Teknoloji

Teknoloji

Son dakika teknoloji haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan teknoloji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan teknoloji haber sayfamızda...

Teknoloji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 44.660 teknoloji haberi bulunmuştur.
Dardanel otomatik sisteme geçiyor
Dardanel otomatik sisteme geçiyorGeçtiğimiz günlerde Dardanel'in ton balığı fabrikasında elle paketleme yapıldığını gösteren video sosyal medyada konuşulmuştu. Dardanel İcra Kurulu Başkanı Mehmet Önen ile gelen tepkiler sonrası bu üretim bandında bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceğinden şirketin yeni yatırımlarına kadar birçok konuyu konuştuk. Çıplak elle dokunmanın yakın zamanda artık olmayacağını belirten Önen "Görüntülerdeki poşet üretimimiz toplam cironun binde 5'i kadar. Yüzde 1'i dahi değil. Çok küçük bir kısım. Otomatik sisteme geçiş için değişim başladı. Muhtemelen önümüzdeki ay devreye alacağız." dedi. Önen ayrıca Yunanistan'daki bir firma ile satın alma görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, "Satışı kısa zamanda sonuçlandırmayı planlıyoruz. Oradaki firma ve bankalarla görüşmelerimiz sürüyor. Çünkü alacağımız firmanın belirli bir banka borcu mevcut. Kısacası banka borçlarından şirketi temizleyip öyle alacağız. Yoksa satış gerçekleşmez." ifadelerini kullandı.
7.03.2021Ekonomi
Dijital Dünya Çalıştayı İstanbul'da gerçekleşti
Dijital Dünya Çalıştayı İstanbul'da gerçekleştiKişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir, "Günümüzde teknoloji ile birlikte veri güvenliği de çok önemli. Özellikle verilerin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilir olup olmaması çok önemli. İnsanı, o insanın değerleri ile verileri ile birlikte düşünmek gerek." dedi.
6.03.2021Teknoloji
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: 3 farklı yerde parçaladık
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama: 3 farklı yerde parçaladıkGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantı ile katıldı. Türkiye'nin terörle mücadelesine değinen Erdoğan, "Suriye'deki terör zincirini 3 farklı yerde parçaladık." dedi. Erdoğan, güçlü donanmanın bir tercih değil zorunluluk olduğunu belirtirken, "En küçük bir sendelemede, en ufak bir zafiyette bize üzerinde yaşadığımız şu vatan topraklarını bile çok göreceklerini biliyoruz." ifadelerini kullandı.
6.03.2021Siyaset
Yıldız Ventures gıda ve perakende startup'larına yatırım yapmayı sürdürecek
Yıldız Ventures gıda ve perakende startup'larına yatırım yapmayı sürdürecekYıldız Ventures Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Yahya Ülker, "2021’in girişim ekosistemi için önceki yıllara göre daha hareketli olacağını tahmin ediyorum. Yıldız Ventures olarak odak noktamızda gıda ve perakende sektörlerindeki girişimler var. Global ortağımız Sente Foundry ile birlikte gerçekleştirdiğimiz hızlandırma programımız kapsamında, gıda alanında bu yıl en az üç erken aşama startup’a yatırım yapmayı planlıyoruz" dedi.
6.03.2021Vitrin
Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük beton dağıtıcı ve ekipmanlarının üretim tesisi Türkiye'de
Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük beton dağıtıcı ve ekipmanlarının üretim tesisi Türkiye'deSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Boom Makina'nın alanında dünyadaki en büyük 5 imalatçıdan biri olduğunu belirterek, "Firma, Orta Doğu ve Avrupa'nın en büyük beton dağıtıcı ve ekipmanları üretim tesisine sahip olarak 75 ülkeye ihracat yapıyor. Yüzde 100 ihracatla çalışan firma, böyle bir makinanın ihtiyaç olduğunu görerek sabit beton dağıtıcı boomları üretmeye başladı." dedi.
6.03.2021Ekonomi
Türk televizyonlarının en büyük prodüksiyonu: Teşkilat
Türk televizyonlarının en büyük prodüksiyonu: TeşkilatTRT 1 ekranlarında yayınlanmaya hazırlanan; yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın, yapımını TIMS&B Productions’ın üstlendiği ‘Teşkilat’, 7 Mart 2021 Pazar günü izleyiciyle buluşacak.
6.03.2021Cadde
100 kişiden 42'si günde en az bir defa oynuyor!
100 kişiden 42'si günde en az bir defa oynuyor!AdColony’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde gerçekleştirdiği "Mobil Oyunlar ve Sosyal Medya Platformları: Reklam Tercihleri Araştırması 2021"na göre her 100 kişiden 88'i mobil oyun oynarken her 100 kişiden 42'si günde en az bir defa mobil oyun deneyimi yaşıyor.
6.03.2021 Teknoloji
Visa “Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma” sonuçları açıklandı
Visa “Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma” sonuçları açıklandıVisa Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma sonuçları teknoloji girişimcisi kadınlarda STEM eğitiminin önemi, mentör eksikliği ve yatırımlarda cinsiyet eşitsizliği gibi konulara ışık tuttu. Visa Güneydoğu Avrupa Bölge Genel Müdürü Berna Ülman, “Teknolojiyi yaratan girişimlerde kadınların payının artması adına harekete geçiyoruz” dedi.
6.03.2021Vitrin
Piyasalarda ECB'nin faiz kararı takip edilecek
Piyasalarda ECB'nin faiz kararı takip edilecekKüresel piyasalarda, bu haftanın en önemli konu başlığı yine tahvil faizleri olurken, ABD'deki destek paketine ilişkin gelişmeler, tahvil piyasasının seyri ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) gelecek hafta açıklayacağı faiz kararı yatırımcıların odağında bulunuyor.
6.03.2021Uzmanpara
Son Dakika Haberler: Türkiye'de uygulanabilecek! Yasa çıktı, ödeme zorunluluğu...
Son Dakika Haberler: Türkiye'de uygulanabilecek! Yasa çıktı, ödeme zorunluluğu...Son dakika gelen habere göre Avustralya'da Google ve Facebook gibi platformların yayımlanan haber içerikleri için medya kuruluşlarına para ödemesini öngören yasa geçtiğimiz hafta kabul edildi. Peki bu karar Türkiye ve başka ülkeler için de emsal olabilir mi? Teknoloji şirketleri Türkiye'de de habere para ödemek zorunda kalabilir mi? İşte detaylar...
6.03.2021Teknoloji
Dağın zirvesinde buzlu suda 15 dakika kalabiliyor
Dağın zirvesinde buzlu suda 15 dakika kalabiliyorHatay'da terörden arındırılan bölgede spor yapan Ata Koşar, 2 bin rakımlık Amanos Dağları'nda, karla kaplı dağlarda koşu yapıyor ve dağlardan akan soğuk sularda yüzüyor. Dağın zirvesinde yamaç paraşütü de yapan Koşar, bütün sporları huzurlu ve güvenli bir şekilde yaptığını söyledi. Eksi 4 derecedeki buzları kırıp suya giren Koşar'ın sosyal medyada paylaştığı videoları, görenleri hayretler içinde bırakıyor.
6.03.2021Gündem
Havacılık şirketlerine uygulanan vergiler askıya alındı
Havacılık şirketlerine uygulanan vergiler askıya alındıAvrupa Birliği (AB) ve ABD, havacılık şirketleri Boeing ve Airbus'a sağlanan desteklemelerden ötürü karşılıklı olarak uygulanan ilave gümrük vergilerini 4 ay için durdurma kararı aldı.
6.03.2021Uzmanpara
373 bin 615 müşteriye faizsiz finansta güvence
373 bin 615 müşteriye faizsiz finansta güvenceTBMM Genel Kurulu’nda, tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını da içeren düzenleme kabul edilerek yasalaştı. Yasayla vatandaşların konut, taşıt başta olmak üzere çeşitli varlıkları edinmeleri için finansman hizmeti sunan firmaların faaliyetleri yaklaşık 30 yılın ardından düzenlenmiş oldu. Sektörde halen 34 firma var.
6.03.2021Ekonomi
Şartlar Eşit Şanslar Eşit
Şartlar Eşit Şanslar EşitTeknoloji geliştirme alanında fırsat eşitliğini desteklemek amacıyla Turkcell tarafından başlatılan, ‘Turkcell’de Şartlar Eşit, Şanslar Eşit’ programının iş hayatına yeni atılacak genç kadın mühendisleri hedefleyen birinci fazı tamamlandı.
6.03.2021Gündem
‘Buzlanma sistemi ve hava radarı yok’
‘Buzlanma sistemi ve hava radarı yok’Yıllarca Cougar helikopterlerle uçuş yapan Pilot Mehmet Akif Güngören helikopterin zorlu hava şartlarındaki performansını ve pilotların sorun esnasındaki prosedürlerini anlattı.
6.03.2021Gündem
Son dakika haberi | Şehit Korgeneral Erbaş'ın ablası anlattı: Daha 17 yaşındaydı!
Son dakika haberi | Şehit Korgeneral Erbaş'ın ablası anlattı: Daha 17 yaşındaydı!Son dakika haberlere göre, Bingöl’den dün saat 13.55’te havalanan Kara Kuvvetleri’ne ait Cougar tipi askeri helikopterle saat 14.25’te irtibat kesildi. Başlatılan arama çalışmalarında helikopterin kaza kırıma uğradığı belirlendi. Ağır hava şartlarının hakim olduğu dağlık bir bölgede düşen helikopterde bulunan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ile 10 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı. Şehit Korgeneral Erbaş'ın aile ocağında ise büyük üzüntü yaşandı.
5.03.2021Gündem
Apple Watch'tan büyük başarı: Pazarı domine etti!
Apple Watch'tan büyük başarı: Pazarı domine etti!Akıllı saat pazarında da koronavirüs etkisi görülüyor. Bu noktada değerlendirildiğinde yeni rakamları açıklayan Counterpoint Research, Apple Watch'un pazarı nasıl domine ettiği ortaya çıktı.
5.03.2021Teknoloji
Misophonia Nedir, Belirtileri Nelerdir? Mizofoni Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?
Misophonia Nedir, Belirtileri Nelerdir? Mizofoni Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?Günümüzde birbirinden farklı hastalıklar bulunuyor. Özellikle de hızla gelişen teknoloji nedeni ile hastalık çeşitleri de farklılaşıyor. Özellikle Misophonia hastalığı çok merak ediliyor. Misophonia nedir, belirtileri nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik. Misophonia son yıllarda en çok görülen hastalıklardan bir tanesidir. Bu hastalık özellikle kulak hasssasiyeti yaşayan kişilerde de çok sık görülmektedir Misophonia genel olarak sesten nefret etme olarak bilinmektedir. Bu hastalığa bazı zamanlarda depresyon da eşlik eder.
5.03.2021Sağlık
Son Dakika: Türkiye'nin şehitlerine son görev! Ankara'da devlet töreni
Son Dakika: Türkiye'nin şehitlerine son görev! Ankara'da devlet töreniSon dakika haberlere göre Türkiye, Bitlis'ten gelen haber ile kahroldu. Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığı olayda 11 askerimiz şehit oldu. Elazığ'daki 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da şehit oldu. Bitlis şehitleri için Ankara'da bir devlet töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Erdoğan törenin sonunda yaptığı konuşmada, "Korgeneral Osman Erbaş komutanımız komutanlığın ötesinde tevazuyla gerçekten duruşuyla çok çok farklı mütevazı bir insandı. Yanındaki yine kardeşlerimle beraber çıktıkları bir yolculuk esnasında meydana gelen bu elim kaza ile emaneti sahibine teslim ettiler." dedi.
5.03.2021Gündem
TEKNOFEST biyoteknoloji alanındaki çalışmaları da bekliyor
TEKNOFEST biyoteknoloji alanındaki çalışmaları da bekliyorHavacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) öncülüğünde gerçekleştirilecek "Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması" için başvurular 15 Mart Pazartesi günü sona erecek.
5.03.2021Teknoloji
Anadolu Efes, One Team için yeni sezon projesine başladı
Anadolu Efes, One Team için yeni sezon projesine başladıTHY Avrupa Ligi'nin sosyal sorumluluk programı One Team kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalarla iki kez altın ödül kazanan Anadolu Efes, Aktif Yaşam Derneği ve Anadolu Efes Spor Kulübü Basketbol Okulları iş birliğiyle 2020-2021 sezonu projesine başladı.
Basketbolda haftanın programı
Basketbolda haftanın programıING Basketbol Süper Ligi, 23'üncü hafta maçlarıyla devam edecek. Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde 24'üncü, Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde 21'inci hafta maçları oynanacak.
Geleceğin mucitlerini yetiştirecekler
Geleceğin mucitlerini yetiştireceklerTeknoloji ve İnsan Kolejleri (Tink) ile yeni nesil ofis yönetim ve hizmet şirketi Synergia, geleceğin liderlerini yetiştirmek amacıyla bir işbirliği protokolü gerçekleştirdi.
5.03.2021Eğitim
Derslerde sanal gerçeklik dönemi
Derslerde sanal gerçeklik dönemiYüz yüze ve uzaktan eğitimin bir arada yürütüldüğü hibrit modeller, birçok ülkede kalıcı hale geliyor. Bu noktada eğitimde kişiselleştirilmiş, sürükleyici, yenilikçi ve 3 boyutlu öğrenme ortamları sunan sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerine olan ilgi de artıyor.
5.03.2021Eğitim
'Leblebi’nin hatrına kanunu çıkaralım'
'Leblebi’nin hatrına kanunu çıkaralım'CHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Emine Erdoğan’ın sahiplendiği ‘Leblebi’ isimli köpeği hatırlatarak “Leblebi’nin hatrına şu Hayvan Hakları Kanunu’nu bir an önce yasalaştıralım” dedi...
5.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

teknolojibitlisbasketbolDardanelton balığı

Teknoloji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.