Crr

Crr

Son dakika CRR haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan CRR gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan CRR haber sayfamızda...

Crr

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 804 crr haberi bulunmuştur.
‘İstanbul adına üzücü’
‘İstanbul adına üzücü’Geçtiğimiz hafta İBB tarafından “yönetsel fikir ayrılıkları” gerekçesiyle Cemal Reşit Rey Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği görevinden alınan Cem Mansur’dan açıklama geldi.
Cem Mansur ile İBB’nin yolları ayrıldı
Cem Mansur ile İBB’nin yolları ayrıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR) Genel Sanat Yönetmeni Cem Mansur ile yollarını ayırdı.
29.11.2021Kültür Sanat
CRR’de olağanüstü anlar
CRR’de olağanüstü anlarDünyanın en iyi kemancılarından Gidon Kremer’ın kurduğu Grammy ödüllü oda orkestrası Kremerata Baltica bu akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sanatseverlere ‘olağanüstü ve öngörülemez’ anlar vadediyor...
28.11.2021Kültür Sanat
‘Müziğin diliyle anlaşıyoruz’
‘Müziğin diliyle anlaşıyoruz’Ünlü müzisyen Jordi Savall, yarın akşam CRR’ye konuk olacak. Savall, “Farklı kültürlerde olsa da aynı ruhla müzik yapıyoruz. Müzik anlamayı mümkün kılan tek dil” diyor
25.10.2021Kültür Sanat
Ünlü seyyahların yolu CRR’ye çıkıyor
Ünlü seyyahların yolu CRR’ye çıkıyorMüzikseverler perşembe akşamı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda Orta Çağ’ın büyük seyyahlarından Marco Polo’nun, 26 Ekim’de ise İbn-i Batuta’nın izinde müzik yolculuğuna çıkacak.
20.10.2021Kültür Sanat
Concertgebouw Oda Orkestrası İstanbul'da
Concertgebouw Oda Orkestrası İstanbul'daHollanda’daki dünyaca ünlü Kraliyet Concertgebouw Orkestrası üyelerinden oluşan Concertgebouw Oda Orkestrası, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda İstanbullularla buluşacak. Türkiye turnesi kapsamında ikinci konserini verecek olan ünlü orkestraya Çellist Nil Kocamangil solist olarak eşlik edecek.
19.10.2021Kültür Sanat
Jordi Savall ile İstanbul'da müzikal bir yolculuk
Jordi Savall ile İstanbul'da müzikal bir yolculukİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nunda müzikseverler; 21 Ekim’de Marco Polo’nun, 26 Ekim’de ise İbn-i Batuta’nın izinde müzik yolculuğuna çıkacak.
18.10.2021Kültür Sanat
CRR Senfoni Orkestrası sezona Gülsin Onay ile başladı
CRR Senfoni Orkestrası sezona Gülsin Onay ile başladıCem Mansur yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası, 12 Ekim Salı akşamı, sezonun ilk konserini verdi. Bu özel konserde orkestra, piyanist Gülsin Onay’a eşlik etti. Konserin tam kaydı çok yakında online platformda da müzikseverin ilgisine sunulacak.
13.10.2021Kültür Sanat
Coşkun Karademir ve Zeynep Bakşi Karatağ 10 Ekim’de CRR’de!
Coşkun Karademir ve Zeynep Bakşi Karatağ 10 Ekim’de CRR’de!Halk müziği sanatçısı Coşkun Karademir, seçkin eserlerden oluşan bir repertuvarla, 10 Ekim akşamı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak. Zeynep Bakşi Karatağ konuk sanatçı olarak yer alacağı konser saat 19.00’da başlayacak.
Jordi Savall 26 Ekim'de CRR'de
Jordi Savall 26 Ekim'de CRR'deİstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu Ekim ayında zengin bir program ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.
30.09.2021Kültür Sanat
Dünyaca ünlü müzisyenler İstanbul'a geliyor
Dünyaca ünlü müzisyenler İstanbul'a geliyorCemal Reşit Rey Konser Salonu’nda 21 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 1. İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali, efsanevi çellist Gary Hoffman, piyanist Caspar Frantz, keman sanatçısı Svetlin Roussev gibi usta isimleri ağırlayacak.
16.09.2021Kültür Sanat
CRR Senfoni Orkestrası’ndan Dansa Davet
CRR Senfoni Orkestrası’ndan Dansa DavetCemal Reşit Rey (CRR) Senfoni Orkestrası’nın “İstanbul’da Senfonik Yaz” konser dizisi “Dansa Davet” konseri ile devam ediyor.
17.08.2021Kültür Sanat
Müziğin zamana değil mekâna ihtiyacı var
Müziğin zamana değil mekâna ihtiyacı varPandemiden en çok etkilenenler müzisyenler oldu. Cemal Reşit Rey (CRR) Senfoni Orkestrası da pandemi boyunca müzikseverlere çevrimiçi etkinlikle ulaştı.
27.06.2021Kültür Sanat
CRR Senfoni Orkestrası klasik müziği açık havaya taşıyor
CRR Senfoni Orkestrası klasik müziği açık havaya taşıyorPandemi nedeniyle etkinliklerini çevrimiçi konserlerle sürdüren Cemal Reşit Rey(CRR) Senfoni Orkestrası, yaz konserleri ile açık alanlarda müzikseverlerle buluşacak.
22.06.2021Kültür Sanat
49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında "Yarının Kadın Yıldızları" belli oldu
49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında "Yarının Kadın Yıldızları" belli olduİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle hayata geçirilen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan faydalanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.
Genç kadın müzisyenlere destek
Genç kadın müzisyenlere destekİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleştirilen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan yararlanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.
“Geri dönüşüm müzikte hep var”
“Geri dönüşüm müzikte hep var”Orkestra Şefi Cem Mansur ile yönetimindeki CRR Oda Orkestrası’nın yarın yayınlanacak “Geri Dönüşüm” temalı konserini konuştuk
30.05.2021Pazar
CRR Oda Orkestrası’ndan “Geri Dönüşüm” temalı konser
CRR Oda Orkestrası’ndan “Geri Dönüşüm” temalı konserCRR Oda Orkestrası, online konserlerine devam ediyor. Orkestra Şefi Cem Mansur yönetimindeki CRR Oda Orkestrası’nın “Geri Dönüşüm” temalı konseri, 31 Mayıs 20:00’da CRR Konser Salonu Youtube hesabında yayınlanacak ve 1 hafta boyunca izlenebilecek.
27.05.2021Kültür Sanat
'Deli cesaretiyle yola çıktık'
'Deli cesaretiyle yola çıktık'Orkestra şefi Elif Karabiber’in öncülüğünde hepsi 20’li yaşlarda olan müzisyenlerin oluşturduğu ‘Yeni Kuşak Orkestrası’, pandeminin tüm olumsuzluklarına müziğin birleştirici ve iyileştirici yönüyle karşılık veriyor.
22.05.2021Cumartesi
19 Mayıs’ı evde coşkuyla kutluyoruz
19 Mayıs’ı evde coşkuyla kutluyoruzAtatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, pandemi sebebiyle bu yıl da evden kutlanıyor. Dijital platformlar aracılığıyla düzenlenen etkinlikler sayıca çok olmasa da içerik olarak katılanları mutlu edecek
19.05.2021Kültür Sanat
Türk müziğinin köprüleri kuruluyor
Türk müziğinin köprüleri kuruluyorCRR Konser Salonu, ülkemizin müzik belleğine ve gelecek tınılarına uzanan bir programla keman sanatçısı Önder Baloglu liderliğinde Gedik Filarmoni Orkestrası’nı konuk ediyor.
16.05.2021Kültür Sanat
Gedik Filarmoni'den köprüler
Gedik Filarmoni'den köprülerCRR Konser Salonu, ülkemizin müzik belleğine ve gelecek tınılarına uzanan bir programla Keman Sanatçısı Önder Baloglu liderliğinde Gedik Filarmoni Orkestrası’nı konuk ediyor. Antik Anadolu kültüründen bu yana biriktirdiğimiz ses hazinelerinin ortaya çıkarılması üzerine yoğunlaşan Gedik Filarmoni Orkestrası, dünyaca ünlü bestecimiz Kamran İnce’ye İstanbul Filarmoni Derneği’nin 75.yılı onuruna verdiği siparişle bir eserin daha Dünya Prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Cemal Reşit Rey, Kamran İnce ve Fazıl Say’ın eserlerine yer verilen “ Köprüler “ başlıklı konserde Kamran İnce’nin Intermezzo adlı eseri aracılığıyla ilk dönem bestecilerimizden Cemal Reşit Rey ve dünyaca ünlü piyanist ve bestecimiz Fazıl Say arasında benzersiz bir köprü kuruluyor.
13.05.2021Kültür Sanat
Oda Müziği topluluğu 'Ludus Ensemble' CRR Konser Salonu'nda
Oda Müziği topluluğu 'Ludus Ensemble' CRR Konser Salonu'ndaSchubert’in en son oda müziği eseri, yaylı çalgılar için tek beşlisi 1828’de, ölümünden birkaç ay önce yazılmıştır. Ancak 1850’de bulunarak seslendirilen eser, melodi zenginliği, formu, anlatımındaki ruhsal güçlülük, orkestra sesini veren tını dengesi ve olgunluğuyla Viyana ekolünün en seçkin örneklerinden biridir.
14.04.2021Kültür Sanat
İngiliz perakende sektörü toparlanmaya çalışıyor
İngiliz perakende sektörü toparlanmaya çalışıyorİngiltere’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele amacıyla uygulanan tedbirler nedeniyle büyük darbe alan perakende sektörünün umudu kademeli olarak hizmete başlanırken, artan tüketici güveninin satışlara yansıması.
13.04.2021Uzmanpara
Genç klarnet sanatçısı Onur Çalışkan CRR'de
Genç klarnet sanatçısı Onur Çalışkan CRR'deOnur Çalışkan'ın ilk albümü Esrik ile ayrı kültürleri ve farklı renkleri bir araya getirerek, yaşadığımız toprakların ve çevre bölgelerin yerel ezgilerini, modern tınılar ve doğaçlamalarla buluşturuyor!
30.03.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Crr ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.