Deniz Kuvvetleri

Deniz Kuvvetleri

Son dakika Deniz Kuvvetleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Deniz Kuvvetleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Deniz Kuvvetleri haber sayfamızda...

Deniz Kuvvetleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.748 deniz kuvvetleri haberi bulunmuştur.
Bakan Güler'den İran açıklaması: İlk görsel temas 02.36'da sağlandı
Bakan Güler'den İran açıklaması: İlk görsel temas 02.36'da sağlandı Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İran Cumhurbaşkanı Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile beraberindekilerin helikopter kazasında hayatını kaybetmesiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
21.05.2024 Gündem
105 yıldır sönmeyen meşale! İlelebet izinde
105 yıldır sönmeyen meşale! İlelebet izinde 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile kurtuluşun meşalesi yakıldı. Kurtuluşa giden “ilk adım”, dün Türkiye’nin dört bir yanında 105 yıl önceki ruhla kutlandı.
20.05.2024 Gündem
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 47’si son bir haftada olmak üzere 1 Ocak’tan bugüne kadar bin teröristin etkisiz hâle getiridiği belirtildi.
16.05.2024 Haberler
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 47’si son bir haftada olmak üzere 1 Ocak’tan bugüne kadar bin teröristin etkisiz hâle getiridiği belirtildi.
16.05.2024 Gündem
Denizkurdu’nun milli pençeleri
Denizkurdu’nun milli pençeleri Ege, Akdeniz, Marmara ve Karadeniz’de icra edilen Denizkurdu 2 - 2024 Tatbikatı’nda; savaş gemilerinden insansız deniz - hava araçlarına, mühimmatlardan radarlara uzanan geniş bir yelpazede Türk savunma sanayii ürünü platform ve sistemler yer alıyor.
16.05.2024 Gündem
‘Her cephede kararlıyız’
‘Her cephede kararlıyız’ Marmaris açıklarında icra edilen tatbikata mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnsansız sistemlerden hava savunmaya, zırhlı kara araçlarından elektronik harp sistemlerine her cephede kararlı bir mücadele içindeyiz” dedi.
12.05.2024 Gündem
Bakan Güler: Türk Silahlı Kuvvetleri her an harekata hazır
Bakan Güler: Türk Silahlı Kuvvetleri her an harekata hazır Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler Denizkurdu-2 tatbikatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Güler, " Yakın coğrafyamızda meydana gelen gelişmeler, Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin her an harekata hazır, etkin ve caydırıcı bir güç olmasını ve bu gücünü pekiştirmesini zorunlu kılmaktadır." ifadelerini kullandı.
11.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Denizkurdu tatbikatı mesajı! 'Her cephede kararlı mücadele içindeyiz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Denizkurdu tatbikatı mesajı! 'Her cephede kararlı mücadele içindeyiz' Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizkurdu Tatbikatı'na telefon bağlantısı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Güçlü ordu, güçlü Türkiye" vurgusu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimi zaman müttefiklerimizin uyguladığı gizli,açık ambargolara rağmen savunma yeteneklerimizi sürekli geliştiriyoruz, her cephede kararlı mücadele içindeyiz. " dedi.
11.05.2024 Gündem
Bu görüntüler Muğla'dan! 'Denizkurdu' nefes kesti
Bu görüntüler Muğla'dan! 'Denizkurdu' nefes kesti Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Denizkurdu-2/2024 Tatbikatı'nda, bölgeye helikopterle intikal eden SAS timi, suya atlayıp yüzerek mayına, patlayıcı ve fünye monte etti. Timin helikoptere alınmasının ardından mayın imha edildi.
11.05.2024 Gündem
‘Sürekli operasyon devresine geçildi’
‘Sürekli operasyon devresine geçildi’ Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, basın bilgilendirme toplantısında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) terör ile mücadelesini artan bir etki ve yoğun bir baskıyla sürdürdüğünü belirterek, son bir haftada Irak ve Suriye’nin kuzeyinde aralarında sözde yöneticilerin de bulunduğu 108 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
10.05.2024 Gündem
Bakan Güler, Katar Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti
Bakan Güler, Katar Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Katar Genelkurmay Başkanı Hava Pilot Korgeneral Salem Bin Hamad Al-Aqel Al-Nabet’i kabul etti.
9.05.2024 Gündem
HAVELSAN’ın BARKAN’ı UNIROBOTICS TRAKON LITE ile donatıldı
HAVELSAN’ın BARKAN’ı UNIROBOTICS TRAKON LITE ile donatıldı CANiK’in de içinde bulunduğu SYS Grubu şirketlerinden UNIROBOTICS tarafından geliştirilen TRAKON LITE Uzaktan Kumandalı Silah Sistemi (UKSS), HAVELSAN’ın BARKAN insansız kara aracına entegre edildi.
9.05.2024 Ekonomi
Bakan Güler'den kuvvet ve birlik komutanlarıyla toplantı
Bakan Güler'den kuvvet ve birlik komutanlarıyla toplantı Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler başkanlığında; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Bakan Yardımcıları Alpaslan Kavaklıoğlu ve Bilal Durdalı ile yurt içindeki ve sınır ötesindeki birlik komutanlarının katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi.
6.05.2024 Gündem
TCG Nusret Marmaris’te
TCG Nusret Marmaris’te Dünyada ilk ve tek yüzer müze gemi olarak hizmet veren TCG Nusret, Marmaris yat Limanı’na demirledi.
4.05.2024 Ege
Irak'tan Türkiye sınırına üs! MSB kaynaklarından açıklama geldi
Irak'tan Türkiye sınırına üs! MSB kaynaklarından açıklama geldi Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından, Irak sınır birliklerinin Türkiye’nin operasyon bölgelerine yakın noktalarda üs bölgeleri kurduğuna dair soruya yanıt geldi.
2.05.2024 Haberler
Irak'tan Türkiye sınırına üs! MSB kaynaklarından açıklama geldi
Irak'tan Türkiye sınırına üs! MSB kaynaklarından açıklama geldi Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından, Irak sınır birliklerinin Türkiye’nin operasyon bölgelerine yakın noktalarda üs bölgeleri kurduğuna dair soruya yanıt geldi.
2.05.2024 Gündem
Ege’de 1950’ler rüzgârı esiyor
Ege’de 1950’ler rüzgârı esiyor Türkiye ile Yunanistan arasında son iki yılda yoğunlaşan temas trafiği 1950’li yılların ilk yarısında iki ülke ilişkilerinde oluşan pozitif havayı akıllara getirdi. Yunanistan Başbakanı Miçotakis’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetlisi olarak Ankara’ya yapacağı iade-i ziyaret için de geri sayım başladı.
29.04.2024 Gündem
ABD'li dergi Türkiye'yi yazdı: Denizlerin bir sonraki süper gücü
ABD'li dergi Türkiye'yi yazdı: Denizlerin bir sonraki süper gücü ABD merkezli The National Interest dergisi Türkiye'nin denizlerdeki bir sonraki süper güç olma yolunda ilerlediğini yazdı. Dergi ayrıca Ankara'nın yeni bir uçak gemisi ürettiğini belirterek bu gemiyle beraber Türkiye'nin Ege ve Akdeniz'de sınıf atlayacağını kaydetti.
28.04.2024 Dünya
Zonguldak'ta batan 'Kafkametler' gemisinin kaptan köşkü denizden çıkarıldı
Zonguldak'ta batan 'Kafkametler' gemisinin kaptan köşkü denizden çıkarıldı Zonguldak'ta, 19 Kasım 2023’te batan 'Kafkametler' isimli geminin kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları 160 gündür sürerken, geminin kaptan köşkü kesilerek yüzeye çıkarıldı. Geminin yerinde söküm ve kayıp mürettebatı arama çalışmaları karadan ve denizden devam ediyor.
26.04.2024 Gündem
Bakan Güler Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı'nı ziyaret etti
Bakan Güler Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı'nı ziyaret etti Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile KKTC'de ziyaretlere devam etti.
26.04.2024 Gündem
MSB tarafından haftalık bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi
MSB tarafından haftalık bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi Milli Savunma Bakanlığı, PKK terör örgütünün Irak tarafından 'yasaklı örgüt' ilan edilmesinin memnuniyetle karşılandığını belirterek, bu yöndeki tasavvurun terör örgütü ilanına doğru evrilmesini beklediklerini açıkladı.
25.04.2024 Haberler
Güler’den üniformalı koroya: Yüreklerimizi coşturdunuz
Güler’den üniformalı koroya: Yüreklerimizi coşturdunuz Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Vatan Marşı’nı seslendiren TRT Çocuk Korosu ile bir araya geldi.
24.04.2024 Gündem
Boğaz’da milli gurur
Boğaz’da milli gurur Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Dizayn Proje Ofisi tarafından dizayn edilen ve İstanbul Tersanesi’nde üretilen MİLGEM (Milli Gemi) istif sınıfı TCG İSTANBUL Fırkateyni, İstanbul Boğaz’ında görücüye çıktı.
24.04.2024 Gündem
TCG Nusret Müze Gemisi'ne ziyaretçi akını
TCG Nusret Müze Gemisi'ne ziyaretçi akını İzmir Limanı’na demir atan TCG Nusret Müze Gemisi'ne özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi.
23.04.2024 Gündem
Bakan Güler 'Vatan Marşı'nı seslendiren çocuklarla bir araya geldi
Bakan Güler 'Vatan Marşı'nı seslendiren çocuklarla bir araya geldi Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla “Vatan Marşı”nı seslendiren TRT Çocuk Korosu ile Millî Savunma Bakanlığında bir araya geldi.
23.04.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Deniz Kuvvetleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.