Dayı

Dayı

Son dakika dayı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dayı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dayı haber sayfamızda...

Dayı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.872 dayi haberi bulunmuştur.
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme ÖrnekleriUzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
25.10.2021Eğlence
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriTekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir ve genellikle masal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde kullanılır. Masalların ve çocuk oyunlarının baş, orta ve sonunda söylenir. Çocukların dil ve konuşma gelişimine yardımcı olur. Kısa, kolay, zor ve uzun halleri ile eğlendirici özelliği bulunur. Kurmaca oldukları için genellikle yarı anlamlı ve anlamsızdırlar. Söylemesi kolay, kısa ve çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örnekleri için “Kolay Tekerlemeler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.10.2021Eğlence
Squid Game'i izlemek psikolojik açıdan neden sakıncalı?
Squid Game'i izlemek psikolojik açıdan neden sakıncalı?Tüm dünyayı kasıp kavuran "Squid Game'' dizisi izleyicilerin her birinde farklı etkiler oluşturmaya devam ediyor. Dizinin hayranları olduğu kadar eleştirenleri de çok fazla!  Buna rağmen 90 ülkede en çok izlenen dizi olan Squid Game’in 2'inci sezonunu da sabırsızlıkla bekleyen çok fazla takipçisi var. Peki, 'Squid Game' dizisi çocuklar, gençler hatta yetişkinler için neden sakıncalı? Uzman Klinik Psikolog Burcu Yarapsanlı Zayim açıkladı.
23.10.2021Ruh Sağlığı
Kemal Kuruçay nereli, kaç yaşında vefat etti? Seksenler Seyfi Kemal Kuruçay kimdir? İşte dizileri
Kemal Kuruçay nereli, kaç yaşında vefat etti? Seksenler Seyfi Kemal Kuruçay kimdir? İşte dizileriKemal Kuruçay hayatını kaybetti. Son olarak Seksenler dizisinde Seyfi karakterini canlandıran 59 yaşındaki oyuncunun vefat haberi sevenlerini üzdü. Peki, Kemal Kuruçay kimdir, neden vefat etti?
23.10.2021Cadde
Oğuzhan'ın öldüğü kazada 112'yi aramayan sürücünün dayısı muhtarlıktan uzaklaştırıldı
Oğuzhan'ın öldüğü kazada 112'yi aramayan sürücünün dayısı muhtarlıktan uzaklaştırıldıMuğla'nın Menteşe ilçesinde, Oğuzhan Kemçin'in (17) bisikletine otomobille çarparak ölümüne neden olan sürücü Mestan Göksal (28) ile olay yerine gidip, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aramadığı ileri sürülen Yeniköy Mahalle Muhtarı Bayram Güner, kaymakamlık tarafından görevinden uzaklaştırıldı. Güner'in sürücü Göksal'ın dayısı olduğu öğrenildi.
21.10.2021Gündem
İzlenmesi Gereken Diziler 2021: Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler Listesi
İzlenmesi Gereken Diziler 2021: Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler ListesiTelevizyon kanallarında gösterime girdiği andan bu yana izlenme rekorları kıran pek çok yerli ve yabancı diziler yer alıyor. Konuları, oyunculukları ile seyircileri ekran başına kilitleyen bu dizilerden bazıları eski olsa da günümüzde hala izlememiş olanlar da. Gelmiş geçmiş en diziler arasında yer alan bu içeriklerin bazıları Netflix’te de izlenebilir. İzlenmesi gereken diziler için "Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler Listesi 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
21.10.2021Kültür Sanat
Memleket Partisi 54 ilde teşkilatlanma çalışmasını tamamladı
Memleket Partisi 54 ilde teşkilatlanma çalışmasını tamamladıMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 54 ilde teşkilatlanma çalışmalarını tamamladıklarını belirterek, 2023 yılındaki seçimlere birkaç ay kala ittifak yapabileceklerini bildirdi.
21.10.2021Siyaset
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Ramiz Dayı Sözleri: Ezel Ramiz Karaeski Karakteri Tuncel Kurtiz'in En İyi Sözleri
Ramiz Dayı Sözleri: Ezel Ramiz Karaeski Karakteri Tuncel Kurtiz'in En İyi SözleriSon yılların en iyi dizilerinden biri olarak tabir edilen Ezel, aynı zamanda özel sözleri ile beraber öne çıkıyor. Dizi içerisinde bu sözler daha çok Ramiz Dayı karakterinin ağzından çıkmış sözlerdir. Hem hayatla ilgili hem de aşk ve dostluk üzerine birçok farklı söz dizide farklı bölümlerde insanlara sunuldu. Şimdi bu dizideki bütün bölümler içerisindeki Ramiz dayının en anlamlı sözleri, özel olarak hazırlanmış şekilde sizlere sunuluyor. İşte Ramiz dayı sözleri: ezel Ramiz karaeski karakteri Tuncel Kurtiz'in en iyi sözleri sizlerle.
16.10.2021Güzel Sözler
Veccehtü Duası Nedir? Veccehtü Duası Arapça Yazılışı, Okunuşu ve Anlamı
Veccehtü Duası Nedir? Veccehtü Duası Arapça Yazılışı, Okunuşu ve AnlamıVeccehtü duası genelde namazda okunan bir duasıdır. Fakat bu dayı herkes okumaz. Bilindiği üzere İslam alemi mezheplere ayrılmıştır. Bu nedenle Veccehtü duası duasının okunması için bazı gerekçeler vardır. Bu gerekçeler herkese uygun olmayabileceğinden mutlaka bu konu hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Bu nedenle Veccehtü duası nedir ve kimler ne zaman okur gibi soruları sizler için derledik.
16.10.2021Dini Bilgiler
Önce Hollanda, sonra Norveç'te yaşandı! Oklu saldırıların altında yatan gerçek...
Önce Hollanda, sonra Norveç'te yaşandı! Oklu saldırıların altında yatan gerçek...Norveç ve Hollanda'da peş peşe yaşanan oklu saldırılar, dünyanın gündemine oturdu. İki saldırganın da silah olarak ok kullanmasının altında yatan sebep ise büyük merak konusu oldu. Peki, Avrupa'nın göbeğinde yaşanan bu saldırılarda ok ve yayın tercih edilmesi saldırganlarla ilgili bize neyi anlatıyor? Bu yöntem bir trend haline gelebilir mi? Uzmanların bu konuda çarpıcı açıklamaları var.
16.10.2021Dünya
T ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: T Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
T ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: T Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adaylarının üzerine düşündüğü konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına verecekleri isimlerin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyor. Bu yüzden derin ve uzun soluk bir araştırma sürecine giriyorlar. İsimlerin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları üzerinde düşünüyorlar. Bu dönemde karar vermekte zorlanan aileler yakınlarından fikir alıyor. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri ismin keşfedilmemiş, duyulmamış, modern çağa uygun, popüler ve anlamlı olmalarına özen gösteriyor. T harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “T ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
D ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: D Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
D ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: D Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen ailelerin en keyifli anlarından birisi de çocuklarına uygun ismi bulma dönemidir. Evlatlarına kucaklarına almak için gün sayan aileler isim bulma telaşına girer. Erkek çocuk bekleyen anne ve baba adayları çocuklarına en güzel ismi vermek isterler. Bunun için çiftler isimler konusunda derin bir inceleme ve araştırma yaparlar. Aileler bebeklerine duyulmamış, keşfedilmemiş, nadir bulunan, popüler ve modern çağa uygun isim vermeyi tercih ederler. D harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “D ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.10.2021Bebek
EDHO yeni sezon ilk bölüm bu hafta başlıyor mu? Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm yayın tarihi belli oldu
EDHO yeni sezon ilk bölüm bu hafta başlıyor mu? Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm yayın tarihi belli olduEşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi 200. bölümle yeni sezona başlıyor. Oyuncu kadrosuna katılan yeni isimlerle sezona başlayacak olan EDHO, yeni bölüm fragmanı bekleniyor. Peki, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezon ne zaman başlıyor?
13.10.2021Cadde
Dünyayı kasıp kavuruyor! İşte başarının sırrı... 'Kayınço, bacanak, dayı bizde de var'
Dünyayı kasıp kavuruyor! İşte başarının sırrı... 'Kayınço, bacanak, dayı bizde de var'Müzikten sinemaya, televizyon dizilerinden çizgi romanlara pek çok kültür endüstrisi ürünü, Güney Kore'den dünyaya yayılmaya devam ediyor. Son olarak kısa sürede fenomen haline gelen 'Squid Game'in başarısı, akıllara 'Hallyu' ya da Kore dalgası olarak tanımlanan K-içeriklerin nasıl bu kadar popüler olduğu sorusunu getiriyor. Güney Kore'nin küresel başarısının arkasındaki sır ne? Konunun uzmanları ilginç tespitlerde bulunuyor.
12.10.2021Gündem
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.10.2021Eğitim
Ecem Erkek: Ben artık arkadan geçmem
Ecem Erkek: Ben artık arkadan geçmemEcem Erkek, Gain’de yayınlanan ‘Dayı Şov’un konuğu oldu...
4.10.2021Cadde
Yalancılar ve Mumları Elif kimdir? Ceren Moray kaç yaşında, nereli, eşi kim?
Yalancılar ve Mumları Elif kimdir? Ceren Moray kaç yaşında, nereli, eşi kim?Avlu ve O Hayat Benim dizileri ile sevilen Ceren Moray, Yalancılar ve Mumları adlı dizide Elif rolüne hayat veriyor. Oyuncu, 1985 yılında Diyarbakır'da doğdu ve Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitimini tamamladı. Peki, Yalancılar ve Mumları dizisinin Elif2i Ceren Moray eşi kim, yaşı ve boyu kaç?
3.10.2021Cadde
Y ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: Y Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
Y ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: Y Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeklerine kavuşacağı günü bekleyen aileleri hamilelik döneminde isim telaşı sarıyor. Erkek bebek bekleyen anne ve baba adaylarının çocuklarına vereceği isim konusu kafalarını karıştırıyor. Hayatları boyunca taşıyacakları ismin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyorlar. İsim konusunda derin araştırmaya giren çiftler anlamlarına da özellikle dikkat ediyor. Kulağa hoş gelen isimleri tercih eden ebeveynler keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, popüler ve modern çağa uygun isimler vermek istiyorlar. Y harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “Y ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
2.10.2021Bebek
Park kavgasında dayısını öldüren yeğen ile babasına hapis cezası
Park kavgasında dayısını öldüren yeğen ile babasına hapis cezasıKonya’da evin önüne araç parkı nedeniyle çıkan kavgada dayısı Nevzat Akkoyun'u (53) sırtından ve göğsünden bıçaklayan Hasan Hüseyin Yalçın (23) ile başına keserle vuran babası Seyit Ali Yalçın (48), 'kasten öldürme' suçundan 12 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırıldı.
29.09.2021Gündem
Işıklar kapatılınca şoke oldu! Kubilay Aka'nın korkusu
Işıklar kapatılınca şoke oldu! Kubilay Aka'nın korkusuSon olarak 'Cam Tavanlar' dizisinde Bensu Soral ile başrol oynayan Kubilay Aka, Gain'de yayınlanan 'Dayı Şov'un üçüncü bölümüne konuk oldu. Hakkında merak edilenleri anlatan yakışıklı oyuncu, en büyük korkusunu da açıkladı.
29.09.2021Cadde
Tuncel Kurtiz bizlere neler bıraktı?
Tuncel Kurtiz bizlere neler bıraktı?8 yıl önce bizlere veda etti Tuncel Kurtiz. Ardında onlarca film, tiyatro, senaryo bırakan Tuncel Kurtiz’e Molatik olduk bu defa. ‘Ezel’in ‘Ramiz Dayı’sı Tuncel Kurtiz bizlere neler bıraktı?
27.09.2021Ünlüler
Ali Sunal: Artık her yaş başka heyecanlar bekliyor beni
Ali Sunal: Artık her yaş başka heyecanlar bekliyor beniBugün 44'üncü yaşını kutlayan Gül-Kemal Sunal çiftinin oyuncu oğulları Ali Sunal, doğum gününde çekilen bir aile fotoğrafını sosyal medya hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştı. Sunal’ın yeni yaşını annesi Gül Sunal ve kardeşi Ezo Sunal da unutmadı.
23.09.2021Cadde
Denizlispor'da yönetim kurulu görev dağılımı yaptı
Denizlispor'da yönetim kurulu görev dağılımı yaptıTFF 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'da genel kurul sonrası oluşan yeni yönetim, görev dağılımı yaptı.
20.09.20211.Lig
Denizlispor'da Mehmet Uz yeniden başkan
Denizlispor'da Mehmet Uz yeniden başkanTFF 1'inci Lig ekiplerinden Denizlispor’un yapılan olağanüstü genel kurulunda mevcut başkan Mehmet Uz güven tazeledi.
17.09.2021Denizlispor

Benzer Haber Etiketleri

2021dizison dakika haberlerRamiz DayıTuncel Kurtiz

Dayı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.