Deprem Sigortası

Deprem Sigortası

Son dakika deprem sigortası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan deprem sigortası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan deprem sigortası haber sayfamızda...

Deprem Sigortası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 748 deprem sigortası haberi bulunmuştur.
Ev almak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Ticaret Bakanlığı’ndan kredi uyarısı
Ev almak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Ticaret Bakanlığı’ndan kredi uyarısı Vatandaşlar konut alımı için kredi çekmek istediklerinde bankaların bazı dayatmaları ile karşı karşıya kalabiliyor ve bu durumda bazı mağduriyetler yaşanabiliyor. Bankalar müşterilerine kredi verirken hayat sigortası, otomatik ödeme talimatı, tamamlayıcı sağlık sigortası gibi başka ürünleri de teklif edebiliyor. Ticaret Bakanlığı’ndan konuyla ilgili önemli bir uyarı geldi. İşte detaylar...
11.03.2024 Ekonomi
DASK’tan hasar için 35 milyar TL
DASK’tan hasar için 35 milyar TL 6 Şubat depremlerinden bu yana yaklaşık 600 bin adet hasar ihbarı alındığını açıklayan DASK 35 milyar lira tazminat ödendiği bilgisini paylaştı. TBB ise bölgeye sürekli finansman desteği sağlandığını, ticari ve bireysel kredilerin Türkiye ortalaması üzerinde arttığını kaydetti.
6.02.2024 Ekonomi
Ekonomiye maliyeti 104 milyar dolar
Ekonomiye maliyeti 104 milyar dolar Depremin yol açtığı hasarların giderilmesi ve bölgedeki vatandaşların ihtiyaçları için bu yıl bütçede 1 trilyon 28 milyar liralık kaynak ayrıldı. Bölgede konut seferberliğiyle de toplamda 600 bin 41 afet konutu depremzede hak sahiplerine teslim edilecek.
6.02.2024 Ekonomi
Konut sahipleri dikkat: 1 Ocak’tan itibaren geçerli! İstanbul'da çarpıcı rakam
Konut sahipleri dikkat: 1 Ocak’tan itibaren geçerli! İstanbul'da çarpıcı rakam Milyonlarca ev sahibini yakından ilgilendiren zorunlu deprem sigortasında tazminat tutarları değişti. 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren düzenleme hayata geçiyor. Peki olası bir durumda maksimum ne kadar tazminat alınabilir? DASK tek başına yeterli mi? İşte detaylar...
29.12.2023 Ekonomi
Deprem sigortası teminatı yükseldi
Deprem sigortası teminatı yükseldi Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında, bir mesken için verilebilecek azami teminat tutarı 640 bin TL’den, 1 milyon 272 bin TL’ye çıkarıldı.
29.12.2023 Sigorta
DASK'ta teminat iki katına çıkarıldı
DASK'ta teminat iki katına çıkarıldı Zorunlu Deprem Sigortası azami teminat tutarı 1 Ocak’tan itibaren geçerli olmak üzere iki katına çıkartılarak, 1 milyon 272 bin TL’ye yükseltildi. Yapılan düzenleme ile sigorta bedeli hesabına esas metrekare bedelleri de hem betonarme hem diğer konutlar için iki katına çıkartılmış olup, Şubat ayından itibaren ise her ay Üretici Fiyat Endeksi’ne göre artırılacak.
28.12.2023 Ekonomi
Olmayan bungalovu kiraladılar! ‘Para göndermeyin’
Olmayan bungalovu kiraladılar! ‘Para göndermeyin’ Tatil sezonunun başlamasıyla birlikte birçok, “tatil dolandırıcılığı” haberi de gelmeye başladı. Ancak tatil sezonunun sonra ermeye başlamasıyla dolandırıcıların yeni hedefi Sapanca’da ‘olmayan’ bungalov evleri Instagram’dan kiralamak oldu. Tüketicileri dikkatli olmaları konusunda uyaran Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Bazı dolandırıcılar Instagram’da sahte fotoğraflar yayınlamak suretiyle tüketicileri aldatmakta ve kandırdıkları tüketicilerden kaparo adı altında ücret talep etmekteler” dedi.
31.08.2023 Gündem
‘Hedefimiz yüzde 100 sigortalılık sağlamak’
‘Hedefimiz yüzde 100 sigortalılık sağlamak’ 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 24. yıl dönümünde Türkiye genelinde Zorunlu Deprem Sigortalı (ZDS) konut sayısı 12 milyona yaklaştı.
24.08.2023 Sigorta
‘Yaraları sarmak için var güçle çalışıyoruz’
‘Yaraları sarmak için var güçle çalışıyoruz’ Zorunlu Deprem Sigortası sayesinde, deprem sonrasında maddi kayıpların telafisinin sağlanıp yaşamın normale dönmesine hızlıca katkı sağlanabildiğini belirten Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, “Yaşanan acıları dindiremesek de sigorta sektörü olarak deprem sonrası maddi kıymetlerin tekrar yerine konması ve yaraların sarılarak hayatın normale dönmesi için var gücümüzle çalışıyoruz...
24.08.2023 Sigorta
Ev sahiplerine çok kritik uyarı! 'Şartlar değişti, buna çok dikkat etmek gerekiyor'
Ev sahiplerine çok kritik uyarı! 'Şartlar değişti, buna çok dikkat etmek gerekiyor' Deprem sigortasının şartları değişti, fiyat ve teminatlar arttı, yeni düzenleme 1 Ağustos'ta uygulamaya girdi. Peki kim ne kadar ödeyecek? Tüketici Konfederasyonu Sigorta Komisyonu Başkanı (TÜKONFED) Turusan Bağcı merak edilen soruları milliyet.com.tr'ye cevapladı.
10.08.2023 Ekonomi
KARAMAN İL ÖZEL İDARESİ İL ENCÜMENİ BAŞKANLIĞI'NDAN TAŞINMAZ İLANI
KARAMAN İL ÖZEL İDARESİ İL ENCÜMENİ BAŞKANLIĞI'NDAN TAŞINMAZ İLANI İLANKARAMAN İL ÖZEL İDARESİİL ENCÜMENİ BAŞKANLIĞINDAN Madde 1- Karaman İli Merkez İlçesi Bahçelievler Mahallesi ile Kazımkarabekir İlçesi Timsal Mahallesinde mülkiyeti Karaman İl Özel İdaresine ait taşınmazlar 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 35/a maddesi gereğince KAPALI TEKLİF USULÜ ile ihale edilerek satışları yapılacaktır...
12.05.2023 Resmi İlanlar
Afetlere karşı sigorta çağrısı
Afetlere karşı sigorta çağrısı Depremden sonraki süreçte hayatın hızla normale dönmesinde sigortanın da önemli bir rolü olduğuna dikkat çeken Koru Sigorta Genel Müdürü Kasım Yılmaz, afetlere karşı sigortaya olan farkındalığın artırılması gerektiğini vurguladı.
21.03.2023 Sigorta
Kolonları kesenler tazminat alamaz!
Kolonları kesenler tazminat alamaz! Türkiye’yi sarsan depremlerin ardından merak edilen sorulara cevap veren Doç. Dr. Süzel, deprem kaynaklı hasar sonucunda yapılacak incelemede binanın kolonlarını kesen kişiye tazminat ödenmeyeceğini, üstelik hakkında dava açılabileceğini belirtti.
17.03.2023 Gündem
100 binden fazla araç ağır hasarlı! İhbar beklenmeden ödeme yapılıyor
100 binden fazla araç ağır hasarlı! İhbar beklenmeden ödeme yapılıyor Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremler sonrası hasar tespit çalışmaları devam ediyor.
1.03.2023 Ekonomi
Bakan Nebati deprem bölgesinde! Yeni tedbirleri açıkladı
Bakan Nebati deprem bölgesinde! Yeni tedbirleri açıkladı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem felaketine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Nebati bölgede alınan yeni tedbirleri açıkladı.
27.02.2023 Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı deprem sonrası atılan adımları açıkladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı deprem sonrası atılan adımları açıkladı Hazine ve Maliye Bakanlığı, deprem felaketi sonrası alınan adımlara ilişkin bilgilendirme yaptı.
24.02.2023 Ekonomi
Binlerce araç otoparka toplandı! Deprem bölgesinde kayıp olan, bulunamayan araçların durumu ne olacak?
Binlerce araç otoparka toplandı! Deprem bölgesinde kayıp olan, bulunamayan araçların durumu ne olacak? Kahramanmaraş'ta, depremde yıkılan binaların enkazı altında kalan çok sayıda araç da zarar gördü. Hurdaya dönen binlerce araç, belediyeye ait asfalt işleme tesislerinin bulunduğu alanda toplandı. Peki bulunamayan araçlar için kasko ödemesi yapılacak mı? Tüketici Konfederasyonu Sigorta Komisyonu Başkanı Turusan Bağcı merak edilenleri cevapladı.
16.02.2023 Haberler
Binlerce araç otoparka toplandı! Deprem bölgesinde kayıp olan, bulunamayan araçların durumu ne olacak?
Binlerce araç otoparka toplandı! Deprem bölgesinde kayıp olan, bulunamayan araçların durumu ne olacak? Kahramanmaraş'ta, depremde yıkılan binaların enkazı altında kalan çok sayıda araç da zarar gördü. Hurdaya dönen binlerce araç, belediyeye ait asfalt işleme tesislerinin bulunduğu alanda toplandı. Peki bulunamayan araçlar için kasko ödemesi yapılacak mı? Tüketici Konfederasyonu Sigorta Komisyonu Başkanı Turusan Bağcı merak edilenleri cevapladı.
16.02.2023 Ekonomi
‘DASK’ın yanında ek sigorta da olmalı’
‘DASK’ın yanında ek sigorta da olmalı’ Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremler, zorunlu deprem sigortasını ve DASK poliçelerini yeniden gündeme getirdi.
14.02.2023 Ege
10 ili etkileyen deprem: Binlerce araç hasar aldı!
10 ili etkileyen deprem: Binlerce araç hasar aldı! Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tüm bölgede yaralar sarılmaya çalışılıyor. DASK hasar ödemelerine başladı. Depremzedelerin sigorta şirketlerinden alacakları tazminatlar büyük önem taşıyor. Peki depremde zarar gören araçlar ne olacak? Araç sahibi depremde hayatını kaybettiyse ne olacak? Merak edilen soruları Tüketici Konfederasyonu Sigorta Komisyonu Başkanı Turusan Bağcı milliyet.com.tr'ye cevapladı.
14.02.2023 Ekonomi
DASK’ta hasar bildirimi için süre sınırlaması yok
DASK’ta hasar bildirimi için süre sınırlaması yok Depremden etkilenen  illerde konut sahipleri yaralarını sarmaya çalışırken DASK hasar ihbar süresi endişesi giderildi. DASK, bu konuda bir sınırlaması olmadığını açıkladı.
14.02.2023 Ekonomi
DASK SORGULAMA EKRANI 2023 || DASK başvurusu nasıl ve nereye yapılır? DASK evin ne kadarını ödüyor?
DASK SORGULAMA EKRANI 2023 || DASK başvurusu nasıl ve nereye yapılır? DASK evin ne kadarını ödüyor? DASK detayları Kahramanmaraş'ta medyana gelen ve toplam 10 ili etkileyen depremler sonrasında bireylerin gündeminde bulunuyor. DASK, zorunlu deprem sigortası olarak geçmektedir. Deprem sonrasında DASK poliçe sorgulama ekranı, başvurusu ve DASK'ın evin ne kadarını karşılaşdığı ile ilgili detaylar merak ediliyor. Peki DASK başvurusu nasıl yapılır, DASK evin ne kadarını ödüyor? İşte DASK sorgulama ekranı...
13.02.2023 Bilgi Rehberi
10 ili etkileyen deprem: DASK hasar ödemelerine başladı! '100 bin dosya' detayı
10 ili etkileyen deprem: DASK hasar ödemelerine başladı! '100 bin dosya' detayı Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tüm bölgede yaralar sarılmaya çalışılırken depremzedelerin hayata yeniden tutunabilmeleri için sigorta şirketlerinden alacakları tazminatlar büyük önem taşıyor. Tüketici Konfederasyonu Sigorta Komisyonu Başkanı Turusan Bağcı DASK ve hasar süreci ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.
13.02.2023 Ekonomi
DASK’ta süreç nasıl işleyecek?
DASK’ta süreç nasıl işleyecek? Depremden etkilenen 10 ilde zorunlu deprem sigortası oranı ortalama yarı yarıya seviyede bulunuyor. Bu kapsamda DASK sürecini inceledik...
8.02.2023 Ekonomi
Bölgede DASK oranı yarı yarıya
Bölgede DASK oranı yarı yarıya Türkiye, tarihinin en büyük deprem felaketlerinden biri ile sarsıldı. 10 ili etkileyen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 büyüklüğündeki depremde yüzlerce bina yıkıldı. Ardından öğle saatlerinde meydana gelen 7.6 büyüklüğünde deprem de bölgeyi vurdu.
7.02.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Deprem Sigortası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.