düzenleme ile ilgili de açıklamada bulundu.
27.05.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: “Buğday fiyatlarını önümüzdeki günlerde açıklayacağız”
Bakan Yumaklı: “Buğday fiyatlarını önümüzdeki günlerde açıklayacağız” Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tarımsal üretim planlamasının önemli olduğunu belirterek, “Bu ülke üretim planlamasını bu seferde ıskalarsa çok büyük kayıp olur. Üretim planlaması başlığında yapılacak olan bu çalışmaların başarılı olması sektörle birlikte omuz omuza çalışmasından geçer. Dünyada söz söylenecekse bu konuda ki güçlü yanımızı masaya koyacak bir sonuca ancak böyle ulaşabiliriz” dedi.
25.05.2024 Ekonomi
'Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar kullanılmaya başlandı'
'Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar kullanılmaya başlandı' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Orman yangınlarında yapay zeka temelli yazılımlar ve uygulamalar kullanılmaya başlandı. Özellikle akıllı kuleler olmak üzere bu Yangın Karar Destek Sistemleri'ne veri temin eden, bir arada yürüten sistemler bizim orman yangınlarıyla daha etkin bir mücadele yapmamıza yardımcı oluyor" dedi.
24.05.2024 Ekonomi
Kurbanlıklar, 'Tarım Cebimde' uygulaması ile sorgulanabilecek
Kurbanlıklar, 'Tarım Cebimde' uygulaması ile sorgulanabilecek Tarım ve Orman Bakanlığı'nın mobil uygulaması 'Tarım Cebimde' ile kurbanlık hayvanların küpe numaraları girilerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla ilgili detaylara ve aşı bilgilerine ulaşılabiliyor.
22.05.2024 Ekonomi
“Tarım Cebimde” ile üç adımda kurbanlık sorgulaması yapılabiliyor
“Tarım Cebimde” ile üç adımda kurbanlık sorgulaması yapılabiliyor Tarım ve Orman Bakanlığının mobil uygulaması “Tarım Cebimde” üzerinden kurbanlık hayvanların küpe numaraları girilerek büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla ilgili detaylara ve aşı bilgilerine ulaşılabiliyor.
22.05.2024 Haberler
Bakan Yumaklı açıkladı: Bal üreticilerine yeni destek
Bakan Yumaklı açıkladı: Bal üreticilerine yeni destek Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yakında açıklayacakları yeni destekleme modelinde gezginci arıcılar ile genç ve kadın arıcılara kovan başı ilave destekleme vereceklerini duyurdu.
20.05.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı'dan çay alım ücreti ile ilgili açıklama
Bakan Yumaklı'dan çay alım ücreti ile ilgili açıklama Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 19 TL olarak açıklanan çay alım ücretlerine gelen tepkilere ilişkin, “Çay fiyatları maliyetlere bakılarak yapılmıştır. Açıkçası beklentileri yüksek tutmayı tamamen siyasi bir şey olarak görüyorum” dedi.
15.05.2024 Ekonomi
‘Yıllık 2 bin Ar-Ge projesi yürütüyoruz’
‘Yıllık 2 bin Ar-Ge projesi yürütüyoruz’ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde başlayan Uluslararası Tarım Teknolojileri Festivali’nin (AGRIFEST) açılışında, tarımsal alanda Ar-Ge’ye ve inovasyona yapılan her yatırımın, ülkenin geleceğine yapıldığını söyledi.
14.05.2024 Ekonomi
2024 yılı yaş çay alım fiyatı belli oldu
2024 yılı yaş çay alım fiyatı belli oldu Tarım ve Orman Bakanlığı 2024 yılı yaş çay alım fiyatını açıkladı. Bakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, 2024 yılı yaş çay alım fiyatı kilogram başına 17 lira, üreticilere verilen destekleme bedeli ise 2 lira olarak belirlendi.
11.05.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: 2023'te 212 ülkeye tarım ürünü ihraç ettik
Bakan Yumaklı: 2023'te 212 ülkeye tarım ürünü ihraç ettik Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023 yılında 212 ülke ve bölgeye 2 bin 200 çeşit tarım ürünü ihraç ederek yaklaşık 31 milyar dolarlık ihracat geliri elde ettiklerini belirtti.
11.05.2024 Ekonomi
Orman yangınlarına karşı ortak mücadele! Tarihin en güçlü filosu göreve hazır
Orman yangınlarına karşı ortak mücadele! Tarihin en güçlü filosu göreve hazır Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2024 Yılı Orman Yangınlarıyla Mücadele Hazırlık Toplantısı’nda, yangınla mücadelede seferberlik ruhuyla hareket edildiği mesajını verdi.
10.05.2024 Gündem
‘Kurbanlık sayısı yeterli’
‘Kurbanlık sayısı yeterli’ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Kurbanla ilgili hiçbir sıkıntı olmayacak” dedi.
8.05.2024 Ekonomi
‘Orman Benim’ kampanyası başlatıldı
‘Orman Benim’ kampanyası başlatıldı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, dün 81 ilde “Orman Benim” kampanyasını başlattı. Muğla’da düzenlenen etkinlikte konuşan Bakan Yumaklı “Her 10 orman yangınından 9’u insan kaynaklıdır. Ormana atılan atıklar maalesef ki bu yangınların büyümesi ve ilerlemesine en büyük sebep teşkil ediyor. Bunun için ormanlarımızın temiz tutulması hayati öneme teşkil ediyor” dedi.
4.05.2024 Gündem
İbrahim Yumaklı: 445 milyon 249 bin lira tarımsal destekleme ödemesini çiftçilere aktarıyoruz
İbrahim Yumaklı: 445 milyon 249 bin lira tarımsal destekleme ödemesini çiftçilere aktarıyoruz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 445 milyon 249 bin lira tarımsal destekleme ödemesinin bugün çiftçilerin hesabına yatırılacağını duyurdu.
3.05.2024 Gündem
Tarımsal üretimde kullandırılacak kredilere ilişkin detaylar belli oldu
Tarımsal üretimde kullandırılacak kredilere ilişkin detaylar belli oldu Resmi Gazete’de yayımlanan uygulama tebliğine göre, bitkisel veya hayvansal üretimde 300 bin TL’ye kadar yüzde 100 faiz indirimli kredinin yüzde 70’i ayni, yüzde 30’u da nakit olarak kullanılabilecek.
1.05.2024 Ekonomi
'Balıkçılığın gelişmesi için 22 yılda 42 milyar lira destek sağladık'
'Balıkçılığın gelişmesi için 22 yılda 42 milyar lira destek sağladık' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Balıkçılık sektörümüzün gelişmesi için son 22 yılda güncel rakamlarla; 23,2 milyar lira ÖTV indirimli yakıt desteği, 16,5 milyar lira yetiştiricilik desteği, 561,6 milyon lira küçük ölçekli balıkçılık desteği ve diğer desteklerle toplam 42 milyar lira destek sağladık" dedi.
30.04.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı'dan yeni hasat sezonuyla ilgili önemli açıklama
Bakan Yumaklı'dan yeni hasat sezonuyla ilgili önemli açıklama Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Yeni hasat sezonunun başarılı geçmesi için bütün hazırlıklarımız tamam. Randevu sistemi ve planlanan alım ve depolama programlarımızla tüm tedbirleri almış durumdayız” dedi.
28.04.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı'dan Irak ile imzalanan anlaşmaya ilişkin açıklama
Bakan Yumaklı'dan Irak ile imzalanan anlaşmaya ilişkin açıklama Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Irak ile imzalanan su alanında iş birliği anlaşmasına ilişkin açıklama yaptı. Bakan Yumaklı yaptığı açıklamada, "Su konusunda sadece bizde değil suyun bizden gittiği ülkelerde de yönetilmesi gerekir. Suyun daha çok bırakılmasından bahsetmiyoruz. Suyun yönetilmesinden bahsediyoruz. İki sınırdaş ülkenin suyla ilgili iş birliği sadece bu iki ülkenin arasındaki iş birliği ile anlamlıdır" dedi.
23.04.2024 Gündem
Son dakika: Cevdet Yılmaz: Emeklilerimizle ilgili çalışma var
Son dakika: Cevdet Yılmaz: Emeklilerimizle ilgili çalışma var Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini söyleyen Cevdet Yılmaz, "Çalışma Bakanlığımızın emeklilerle ilgili yaptığı çalışmalar tamamlandığında toplumla paylaşılacak" ifadelerini kullandı.
19.04.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı duyurdu! Destek ödemeleri başladı
Bakan Yumaklı duyurdu! Destek ödemeleri başladı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "694 milyon 461 bin TL tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz" dedi.
19.04.2024 Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı Azerbaycanlı mevkidaşı ile görüştü
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı Azerbaycanlı mevkidaşı ile görüştü Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Azerbaycan Tarım Bakanı Mecnun Memmedov ile bir araya gelerek, 'Tarımsal Araştırma ve Geliştirme Alanında İşbirliği Niyet Beyanı'nı imzaladı.
18.04.2024 Gündem
"Türkiye Şeker Fabrikalarına 390 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek"
"Türkiye Şeker Fabrikalarına 390 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek" Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. fabrikalarında istihdam edilmek üzere 390 sürekli işçi alımı gerçekleştirileceğini duyurdu.
17.04.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Yumaklı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.