Dalgalar

Dalgalar

Son dakika dalgalar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dalgalar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dalgalar haber sayfamızda...

Dalgalar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.427 dalgalar haberi bulunmuştur.
Merkez Bankası’ndan rekor kar! 3 yılda 163 milyar lira...
Merkez Bankası’ndan rekor kar! 3 yılda 163 milyar lira...Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yeni bir rekora imza attı. Bankanın karı son 3 yılda 163 milyar liraya yükseldi. Öte yandan Merkez Bankası'nın 128 milyar doları buhar mı oldu? Bu mümkün mü? CNN Türk canlı yayınına katılan ekonomi uzmanları İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Şener ve Stratejist Cüneyt Paksoy böyle bir buharlaşmanın neden mümkün olmadığını anlattılar.
24.02.2021Haberler
Merkez Bankası’ndan rekor kar! 3 yılda 163 milyar lira...
Merkez Bankası’ndan rekor kar! 3 yılda 163 milyar lira...Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası yeni bir rekora imza attı. Bankanın karı son 3 yılda 163 milyar liraya yükseldi. Öte yandan Merkez Bankası'nın 128 milyar doları buhar mı oldu? Bu mümkün mü? CNN Türk canlı yayınına katılan ekonomi uzmanları İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sefer Şener ve Stratejist Cüneyt Paksoy böyle bir buharlaşmanın neden mümkün olmadığını anlattılar.
24.02.2021Ekonomi
Son dakika haberi: İstanbul Boğazı'nı esir aldı! Binlerce denizanası istila etti
Son dakika haberi: İstanbul Boğazı'nı esir aldı! Binlerce denizanası istila ettiGelen son dakika haberine göre; İstanbul Boğazı'nın kıyı şeridi, büyüklü küçüklü binlerce denizanasıyla beyaza büründü. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melek İşinibilir Okyar çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
23.02.2021Gündem
Soğuk, balıkçıya yaradı
Soğuk, balıkçıya yaradıHava ve deniz suyunun iyice soğuması balığın bollaşmasına, fiyatlarda düşüş beklentisine yol açtı...
22.02.2021Ege
2021, İzmir’in felaket yılı
2021, İzmir’in felaket yılıÖnce deprem ardından sel felaketiyle sarsılan İzmir’de bu kez saatte hızı 100 kilometreyi bulan fırtına etkili oldu. Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu. Ahşap iskeleler zarar gördü, Körfez’deki dev dalgalar korkuttu
17.02.2021Ege
Obstetrik Nedir? Obstetrik Usg (Renkli Doppler) Ne İşe Yarar?
Obstetrik Nedir? Obstetrik Usg (Renkli Doppler) Ne İşe Yarar?Obstetrik USG toplumda genellikle renkli ultrason ismi ile bilinmektedir. Renkli ultrason yöntemi ile bebeklerde herhangi bir problem olup olmadığının tespiti daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Obstetrik nedir? Obstetrik USG (Renkli Doppler) Ne işe yarar? İşte, detaylar.
17.02.2021Sağlık
Kesinleşti! Cep telefonu çocukları kanser ediyor
Kesinleşti! Cep telefonu çocukları kanser ediyorElektromanyetik dalgaların özellikle çocuk ve gençlerde kanser riskini artırabileceği, bu nedenle cep telefonu kullanımlarının kısıtlanması gerektiği bildirildi. 15 Şubat Uluslararası Çocukluk Çağı Kanseri Günü dolayısıyla Sağlık Bakanlığından edindiği bilgiye göre, her yıl dünyada 400 binden fazla çocuğa ve 20 yaş altındaki ergene kanser teşhisi konuyor.
Beyin MR'ı Nasıl Çekilir? Beyin MR'ı Kaç Dakika Sürer, Neye Bakılır?
Beyin MR'ı Nasıl Çekilir? Beyin MR'ı Kaç Dakika Sürer, Neye Bakılır?MR günümüzde büyük bir öneme sahiptir. Manyetik Rezonans Görüntüleme olarak bilinen emar vücut içerisinde doku ve organların incelenmesi için kullanılan bir cihazı olmaktadır. Peki beyin emarı nasıl çekilir? Beyin emarı kaç dakika sürer, neye bakılır? Sizlere beyin için çekilen emarın nasıl çekildiği ve ne kadar sürdüğü hakkında bilgileri detaylıca derledik.
12.02.2021PembeNar
Mahpusane türküsü şiiri - Sebahattin Ali
Mahpusane türküsü şiiri - Sebahattin AliSebahattin Ali, Türk edebiyatında roman ve hikayeleriyle ön plana çıkmış bir sanatçıdır. Yazar Mahpusane Türküsü isimli şiirini denize sıfır Sinop hapishanesinde kaleme almıştır. Şiirde şiirin yazıldığı ortam anlatılmıştır. Yazar her şeye rağmen hayata tutunmaya çalıştığını anlatmıştır. Şiirin bestelenerek şarkı haline getirilmesi toplumun büyük kesimi tarafından bilinmesini sağlamıştır. İşte mahpusane türküsü şiirinin sözleri.
10.02.2021Şiirler
Son Dakika Hava Durumu | Kara kış kapıya dayandı! İstanbul’da... 15 derece alarmı!
Son Dakika Hava Durumu | Kara kış kapıya dayandı! İstanbul’da... 15 derece alarmı!İstanbul’da sıcaklıklar cuma gününden itibaren düşmeye başlayacak. Cumartesi başlayıp pazar ve pazartesi şiddetlenerek devam edecek olan kar yağışıyla birlikte mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar 15 derece düşecek. Öte yandan Lodos İstanbul'da bugün sabah saatlerinden itibaren etkisini göstermeye devam ediyor. Lodosla birlikte aralıklarla da yağış görülüyor.
10.02.2021Gündem
Keşişleme, adrenalin tutkunlarına yaradı
Keşişleme, adrenalin tutkunlarına yaradıSaatte 45 kilometre hızla esen rüzgar, Marmaris’teki adrenalin tutkunlarını sevindirdi.
9.02.2021Ege
Ege’yi yıktı geçti
Ege’yi yıktı geçtiEge kentlerinde etkili olan fırtına ve rüzgar hayatı olumsuz etkiledi.
9.02.2021Ege
Bodrum'da fırtına hayatı olumsuz etkiledi
Bodrum'da fırtına hayatı olumsuz etkilediMuğla Bodrum ilçesinde şiddetli yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Şiddetli fırtınadan dolayı Bodrum-Datça arası feribot seferleri karşılıklı iptal edildi.
8.02.2021Gündem
Hud Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Hud Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiHud Suresi, ismini Ad Kavmi’ne gönderilen Hz. Hud’dan almaktadır. Bu peygamberin ismi surenin 50. ve 60. Ayetlerinde geçmektedir. Bu sure, Mekke’de nazil olan sureler arasında sayılmakta ve 123 ayetten meydana gelmektedir. Ancak; 12, 17 ve 114 numaraları ayetleri Medine döneminde indirilmiştir. Kur’an-ı Kerim’in 11. Suresi olan Hud’dan önce Yunus Suresi’nin, sonra ise Yusuf Suresi’nin indirildiğine inanılmaktadır. Hz. Muhammed’in bu sure hakkında “Beni Hud Suresi ihtiyarlattı” dediği bilinmektedir. Hud Suresi’nin içeriği, Yunus Suresi’nin devamı olarak kabul edilmektedir.
5.02.2021Sureler
Yunus Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Yunus Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiYunus Suresi’nin bazı ayetleri Mekke’de, bazı ayetleri ise Medine döneminde nazil olmuştur. Sure, Hz. Muhammed’in peygamberliğini yalanlayan müşrikler için daha önce de bazı peygamberlerin gönderildiğini söylemek üzere indirilmiştir. Bu bağlamda, 109 ayetten oluşan sure içerisinde Yunus Peygamber ile onun kavminin kıssaları anlatılmaktadır. Yunus peygamber dışında, Hz. Nuh ve Hz. Musa’nın kavimlerine de yer verilmektedir. Surenin diğer bölümlerinde ise Allah’ın tüm varlıkları, yeri ve göğü yarattığının vurgusu yapılmaktadır. Bunlara ek olarak da Allah’ın rahmetinin, gazabından daha büyük olduğu hatırlatılmaktadır.
5.02.2021Sureler
Bodrum’da rüzgârın hızı saatte 62 km.
Bodrum’da rüzgârın hızı saatte 62 km.Bodrum’da rüzgarın saatteki hızı 62 kilometreyi de geçti, fırtına olarak esti.
2.02.2021Ege
Dev dalgalar korkuttu
Dev dalgalar korkuttuSaatteki hızı 75 kilometreye kadar çıkan rüzgar Datça’da hayatı olumsuz etkiledi.
2.02.2021Ege
Ege’yi su aldı
Ege’yi su aldıEGE’DE sağanak yağış etkili oldu...
31.01.2021Ege
İstanbul'da şiddetli rüzgar etkili oluyor! Üsküdar dev dalgalar
İstanbul'da şiddetli rüzgar etkili oluyor! Üsküdar dev dalgalarİstanbul'da sabah saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar Üsküdar'da da etkili oldu. Üsküdar'da, şiddetli rüzgarla birlikte oluşan dev dalgalar kıyıya vururken, vatandaşlar sahil yolunda yürümekte güçlük çekti. Bazı vatandaşların dalgaları arkasına alıp selfie çektiği görüldü.
29.01.2021Gündem
İstanbul'da dev dalgalar!
İstanbul'da dev dalgalar!İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar Üsküdar'da da etkili oldu. Üsküdar'da, şiddetli rüzgarla birlikte oluşan dev dalgalar kıyıya vururken, vatandaşlar sahil yolunda yürümekte güçlük çekti. Bazı vatandaşların dalgaları arkasına alıp selfie çektiği görüldü.
29.01.2021Gündem
İstanbul’da dev dalgalar 5 metreye kadar çıktı
İstanbul’da dev dalgalar 5 metreye kadar çıktıFatih Sahili'nde lodos nedeniyle dev dalgalar oluştu. Her gün balık tutan tekne ve kayıkların dalgalar nedeniyle denizde olmadığı görüldü.
29.01.2021Haberler
“Sefirin Kızı” dizi ekibi denize düşen 2 kişiyi kurtardı
“Sefirin Kızı” dizi ekibi denize düşen 2 kişiyi kurtardıSevilen dizi Sefirin Kızı dizi ekibi Bodrum’da çekim yaptıkları esnada denize düşen 2 kişiyi kurtarmak için seferber oldu. Fırtınada denize düşen 2 kişiyi çıkaran ekip daha sonra çekime kaldıkları yerden devam etti.
28.01.2021Haberler
Amasra'da dev dalgalar
Amasra'da dev dalgalarBartın'ın Amasra ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle denizde dev dalgalar oluştu. Kötü hava şartları nedeniyle limana giremeyen 2 kuru yük gemisi, zor anlar yaşadı.
28.01.2021Gündem
Kamyonetiyle kumsalda gezerken dalgalara teslim oldu
Kamyonetiyle kumsalda gezerken dalgalara teslim olduSakarya'nın Karasu ilçesinde kamyonetiyle kumsalda gezen sürücü, aracıyla dalgaların arasında kaldı. Kuma saplanan kamyonet kıyıya çekildi.
28.01.2021Haberler
Son dakika! Antalya'da dev dalgaların arasında tehlikeli arayış!
Son dakika! Antalya'da dev dalgaların arasında tehlikeli arayış!Gelen bir son dakika haberine göre; Antalya'da yağmur ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Konyaaltı Caddesi'ndeki sahil şeridi, dev dalgalara teslim oldu. Boyu zaman zaman 10 metreyi aşan dalgalar, sahil şeridini dövdü. Dalgalar arasında takı ve madeni para arayan dedektörlü kişiler ise adeta hayatlarını tehlikeye attı.
27.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirdalgaSon dakika haberleribodrum

Dalgalar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.