Çöplük

Çöplük

Son dakika çöplük haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çöplük gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çöplük haber sayfamızda...

Çöplük

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 867 çöplük haberi bulunmuştur.
Mezbele Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mezbele Nereye Denir?
Mezbele Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Mezbele Nereye Denir?Sözlüklerle ilgili bilgi almak isteyenler ilk olarak sözlükleri kullanıyor. Sözlüklerde kişilerin ulaşmak istediği tüm Türkçe kelimeler yer alıyor. Mezbele sözcüğü de kişiler tarafından bilinmek istenen bir kelimedir. Mezbelenin ne demek olduğu kişilerin öğrenmek istediği bir konudur. Detaylı bilgiler için kişiler internet sitelerini de kullanabiliyor. Mezbele ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Mezbele nereye denir? Mezbele sözcüğünün anlamları hakkında detayları derledik.
17.01.2022Sözlük
Bodrum yine kabusu yaşadı! Yollar kapandı, evler sular altında kaldı
Bodrum yine kabusu yaşadı! Yollar kapandı, evler sular altında kaldıMuğla’nın Bodrum ilçesinde birkaç gündür devam eden sağanak yağış, bugün de hayatı kabusa çevirdi. Yollar kapanırken, ev ve bahçeleri su bastı, bahçe duvarı yıkıldı, evler tahliye edildi.
11.01.2022Gündem
Bodrum'da sağanak yağmur su baskınlarına neden oldu
Bodrum'da sağanak yağmur su baskınlarına neden olduMuğla'nın Bodrum ilçesinde, sağanak yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Bodrum-Turgutreis kara yolu sular altında kalırken, araçların geçişi kontrollü olarak sağlanabildi.
11.01.2022Gündem
Tarihi çeşmenin çevresi çöplüğe döndü!
Tarihi çeşmenin çevresi çöplüğe döndü!Beyoğlu'nun II. Mahmut tarafından yaptırılan II. Mahmut Çeşmesi'nin çevresi çöplüğü döndü. Sultan II. Mahmut'un tuğrasının da bulunduğu çeşme, çevresindeki yapılaşma nedeniyle yol seviyesinden 3 metre aşağıda bulunuyor. Tarihi çeşmenin korunması için, çevresi demir korkuluk ve tel örgülerle çevrilmiş durumda. Buna rağmen çocuklar çeşmenin üstüne çıkarak oyun oynuyor. Ayrıca çeşmenin hemen önünde de bir çöp konteyneri bulunuyor.
8.12.2021Gündem
Türkiye sınırında TIR kuyrukları uzadı
Türkiye sınırında TIR kuyrukları uzadıTürkiye'nin farklı bölgelerinden yükledikleri ihraç yükleri Avrupa ülkelerine götürmek için yola çıkan TIR'lar Bulgaristan'a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda 19 kilometrelik kuyruk oluşturdu, Kapıkule'de ise 2 bin 500 TIR çıkış için bekliyor. Trakya Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkilileri, TIR çıkışlarında geçen yıla oranla Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda yüzde 56,23, Kapıkule'de ise yüzde 19,46 artış yaşandığını açıkladı.
3.12.2021Haberler
Çöplükte akbabalarla yarışıyorlar! Ülkede açlık krizi büyüyor
Çöplükte akbabalarla yarışıyorlar! Ülkede açlık krizi büyüyorNüfusun yarısından fazlasının yoksul olduğu Honduras'ta halk, çöplüklerden bulduğu geridönüşüm malzemelerini satarak geçinmeye çalışıyor.
27.11.2021Dünya
Rusya anti-uydu füze fırlattı, ABD kınadı
Rusya anti-uydu füze fırlattı, ABD kınadıABD, Rusya'yı, anti-uydu füze denemesi yaparak Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) mürettebatını tehlikeye sokmakla suçlayarak füze denemesini kınadı.
16.11.2021Dünya
Çevreci ressamın basın açıklaması öncesi yanan evine ‘kundaklama’ şüphesi
Çevreci ressamın basın açıklaması öncesi yanan evine ‘kundaklama’ şüphesiTrabzon’un Sürmene ilçesinde, çevre sorunlarına eserleriyle dikkat çekmeye çalışan ressam Gökçe Erhan’ın (37) 2 katlı ve yöresel mimarili evi, deniz ekosistemine zarar verdiği iddiasıyla kültür balıkçılığı tesislerine karşı basın açıklamasına saatler kala çıkan yangında kül oldu. Jandarma, çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangınla ilgili ‘kundaklama’ şüphesiyle inceleme başlattı. Erhan, basın açıklamasında gözyaşlarıyla “Yanan evimi tekrar ayağa kaldırabilirim ama denizi kaybettiğimizde bu geri döndürülemez” dedi.
25.10.2021Gündem
Bayır Deresi çöplüğe döndü! 'Yok olmuş durumda'
Bayır Deresi çöplüğe döndü! 'Yok olmuş durumda'Edirne’de tarım arazilerini sulamada kullanılan Tunca Nehri’nin kollarından Bayır Deresi, kuraklık nedeniyle üzeri yosunlarla kaplanıp yeşile büründükten sonra bu kez de atılan atıklarla çöplüğe döndü.
14.10.2021Gündem
Kuraklıktan yeşile bürünen Bayır Deresi, çöplüğe döndü
Kuraklıktan yeşile bürünen Bayır Deresi, çöplüğe döndüEdirne’de tarım arazilerini sulamada kullanılan Tunca Nehri’nin kollarından Bayır Deresi, kuraklık nedeniyle üzeri yosunlarla kaplanıp yeşile büründükten sonra bu kez de atılan atıklarla çöplüğe döndü.
14.10.2021Gündem
Çöplük alanından şeyh mezarı çıktı
Çöplük alanından şeyh mezarı çıktıEyüpsultan ilçesinde çöp ve hafriyat alanda temizlik çalışması başlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Şeyh Seyyid İsmail Nefi’nin mezartaşını gün yüzüne çıkardı.
12.10.2021Gündem
Kars'ta çöplükten beslenen bozayı ailesi görüntülendi
Kars'ta çöplükten beslenen bozayı ailesi görüntülendiDünyada göç eden bozayıların yaşadığı tek bölge olan Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, beslenmek için çöplüğe giden bozayı ailesi görüntülere yansıdı.
10.10.2021Haberler
Ömerli Barajı'nın çevresi çöplüğe döndü köylüler durumdan şikayetçi
Ömerli Barajı'nın çevresi çöplüğe döndü köylüler durumdan şikayetçiİstanbul'un su ihtiyacının karşılandığı barajlardan biri olan Ömerli Baraj Gölü'nün etrafı piknikçilerin bıraktığı atıklarla çöplüğe döndü. Pet ve cam şişeler, plastik kaplar ve yiyecek atıklarıyla dolan baraj gölü kıyısındaki görüntü köylülerin tepkisini çekiyor.
9.10.2021Gündem
Seda Sayan: TikTok çöplük
Seda Sayan: TikTok çöplükSeda Sayan, sosyal medya uygulamalarını ciddiye almadığını söyledi. Şarkıcı, “TikTok diye bir yer var, orası çöplük” dedi
4.10.2021Cadde
Iraklı Sally, şehir çöplüğünde de aranıyor
Iraklı Sally, şehir çöplüğünde de aranıyorEskişehir'de bir dönem Saddam Hüseyin'in ordusunda binbaşı olarak görev yapan Ali Challab Al-Abbood'un 22 gündür kayıp kızı Irak uyruklu Sally'in (20) arkadaşı Amjed Mohsin Mohammed (28) tarafından parçalara bölünerek bulunduğu evden çıkarıldığı ihtimali üzerine şehir çöplüğünde de arama başlatıldı.
24.09.2021Haberler
Urartular koyun, keçi ve göçmen kuşları yemişler
Urartular koyun, keçi ve göçmen kuşları yemişlerVan’da, Urartu Kralı 2'nci Rusa tarafından 2 bin 700 yıl önce inşa edilen ve Urartu medeniyetinin son görkemli kalesi olarak bilinen Ayanis Kalesi'nde yürütülen kazı çalışmalarında Urartuların çöplüğünde bulunan hayvan kemikleri incelemeye alındı. Kazı başkanı yardımcısı Uzman Arkeolog Vedat Sezer, "Şu anda elde ettiğimiz sonuçlar çok çarpıcı. Urartuların çok yoğun bir şekilde koyun ve keçi hatta buradaki göçmen kuşları bile tükettiklerini gördük" dedi.
21.09.2021Gündem
Son dakika... Çanakkale'de ormanlara giriş yasağı uzatıldı!
Son dakika... Çanakkale'de ormanlara giriş yasağı uzatıldı!Gelen bir son dakika haberine göre, Çanakkale Valiliği tarafından, çıkabilecek yangınların önüne geçmek amacıyla 30 Ağustos'a kadar uygulanan ormanlara giriş kısıtlaması, 16 Eylül'e kadar uzatıldı.
1.09.2021Gündem
ABD ardında çöplük bıraktı! Kabil Havalimanı'nda son durum...
ABD ardında çöplük bıraktı! Kabil Havalimanı'nda son durum...ABD'nin Afganistan'daki 20 yıllık varlığı resmen sona erdi. Amerikan asker ve diplomatlarını taşıyan son uçak, gece yarısı Kabil Havalimanı'ndan ayrıldı. Havalimanının kontrolü artık Taliban'a geçti. Bölgede bulunan CNN TÜRK ekibinden Enver Kaptanoğlu ve kameraman Hilmi Yaşa da sıcak gelişme sonrası Kabil Havalimanı'ndaki son durumu görüntüledi.
31.08.2021Haberler
ABD ardında çöplük bıraktı! Kabil Havalimanı'nda son durum...
ABD ardında çöplük bıraktı! Kabil Havalimanı'nda son durum...ABD'nin Afganistan'daki 20 yıllık varlığı resmen sona erdi. Amerikan asker ve diplomatlarını taşıyan son uçak, gece yarısı Kabil Havalimanı'ndan ayrıldı. Havalimanının kontrolü artık Taliban'a geçti. Bölgede bulunan CNN TÜRK ekibinden Enver Kaptanoğlu ve kameraman Hilmi Yaşa da sıcak gelişme sonrası Kabil Havalimanı'ndaki son durumu görüntüledi.
31.08.2021Dünya
Yalova'da çöplük alanda çıkan yangın söndürüldü
Yalova'da çöplük alanda çıkan yangın söndürüldüYalova'da çöplük alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.
27.08.2021Gündem
Taşköprü Yaylası çöplüğe döndü
Taşköprü Yaylası çöplüğe döndüGümüşhane sınırlarında, yeşil doğası ve temiz havasıyla ilgi gören 2 bin 140 rakımlı Taşköprü Yaylası, gelişigüzel atılan moloz ve evsel atıklar nedeniyle çöplüğe dönüştü. Doğa tutkunlarının yanı sıra yayla halkı, bölgede düzenli çöp alımları yapılması önerisinde bulunup, yakındıkları kötü görüntü ve kokunun da ortadan kaldırılmasını istedi.
18.08.2021Gündem
Utandıran manzara! 'Dağlardan sis kalktığı zaman ortaya çıkıyor'
Utandıran manzara! 'Dağlardan sis kalktığı zaman ortaya çıkıyor'Gümüşhane sınırlarında, yeşil doğası ve temiz havasıyla ilgi gören 2 bin 140 rakımlı Taşköprü Yaylası, gelişigüzel atılan moloz ve evsel atıklar nedeniyle çöplüğe dönüştü. Doğa tutkunlarının yanı sıra yayla halkı, bölgede düzenli çöp alımları yapılması önerisinde bulunup, yakındıkları kötü görüntü ve kokunun da ortadan kaldırılmasını istedi.
18.08.2021Gündem
Keşan'da ormandan 10 kamyon çöp toplandı!
Keşan'da ormandan 10 kamyon çöp toplandı!Edirne'nin Keşan ilçesinde belediye çalışanları ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen temizlik etkinliğinde Kent Ormanı'ndan 10 kamyon çöp toplandı.
12.08.2021Gündem
Çeşme’de eski çöplükteki  yangın korku yarattı
Çeşme’de eski çöplükteki yangın korku yarattıÇeşme’nin Ovacık bölgesindeki eski çöplük alanda çıkan yangın, korkuya neden oldu.
11.08.2021Ege
1900 yıllık geçmişi var! Tarihi kulede bakımsızlık sonrası ortaya çıktı
1900 yıllık geçmişi var! Tarihi kulede bakımsızlık sonrası ortaya çıktıRoma İmparatoru Hadrianus tarafından kurulan Hadrianopolis'i çevreleyen surların dört köşesindeki kulelerden biri olan, Edirne kent merkezindeki Makedon Kulesi’nde bakımsızlıktan incir ağacı çıktı. 1900 yılık Makedon Kulesi’nin çevresinde yapılan kazılarda ortaya çıkan tarihi yapıların üzeri otlarla kaplandı. Kazılarda ortaya çıkan çini fırınları da çöplük haline geldi.
10.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çöplük ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.