Demokrat Parti

Demokrat Parti

Son dakika demokrat parti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan demokrat parti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan demokrat parti haber sayfamızda...

Demokrat Parti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.133 demokrat parti haberi bulunmuştur.
Başbakan Johnson'a ara seçim darbesi!
Başbakan Johnson'a ara seçim darbesi!İngiltere'de iktidardaki Muhafazakar Parti dün iki bölgede yapılan ara seçimleri kaybetti. Başbakan ve Muhafazakar Parti lideri Boris Johnson, Tiverton and Honiton ve Wakefield bölgelerindeki ağır seçim yenilgileriyle darbe aldı.
24.06.2022Dünya
‘Göç komisyonu’ mesaiye başlıyor
‘Göç komisyonu’ mesaiye başlıyorAltılı masa “Göç Komisyonu” kurdu. Her partiden ikişer kurmayın görev aldığı komisyon ilk toplantısını 20 Haziran Pazartesi günü saat 17.00’de İYİ Parti Genel Merkezi’nde yapacak.
18.06.2022Siyaset
‘Bizi birleştiren konu demokrasi’
‘Bizi birleştiren konu demokrasi’Türk Demokrasi Vakfı’nın toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, 6’lı masada bulunan partilerin farklı olduğunu belirterek “Her birimizin programları farklı. Bizi birleştiren tek konu var, bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirmek” dedi
17.06.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu: Türkiye’ye demokrasiyi getirmek zorundayız
Kılıçdaroğlu: Türkiye’ye demokrasiyi getirmek zorundayızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz '6'lı masa' diyoruz. Bazen Türkiye masası, demokrasi masası, milletin masası. Adı neyse bizi birleştiren tek bir konu var; bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirmek. Türkiye'ye demokrasiyi getirmek zorundayız" dedi.
16.06.2022Siyaset
'İlk hedef hasar tespiti'
'İlk hedef hasar tespiti'CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, DEVA Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakcı, Demokrat Parti Ekonomik İşler Başkanı Bülent Şahinalp, Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Başkanı Feridun Bilgin, İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ve Saadet Partisi Ekonomik İşler Başkanı Sabri Tekir’den oluşan Kurumsal Reformlar Komisyonu dün düzenlediği basın toplantısıyla hazırladığı raporunu kamuoyuna açıkladı.
14.06.2022Siyaset
Akşener, Uysal ve Karamollaoğlu ile görüştü
Akşener, Uysal ve Karamollaoğlu ile görüştüİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu ziyaret etti.
13.06.2022Siyaset
6'lı masanın 'Kurumsal Reformlar Komisyonu' raporu açıklandı
6'lı masanın 'Kurumsal Reformlar Komisyonu' raporu açıklandıAltı muhalefet partisince oluşturulan Kurumsal Reformlar Komisyonu, hazırladığı raporu açıkladı. Komisyonda yer alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Altılı masa olarak mevcut hükumetin ekonomide neden olduğu yıkımın bugün görünenden daha ağır olduğunu biliyoruz. İktidara gelir gelmez ilk işimiz cumhurbaşkanına bağlı yetkin kişilerden durum ve hasar tespit komisyonu oluşturulacaktır" dedi.
13.06.2022Siyaset
Trump ‘darbe girişimi yaptı’
Trump ‘darbe girişimi yaptı’ABD’de 6 Ocak 2021’de gerçekleşen Kongre baskınıyla ilgili dava başladı. İlk duruşmada, eski başkan Donald Trump’ın darbe girişiminde bulunduğu öne sürüldü.
11.06.2022Dünya
Kendi kızı bile iddiasını reddetti! Trump'a şok suçlama...
Kendi kızı bile iddiasını reddetti! Trump'a şok suçlama...ABD Kongre binasına 6 Ocak 2021'de düzenlenen baskınla ilgili dava başladı. 17 ay boyunca araştırmalar yapan komitede, ABD'nin eski başkanı Donald Trump'la ilgili çok çarpıcı iddiaların ortaya atıldığı davada, Trump'ın kendi kızı bile iddialarını reddetti.
10.06.2022Dünya
24 maddede sandık takibi
24 maddede sandık takibiAltılı masada kurulan Seçim Güvenliği Komisyonu çalışmaları sonucunda hazırladığı raporu dün kamuoyuna açıkladı.
7.06.2022Siyaset
Cumhuriyetçilerin Pensilvanya'da senato adaylığını Mehmet Öz kazandı
Cumhuriyetçilerin Pensilvanya'da senato adaylığını Mehmet Öz kazandıABD'nin Pensilvanya eyaletinde Cumhuriyetçi Partinin Senato adayını belirlemek üzere yapılan seçimi, ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz kazandı.
4.06.2022Dünya
Biden defalarca 'Artık yeter' dedi!
Biden defalarca 'Artık yeter' dedi!Peş peşe gerçekleşen silahlı saldırıların ardından kameraların karşısına geçen ABD lideri, "Tanrı aşkına daha kaç katliam daha yaşamamız gerekiyor?" dedi. Biden ve partisi Demokratların silah satın almayı zorlaştıran düzenlemeyi hızla hayata geçirmek için 10 Cumhuriyetçi senatörün desteğine ihtiyacı var.
3.06.2022Dünya
Almanya'da hükümet ve muhalefet, 100 milyar euro'luk savunma harcamaları üzerinde uzlaştı
Almanya'da hükümet ve muhalefet, 100 milyar euro'luk savunma harcamaları üzerinde uzlaştıAlmanya'da koalisyon hükümeti ve muhalefetteki Hıristiyan Birlik (CDU/CSU), savunma harcamalarına 100 milyar euro destek ayrılmasının detayları üzerinde anlaştı.
30.05.2022Dünya
MHP’li Bulut’tan 6’lı masa tepkisi
MHP’li Bulut’tan 6’lı masa tepkisiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, 6’lı masayı eleştirerek, “Anadolu insanının zihnini bulandırıp, zihnini karıştırıp Cumhur İttifakı'nın diğer yargılarıyla karşı karşıya getirmeye çalışıyorsunuz. Bunu başaramayacaksınız” dedi.
30.05.2022Siyaset
Altılı masada 4. buluşma
Altılı masada 4. buluşmaAltılı masa bu kez Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ev sahipliğinde kuruldu. Davutoğlu, Parti Genel Merkezi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ağırladı.
30.05.2022Siyaset
6 muhalefet partisi lideri 4'üncü kez bir araya geldi
6 muhalefet partisi lideri 4'üncü kez bir araya geldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun ev sahipliğinde 4'üncü kez bir araya geldi.
30.05.2022Siyaset
Altılı masa bugün 4. kez toplanıyor
Altılı masa bugün 4. kez toplanıyorCHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi liderlerinin oluşturduğu 6’lı masanın dördüncü toplantısı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ev sahipliğinde bugün yapılacak.
29.05.2022Siyaset
Kılıçdaroğlu'nun iddialarına Erdoğan böyle cevap verdi: Bay Kemal'in söylediğinden farkı var mı?
Kılıçdaroğlu'nun iddialarına Erdoğan böyle cevap verdi: Bay Kemal'in söylediğinden farkı var mı?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'ndaki Adnan Menderes Kongre Merkezi'nde 27 Mayıs Darbesi'nin 62. yılı vesilesiyle düzenlenen "Yassıada Mahkemesi Yargılanıyor" temalı anma programında önemli açıklamalarda bulundu. Programda tarihi belgeyi gösteren Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili 'Bay Kemal'in geçen akşam söylediğinden farkı var mı? Aynı değil mi?' dedi.
27.05.2022Haberler
Kılıçdaroğlu'nun iddialarına Erdoğan böyle cevap verdi: Bay Kemal'in söylediğinden farkı var mı?
Kılıçdaroğlu'nun iddialarına Erdoğan böyle cevap verdi: Bay Kemal'in söylediğinden farkı var mı?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'ndaki Adnan Menderes Kongre Merkezi'nde 27 Mayıs Darbesi'nin 62. yılı vesilesiyle düzenlenen "Yassıada Mahkemesi Yargılanıyor" temalı anma programında önemli açıklamalarda bulundu. Programda tarihi belgeyi gösteren Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarına tepki göstererek 'Bay Kemal'in geçen akşam söylediğinden farkı var mı? Aynı değil mi?' dedi.
27.05.2022Siyaset
AK Partili Tüfenkci'den 1960 darbesinin yıl dönümünde sert açıklama
AK Partili Tüfenkci'den 1960 darbesinin yıl dönümünde sert açıklamaAK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "27 Mayıs, 1960'ta eski Başbakanımız Adnan Menderes ve Demokrat Parti'ye yapılan darbenin 62. yıl dönümü. Menderes, döneminin bakanları Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu başta olmak üzere Demokrat Parti çatısı altında hizmet veren tüm siyasetçileri hayırla yad ediyoruz" dedi.
27.05.2022Siyaset
‘Altılı masa’dan seçim güvenliği için havuz
‘Altılı masa’dan seçim güvenliği için havuz“Altılı masa” seçim güvenliği için veri havuzu oluşturacak ve ortak ana ekran kuracak. Sandık güvenliğine ilişkin bir partinin eksikliği varsa anında müdahale edilecek, diğer partiler boşluğu tamamlayacak.
27.05.2022Siyaset
İngiltere'de parti skandalı raporu: Hükümet kendi Covid kurallarını çiğnedi
İngiltere'de parti skandalı raporu: Hükümet kendi Covid kurallarını çiğnediİngiltere'de hükümetin Covid döneminde salgının yayılmasını önlemek amacıyla kendi koyduğu kuralları ihlal ettiği suçlamaları üzerine başlatılan soruşturmanın detaylı raporu bugün yayımlandı. Soruşturmayı yürüten üst düzey bürokrat Sue Gray, incelediği 10'u aşkın parti ve toplantıda, hükümetin kendi koymuş olduğu kuralları ve yasakları ihlal ettiği ve sorumluluğun bilhassa en üst düzeyde siyasetçi ve bürokratlara ait olduğu sonucuna vardı.
25.05.2022Dünya
İngiltere'de parti skandalı raporu: Hükümet kendi kurallarını çiğnedi
İngiltere'de parti skandalı raporu: Hükümet kendi kurallarını çiğnediİngiltere'de hükümetin Covid döneminde salgının yayılmasını önlemek amacıyla kendi koyduğu kuralları ihlal ettiği suçlamaları üzerine başlatılan soruşturmanın detaylı raporu bugün yayımlandı. Soruşturmayı yürüten üst düzey bürokrat Sue Gray, incelediği 10'u aşkın parti ve toplantıda, hükümetin kendi koymuş olduğu kuralları ve yasakları ihlal ettiği ve sorumluluğun bilhassa en üst düzeyde siyasetçi ve bürokratlara ait olduğu sonucuna vardı.
25.05.2022Dünya
Parti skandalı büyüyor: Boris Johnson'ın fotoğrafları sızdı!
Parti skandalı büyüyor: Boris Johnson'ın fotoğrafları sızdı!İngiltere'de koronavirüs kısıtlamaları sırasında başbakanlık ofisinde düzenlenen partilere ilişkin tartışmalar sürerken, Başbakan Boris Johnson'ın söz konusu partilerden birinde çekilmiş bazı fotoğrafları basına sızdı.
24.05.2022Dünya
Rusya bu acıyı tanısın
Rusya bu acıyı tanısınBüyük Çerkes Sürgünü ve Soykırım’ın 158. yılında, Çerkesler Yenikapı’da düzenlenen mitingde bir araya geldi.
22.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Demokrat Parti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.