Delta

Delta

Son dakika delta haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan delta gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan delta haber sayfamızda...

Delta

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.076 delta haberi bulunmuştur.
Delta varyantı nedir, belirtileri neler? Koronavirüs delta varyantı farklı mı?
Delta varyantı nedir, belirtileri neler? Koronavirüs delta varyantı farklı mı?Koronavirüs delta varyantı nedir? İlk kez Hindistan'da görülen ve İngiltere'de yayılan Delta varyantı belirtileri nedir? Delta varyantının diğer varyantlara göre bazı farklılıklar gösterdiği ortaya çıktı. İşte koronavirüs delta varyantı ile ilgili merak edilenler.
20.06.2021Gündem
Son dakika... Resmen patladı!  Acil önlem paketi devrede
Son dakika... Resmen patladı! Acil önlem paketi devredeGelen bir son dakika haberine göre; geçtiğimiz aylarda Türkiye'de de görülen ve tedbirleri kaldırmak üzere olan İngiltere'yi felce uğratan Delta varyantı, şimdi de o ülkeyi şoka soktu. Vaka patlaması yaşanan ülkede acilen yeni önlemler devreye alınıyor.
20.06.2021Dünya
Ülkede panik! Üçüncü dalga daha erken vuracak
Ülkede panik! Üçüncü dalga daha erken vuracakHindistan resmi sağlık kurumlarından All India Tıp Bilimleri Enstitüsü Direktörü Dr. Randeep Guleria, insanların kuralları ihlal etmesi nedeniyle Hindistan'ın üçüncü bir yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dalgasından beklenenden çok daha erken etkilenebileceğini söyledi.
20.06.2021Dünya
Çarpıcı sonuç! Son bir ayda yüzde 60 azaldı
Çarpıcı sonuç! Son bir ayda yüzde 60 azaldıAnkara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, son bir ayda Kovid-19 nedeniyle hastanenin acil servislerine gelen hasta sayısının yaklaşık yüzde 60 oranında azaldığını söyledi.
20.06.2021Gündem
Günlük 1.5 milyon doz eşiği aşıldı
Günlük 1.5 milyon doz eşiği aşıldıAşıda Türkiye her gün yeni bir rekora imza atıyor. Toplam aşılama dozu 41 milyona dayanırken, 18 Haziran tarihi itibarıyla günlük 1.5 milyon doz eşiği de aşıldı...
20.06.2021Gündem
Koronavirüsle ilgili dünyada yaşanan son gelişmeler!
Koronavirüsle ilgili dünyada yaşanan son gelişmeler!Dünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı uygulanan aşılar, 2 milyar 580 milyon dozu aştı.
19.06.2021Dünya
DSÖ: Delta varyantı küresel baskın tür olabilir
DSÖ: Delta varyantı küresel baskın tür olabilirDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ilk olarak Hindistan’da tanımlanan Delta varyantının dünya genelinde baskın tür haline gelebileceğini bildirdi.
19.06.2021Dünya
Son Dakika Haberleri: Koronavirüs salgınında korkutan gelişme! Delta...
Son Dakika Haberleri: Koronavirüs salgınında korkutan gelişme! Delta...Gelen bir son dakika haberine göre; Koronavirüs salgınında yaşanan son gelişme korkutan cinsten... Pandeminin etkilerinden tam sıyrıldık derken Hindistan'da ortaya çıkan Delta varyantı, dünyayı yeniden sarstı! İngiltere'de de görülmeye başlayan delta varyantı, diğer varyantlara göre bazı farklılıklar gösteriyor. İşte detaylar...
19.06.2021Gündem
Ceyhan: '4'üncü dalga mümkün'
Ceyhan: '4'üncü dalga mümkün'Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüste 4'üncü dalganın mümkün olduğunu söyledi. Prof. Dr. Ceyhan, "Siz yüzde 70-75 aşılamaya ulaşmadığınız sürece 4'üncü dalgayı yaşarsınız. Ama bu insanları çok telaşlandırmasın. Bu çok yüksek sayılarla giden 3'üncü dalgadaki gibi bir dalga mı olacak, yoksa sadece hafif bir vaka artışı ile giden bir dalga mı olacak, bunu belirleyecek ana faktör bizim alacağımız önlemler" dedi.
19.06.2021Gündem
Biden: 150 günde 300 milyon doz aşıya ulaştık
Biden: 150 günde 300 milyon doz aşıya ulaştıkABD Başkanı Joe Biden, görevindeki 150 günde yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı sayısının 300 milyon doza ulaştığını açıkladı. Biden hala aşılanmamış kişilerin ölüm ve hastalığı yayma riski olduğuna işaret ederek, "Delta varyantı çok kolay bulaşıyor, ölüm riskini artırıyor ve genç insanlar için tehlikeli" değerlendirmesinde bulundu.
18.06.2021Dünya
Belçika salgın kısıtlamalarını biraz daha gevşetti
Belçika salgın kısıtlamalarını biraz daha gevşettiBelçika hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının son haftalarda hızla düşmesi üzerine salgın önlemlerini biraz daha gevşetme kararı aldı.
18.06.2021Dünya
ABD'de 'Delta' paniği! En baskın tür olacak
ABD'de 'Delta' paniği! En baskın tür olacakABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) direktörü Rochelle Walensky, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantının ABD’de en baskın tür olmasının beklendiğini söyledi.
18.06.2021Dünya
İtalya, İngiltere'den geleceklere 5 günlük karantina şartı getirdi
İtalya, İngiltere'den geleceklere 5 günlük karantina şartı getirdiİtalya Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) "Delta" varyantı vakalarında artış yaşanan İngiltere’den geleceklere, 5 günlük karantinaya girme şartı getirdi.
18.06.2021Dünya
Almanların yarısı aşılandı
Almanların yarısı aşılandıAlmanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede, halkın yarısına Kovid-19 aşısının ilk dozu uygulandı.
18.06.2021Dünya
Petrolün varili ne kadar oldu?
Petrolün varili ne kadar oldu?Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 72,66 dolardan işlem görüyor.
18.06.2021Uzmanpara
35 milyon dolara Bodrum’a yeni otel
35 milyon dolara Bodrum’a yeni otelAccor Grubu’nun premium markalarından MGallery, Bodrum’a geliyor. MGallery The Bodrum Hotel Yalıkavak, 1 Temmuz’da kapılarını açıyor. Otel, Delta Yatırım Holding’in iştiraki İnci Turizm A.Ş. tarafından 35 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirildi. Mimar Mustafa Toner’in imzasını taşıyan otel, 35’i süit 102 odasıyla hizmet verecek.
18.06.2021Ekonomi
Son dakika... Vaka patlaması! 4 ay sonra o sınır aşıldı...
Son dakika... Vaka patlaması! 4 ay sonra o sınır aşıldı...İngiltere'de son 24 saatte 11 bin 7 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülmesiyle şubat ayından beri ilk kez 11 bin sınırı aşıldı. Son 24 saatte 195 bin 565 ilk, 234 bin 834 de ikinci doz aşı uygulandı.
17.06.2021Dünya
Delta Formülü Nedir? Diskriminant Analizi Ne İşe Yarar?
Delta Formülü Nedir? Diskriminant Analizi Ne İşe Yarar?Diskriminant konusu matematik biliminin temel yapı taşlarından bir tanesini oluşturur. Diskriminant konusunu öğrenmek isteyen ya da bu konuyu merak eden çok sayıda kişi bulunur. Diskriminan konusunun çok daha iyi bir şekilde öğrenilebilmesi için diskriminant kavramının ne olduğunu, bu kavramın analizinin neyi ifade ettiğini ve diskriminant formülünün ne olduğunu sizin için derledik.
16.06.2021Eğitim
Delta Nedir? Delta Ovası Oluşumu İçin Neler Gereklidir, Şartlar Nelerdir?
Delta Nedir? Delta Ovası Oluşumu İçin Neler Gereklidir, Şartlar Nelerdir?Delta ovası, akarsuların taşıdığı malzemeleri denizin iç tarafında biriktirmesi ve zaman içinde bu maddelerin düzlükler haline gelmesi sonucunda ortaya çıkan ovalardır. Delta ovalarının ortaya çıkabilmesi için akıntının olmaması gerekir. Aksi takdirde akıntılarla birlikte birikmiş olan alüvyonlar gider ve ovayı ortaya çıkaracak birikinti kalmaz. Delta nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Eğitim
Son dakika... İngiltere'de normalleşme 1 ay süresince ertelendi!
Son dakika... İngiltere'de normalleşme 1 ay süresince ertelendi!Son dakika haberine göre, İngiltere'de 21 Haziran'da uygulanması planlanan ve tüm Kovid-19 sınırlandırmalarının kaldırılmasını amaçlayan gevşeme adımı, artan Hindistan varyantı vakaları nedeniyle 4 hafta ertelendi.
14.06.2021Dünya
Ülkede 'delta' varyantı görüldü! 7 gün yasak ilan edildi
Ülkede 'delta' varyantı görüldü! 7 gün yasak ilan edildiEndonezya, ülkede yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ilk olarak Hindistan'da görülen "Delta" varyantına rastlandığını duyurdu.
14.06.2021Dünya
Son dakika: Tüyler ürperten fotoğraflar... Oran yüzde 87!
Son dakika: Tüyler ürperten fotoğraflar... Oran yüzde 87!Dünya koronavirüs salgınıyla baş etmeye çekilirken, servis edilen yeni fotoğraflar dehşete düşürdü. Pandemiden en kötü etkilenen bölgelerin başında gelen ülkede hastanelerde çekilen kareler şok dalgasının fitilini ateşledi.
14.06.2021Dünya
İngiltere'de normalleşmenin dördüncü aşaması dört hafta ertelenecek
İngiltere'de normalleşmenin dördüncü aşaması dört hafta ertelenecekİngiltere'de Delta varyantının yayılması ve vaka sayılarının artması üzerine, 21 Haziran'da geçilmesi planlanan normalleşmenin dördüncü aşaması, dört hafta ertelenecek. Kararı Başbakan Boris Johnson'ın bugün düzenleyeceği basın toplantısında açıklaması bekleniyor.
14.06.2021Dünya
Son dakika: Koronavirüs bitmeden yeni salgın! Avrupa'nın göbeğinde....
Son dakika: Koronavirüs bitmeden yeni salgın! Avrupa'nın göbeğinde....3 milyon 750 binden fazla insanın yaşamını yitirmesine neden olan ve dünyaya diz çöktüren koronavirüs pandemisi bitmeden tespit edilen yeni virüs korku yarattı. Avrupa'nın göbeğinde tespit edilen vakalar paniğe neden olurken yetkililerden açıklama geldi.
12.06.2021Dünya
Yarasalarda Kovid-19'a yol açan 24 yeni koronavirüs bulundu
Yarasalarda Kovid-19'a yol açan 24 yeni koronavirüs bulunduDünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı bugüne dek 2 milyar 300 milyon dozdan fazla aşı uygulandı.
11.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsdelta varyantıingilterepandemimutasyon

Delta ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.