Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi

Son dakika Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi haber sayfamızda...

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 344 cumhurbaskanligi yatirim ofisi haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan Roma'da "Kovid-19 Sonrası Küresel Yönetişim" paneli
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan Roma'da "Kovid-19 Sonrası Küresel Yönetişim" paneliCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından, 30-31 Ekim 2021 tarihlerinde İtalya'nın başkenti Roma'da gerçekleşecek G-20 Zirvesi öncesinde, "Kovid-19 Sonrası Küresel Yönetişim: Daha Eşit, Adil, Dayanıklı ve Sürdürülebilir Bir Dünya için Türkiye'nin Vizyonu" başlıklı panel düzenlenecek.
27.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile Finans Ofisi Doha'da şube açtı
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile Finans Ofisi Doha'da şube açtıCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile Finans Ofisi Katar'ın başkenti Doha'da şube açtı.
26.10.2021Ekonomi
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolunda
Türkiye küresel tedarik zincirinin yeni merkez üssü olma yolundaYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası yeniden şekillenen küresel tedarik zincirinde stratejik üs haline gelen Türkiye, jeopolitik konumu ve sunduğu maliyet avantajıyla uluslararası şirketlerin radarına girmeye devam ediyor.
14.10.2021Ekonomi
Son dakika haberi: İstanbul Park'ta yağmur değil, rekor yağdı
Son dakika haberi: İstanbul Park'ta yağmur değil, rekor yağdıFormula 1 Rolex Türkiye Grand Prix’si, antrenman turlarından itibaren hızlı başladı, yağmur olmazsa rekor olur öngörüsü gerçeğe dönüştü. Mercedes pilotu Lewis Hamilton sabah seansında, 2005’te Montoya’ya ait pist rekorunu kırdı, öğleden sonra bu rekoru bir kez daha geliştirildi
‘Formula 1 sadece spor değil, büyük bir ekonomi’
‘Formula 1 sadece spor değil, büyük bir ekonomi’Borsa İstanbul’da gong ‘Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021’ için çaldı. Turnuva, 8-9-10 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek.
9.10.2021Ekonomi
Formula 1 Türkiye GP için Borsa İstanbul'da Gong töreni düzenlendi
Formula 1 Türkiye GP için Borsa İstanbul'da Gong töreni düzenlendiFormula 1 Rolex Türkiye Grand Prix'si için Borsa İstanbul'da gong töreni gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nden ‘Formula 1TM hızında’ yatırım çağrısı
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nden ‘Formula 1TM hızında’ yatırım çağrısıCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, 8-10 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirilecek Formula 1TM yarışında tüm dünyaya “Invest in Türkiye” mesajı verecek.
7.10.2021Vitrin
İlaç firmasından Türkiye’ye yerelleştirme yatırımı
İlaç firmasından Türkiye’ye yerelleştirme yatırımıCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, Boehringer Ingelheim ile Abdi İbrahim iş birliğine ilişkin, “Ülkemizin ilaç tedarikindeki güvenliğine katkı sağlayan bir iş birliği ve yatırım olacağını görüyorum.” dedi.
6.10.2021Ekonomi
‘Yeşil kalkınmada yer alıyoruz’
‘Yeşil kalkınmada yer alıyoruz’Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Yeşil ekonomide ve yeşil kalkınma çağındaki yerimizi de alıyoruz” dedi.
5.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Daha fazla yatırım çekmek için hazırız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Daha fazla yatırım çekmek için hazırızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Dünyanın dört bir yanından daha fazla yatırımı ülkemize çekmek için Türkiye olarak hazırız, yeni fırsatlarla, salgın sonrası dünya ekonomisinde yerimizi almaya hazırlıklıyız. Attığımız adımlarla hem ülkemizdeki mevcut uzun vadeli dış yatırımların daha da büyümesini, hem de yeni dış yatırımların Türkiye'yi en iyi şekilde değerlendirmesini arzu ediyoruz" dedi.
4.10.2021Ekonomi
Yabancı yatırıma formül: Rekabetçi kalalım risk algısına bakalım
Yabancı yatırıma formül: Rekabetçi kalalım risk algısına bakalımUluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, Türkiye’nin gelişmiş sanayisi ve iş gücü ile iş yapma şekillerindeki uluslararası standartlara uyumunun salgın sonrası ülkeyi yatırımlarda rekabetçi kılmaya devam edeceğini söyledi. Sargın, YASED’in 39. ve 40. Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, salgının global ticarete ve uluslararası yatırımlara yönelik olumsuz etkisine değindi.
25.09.2021Ekonomi
İstanbul ‘yükselen küresel ekosistem’
İstanbul ‘yükselen küresel ekosistem’İstanbul, 2021 Küresel Startup Ekosistemleri Raporu’na göre, “Küresel Yükselen Ekosistemler” arasında 15’inci sırada yer aldı.
25.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YASED Genel Kurulu'na mesaj
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan YASED Genel Kurulu'na mesajCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de şirketlerin üst düzey temsilcileri ile yaptıkları görüşmelerde Türkiye'nin isminin daha fazla zikredildiğini belirterek, "Türkiye'ye yönelik artan bu yatırım iştahını, YASED gibi bu alanda yetkin ve tecrübeli kuruluşlarımızın da desteğiyle inşallah hep birlikte fırsata çevireceğimize inanıyorum." açıklamasında bulundu.
24.09.2021Ekonomi
Girişim ekosisteminin tüm paydaşları TEKNOFEST’te bir araya geldi
Girişim ekosisteminin tüm paydaşları TEKNOFEST’te bir araya geldiTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi festival alanında yerli ve yabancı Start-upları ekosistemden mentor ve kurumlar ile bir araya getirdi.
23.09.2021Gündem
İstanbul, 'Küresel Çapta Yükselen Ekosistemler' arasında 15. sırada
İstanbul, 'Küresel Çapta Yükselen Ekosistemler' arasında 15. sıradaİstanbul, 2021 Küresel Startup Ekosistemleri Raporu’na göre, "Küresel Yükselen Ekosistemler" arasında 15'inci sırada yer aldı.
22.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı'ndan yabancı yatırımcı için reklam filmi
Cumhurbaşkanlığı'ndan yabancı yatırımcı için reklam filmiCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından ülkeye yabancı yatırımcı çekmek için hazırlanan reklam filmi; BBC, Bloomberg gibi uluslararası kanallarda yayınlandı.
18.09.2021Haberler
Cumhurbaşkanlığı'ndan yabancı yatırımcı için reklam filmi
Cumhurbaşkanlığı'ndan yabancı yatırımcı için reklam filmiCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından ülkeye yabancı yatırımcı çekmek için hazırlanan reklam filmi; BBC, Bloomberg gibi uluslararası kanallarda yayınlandı.
18.09.2021Ekonomi
Türkiye-ABD ilişkilerinde 'resmi enerji diyaloğu' önerisi
Türkiye-ABD ilişkilerinde 'resmi enerji diyaloğu' önerisiTürkiye ile ABD arasında enerji iş birliğinin geliştirilmesi için resmi bir diyalog kurulması önerilirken, Türkiye-ABD Enerji Diyaloğu ile enerji dönüşümü, LNG, yenilenebilir kaynaklar, enerji altyapısı ve üçüncü ülkelerde iş birliği fırsatlarına odaklanılması amaçlanıyor.
27.07.2021Ekonomi
Yabancıya gayrimenkul satışında 2025 eylem planı açıklandı
Yabancıya gayrimenkul satışında 2025 eylem planı açıklandıCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Ahmet İhsan Erdem, "Ülke olarak 2003'ten bu yana toplamda 225 milyar dolar düzeyinde uluslararası doğrudan yatırım çektik. Bunun 57 milyar dolarlık kısmı gayrimenkul yatırımlarından oluşmaktadır." dedi.
6.07.2021Ekonomi
Yabancı yatırıma yeni yol haritası
Yabancı yatırıma yeni yol haritasıCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, ‘2021 - 2023 Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisi’ni yayımladı. Stratejide, Türkiye’nin bu süreçte ihtiyaç duyduğu katma değerli, bilgi yoğun ve nitelikli istihdam sağlayan yatırımların ülkeye kazandırılması için hedef odaklı bir UDY Stratejisi’nin 2023 yılı hedeflerine ulaşılmasında önemli katkılar sağlayacağı vurgulandı.
23.06.2021Ekonomi
Erdoğan'dan önemli 'yatırım' açıklaması
Erdoğan'dan önemli 'yatırım' açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisi, ekonomimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda katma değerli yatırımları ülkemize kazandırmak için bir yol haritası niteliğinde olacaktır." ifadelerini kullandı.
22.06.2021Ekonomi
TEKNOFEST "Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi" başvuruları başladı
TEKNOFEST "Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi" başvuruları başladıHavacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilecek Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi için başvurular başladı.
19.06.2021Teknoloji
Bio Korea 2021'de Türk biyoteknolojik ilaç şirketleri konuşuldu
Bio Korea 2021'de Türk biyoteknolojik ilaç şirketleri konuşulduTürkiye, T.C. Cumhurbaşkanlığı koordinatörlüğünde, İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) -Türkiye Biyoteknolojik İlaç Platformu destekleri ve 5 Türk biyoteknolojik ilaç şirketinin katılımları ile; alanında düzenlenen en büyük uluslararası etkinlikler arasında yer alan Uluslararası Biyoteknoloji Fuarı ve Konferansı BIO KOREA 2021’e katıldı. Bu yıl 15 incisi, 9-11 Haziran 2021 tarihlerinde Güney Kore’de gerçekleştirilen hibrid organizasyonda, tüm dünyadan çok sayıda firma ve ülke temsilcisi, biyoteknoloji alanındaki gelişmeleri paylaşmak, önemli ortaklıkların ilk adımlarını atabilmek ve ilgili eğitimlerden yararlanabilmek adına bir araya geldi.
10.06.2021Vitrin
MÜSİAD, 95 ülkedeki ekibini yatırımcı avına çıkaracak
MÜSİAD, 95 ülkedeki ekibini yatırımcı avına çıkaracakMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD'ın 95 ülkede direkt ekonomik veri elde edebilecek bir ekibe sahip olduğunu belirterek, "Biz bunları bir yatırımcı avına çıkarmak istiyoruz." dedi.
28.05.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan haziran ayını işaret ederek duyurdu
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan haziran ayını işaret ederek duyurduGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD merkezli şirketlerin üst düzey yöneticilerinin iştirakiyle çevrimiçi gerçekleşen toplantıya katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, "Haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüterek, ülkemiz genelinde normalleşmeyi temin etmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı. Erdoğan açıklamasında, "Sayın Biden ile NATO zirvesinde gerçekleştireceğimiz görüşmenin yeni dönemin habercisi olacağına inanıyorum." sözlerine yer verdi.
26.05.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

TürkiyeYatırımFormula 1Cumhurbaşkanlığı Yatırım OfisiErdoğan

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.