Deniz Kuvvetleri

Deniz Kuvvetleri

Son dakika Deniz Kuvvetleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Deniz Kuvvetleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Deniz Kuvvetleri haber sayfamızda...

Deniz Kuvvetleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.637 deniz kuvvetleri haberi bulunmuştur.
MSB görüntüleri paylaştı! KARARLILIK-2021 Tatbikatı başladı
MSB görüntüleri paylaştı! KARARLILIK-2021 Tatbikatı başladıMilli Savunma Bakanlığı, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de KARARLILIK-2021 Tatbikatı'nın başladığını duyurdu. Tatbikata ilişkin görüntüler de paylaşıldı.
18.09.2021Gündem
Yüzyılın Anlaşmasını kaptıran Fransa'da tepkiler yükseliyor
Yüzyılın Anlaşmasını kaptıran Fransa'da tepkiler yükseliyorAvustralya'nın Fransa ile 2016'dan bu yana yürüttüğü denizaltı programından çekilmesi Fransa'da "ihanet" ve "sırtımızdan vurulduk" tepkisine yol açtı.
17.09.2021Dünya
İHA ve SİHA'ların bilgilerini satmışlar! Şok detaylar ortaya çıktı
İHA ve SİHA'ların bilgilerini satmışlar! Şok detaylar ortaya çıktıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Deniz Kuvvetleri'ndeki milli proje bilgilerinin para karşılığı özel firmalara sızdırıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma tamamlanırken, 11 kişi hakkında dava açıldı. İddianamede, SSB eski Proje Müdürü Yusuf Hakan Özbilgin ile 7 sanığın SSB'nin projeleri, yapılacak ihalelerle ilgili bilgiler ile İHA ve SİHA'lara ait bilgileri menfaat karşılığında özel firmalara aktardığı belirtildi.
16.09.2021Gündem
ABD ve İtalya ile Denizaltı tatbikatı
ABD ve İtalya ile Denizaltı tatbikatıDeniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ev sahipliğinde Aksaz Marmaris’te yapılan Dynamic Monarch/Kurtaran 2021 Denizaltı Arama Kurtarma Tatbikatı başladı.
16.09.2021Gündem
MSB haritayı paylaştı! Akdeniz'de keşif ve gözetleme uçuşu
MSB haritayı paylaştı! Akdeniz'de keşif ve gözetleme uçuşuMilli Savunma Bakanlığı, Deniz Kuvvetleri'ne ait P-72 Deniz Karakol Uçağının NATO tarafından icra edilen Deniz Güvenliği maksatlı Deniz Muhafızı Harekâtına destek kapsamında Akdeniz’de keşif ve gözetleme uçuşu gerçekleştirdiğini duyurdu.
12.09.2021Gündem
12 Eylül darbesinin üzerinden 41 yıl geçti
12 Eylül darbesinin üzerinden 41 yıl geçtiDemokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 41 yıl geçti.
12.09.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Bakan Akar, 'İzmir Airshow'u izledi
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Bakan Akar, 'İzmir Airshow'u izlediKKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 9 Eylül dolayısıyla Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilen hava gösterisini vatandaşlarla izledi.
9.09.2021Haberler
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Bakan Akar, 'İzmir Airshow'u izledi
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Bakan Akar, 'İzmir Airshow'u izlediKKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 9 Eylül dolayısıyla Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilen hava gösterisini vatandaşlarla izledi.
9.09.2021Siyaset
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepki
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepkiİzmir’de 'Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu'nda konuşan Bakan Akar, Rum kesiminin Atatürk kitabıyla ilgili verdiği skandal talimata tepki gösterdi. Akar, "Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneği. Şiddetle reddediyor ve şiddetle kınıyoruz." dedi.
9.09.2021Gündem
MKE ihracatla ekonomiye, yeni silahlarla TSK'ya güç verecek
MKE ihracatla ekonomiye, yeni silahlarla TSK'ya güç verecekMakine ve Kimya Endüstrisi (MKE) AŞ, yeni ülkelerde imzaladığı ihracat sözleşmeleriyle ekonomiye, geliştirdiği yeni silah sistemleriyle de Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) güç verecek.
4.09.2021Ekonomi
MKE yarının teknolojisini geliştirmeye yönelik adımlar atıyor
MKE yarının teknolojisini geliştirmeye yönelik adımlar atıyorMakine ve Kimya Endüstrisi (MKE) AŞ,  yeni ülkelerde imzaladığı ihracat sözleşmeleriyle ekonomiye, geliştirdiği yeni  silah sistemleriyle de Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) güç verecek. Makine ve Kimya Endüstrisi AŞ Genel Müdürü Yasin Akdere yaptığı açıklamada, yarının teknolojisini geliştirmeye yönelik kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.
4.09.2021Teknoloji
Hava Kuvvetleri'nde yeni eğitim yılı başladı! "Koca Yusuf"un kokpitinde bir Bakan
Hava Kuvvetleri'nde yeni eğitim yılı başladı! "Koca Yusuf"un kokpitinde bir BakanHava Kuvvetleri Komutanlığı'nın yeni uçuş eğitim yılı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin A400M uçağı ile gerçekleştirdiği görev uçuşuyla başladı. Operasyon ve insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra son olarak Afganistan'daki personelin tahliyesinde görev alan uçağa, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün uçurduğu jet uçağı da eşlik etti. Akar uçuşun sonunda "Esen 01"çağrı koduyla telsizden personele hitap ederek Hava Kuvvetleri Komutanlığının 2021-2022 Uçuş Eğitim Yılı'nı kutladı.
2.09.2021Haberler
Hava Kuvvetleri'nde yeni eğitim yılı başladı! "Koca Yusuf"un kokpitinde bir Bakan
Hava Kuvvetleri'nde yeni eğitim yılı başladı! "Koca Yusuf"un kokpitinde bir BakanHava Kuvvetleri Komutanlığı'nın yeni uçuş eğitim yılı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin  A400M uçağı ile gerçekleştirdiği görev uçuşuyla başladı. Operasyon ve insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra son olarak Afganistan'daki personelin tahliyesinde görev alan uçağa, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün uçurduğu jet uçağı da eşlik etti. Akar uçuşun sonunda "Esen 01"çağrı koduyla telsizden personele hitap ederek Hava Kuvvetleri Komutanlığının 2021-2022 Uçuş Eğitim Yılı'nı kutladı.
2.09.2021Gündem
İstanbul'un yanı başında hüznün adası Yassıada
İstanbul'un yanı başında hüznün adası YassıadaYassıada, İstanbul'un Marmara Denizi açıklarında bulunan adalarından biridir. Yeni adıyla Demokrasi ve Özgürlükler adası olan Yassıada, milâttan sonra dördüncü yüzyıldan itibaren sürgün amaçlı olarak kullanılmış. Osmanlı döneminde de bir manastırın bulunduğu ada, uzun süre başkentin yanı başında kendi halinde bir ada olarak kaldı. Cumhuriyetin ilânından sonra Deniz Kuvvetleri'ne tahsis edilen ada, 1960 Darbesi sonrası gerçekleştirilen yargılamalar Türk siyaset tarihinde de acı bir olayla anılmaya başlandı. Günümüzde Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak yakın zamanda ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
1.09.2021Tatil
Türkiye'den savunma hamlesi geldi! Sistemler yerlileştiriliyor
Türkiye'den savunma hamlesi geldi! Sistemler yerlileştiriliyorSon yıllarda Mavi Vatan’a güçlü oyuncular kazandıran Türkiye, bu platformlarda kullanılacak sistemleri de yerlileştiriyor. Kilometrelerce öteden hedeflerini tespit edebilen Fersah da bunlardan biri… Eğer kendi kıyılarınızda ya da hedef bölgelerinizdeki mavi derinliklerde operasyonlarınızı sıkıntısız bir şekilde yapmak istiyorsanız sadece su üstünde sergileyeceğiniz kabiliyetler yetmez. Bu nedenle suyun altında da düşman unsurlarınızı caydıracak bir gücünüz olması gerekir.
1.09.2021Teknoloji
‘Kimsenin kapısında dilenci olmayacağız’
‘Kimsenin kapısında dilenci olmayacağız’Türkiye’nin savunma sanayi alanında yerli ve milli bir şekilde ilerlemesine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık İHA’larımız var mı? Artık SİHA’larımız var mı? Artık Akıncılarımız var mı? Hepsi var. Bundan sonra kimsenin kapısında dilenci olmayacağız” dedi
1.09.2021Siyaset
Akar ve komutanlar Devlet Mezarlığı’na gitti
Akar ve komutanlar Devlet Mezarlığı’na gittiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve garnizonda görevli subay ve astsubaylarla Devlet Mezarlığı’nı ziyaret etti.
31.08.2021Siyaset
‘Mülteci Çocuk’ mesajı
‘Mülteci Çocuk’ mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir programının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde yabancı misyon şefleri ve devlet erkânının tebriklerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.
31.08.2021Siyaset
Ankara'da '30 Ağustos' kortej yürüyüşü
Ankara'da '30 Ağustos' kortej yürüyüşüAnkara'da, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99'uncu yıl dönümü kutlamaları kapsamında, TBMM tören alanından Ulus'taki eski Meclis binasına kortej yürüyüşü düzenlendi.
30.08.2021Gündem
Son dakika... Bakan Akar'dan Kabil Havalimanı açıklaması: Değerlendirmeye hazırız
Son dakika... Bakan Akar'dan Kabil Havalimanı açıklaması: Değerlendirmeye hazırızMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kabil Havalimanı ile ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, 'Afganistan'da ki gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Durum ve şartlar oluşur talep gelirse değerlendirmeye hazırız' ifadelerine yer verdi.
30.08.2021Siyaset
Akar ve komutanlar Yunanistan sınırında
Akar ve komutanlar Yunanistan sınırındaMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Yunanistan’ın yayılmacı tutum, yaklaşımlar ve provokatif davranışlarla bir yere varamayacağını, bu politikaların matematikten, akıldan, izandan uzak olduğunu, boş hayal peşinde koşmaktan başka bir anlama gelmediğini görmesi lazım” dedi.
30.08.2021Siyaset
İngiltere’de aşı karşıtı gizli ordu!
İngiltere’de aşı karşıtı gizli ordu!İngiltere’de 200’den fazla eski askerden oluşan ve silahlı oldukları belirtilen gizli bir sivil ordu kurulduğu, söz konusu kişilerin aşı merkezlerine saldırma ve sokaklarda kaos çıkarma planları yaptığı ortaya çıktı.
30.08.2021Dünya
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Eşi benzeri olmayan iddialar
Bakan Akar'dan Yunanistan'a tepki: Eşi benzeri olmayan iddialarMilli Savunma Bakanı Akar, "Yunanistan'ın yayılmacı tutum, yaklaşım ve provokatif davranışlarla bir yere varamayacağını, bu politikaların akıldan uzak olduğunu görmesi lazım. Eşi benzeri olmayan iddialarla hem deniz hem hava sahalarının tamamına sahip çıkma iddiasıyla Türkiye'yi sınırlamak için ellerinden gelen gayreti gösteriyor." dedi.
29.08.2021Gündem
TSK’da terfi edenlerin  rütbeleri törenle takıldı
TSK’da terfi edenlerin rütbeleri törenle takıldıTürk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) terfi eden personele yeni rütbeleri Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin katıldığı törenle verildi
29.08.2021Siyaset
TSK'da terfi eden personele yeni rütbeleri verildi
TSK'da terfi eden personele yeni rütbeleri verildiTürk Silahlı Kuvvetleri’nde terfi eden personele yeni rütbeleri Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin katıldığı törenle verildi.
28.08.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Hulusi AkarakarSON DAKİKAMilli Savunma BakanıTSK

Deniz Kuvvetleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.