Cübbe

Cübbe

Son dakika cübbe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan cübbe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan cübbe haber sayfamızda...

Cübbe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 313 cubbe haberi bulunmuştur.
Cübbe Ne Demek? Cübbe Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Cübbe Ne Demek? Cübbe Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Cübbe, ilk kez 17. yüzyılın ortalarında üretilmiş olan düğmesiz bir giysidir. Giyildiği yere ve mesleğe göre birçok farklı türü vardır. Bol olduğu için rahat olan bu kıyafetler genellikle siyah ve lacivert gibi koyu renklerde üretilir. Sade ve nakışlı başta olmak üzere birçok çeşidi bulunan cüppelerin kahverengi, mavi ve yeşil renkli modelleri de mevcuttur. Cübbe ne demek? İşte, merak edilen tüm detaylar.
6.04.2021Eğitim
'Saat' detayına dikkat çekti! Hamza Dağ'dan flaş '104 amiral' açıklaması
'Saat' detayına dikkat çekti! Hamza Dağ'dan flaş '104 amiral' açıklamasıMontrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiri yayımlayan emekli 104 amiralle ilgili art arda tepkiler geldi. CNN Türk yayına telefonla bağlanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da ''Bildirinin zamanı ve dönemi itibariyle baktığımızda yaptığımız dış politikadaki hamlelerin birilerini ciddi anlamda rahatsız ettiğini gösteriyor'' dedi.
4.04.2021Gündem
Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den kadına karşı şiddet açıklaması
Son dakika... Adalet Bakanı Gül'den kadına karşı şiddet açıklamasıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, savcılara, kolluk kuvvetlerine tavsiyede bulunarak, "Bir kadın bir yakınma ile geldiğinde, bu olayı sıradan görmeyin. Öncesini, evveliyatını titizlikle araştırın. Bunun 'aması’ 'fakatı' yoktur. Kadına yönelik şiddete asla tolerans tanıyamayız" dedi.
23.03.2021Siyaset
İnsan Hakları Eylem Planı ne getiriyor?
İnsan Hakları Eylem Planı ne getiriyor?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’nda 11 temel ilke, 9 amaç, 50 hedef, 393 faaliyet öngörülüyor.
3.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağlıyoruz. Katalog suçlarının kapsamını daraltıyoruz. Tutuklamanın istisna olduğuna dair ilkenin altını çiziyoruz' dedi.
2.03.2021Haberler
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklar
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı! Kamu ve özel sektörde izinli sayılacaklarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Hangi dine mensup olursa olsun, kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilerin, kendi dini bayramlarında izinli sayılmalarını sağlıyoruz. Katalog suçlarının kapsamını daraltıyoruz. Tutuklamanın istisna olduğuna dair ilkenin altını çiziyoruz' dedi.
2.03.2021Siyaset
Son dakika... Dolandırıcı savcıya 13 yıl 9 ay hapis talebi
Son dakika... Dolandırıcı savcıya 13 yıl 9 ay hapis talebiGelen son dakika haberine göre; Bakırköy Adliye Sarayı’nda meslektaşlarını ve katipleri dolandırdığı gerekçesiyle hakkında, “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan savcı Tamer C. hakkında esasa ilişkin mütalaa açıklandı. Mütalaada sanık savcının “nitelikli dolandırıcılık” suçundan değil, “basit dolandırıcılık” suçundan cezalandırılması talep edildi.
21.01.2021Gündem
Bu kadarına pes! Kendisini avukat olarak tanıtıp...
Bu kadarına pes! Kendisini avukat olarak tanıtıp...Kocaeli Adliyesi’nde giydiği cübbe ile kendisini avukat olarak tanıtıp bir aileyi dolandırmaya çalışan ve duruşmaya girmek isteyen şahıs polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.
11.12.2020Gündem
Son dakika... Bakan Gül: Türkiye'de tutuklu oranı yüzde 16'ya indi
Son dakika... Bakan Gül: Türkiye'de tutuklu oranı yüzde 16'ya indiGelen son dakika haberine TBMM Genel Kurulu’nda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin maddelerinin görüşmeleri sürüyor. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, görüşmelere katılarak konuşma yaptı. Gül "2002 yılında tutuklu oranı yüzde 41 iken; Aralık ayı itibarıyla Türkiye'de tutuklu oranı yüzde 16'ya inmiştir." ifadelerini kullandı.
9.12.2020Siyaset
İbadete kapanan cami 5 kez soyuldu
İbadete kapanan cami 5 kez soyulduKUŞADASI’NDA 6 yıl önce meydana gelen toprak kayması nedeniyle ibadete kapatılan Mustafa Adalıoğlu Cami hırsızların hedefi haline geldi.
24.11.2020Ege
TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan, savaşın alanını genişletmeye çalışıyor
TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan, savaşın alanını genişletmeye çalışıyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ermenistan, bir taraftan sivillere saldırarak savaş suçu işlediği gibi, ayrıca Azerbaycan ve başka ülkeleri çatışmaya çekmek suretiyle savaşın alanını, krizin alanını genişletmeye çalışıyor" dedi.
6.11.2020Siyaset
Kadın avukatı tokatlayan baba ile oğluna ceza!
Kadın avukatı tokatlayan baba ile oğluna ceza!Antalya’da Avukat Bengisu Başak Okuyan'a eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açan müvekkilinin duruşması çıkışında tokat atan kayınpeder Süleyman B. 5 yıl 2 ay, oğlu Yaşar B. 4 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
5.11.2020Gündem
Moda haftalarında öne çıkanlar
Moda haftalarında öne çıkanlarKukla şovları, protestocular, televizyondan yayınlanan defileler… 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarının tanıtıldığı moda haftalarındaki gündem, moda dünyasında pandemi konusunu gölgede bıraktı
3.10.2020Cumartesi
‘Mahkemeyi kimse etkileyemez’
‘Mahkemeyi kimse etkileyemez’Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Uygulama Adliyesi Açılış Programı”nda “Kimse toplum yargıçlığına soyunmasın. Kimsenin mahkemeleri etkilemeye hakkı, yetkisi yoktur” dedi.
23.09.2020Siyaset
Yargıda 'e-Duruşma' dönemi başladı
Yargıda 'e-Duruşma' dönemi başladıTürkiye'de avukatların bulundukları yerlerden duruşmaya video konferansla katılmalarını sağlayan "e-Duruşma" uygulaması, Ankara Batı Adliyesi 1. Tüketici Mahkemesinde görülen duruşmayla başladı.
15.09.2020 Gündem
Son dakika... ‘Devlete sızalım’ diyen Uşşaki şeyhi, müridin çocuğuna istismardan tutuklandı
Son dakika... ‘Devlete sızalım’ diyen Uşşaki şeyhi, müridin çocuğuna istismardan tutuklandıGelen son dakika haberine göre; “Devletin kontrol mekanizmalarında olalım” sözleriyle sosyal medyanın gündemine oturan Fatih Nurullah takma adlı sözde tarikat lideri Eyüp Fatih Şağban (58), bir müridinin 12 yaşındaki kızını istismar ettiği iddiasıyla tutuklandı.
3.09.2020Gündem
Fransa'nın Lille kentinde duruşmalarda başörtüsü yasağı getirildi
Fransa'nın Lille kentinde duruşmalarda başörtüsü yasağı getirildiLe Monde gazetesinin haberine göre, Douai Ceza Mahkemesinin Lille Barosunun kadın avukatların başörtüsü takmasına yönelik getirdiği yasağı onayladı.
10.07.2020Dünya
Son dakika... AK Parti'den baro teklifi açıklaması
Son dakika... AK Parti'den baro teklifi açıklamasıSon dakika haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, barolara yönelik düzenleme konusunda, "Ümit ediyorum 28 maddelik teklifin görüşmeleri bugün, yarın biter. Olmadı cuma biter. Makul süre içinde kavgasız, gerginlikten uzak, herkesin ifade hürriyetini rahat kullanabileceği, komisyondaki gibi konuşabileceği bir zemin olur." dedi.
8.07.2020Siyaset
Komisyonda AK Partililere avukat cübbesi hediye edildi
Komisyonda AK Partililere avukat cübbesi hediye edildiÇoklu baro düzenlemesini de içeren yasa teklifine ilişkin görüşmeler, TBMM Adalet Komisyonu’nda dördüncü gününde de devam etti. CHP’liler AK Partili vekillere avukat cübbesi ile düğme ve makaradan oluşan dikiş seti hediye etti. AK Partili vekiller cübbeleri alırken, düğme ve makaraları iade etti.
6.07.2020Siyaset
‘Biz adalet demeye devam edeceğiz’
‘Biz adalet demeye devam edeceğiz’CHP Sözcüsü Faik Öztrak, barolarla ilgili yasa teklifi konusunda, “Çoklu baro projesi, avukatlara; partilerine, etnik kimliğine, dini inancına göre cübbe dikme projesidir. Vatanı bölme ve ihanet projesidir” dedi.
4.07.2020Siyaset
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi! 5 maddesi daha kabul edildi
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi! 5 maddesi daha kabul edildiTBMM Genel Kurulunda, Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin ikinci bölümünde yer alan 23, 24, 25, 26, 27'nci maddeleri de kabul edildi.
30.06.2020Siyaset
Son dakika haberleri: Çoklu baro teklifi Meclis'te! AK Parti'den açıklama
Son dakika haberleri: Çoklu baro teklifi Meclis'te! AK Parti'den açıklamaSon dakika haberi... AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan baro teklifiyle ilgili son dakika açıklama yaptı. 28 maddeden oluşan teklifi Meclis Başkanlığı'na sevk edildi. Barolarda reform yapmanın şart olduğunu belirten Özkan, 'An itibarı ile kanun teklifini Meclis'e sunmuş bulunuyoruz. Her baro, Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulunda 3 delege ve 1 başkan ile temsil edilecek' dedi.
30.06.2020Siyaset
'Sahte avukat', dolandırıcılık suçlamasını kabul etmedi
'Sahte avukat', dolandırıcılık suçlamasını kabul etmediBursa'da dayısının avukatlık bürosunda çalıştığı sırada, büroya gelen müvekkillere kendisini avukat olarak tanıtan ve dava masraflarını gerekçe göstererek birçok kişiyi dolandırdığı iddiasıyla tutuklanan Rıza Sevinç (27), hakim karşısına çıktı. Sevinç hakkındaki suçlamaları reddederek, “Müştekilere kendimi avukat olarak tanıtmadım ve cübbe giyip çıkmadım” dedi.
18.02.2020Gündem
Genç avukatlar cübbe giydi
Genç avukatlar cübbe giydiİstanbul Barosu’na bağlı stajını bitiren genç avukatlar, dün gerçekleştirilen törenle cübbelerini giydi. Törenin açılış konuşmasını yapan İstanbul Barosu Mehmet Durakoğlu, üye sayılarının 50 bine yaklaştığına dikkat çekerek sadece sayısal olarak değil, duruşu ve hukuka katkıları nedeniyle de dünyanın en önemli barolarından biri olduklarını söyledi. Hukukun, bir milletin onuru olduğunu belirten Durakoğlu, "Yurttaşlarımızın hak arama özgürlüğü temsilcileriyiz. Avukatlar olmasa demokrasi eksik olur. Bizim milletimiz, avukatı bir toplum önderi olarak görür.
3.01.2020Gündem
Avukat cübbesiyle erotik pozlar! Kolunda yazan yazı ele verdi...
Avukat cübbesiyle erotik pozlar! Kolunda yazan yazı ele verdi...Adana'da bir avukatın yanında çalışan erkek katibin, kadın arkadaşına cübbe giydirip, çektirdiği müstehcen fotoğrafın sosyal medyada paylaşılması tepki çekti. Adana Barosu'nun başlattığı inceleme sonucu kimliği belirlenen avukat katibinin işine son verildiği bildirildi.
2.01.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

avukatHaberlerak particübbeİnsan Hakları Eylem Planı

Cübbe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.