Deniz Feneri

Deniz Feneri

Son dakika Deniz Feneri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Deniz Feneri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Deniz Feneri haber sayfamızda...

Deniz Feneri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.995 deniz feneri haberi bulunmuştur.
Dünyanın 7 Harikası Nedir? İsimleri, Yerleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Dünyanın 7 Harikası Nedir? İsimleri, Yerleri Ve Özellikleri Nelerdir?Dünya'nın toplam da 7 tane harikası bulunmaktadır. Bu harikalar tescillenmiş ve belirtilmiştir. Dünya'nın 7 harikası da her yıl milyonlarca turistler tarafından ilgi ile ziyaret edilmektedir. Dünyanın 7 harikasını öğrenmek isteyen kişiler internet üzerinden yoğun bir araştırma sürecine girmektedirler. Bunun sonucunda da bu yerleri ziyaret etmektedirler. Peki dünyanın 7 harikası nedir? İsimleri, yerleri ve özellikleri nelerdir? İşte dünyanın 7 harikası ile ilgili tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Hediyelikler başkandan
Hediyelikler başkandanKaraburun Belediyesi’nin Seramik Atölyesi; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak sınırlı sayıda gönüllü ile çalışmalarına devam ediyor.
16.03.2021Ege
Uygarlığa giden yolda pati izleri
Uygarlığa giden yolda pati izleriSam Stall’ın kaleme aldığı “Uygarlığı Değiştiren 100 Kedi” ve “Uygarlığı Değiştiren 100 Köpek” kitapları bilime, tarihe, sanata ve daha birçok alana katkıda bulunan kedi ve köpekleri okuruna hatırlatıyor.
20.02.2021Kültür Sanat
Marmara Denizi'nin 3 metre derinliğinde bulundu! Deprem yüzünden olabilir
Marmara Denizi'nin 3 metre derinliğinde bulundu! Deprem yüzünden olabilirMarmara Denizi'nde Kibatos Kalesi 2019'da yaklaşık 3 metre derinlikte tespit edilen, Bizans döneminin önemli yapılarından Kibatos Kalesi'nin geçmişi, araştırmalarla gün yüzüne çıkarılıyor. Gelen son dakika haberine göre; yer alan yapıya dair Kültür ve Turizm Bakanlığının izniyle başlatılan 'Yalova Kıyıları Antik Liman ve Sualtı Yüzey Araştırması' kapsamında önemli bilgilere ulaşıldı.
2.02.2021Haberler
Son dakika... Marmara Denizi'nin 3 metre derinliğinde bulundu! Deprem yüzünden olabilir
Son dakika... Marmara Denizi'nin 3 metre derinliğinde bulundu! Deprem yüzünden olabilirMarmara Denizi'nde Kibatos Kalesi 2019'da yaklaşık 3 metre derinlikte tespit edilen, Bizans döneminin önemli yapılarından Kibatos Kalesi'nin geçmişi, araştırmalarla gün yüzüne çıkarılıyor. Gelen son dakika haberine göre; yer alan yapıya dair Kültür ve Turizm Bakanlığının izniyle başlatılan 'Yalova Kıyıları Antik Liman ve Sualtı Yüzey Araştırması' kapsamında önemli bilgilere ulaşıldı.
2.02.2021Gündem
Bakan Soylu'dan '1000 Şehidimiz için 1000 Su Kuyusu' kampanyasına destek
Bakan Soylu'dan '1000 Şehidimiz için 1000 Su Kuyusu' kampanyasına destekİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin son 3 yılda dünyanın en çok insani yardım yapan ülkesi olduğunu belirterek, "Biz dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama buna inanıyorum ki biz dünyanın en vicdanlı ülkesiyiz, en merhametli ülkesiyiz, en merhametli milletiyiz." dedi.
21.01.2021Haberler
Bakan Soylu'dan '1000 Şehidimiz için 1000 Su Kuyusu' kampanyasına destek
Bakan Soylu'dan '1000 Şehidimiz için 1000 Su Kuyusu' kampanyasına destekİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin son 3 yılda dünyanın en çok insani yardım yapan ülkesi olduğunu belirterek, "Biz dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama buna inanıyorum ki biz dünyanın en vicdanlı ülkesiyiz, en merhametli ülkesiyiz, en merhametli milletiyiz." dedi.
21.01.2021Siyaset
‘1000 Şehide 1000 Su Kuyusu’
‘1000 Şehide 1000 Su Kuyusu’İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Deniz Feneri Derneği’nin uygulayıcısı olduğu “1000 Şehide 1000 Su Kuyusu” projesine destek amacıyla Milli Saraylar Saray Koleksiyonları Müzesi’nde düzenlenen hat, geleneksel kıyafet ve ebrudan oluşan serginin  açılışında konuştu.
10.01.2021Siyaset
Filistinli mültecileri yalnız bırakmayalım
Filistinli mültecileri yalnız bırakmayalımİsrail’in işgaliyle vatanlarından çıkarılan milyonlarca Filistinli, farklı ülkelerde temel ihtiyaçlarından mahrum yaşıyor. Yaklaşık 500 bin Filistinli mülteci, Lübnan’daki kamplarda, dışardan gelen yardımlarla hayatını sürdürüyor.Lübnan’daki Filistinli mültecilerin hayat şartlarının iyileştirilmesi için İHH İnsani Yardım Vakfı ile birlikte 22 STK, MÜSİAD Genel Merkezi’nde “Filistin Kampları - Kalkınma ve İyileştirme Kampanyası” başlattı.
9.01.2021Advertorial
‘Noel Baba Pataralı’
‘Noel Baba Pataralı’32 yıldır Patara’da bilimsel kazılar yapan Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Noel Baba olarak bilinen Aziz Nikolaos’un Patara’da yerleşik bir ailenin oğlu olduğunu söylüyor.
19.12.2020Gündem
Türkiye genelindeki 89 deniz feneri yeni yüzleriyle gemilere ışık tutacak
Türkiye genelindeki 89 deniz feneri yeni yüzleriyle gemilere ışık tutacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde bulunan 89 betonarme fenerin restore edileceğini belirterek, "Bu kapsamda İstanbul Boğazı ile Karadeniz'i birleştiren, yüzyıllardır gemilerimizin kıyı emniyetini sağlayan Anadolu ve Rumeli fenerlerinin de tarihe saygı ve turizme katkı amacıyla restorasyonlarını yapıyoruz." dedi.
25.11.2020Ekonomi
Tekirdağ'da kayalıklara çarpan yat kurtarılacak
Tekirdağ'da kayalıklara çarpan yat kurtarılacakTekirdağ'ın Marmara Ereğlisi açıklarında motoru arızalanan ve sürüklenerek çarptığı kayalıklarda yan yatan yatın kurtarılması için çalışma başlatılacak.
16.09.2020Gündem
Son dakika... Tekirdağ'da yat kayalıklara çarptı! 2 kişi kurtarıldı
Son dakika... Tekirdağ'da yat kayalıklara çarptı! 2 kişi kurtarıldıTekirdağ’ın Marmara Ereğlisi açıklarında motoru arızalanan ve sürüklenmeye başlayan yat kayalıklara çarparak, yan yattı. Yatta bulunan 2 kişi Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı.
15.09.2020Gündem
Üçkuyular rahatlayacak
Üçkuyular rahatlayacakİzmir Büyükşehir Belediyesi metro, tramvay, otobüs ve vapurun kesişim noktası olan Üçkuyular’da hayata geçirdiği aktarma merkezi ve otopark projesiyle trafiği rahatlatacak
15.09.2020Ege
‘Patara Yılı’nda antik kent çalışmaları hızlandı
‘Patara Yılı’nda antik kent çalışmaları hızlandıCumhurbaşkanlığı tarafından Türkiye’nin “2020 Turizm Yılı” teması olarak ilan edilen Likya Birliği’nin başkenti Patara’da 32’nci yılına giren kazı çalışmalarında Helenistik, Yunan, Pers, Roma, Bizans ve Selçuklu dönemlerinin ekonomik, sosyal ve kültürel yapısıyla ilgili ipuçları günümüze taşınıyor. Türkiye İş Bankası, iştiraklerinden Şişecam ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ile birlikte Patara Antik Kenti’nde yapılan kazı çalışmalarına 2016 yılından bu yana desteğini sürdürüyor.
14.09.2020Kültür Sanat
Sierra Leone Hakkında Bilgiler; Sierra Leone Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Sierra Leone Hakkında Bilgiler; Sierra Leone Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıSierra Leone -resmî adıyla Sierra Leone Cumhuriyeti- bir Afrika ülkesidir. Ülkede bol miktarda aslan bulunmasından dolayı bu ülkeye “aslanlı dağlar” anlamına gelen Sierra Leone ismi verilmiş. Ülke 1791’de özgür bırakılan Afrikalı köleler tarafından kurulmuş. Sierre Leone hakkında detaylı bilgiyi derledik.
8.09.2020Tatil
AFAD Giresun'a 9 milyon lira acil yardım ödeneği gönderdi
AFAD Giresun'a 9 milyon lira acil yardım ödeneği gönderdiİçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Giresun'daki selin ardından iyileştirme çalışmalarının devam ettiği bölgeye 9 milyon lira acil yardım ödeneği gönderildiğini bildirdi.
26.08.2020Gündem
Brooks Brothers 2020 Yaz Koleksiyonu
Brooks Brothers 2020 Yaz KoleksiyonuBrooks Brothers, 2020 Yaz Koleksiyonu’nda dünyanın en özel tatil yerlerinden ilham alıyor.
4.08.2020Stil
İtalya’nın Stromboli Yanardağı büyük gürültüyle patladı
İtalya’nın Stromboli Yanardağı büyük gürültüyle patladıİtalya’nın güneyinde bulunan Stromboli Yanardağı’nda patlama meydana geldi. O anlar kameraya yansıdı.
20.07.2020Haberler
İtalya’nın Stromboli Yanardağı patladı
İtalya’nın Stromboli Yanardağı patladıİtalya’nın güneyinde bulunan Stromboli Yanardağı’nda patlama meydana geldi. O anlar kameraya yansıdı.
20.07.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 50 biriket evin ücretini AFAD'a aktardı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 50 biriket evin ücretini AFAD'a aktardıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İdlib'de inşa edilen briket ev kampanyasına bağışladığı 50 evin ücretini, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) hesaplarına aktardığını açıkladı.
2.07.2020Siyaset
Bakan Soylu, İdlib için 10 briket ev daha bağışladı
Bakan Soylu, İdlib için 10 briket ev daha bağışladıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının başlattıkları 'Bir Aradayız, İdlib'in Yanındayız' kampanyası kapsamında İdlib'de inşa edilmek üzere 10 briket ev bağışında daha bulundu.
30.06.2020Siyaset
Son dakika: Bakan Soylu'dan İdlib açıklaması! 'Ciddi bir insanlık dramı yaşanmaktadır'
Son dakika: Bakan Soylu'dan İdlib açıklaması! 'Ciddi bir insanlık dramı yaşanmaktadır'Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son dakika İdlib açıklaması yaptı. Bakan Soylu açıklamasında, 'İdlib meselesi her ne kadar virüs yüzünden kısmen gündemden düşmüş olsa dahi, ne yazık ki buradaki şartlar kendi kendine iyileşmiş veya bu mesele çözülmüş değildir. Hem bizim yanı başımızda hem dünyanın gözü önünde ciddi bir insanlık dramı yaşanmaktadır' dedi.
7.06.2020Siyaset
Virüsün gölgesinde tarihe yolculuk
Virüsün gölgesinde tarihe yolculuk2020 bütçesi 70 milyon TL olan 400 arkeolojik kazı ve yüzey araştırmalarına koronavirüs tedbirleriyle başlandı. Kazı ekiplerine maske kullanılması, sosyal mesafeye uyulması, ateş ölçülmesi ve ziyaretçi kabul edilmemesi bildirildi
Türkiye’nin 89 deniz feneri yenilenecek
Türkiye’nin 89 deniz feneri yenilenecekKıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, gemilere yol ve tehlikeyi göstermek için yapılmış olan deniz fenerleri için harekete geçti. Türkiye’nin kıyılarına dağılmış olan 89 deniz fenerini yenileyecek olan Kıyı Emniyeti, fenerlerin rölöve ve projeleri ile ihale ön hazırlık dosyasının hazırlanması için ihale açtı.
22.04.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Süleyman SoyluegeizmirKibatos Kalesiyalova

Deniz Feneri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.