Denizcilik

Denizcilik

Son dakika Denizcilik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Denizcilik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Denizcilik haber sayfamızda...

Denizcilik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.766 denizcilik haberi bulunmuştur.
Hafta sonu İstanbul'da mutlaka gezip görmeniz gereken müzeler
Hafta sonu İstanbul'da mutlaka gezip görmeniz gereken müzelerİstanbul, dünyanın en özel koleksiyonlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. Birbirinden önemli müzelerin bulunduğu bu şehir, hem tarihi mirası hem de güncel sanatını ziyaretçileriyle paylaşıyor. Kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte belirli kurallar çerçevesinde kapılarını açan müzeler, eskisi gibi meraklılarını ağırlamayı sürdürüyor. İşte özellikle hafta sonu tatilinde İstanbul'da mutlaka görülmesi gereken müzeler…
22.10.2021Tatil
Dünyanın en büyük şirketleri 2040 yılı için tarih verdi
Dünyanın en büyük şirketleri 2040 yılı için tarih verdiAmazon, Ikea ve Unilever dahil olmak üzere dokuz büyük şirketin sıfır karbonlu nakliye çalışmaları için 2040 yılı işaret ediliyor. Ülkelerden de tek tek iklim krizine yönelik çalışmalar sürüyor ve dünyanın en büyük şirketleri de bu çabaya dahil oluyor.
21.10.2021Teknoloji
Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı ocak-eylül döneminde arttı
Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı ocak-eylül döneminde arttıLimanlarda elleçlenen konteyner miktarı ocak-eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artarak 9 milyon 173 bin 116 TEU’ya, yük miktarı ise yüzde 6 artışla 389 milyon 784 bin 739 tona yükseldi.
20.10.2021Ekonomi
Kalamış’ta tatlı huzur kaçtı! 40 yıllık işletme hakkı
Kalamış’ta tatlı huzur kaçtı! 40 yıllık işletme hakkıKadıköylü çevreciler ve Kadıköy Belediyesi’nin huzurunu kaçıran son gelişme Kalamış Marina İhalesi oldu. Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ’ye ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’nın 40 yıllık işletme hakkının özelleştirilmesi ihalesi yapıldı.
19.10.2021Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Yalova'nın gemi ve yat ihracatı 9 ayda yaklaşık yüzde 53,5 arttı
Yalova'nın gemi ve yat ihracatı 9 ayda yaklaşık yüzde 53,5 arttıTürkiye'nin gemi ve yat sektörünün 9 aylık ihracatının yaklaşık yüzde 40'ı Yalova'dan gerçekleştirildi.
17.10.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu kılavuz kaptanlarla bir araya geldi
Bakan Karaismailoğlu kılavuz kaptanlarla bir araya geldiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Temel hedefimiz; üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin 'denizci ülke' kimliğini öne çıkarmaktır. Denizlerimizi 'mavi vatan' olarak görüyor, vatanımızın geliştirilip savunulmasını öncelikli hedef kabul ediyoruz." dedi.
15.10.2021Ekonomi
Büyük Deniz Taşıtlarında Çalışan Görevliye Ne Denir?
Büyük Deniz Taşıtlarında Çalışan Görevliye Ne Denir?Türkiye coğrafi olarak etrafı denizle çevrili bir ülke olsa da deniz ve denizcilikle ilgili meslekler pek bilinmemektedir. Bu sebeple de deniz ve denizcilik ya da balıkçılık gibi alanlardaki terminoloji pek yabancı gelmektedir. İnsanlar bu konuyu merak edip araştırmaktadırlar. Bu bağlamada araştırılan bir konu da denizde çalışan insanların mesleklerinin ismidir. İşte büyük deniz taşıtlarında çalışanlar kimlerdir, büyük deniz taşıtlarında çalışan görevliye ne denir ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
15.10.2021Eğitim
Deniz Dalga Durumu (Dalga Yüksekliği) Nasıl Ölçülür?
Deniz Dalga Durumu (Dalga Yüksekliği) Nasıl Ölçülür?İnsanlık tarih boyunca denizle haşır neşir olmuştur. Deniz kıyısında balıkçılık yaparak besin elde eden insan zamanla ufak tekne ve daha sora büyük gemilerle denize ve okyanuslara açılmıştır. Karadan farklı olarak denizcilikte bazı verilere doğru ve erken biçimde ulaşabilmek bazen hayati önem arz eder. Bu nedenle denizciliğin kendine özgü bir terminolojisi ve ölçü birimi vardır. Bu bağlamda deniz dalga durumu nedir sorusu merak uyandırmaktadır ve insanlar bunu farklı mecralarda araştırmaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız deniz dalga durumu nedir, deniz yüksekliği nasıl ölçülür ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
15.10.2021Eğitim
Oruç Reis kimdir, nasıl öldü? Kızıl Sakal (Oruç Reis) ne zaman öldü, kaç kardeşti?
Oruç Reis kimdir, nasıl öldü? Kızıl Sakal (Oruç Reis) ne zaman öldü, kaç kardeşti?Oruç Reis, denizlere hakimiyeti ile bilinen ünlü denizcidir. Baba Oruç, Barbaros ve Kızıl Sakal unvanları ile bilinen Oruç Reis, Barbaros Hayreddin Paşa'nın da ağabeyidir. Peki, Oruç Reis neden öldü?
14.10.2021Cadde
Halikarnas Balıkçısı en sevdiği yerde
Halikarnas Balıkçısı en sevdiği yerdeTürk edebiyatı ve sanatının en özel isimlerinde biridir Cevat Şakir Kabaağaçlı...
13.10.2021Kültür Sanat
Denizde yeşil rota artık Türkiye
Denizde yeşil rota artık TürkiyeGemi ve yat sektörü, eylülde birim ihracat değerini en çok artıran sektör oldu. Artışın temelinde özel yapım üretimler var. Türkiye özellikle çevreciliğiyle tanınan Norveç gibi denizcilik ülkelerine üretim yapıyor.
13.10.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu'ndan önemli açıklamalar
Son dakika: Bakan Karaismailoğlu'ndan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu yaptığı açıklamada "Karayolu altyapısını belli bir seviyeye getirdik. Yakıttan, zamandan ve çevreden büyük bir kazanım elde ettik. Bu yollar üzerinde, taşıt sayısı 4 katın üzerine çıktı. Trafik kazalarında yüzde 80'e varan azalma yaşadık." ifadelerini kullandı.
8.10.2021Siyaset
7 milyon dolara imal edildi! Karadeniz'e indirildi
7 milyon dolara imal edildi! Karadeniz'e indirildiTrabzon'un Sürmene ilçesindeki tersanede bir firma tarafından 11 ayda imal edilen, 46 metre uzunluğunda, 970 groston ağırlığındaki balıkçı gemisi, yaklaşık yarım saat süren çalışmayla Karadeniz'e indirildi.
8.10.2021Haberler
7 milyon dolara imal edildi! Karadeniz'e indirildi
7 milyon dolara imal edildi! Karadeniz'e indirildiTrabzon'un Sürmene ilçesindeki tersanede bir firma tarafından 11 ayda imal edilen, 46 metre uzunluğunda, 970 groston ağırlığındaki balıkçı gemisi, yaklaşık yarım saat süren çalışmayla Karadeniz'e indirildi.
8.10.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Dünya lojistik sektörü ve denizcilik alanında yeni bir çağın kapısını aralayacak olan Kanal İstanbul projesini hayata geçiriyoruz. Sazlıdere köprüsü ve Halkalı Ispartakule Hızlı Tren Hattı ile yapım çalışmalarına başladığımız Kanal İstanbul projesi uluslararası ölçekte bir ulaşım ve kalkınma projesidir." dedi.
8.10.2021Siyaset
Kalamış Marina’ya en iyi teklif Koç Holding’den
Kalamış Marina’ya en iyi teklif Koç Holding’denKoç Holding bağlı ortaklığı Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri’nin Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı’nı özelleştirme ihalesinde 2.53 milyar lira ile en yüksek teklifi verdiğini duyurdu.
8.10.2021Ekonomi
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılıyor
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılıyorGeleceğin medyasına çağa uygun yeni nesil gazeteciler yetiştirmeyi hedefleyen Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ilk adımı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Demirören Medya arasında imzalanan protokolle atıldı. Protokol imza törenine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören ve Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay katıldı.
7.10.2021Haberler
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılıyor
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açılıyorGeleceğin medyasına çağa uygun yeni nesil gazeteciler yetiştirmeyi hedefleyen Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ilk adımı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Demirören Medya arasında imzalanan protokolle atıldı. Protokol imza törenine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören ve Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay katıldı.
7.10.2021Gündem
Yelkenden çantayla dünyaya açıldı
Yelkenden çantayla dünyaya açıldıBirleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda düzenlenecek ‘Fashion Open Studio’daki tek Türk markası Huner’in yolcuğunu tasarımcısıyla konuştuk
3.10.2021Pazar
Bakan Karaismailoğlu Ulaştırma ve Haberleşme Şurası öncesi açıklama yaptı
Bakan Karaismailoğlu Ulaştırma ve Haberleşme Şurası öncesi açıklama yaptıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası kapsamında 55 farklı ülkeden konuk olarak ağırlanacak ulaştırma bakanları ve bakan yardımcılarının katılım göstereceği kapalı oturumlar yapılacağını belirterek, "Dünyayı değiştirebilecek mega ulaşım projeleri, Kovid-19 sonrası dünyada ulaşımın iyileştirilmesi, esnekliği ve küresel tedarik zincirlerin yeni standartlarının belirlenmesi, bütünsel kalkınmayı sağlayacak ekonomi ve ulaşım koridorlarının gelişimi ve ülkelere etkisi, konularında sektördeki iş birliği fırsatlarını, bölgesel sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatıracağız." dedi.
2.10.2021Ekonomi
Petrol ithalatı azaldı
Petrol ithalatı azaldıTürkiye'nin toplam petrol ithalatı temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,3 azalarak 4 milyon 295 bin 653 ton oldu.
1.10.2021Uzmanpara
Petrol ithalatı geriledi
Petrol ithalatı gerilediTürkiye'nin toplam petrol ithalatı temmuzda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1,3 azalarak 4 milyon 295 bin 653 ton oldu.
1.10.2021Ekonomi
Beyoğlu’nun simge kitapçısı kapanıyor
Beyoğlu’nun simge kitapçısı kapanıyorBeyoğlu’nun tarihi mekânlarından Denizler Kitabevi ekonomik nedenlerle kapılarını kapatma kararı aldı. Tarihi kitabevi Kuledibi’ndeki yeni yerine taşınacak. Kitabevinin yerine ise restoran açılacak...
1.10.2021Gündem
9 Deniz Trafik Operatörü alımı yapılacak
9 Deniz Trafik Operatörü alımı yapılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 9 Deniz Trafik Operatörü alımı yapacak.
28.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

denizadil karaismailoğlulimanulaştırmabakan

Denizcilik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.