Dendias

Dendias

Son dakika Dendias haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dendias gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dendias haber sayfamızda...

Dendias

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 238 dendias haberi bulunmuştur.
Türkiye ve Yunanistan arasında kritik görüşme
Türkiye ve Yunanistan arasında kritik görüşmeDışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal, Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Fragoyannis ile Antalya'da bir araya geldi.
16.06.2021Siyaset
Son dakika: Kritik zirve öncesi ABD'ye net mesaj: Eğer garanti vermezlerse...
Son dakika: Kritik zirve öncesi ABD'ye net mesaj: Eğer garanti vermezlerse...Gelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD ile kritik görüşme öncesi açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Sadece Libya ve Suriye meselesinde değil Akdeniz'den Karadeniz'e ve Kafkasya'ya kadar birçok alanda bizimle işbirliği yapma arzusunda olduğunu görüyoruz" ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, "İlla Patriot olması şart değil. ABD, Patriot konusunda garanti vermiyorsa diğer müttefiklerimizden de biz pekala hava savunma sistemi alabiliriz" dedi.
9.06.2021Siyaset
Son dakika... Yunan Bakan itiraf etti! 'Türkiye dengeleri değiştirebilir, endişeliyiz...'
Son dakika... Yunan Bakan itiraf etti! 'Türkiye dengeleri değiştirebilir, endişeliyiz...'Son dakika haberine göre, Yunanistan Dışişleri Bakanı malumu ilam ederek Türkiye'nin gelişmiş sistemlerinin kendileri için korkutucu olduğunu söyledi. Yunan Bakan Dendias, ülkesi için 'acı itiraf' niteliğinde açıklamalar yaptı. Öte yandan Türkiye'nin yaptığı yeni anlaşma da 'Tehlikeli gelişme' başlığıyla duyuruldu ve "Türkiye bize yeni cephe açıyor" ifadesine yer verildi.
8.06.2021Dünya
Yunanistan, Libya konulu Berlin Konferansı'na çağrılmadığı için "memnuniyetsiz"
Yunanistan, Libya konulu Berlin Konferansı'na çağrılmadığı için "memnuniyetsiz"Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Libya konulu Berlin Konferansı'na çağrılmadıkları için "memnuniyetsizlik" duyduklarını bildirdi. İkinci Berlin Konferansı 23 Haziran'da düzenlenecek.
3.06.2021Dünya
Yunan basını: Türkiye ile sakin sular için ilk adım
Yunan basını: Türkiye ile sakin sular için ilk adımYunanistan basını, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun temaslarda bulunmak üzere geldiği Atina'da dün yaptığı görüşmelerin "samimi bir atmosferde geçtiğini" bildirdi.
1.06.2021Dünya
Son dakika... Dünyada ses getirdi! Tarih belli oldu
Son dakika... Dünyada ses getirdi! Tarih belli olduDışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Yunan mevkidaşı Dendias'ın basın toplantısını televizyonlar canlı yayınla ekrana getirdi. Bakanlar, iki ülkenin anlaşmaya vardığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Miçotakis'in NATO zirvesinde bir araya geleceğini duyurdu. Dendias'ın Çavuşoğlu'nu sarılarak uğurladığı kareler uluslararası haber ajansları tarafından servis edilirken, Yunan medyası ilk analizlerinde "Küçük ama önemli adım" ifadesini kullanıyor.
1.06.2021Dünya
Türkiye ve Yunanistan aşıları tanıma konusunda anlaştı
Türkiye ve Yunanistan aşıları tanıma konusunda anlaştıDışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Yunan mevkidaşı Dendias Atina'da gerçekleştirdikleri görüşmelerin ardından her iki ülkede yapılan aşıların tanınması konusunda anlaşma sağlandı. Böylelikle aşı yaptırmış olan Türk ve Yunan vatandaşları, karşılıklı olarak Türkiye ve Yunanistan'a seyahat edebilecek. Türkiye, Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde benzeri bir anlaşmaya daha önce Macaristan ile de imza atmıştı.
31.05.2021Tatil
Son dakika... Türkiye ve Yunanistan anlaştı!
Son dakika... Türkiye ve Yunanistan anlaştı!Dışişleri bakanları Çavuşoğlu ve Dendias'ın ortak basın toplantısında, Ankara ile Atina'nın aşı sertifakısının tanınması için anlaşmaya vardığı ilan edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Miçotakis ise iki hafta sonraki NATO zirvesinde bir araya geliyor.
31.05.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Dr. Sadık Ahmet'in kabrini ziyaret etti
Bakan Çavuşoğlu, Dr. Sadık Ahmet'in kabrini ziyaret ettiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batı Trakya Türklerinin, Türkiye'nin kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayacağını bildiğini söyledi.
30.05.2021Haberler
Bakan Çavuşoğlu, Dr. Sadık Ahmet'in kabrini ziyaret etti
Bakan Çavuşoğlu, Dr. Sadık Ahmet'in kabrini ziyaret ettiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batı Trakya Türklerinin, Türkiye'nin kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayacağını bildiğini söyledi.
30.05.2021Siyaset
Milliyet'te Günün Özeti (30 Mayıs 2021)
Milliyet'te Günün Özeti (30 Mayıs 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada günün öne çıkan haber başlıkları;- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias’ın daveti üzerine Yunanistan'a gitti.- Küçük esnafı korumak için harekete geçildi. Zincir market mahalle bakkalının 200 metre yakınında olamayacak.- Arçelik ile güçlerini birleştiren TCL, akıllı telefon üretimine başladı. Bakan Varank tesisleri gezdi.- İnşası süren '1915 Çanakkale Köprüsü'nde' araçların geçeceği yol için tabliye montajına hazırlık yapılıyor.- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, 52 bine yakın anneye 317 milyon lira ödeme yapıldığını bildirdi.
30.05.2021Haberler
Son dakika haber: Yunan medyası ayağa kalktı! Çıldırtan paylaşım
Son dakika haber: Yunan medyası ayağa kalktı! Çıldırtan paylaşımYunanistan Doğu Akdeniz'i müttefiklerinin oyun sahasına çevirdi, Yunan medyası ise Atina'nın Türkiye'nin düzenlediği tatbikata katılan ülkeye baskı yapıp geri adım attırdığını yazıyor. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun ziyaretiyle teyakkuz durumuna geçildi. Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias’ın daveti üzerine Yunanistan'a indi. Çavuşoğlu Yunanistan’a ziyaretinde ilk mesajını verdi: 'Pozitif gündemle geldik'. Bakan Çavuşoğlu, Dr. Sadık Ahmet'in Gümülcine'deki kabrini ziyaret etti. Çavuşoğlu, Batı Trakya Türklerinin, Türkiye'nin kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayacağını bildiğini söyledi.
30.05.2021Dünya
Atina ziyareti öncesi ‘Batı Trakya’ gerginliği
Atina ziyareti öncesi ‘Batı Trakya’ gerginliğiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias’ın daveti üzerine yarın Atina’ya gidiyor.
30.05.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan'a gidecek
Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan'a gidecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın daveti üzerine 30-31 Mayıs'ta Yunanistan'a çalışma ziyareti gerçekleştirecek.
27.05.2021Siyaset
Türkiye, pozitif  gündem hedefliyor
Türkiye, pozitif gündem hedefliyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias’ın daveti üzerine 31 Mayıs’ta Atina’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.
26.05.2021Siyaset
Son dakika... Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’tan ateşkes çağrısı!
Son dakika... Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’tan ateşkes çağrısı!Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, İsrail ve Filistin'deki temaslarının ardından "Hamas’ın İsrail’e füze fırlatmasının kınanması gerektiğini" söyleyerek, aynı zamanda ateşkes çağrısı yaptı.
18.05.2021Dünya
Yunanistan ambargoya ikna edemiyor
Yunanistan ambargoya ikna edemiyorYunanistan, daha önce pek çok kez dile getirdiği Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye’ye silah ambargosu uygulaması konusundaki talebini yineledi.
8.05.2021Dünya
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklama
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Protokol kriziyle ilgili Bakan Çavuşoğlu, 'Ben de gördüğümde şaşırdım fakat teyit ettiler. Orada iki kurum arasındaki rekabet ve kavgayı görmekten biz üzüntü duyduk. Kadının siyasette, iş hayatında toplumda bizde önemi büyüktür. Kendi aralarındaki kavga ve çekişmeyi Türkiye'ye yansıtmasınlar. Umarım AB için de bu tekerrür etmez.' dedi.
6.05.2021Siyaset
Milliyet'te Haftanın Özeti (30 Nisan 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (30 Nisan 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;
30.04.2021Haberler
'Eski şartlarda görüşmemiz anlamsız'
'Eski şartlarda görüşmemiz anlamsız'BM öncülüğünde Cenevre’de düzenlenen gayriresmi Kıbrıs konferansı dün sona erdi. Aynı formatta yeni bir görüşme konusunda anlaşılırken, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, “Eski şartlarda masaya oturmamızın anlamı olmaz” dedi.
30.04.2021Dünya
Yunanistan Türkiye ve KKTC'yi suçladı
Yunanistan Türkiye ve KKTC'yi suçladıYunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, 5 1 formatında düzenlenen gayriresmi Kıbrıs konulu konferansında, "Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) takındığı tavır" nedeniyle ortak zemin bulunamadığını öne sürdü.
29.04.2021Dünya
Tatar’dan altı öneri
Tatar’dan altı öneriGayriresmi Kıbrıs konferansının ikinci günü, heyetler arası ve ikili görüşmelerle yoğun geçti. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta kalıcı çözüm için 6 maddeden oluşan öneri sundu
29.04.2021Dünya
Son dakika: Cenevre'de kritik görüşme! Tatar'dan 6 maddelik öneri
Son dakika: Cenevre'de kritik görüşme! Tatar'dan 6 maddelik öneriGelen son dakika haberine göre; İsviçre'nin Cenevre kentinde devam eden 5+1 formatındaki gayriresmi Kıbrıs konulu konferansında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta kalıcı çözüm için 6 maddeden oluşan öneriyi BM Genel Sekreteri Guterres'e sundu. Öte yandan KKTC Cumhurbaşkanlığı, 6 maddelik önerinin Rum basınına sızdırılmasıyla ilgili "Bu belgeyi sızdıranlara, Kıbrıs meselesinin adil, gerçekçi ve sürdürülebilir bir şekilde çözülmesine yönelik Kıbrıs Türk tarafının önerisinin tanıtılmasında yardımcı oldukları için teşekkür ederim" açıklamasını yaptı. Konferansın ikinci gününde sabah yapılan ilk oturum ve ikili görüşmelerin ardından TSİ 20.00'ye kadar ara verildi.
28.04.2021Dünya
Heyetler arası görüşme bugün
Heyetler arası görüşme bugünDün Cenevre’deki program ikili görüşmelerle geçerken, bugün, sabah saatlerinden itibaren tarafları yoğun bir program bekliyor. Açılış konuşmasını Guterres’in yapacağı programda, Ersin Tatar ve Nikos Anastasiadis ile garantör üç ülkenin dışişleri bakanları söz alacak. Konuşmaların ardından Guterres, sırasıyla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab ile görüşecek.
28.04.2021Dünya
Miçotakis: Erdoğan ile bir araya geleceğiz
Miçotakis: Erdoğan ile bir araya geleceğizYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceğini belirterek, “Görüşme olacak çünkü konuşmamız gerekiyor. Görüşmenin gecikmeyeceğine inanıyorum” dedi. Miçotakis, özel bir televizyon kanalına verdiği mülakatta, Türk-Yunan ilişkilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
24.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

yunanistantürkiyeMevlüt ÇavuşoğluKıbrısabd

Dendias ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.