Çoruh

Çoruh

Son dakika Çoruh haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çoruh gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çoruh haber sayfamızda...

Çoruh

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.490 çoruh haberi bulunmuştur.
Lösemi tanısı konulduktan 5 gün sonra koronavirüsten öldü!
Lösemi tanısı konulduktan 5 gün sonra koronavirüsten öldü!Artvin’de göğüs ağrısı şikayetiyle kaldırıldığı hastanede lösemi tanısı konulduktan 5 gün sonra koronavirüse yakalanan Eylem Yıldız (26) hayatını kaybetti.
2.12.2021Gündem
Türkiye'nin en yüksek barajında geri sayım başladı
Türkiye'nin en yüksek barajında geri sayım başladıArtvin’de Çoruh Nehri üzerinde 275 metre gövde yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde 3’üncü en yüksek barajı Yusufeli Barajı’nın inşaatı tamamlandı. Türkiye’nin öz kaynaklarıyla inşa edilen barajın bu ay sonunda su tutması planlanıyor. Proje Makine Mühendisi Canberk Demirkan, “Kurulu gücü 1 milyon 888 bin kilovat saat olan barajımız yaklaşık 7 yılda kendini amorti edecek” dedi.
2.12.2021Ekonomi
'Arka Sokaklar' zirvedeki yerini koruyor
'Arka Sokaklar' zirvedeki yerini koruyorKanal D’nin, 16 sezondur yayınlanan fenomen dizisi 'Arka Sokaklar' yeni bölümü ile ekrana geldi. Her cuma akşamı izleyicisi ile buluşan dizinin son bölümü de reyting yarışında zirvede yer aldı.
27.11.2021Cadde
'Arka Sokaklar' zirvedeki yerini koruyor
'Arka Sokaklar' zirvedeki yerini koruyorKanal D’de 16 sezondur yayınlanan 'Arka Sokaklar', 19 Kasım Cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi. Fenomen dizinin son bölümü de yine zirvede yer aldı.
20.11.2021Cadde
Her yıl 642 milyon ton toprak yok oluyor
Her yıl 642 milyon ton toprak yok oluyorHer yıl 15-21 Kasım Erozyonla Mücadele Haftası dolayısıyla erozyon sonucu toprak kayıplarına dikkat çekilerek, erozyonla mücadele öne çıkartılıyor.
15.11.2021Gündem
Virajlı yollarda  Artvin’den Trabzon’a
Virajlı yollarda Artvin’den Trabzon’aHopa Sarp arası tam bir tünel cennetiydi. Trabzon’a doğru çiseleyen yağmurda muazzam manzaranın tadını çıkara çıkara aşağıya indim. Karadeniz’de dağların hakkını vereyim derseniz herhalde birkaç ay yetmez.
14.11.2021Pazar
'Arka Sokaklar' zirvedeki yerini koruyor
'Arka Sokaklar' zirvedeki yerini koruyorKanal D’nin 16 sezondur yayınlanan fenomen dizisi 'Arka Sokaklar', 12 Kasım Cuma akşamı ekranlara gelen yeni bölümü ile yine zirvede yer aldı.
13.11.2021Cadde
Türkiye’nin 2'nci en yüksek ayaklı viyadüğünde sona gelindi
Türkiye’nin 2'nci en yüksek ayaklı viyadüğünde sona gelindiArtvin'de, Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen Yusufeli Barajı bittiğinde su altında kalacak ilçenin yeni yerleşim yeriyle değişen yol güzergahlarına 4 viyadük yapılıyor. Konya ile Antalya arasında 166 metre yüksekliğindeki Eğiste Viyadüğü'nün ardından Türkiye'nin en yüksek ayaklı 2'nci viyadüğü olan Tekkale Viyadüğü çalışmalarında sona gelindi.
11.11.2021Ekonomi
Şevket Çoruh'tan eşine: Doğum günün kutlu olsun Turna'nın anası
Şevket Çoruh'tan eşine: Doğum günün kutlu olsun Turna'nın anasıUzun yıllardır yayınlanan 'Arka Sokaklar' dizisinde 'Mesut Komiser' karakterini canlandıran Şevket Çoruh, 2018 yılında dünyaevine girdiği Özge Turna'nın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak; eşinin doğum gününü kutladı.
9.11.2021Cadde
Zirve değişmedi
Zirve değişmediKanal D’nin, 16 sezondur yayınlanan fenomen dizisi ‘Arka Sokaklar’, önceki akşam ekrana gelen 602’nci bölümüyle zirvede yer aldı.
7.11.2021Cadde
Cumanın galibi 'Arka Sokaklar'
Cumanın galibi 'Arka Sokaklar'Kanal D’nin 16 sezondur yayınlanan fenomen dizisi 'Arka Sokaklar', 5 Kasım Cuma akşamı ekranlara gelen bölümü ile reytingin zirvesinde yer aldı.
6.11.2021Cadde
Su ihtiyacına ‘aktarma’ formülü
Su ihtiyacına ‘aktarma’ formülüİklim değişikliğine karşı önlem alınması için TBMM Dilekçe Komisyonu’na yapılan yoğun başvurular arasında suyun bol olduğu bölgelerden, su açısından fakir bölgelere teknik sistemler kurularak aktarım yapılması önerileri dikkat çekti. Milliyet’in ulaştığı başvrularda “boşa akan suların göl, baraj ve yeraltı sularının beslenmesi için sistem kurulabilir” ifadesi kullanıldı.
2.11.2021Gündem
Türkiye'nin en yüksek barajı 10 yılda kendini amorti edecek
Türkiye'nin en yüksek barajı 10 yılda kendini amorti edecekArtvin’de, Çoruh Nehri üzerinde 275 metre gövde yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı’nın inşaatı tamamlandı. Barajın ulaşım ağı ve yeni yerleşim yeriyle birlikte projeye 8 yılda, 20 milyar TL harcandı. Yıl sonunda su tutacak olan ve milli ekonomiye yıllık 2 milyar TL katkı sağlayacak proje, 10 yılda kendini amorti edecek.
28.10.2021Ekonomi
Su altında kalacak Yusufeli’de 2 bin 698 yeni konut
Su altında kalacak Yusufeli’de 2 bin 698 yeni konutArtvin'de, Çoruh Nehri üzerinde yapılan 275 metre gövde yüksekliğiyle Türkiye’nin en yükseği Yusufeli Barajı'nın suları altında kalacak Yusufeli ilçesinin taşınacağı yerleşim yerinde, 2 bin 698 yeni konut yapımı tamamlandı. 150 yıllık tarihinde yıl sonu 7'nci kez taşınacak Yusufeli'de, kamu binalarında ise sona gelindi. Devlet Su İşleri (DSİ) Yeniden Yerleşim Yerleri İzleme Şube Müdürü Suat Köse, “İnşaatlarda sona geldik, ilçemiz en kısa zamanda taşınmaya hazır hale getirilecek" dedi.
24.10.2021Ekonomi
'Arka Sokaklar' 600'üncü bölümü ile zirvede yer aldı
'Arka Sokaklar' 600'üncü bölümü ile zirvede yer aldıKanal D’nin, 16 sezondur yayınlanan fenomen dizisi 'Arka Sokaklar', önceki akşam yeni bölümü ile ekrana geldi. Her cuma akşamı izleyicisiyle buluşan yapım, 600'üncü bölümüyle de zirvenin sahibi oldu.
23.10.2021 Cadde
'Arka Sokaklar' ekibi başarılarının sırrını anlattı
'Arka Sokaklar' ekibi başarılarının sırrını anlattı31 Temmuz 2006 tarihinde ilk bölümü ile ekrana gelen ve 16 sezon boyunca gerek hikayesi gerekse karakterleri ile izleyicinin gönlünde taht kuran 'Arka Sokaklar', altıncı kez 'dalya' demenin heyecanını yaşıyor.
22.10.2021Cadde
Cuma gününün galibi 'Arka Sokaklar'
Cuma gününün galibi 'Arka Sokaklar'Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu fenomen dizisi 'Arka Sokaklar', 599’uncu bölümü ile Kanal D'de ekranlara geldi.
16.10.2021Cadde
Çakallarla Dans 5 oyuncuları kim? Çakallarla Dans 5 filmi konusu nedir, nerede çekiliyor?
Çakallarla Dans 5 oyuncuları kim? Çakallarla Dans 5 filmi konusu nedir, nerede çekiliyor? Çakallarla Dans filminin son 5. bölümü, 2018 yılında vizyona girdi. Filmin başrollerinde yine; Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu yer alıyor. Film televizyon ekranlarında izleyicisi ile buluşuyor. Peki, Çakallarla Dans filmi nerede çekildi?
12.10.2021Cadde
Türkiye’nin en yüksek barajı gelecek ay su tutacak
Türkiye’nin en yüksek barajı gelecek ay su tutacakArtvin’de, Çoruh Nehri üzerinde 275 metre gövde yüksekliği ile Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde 3’üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı’nın inşaatı tamamlandı. Yer altına inşa edilen santralde elektro mekanik işlemleri süren baraj, gelecek ay su tutmaya başlayacak. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, “Kasım sonu itibarıyla su tutacak baraj, 4 ay sonra da enerji üretmeye başlayacak” dedi.
7.10.2021Ekonomi
Çakallarla Dans 4 nerede çekildi? Çakallarla Dans 4 filmi oyuncuları kim, konusu nedir?
Çakallarla Dans 4 nerede çekildi? Çakallarla Dans 4 filmi oyuncuları kim, konusu nedir?Çakallarla Dans film serisinin dördüncü bölümü film severlerin karşısına çıktı. Filmin başrollerinde ise Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar gibi isimler yer alıyor. Film 2016 yılında vizyona girdi. Peki, Çakallarla Dans 4 filmi oyuncu kadrosunda kimler var?
5.10.2021Cadde
Zirveyi bırakmıyor!
Zirveyi bırakmıyor!Kanal D’nin, 16’ncı sezonuyla Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi ‘Arka Sokaklar’, önceki akşam ekrana gelen bölümüyle ‘Günün En Çok İzlenen Yapımı’ oldu. 597’nci bölümü yayınlanan proje, Total’de 6.13 reyting ve 17.46 izlenme payı alarak, zirvede yer aldı.
3.10.2021Cadde
Cumanın galibi 'Arka Sokaklar'
Cumanın galibi 'Arka Sokaklar'Kanal D’nin, 16’ıncı sezonu ile ekrana gelen, Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi 'Arka Sokaklar', 1 Ekim Cuma akşamı yeni bölümü ile ekrana geldi.
2.10.2021Cadde
Türkiye'de tek! Açılacağı tarih belli oldu
Türkiye'de tek! Açılacağı tarih belli olduArtvin'de Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen Türkiye'nin en yüksek, 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde ise dünyanın 3'üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ile su altında kalacak ilçenin yeni yerleşim yerine 4 viyadükle birlikte toplam uzunluğu 56,7 kilometre olan 40 tünel ile ulaşım sağlanacak.
27.09.2021Ekonomi
Türkiye'de tek! Açılacağı tarih belli oldu
Türkiye'de tek! Açılacağı tarih belli olduArtvin'de Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen Türkiye'nin en yüksek, 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde ise dünyanın 3'üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ile su altında kalacak ilçenin yeni yerleşim yerine 4 viyadükle birlikte toplam uzunluğu 56,7 kilometre olan 40 tünel ile ulaşım sağlanacak.
26.09.2021Haberler
Türkiye’nin en yüksek ayaklı 2'nci viyadüğü açılıyor
Türkiye’nin en yüksek ayaklı 2'nci viyadüğü açılıyorArtvin'de Çoruh Nehri üzerinde inşa edilen Türkiye'nin en yüksek, 'çift eğrilikli ince kemer baraj tipi' kategorisinde ise dünyanın 3'üncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ile su altında kalacak ilçenin yeni yerleşim yerine 4 viyadükle birlikte toplam uzunluğu 56,7 kilometre olan 40 tünel ile ulaşım sağlanacak. Türkiye'nin en yüksek ayaklı ikinci viyadüğü olacak Tekkale Viyadüğü, ekim ayında trafiğe açılacak.
26.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Çoruh ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.