Darülaceze

Darülaceze

Son dakika Darülaceze haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Darülaceze gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Darülaceze haber sayfamızda...

Darülaceze

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 519 darülaceze haberi bulunmuştur.
Kim Milyoner Olmak İster’e hareketleri ve heyecanıyla damga vuran yarışmacı
Kim Milyoner Olmak İster’e hareketleri ve heyecanıyla damga vuran yarışmacıATV'nin ilgiyle takip edilen yarışması 'Kim Milyoner Olmak İster'de dün akşam nefesler tutuldu. Programa yarışmacı olarak katılan Ata Temel, başarılı performansıyla seyircinin takdirini topladı. Hareketleri, heyecanı ve cevapları ile yüzleri güldüren Ata Temel ekran başına kilitledi.
7.08.2022Cadde
2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nın lansmanı yapıldı
2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nın lansmanı yapıldı2-5 Mart 2023 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nın tanıtımı gerçekleştirildi.
1.08.2022Diğer
Osmanlı Padişahları Sıralaması: Osmanlı Devleti Padişah Listesi ve Soy Ağacı
Osmanlı Padişahları Sıralaması: Osmanlı Devleti Padişah Listesi ve Soy AğacıOsmanlı Devleti 6 asrı aşkın bir dönem hüküm sürmüştür. Türk tarihinin yanı sıra dünya tarihinde de büyük yer kaplayan Osmanlı İmparatorluğu'nun öyküsü 1200’lü yıllara dayanır. Doğudan Batı’ya Kuzey’den Güney’e kadar geniş kara parçasına ulaşan Osmanlı Devleti’nin padişah listesi de oldukça uzundur. Osmanlı padişahları sıralaması Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ile başlarken son padişah VI. Mehmed veya diğer adıyla Sultan Vahdettin ile sona erer. Yükselmeden sonraki dağılma dönemine dek genişleyen Osmanlı’nın soy ağacı oldukça uzundur. Uzun geçmişe sahip olması nedeniyle sırasıyla kuruluş, yükselme, gerileme ve dağılma dönemi olarak tarihe yansımıştır. Osmanlı İmparatorluğu ilk ve son padişah sıralaması nasıldır? Osmanlı padişahları sıralaması ve listesi ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
21.07.2022Eğitim
'Kim Milyoner Olmak İster'de yarışmacıyı şaşırtan soru! 'Para hiç önemli değil'
'Kim Milyoner Olmak İster'de yarışmacıyı şaşırtan soru! 'Para hiç önemli değil'ATV'nin ilgiyle takip edilen yarışması 'Kim Milyoner Olmak İster'de bu hafta nefesler tutuldu. Programa yarışmacı olarak katılan İshak Utku Düzgün, başarılı performansıyla seyircinin takdirini topladı. Yarışmacı; büyük ödül yolundaki 100 bin TL'lik soruyu gördüğünde ise şaşkınlık yaşayarak, "Para hiç önemli değil, bunu bilmem gerekirdi" diye konuştu. İşte detaylar...
17.07.2022Cadde
Emine Erdoğan'dan 'koruyucu aile' açıklaması
Emine Erdoğan'dan 'koruyucu aile' açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, bu sene ilki gerçekleştirilen Koruyucu Aile Günü Şenliklere katılarak “Koruyucu ailelerin kanatları altındaki çocuklarımızın sayısının, 8 bin 723’e yükseldiğini söylemekten büyük mutluluk duyuyorum. 2002’de, sadece 515 olan koruyucu aile sayımız, bugün 7 bin 212” dedi.
6.07.2022Haberler
Emine Erdoğan'dan 'koruyucu aile' açıklaması: 8 bin 723’e yükseldiğini söylemekten büyük mutluluk duyuyorum
Emine Erdoğan'dan 'koruyucu aile' açıklaması: 8 bin 723’e yükseldiğini söylemekten büyük mutluluk duyuyorumCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, bu sene ilki gerçekleştirilen Koruyucu Aile Günü Şenliklerine katılarak, “Koruyucu ailelerin kanatları altındaki çocuklarımızın sayısının, 8 bin 723’e yükseldiğini söylemekten büyük mutluluk duyuyorum. 2002’de sadece 515 olan koruyucu aile sayımız, bugün 7 bin 212” dedi.
6.07.2022Gündem
Bakan Yanık, pandemi döneminde ziyarete kapanan huzurevlerinin tekrar ziyarete açıldığını duyurdu
Bakan Yanık, pandemi döneminde ziyarete kapanan huzurevlerinin tekrar ziyarete açıldığını duyurduAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Darülaceze’nin herkese kapısını açan kapsayıcı yapısını koruyarak yeni bir tesis olan Sosyal Hizmet Şehri kurduklarını belirterek, “Tedbirli olmak şartıyla huzurevlerimiz şu anda ziyarete açık. Ziyaretle ilgili kısıtlamalarımızı kaldırdık” dedi.
28.05.2022Ekonomi
Darüsselam Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Darüsselam Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Birçok birleşik isimde kullanılan dar sözcüğü, yer, mekan, mahal anlamlarına gelir. Selam ise barış ve esenlik demektir. Darüsselam, müminlerin içinde sonsuza kadar kalacakları esenlik ve barış yurdu olan cennet manasında kullanılır. Darüsselam, aynı zamanda Tazmanya'nın yüzölçümü bakımından en büyük kentidir. 1.590 kilometrekarelik bir alana sahip olan kentin nüfusu yaklaşık 4 milyon 800 bindir. Darüsselam hangi anlamda kullanılır ayrıntıları ile derledik.
28.05.2022Sözlük
‘İnsanlık Ödülleri’ sahiplerini buldu
‘İnsanlık Ödülleri’ sahiplerini bulduİnsanlık Dergisi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘İnsanlık Ödülleri’, İstanbul’da düzenlenen geceyle sahiplerini buldu.
23.05.2022Kültür Sanat
Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri temeli atıldı
Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri temeli atıldıİstanbul Arnavutköy’de inşa edilecek “Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle atıldı. Törene Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Fener Rum Patriği Bartholomeos, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan, Darülaceze İdare Meclisi Üyesi Bilal Erdoğan ve çok sayıda davetli katıldı.
21.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıören'de Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Temel Atma Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Erdoğan, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri'nin bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacağını belirtti.
20.05.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıören'de Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Temel Atma Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Erdoğan, Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri'nin bittiği anda dünyada bu işin tek örneği olacağını belirtti.
20.05.2022Siyaset
Heybeliada’ya Aquapark!
Heybeliada’ya Aquapark!Heybeliada’da Darülaceze’ye ait Sadık Güzel Osman Plajı’nda 2001 yılından itibaren Cevahir Turizm tarafından “Green Beach” olarak hizmet veren plaj, bundan sonra aquapark olarak işletilecek.
14.05.2022Gündem
Nilay Dorsa'dan Darülaceze ziyareti
Nilay Dorsa'dan Darülaceze ziyaretiRamazan Bayramı'nda Darülaceze'de olmayı tercih eden şarkıcı Nilay Dorsa, bunu bir gelenek haline getirmeyi amaçladığını söyledi.
5.05.2022Cadde
Bakan Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptı
Bakan Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptı. Bakan Yanık, “Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrimiz, Arnavutköy Yassıören bölgesinde yaklaşık 150 dönüm üzerine kurulacak gerçek bir sosyal hizmet şehri olacak” dedi
1.05.2022Haberler
Bakan Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptı
Bakan Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ramazan ayının son iftarını Darülaceze sakinleriyle yaptı. Bakan Yanık, “Darülaceze Sosyal Hizmet Şehrimiz, Arnavutköy Yassıören bölgesinde yaklaşık 150 dönüm üzerine kurulacak gerçek bir sosyal hizmet şehri olacak” dedi
1.05.2022Gündem
Kurtulmuş, Bursa'da engelli bakım merkezi açılışına katıldı
Kurtulmuş, Bursa'da engelli bakım merkezi açılışına katıldıBursa'da Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi'nin (OBAM) açılışında konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş "18 Mart Çanakkale Köprüsü, bizim için nasıl bir iftihar projesiyse bugün Osmangazi Belediyemizin sosyal belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirmiş olduğu OBAM projesi de iftihar duyduğumuz bir projedir" dedi.
27.03.2022Siyaset
Son dakika: Sibirya'dan geliyor! İstanbul'da 'yoğun kar yağışına' hazırlık toplantısı
Son dakika: Sibirya'dan geliyor! İstanbul'da 'yoğun kar yağışına' hazırlık toplantısıMeteoroloji'den son dakika kar uyarıları gelmeye devam ediyor. Yayımlanan 5 günlük hava durumunda yurt genelinde kar yağışının kuvvetli şekilde devam edeceği ortaya çıktı. İstanbul'da bugünden itibaren Sibirya kökenli soğuk hava dalgası ve yoğun kar yağışı bekleniyor. İşte detaylar...
9.03.2022Gündem
E-5'te feci kaza! Motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti
E-5'te feci kaza! Motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti E-5 Karayolu Kağıthane Darülaceze mevkisinde hafriyat kamyonunun sıkıştırdığı iddia edilen motosikleti kullanan Ahmet Han Artukoğlu kamyonun lastiği altında ezilerek feci şekilde can verdi. Arkasındaki Ramazan Çalman ise yaralı olarak ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Kaza nedeniyle karayolunda yoğunluk oluşurken, kamyon sürücü gözaltına alındı. Polisin ölen gencin kimliği tespit etme çalışması sürüyor.
3.03.2022Gündem
Şişli’de kamyonetin yan yattığı anlar kameraya böyle yansıdı
Şişli’de kamyonetin yan yattığı anlar kameraya böyle yansıdıŞişli’de bir sürücü önündeki hafif rampayı fark edemeyince araç kasasındaki yüklerin de ağırlığıyla bir anda yan yattı. O anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
1.03.2022Haberler
Yüz güldüren ziyaret
Yüz güldüren ziyaretCemiyet hayatının ünlü isimlerinden Monik İpekel, Neşe Gönül, Reyhan İpekel ve Neslihan Torunlar’ın da aralarında bulunduğu isimler, Darülaceze’yi ziyaret etti.
19.02.2022Cadde
MÜSİAD 2022'yi 'yatırım yılı' ilan etti
MÜSİAD 2022'yi 'yatırım yılı' ilan ettiMÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, "Basın Mensupları ile Hasbihal Toplantısı"nda medya temsilcileri ile bir araya geldi. MÜSİAD tarafından 2022 yılının "Yatırım Yılı" ilan edildiğini vurgulayan Başkan Asmalı, yeni dönem üretim, yatırım ve istihdam politikaları ve yıl boyu düzenlenecek üretim ve yatırım hacmini artırmaya yönelik faaliyetlere ilişkin önemli bilgiler paylaştı.
9.02.2022Ekonomi
İETT otobüsüne tutunarak yolculuk yapan patenlilere ceza
İETT otobüsüne tutunarak yolculuk yapan patenlilere cezaŞişli'de İETT otobüsünün arkasına tutunarak yolculuk yapan 3 patenliye, 588'er lira ceza kesildi.
7.01.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Turkovac'ı bütün dünyayla paylaşacak şekilde sunacağız
TBMM Başkanı Şentop: Turkovac'ı bütün dünyayla paylaşacak şekilde sunacağızTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, pandemide ihtiyacından fazla aşı biriktiren ülkeler olduğunu belirterek "Öbür tarafta Afrika geneline baktığımızda aşılama oranı yüzde 6 civarında. İnşallah Turkovacla ilgili olarak bütün dünya ile paylaşacak şekilde, elimizdeki imkanlar dahilinde sunacağız" dedi.
31.12.2021Gündem
Hülya Avşar'dan alkışlanacak hareket
Hülya Avşar'dan alkışlanacak hareketAçıklamalarıyla ve sosyal medya paylaşımlarıyla sık sık adından söz ettiren Hülya Avşar, Darülaceze’nin hizmet ve projelerini tanıtmak üzere düzenlenen 12'nci Darülaceze Buluşmaları’na katıldı. Ünlü oyuncu, yaptığı yardımla takdir kazandı.
17.11.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Darülaceze ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.