Depremzede

Depremzede

Son dakika Depremzede haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Depremzede gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Depremzede haber sayfamızda...

Depremzede

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.108 depremzede haberi bulunmuştur.
Arnavutluk'ta TOKİ konutları teslim edildi! Bakan Kurum: Aynı hassasiyeti gösterdik
Arnavutluk'ta TOKİ konutları teslim edildi! Bakan Kurum: Aynı hassasiyeti gösterdik26 Kasım 2019 tarihinde Arnavutluk’un Laç kentinde meydana gelen 6,3 büyüklüğündeki deprem sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla TOKİ tarafından inşa edilen deprem konutlarının teslimi yapıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Elazığ, Malatya ve İzmir’de meydana gelen depremlerde nasıl seferberlik ruhuyla hareket ettiysek, Arnavutluk için de, Laç şehrimiz için de aynı hassasiyeti gösterdik.” dedi.
17.01.2022Siyaset
Bakan Kurum: Allah’ın izniyle Kanal İstanbul’u da yapacağız!
Bakan Kurum: Allah’ın izniyle Kanal İstanbul’u da yapacağız!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2022 yılı bütçeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda görüşülerek kabul edildi. Bakan Kurum bütçe konuşmasında, “Nasıl ki dün Marmaray’ı, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprülerimizi, 1 milyonu aşan sosyal konutlarımızı, İstanbul Havalimanını, şehir hastanelerimizi, millet bahçelerimizi yaptıysak Allah’ın izniyle milletin desteğiyle Kanal İstanbul’u da yapacağız.” dedi.
12.12.2021Siyaset
Bakan Kurum 'Salda Gölü'nde son durum' diyerek açıkladı: Kaçak yapıların tamamını yıktık
Bakan Kurum 'Salda Gölü'nde son durum' diyerek açıkladı: Kaçak yapıların tamamını yıktıkÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Açtığımız her yeni kapı, Kürt kardeşlerimiz için huzur olmuştur. Attığımız her temel, kalemi silaha galip kılmıştır. Açtığımız her millet bahçesi, çocuklarımızın neşesi olmuştur” dedi. Kurum, “Hani hep Salda üzerinden bize iftira atan, milletimizi aldatan arkadaşlardan ricam, özellikle iyi dinlemeleridir. Bakın Salda’daki son durum şudur! Araçlar artık gölün çok uzağında, kıyısına kadar giremiyor. Çöp yığınları artık yok." ifadelerini kullandı.
11.12.2021Siyaset
İzmir'de depremzedelerin konutları teslim ediliyor
İzmir'de depremzedelerin konutları teslim ediliyorİzmir'de evleri yıkılan veya ağır hasar gören depremzedeler için, TOKİ (Toplu Konut İdaresi) Başkanlığı tarafından yapılan konutlar, yarın hak sahiplerine teslim edilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı anahtar teslim törenine tüm vatandaşları davet etti.
26.11.2021Ekonomi
İzmir'de tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan konutları bugün teslim edecek
İzmir'de tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan konutları bugün teslim edecekİzmir’de yapılan deprem konutlarını yerinde inceleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bugün kente gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 596 konut ve 145 iş yerini İzmirli depremzedelere teslim edeceğini belirtti.
26.11.2021Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı! Evlerin teslimatı yarın başlıyor
Bakan Kurum açıkladı! Evlerin teslimatı yarın başlıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, geçen yıl İzmir'de gerçekleşen depremin ardından yapımı tamamlanan 596 konut ile 145 dükkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yarın hak sahiplerine teslim edeceklerini bildirdi ve tüm İzmirlileri anahtar teslim törenine davet etti.
25.11.2021Haberler
Bakan Kurum açıkladı! Evlerin teslimatı yarın başlıyor
Bakan Kurum açıkladı! Evlerin teslimatı yarın başlıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, geçen yıl İzmir'de gerçekleşen depremin ardından yapımı tamamlanan 596 konut ile 145 dükkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yarın hak sahiplerine teslim edeceklerini bildirdi ve tüm İzmirlileri anahtar teslim törenine davet etti.
25.11.2021Ekonomi
Erdoğan'dan döviz, faiz ve asgari ücret çıkışı! ‘Bu savaştan da zaferle çıkacağız’
Erdoğan'dan döviz, faiz ve asgari ücret çıkışı! ‘Bu savaştan da zaferle çıkacağız’Ekonomideki gelişmeleri değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi denklemin dışına itmek isteyenlerin, kur, faiz fiyat artışları üzerinden oynadıkları oyunu görüyoruz. Aynı oyunları darbe girişiminde gördük, milletimizle direndik ve başardık. Ekonomik kurtuluş savaşından da milletimizi zaferle çıkaracağız” dedi. Erdoğan ayrıca “Kamu işçileri ve memurlarının ücretlerindeki artışlarla başlattığımız çalışanlarımızı fiyat artışlarına karşı koruma politikamızı asgari ücretle de sürdüreceğiz. Kapsamını ve miktarını oldukça yükselttiğimiz sosyal yardımlarımızın yelpazesini hiçbir ihtiyaç sahibi vatandaşımızı dışarıda bırakmayacak şekilde genişletiyoruz” ifadelerini kullandı.
23.11.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağız
Son dakika: Erdoğan 'kur ve faiz oyununu görüyoruz' dedi ve çok net konuştu: Ekonomik kurtuluş savaşından zaferle çıkacağızSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. 'Kur ve faiz oyununu görüyoruz' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi bunca tuzaktan, badireden nasıl çıkardıysak Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bu ekonomik kurtuluş savaşından da zaferle çıkartacağız" açıklamasında bulundu.
22.11.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan İzmirlilere müjdeli haber: 26 Kasım Cuma günü teslim edeceğiz
Son dakika: Erdoğan'dan İzmirlilere müjdeli haber: 26 Kasım Cuma günü teslim edeceğizSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir depreminin ardından yapımına başlanan konut ve dükkanlardan 741'ini 26 Kasım Cuma günü hak sahiplerine teslim edeceklerini bildirdi.
22.11.2021Gündem
Elazığ'da depremzedeler için yapılan 379 konut ve 99 iş yeri için kura çekimi
Elazığ'da depremzedeler için yapılan 379 konut ve 99 iş yeri için kura çekimiElazığ'da geçen yıl meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 379 konut ve 99 iş yeri için kura çekimi yapıldı.
9.11.2021Emlak
İzmir'de, depremde kaybedilen 117 kişi anıldı
İzmir'de, depremde kaybedilen 117 kişi anıldıİzmir'de, geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen depremin yıl dönümünde hayatını kaybeden 117 kişi anıldı. Depremde 37 kişinin hayatını kaybettiği Rıza Bey Apartmanı'nın önüne karanfil bırakıldı, Bayraklı’da deprem parkı olarak yenilenen Hasan Ali Yücel Parkı’nda 30 Ekim Deprem Anıtı’nın açılışı yapıldı. Depremde hayatını kaybedenlerin anısına gökyüzüne 117 beyaz balon bırakıldı.
30.10.2021Gündem
İzmir'de depremzedeler yeni evlerine kavuşmaya başlıyor
İzmir'de depremzedeler yeni evlerine kavuşmaya başlıyor İzmir’de 30 Ekim 2020'de yaşanan depremde evleri yıkılan veya ağır hasar gören depremzedeler için yapılan konutlarda anahtar teslimi, kasım ayında başlıyor.
28.10.2021Emlak
Alpgündüz kardeşler Bornova’da yaşıyor!
Alpgündüz kardeşler Bornova’da yaşıyor!Bornova Belediyesi, 30 Ekim 2020 depreminde Rıza Bey Apartmanı’nda yaşamını yitiren ikizler Sayra ve Çınar Alpgündüz’ün anısına sahip çıktı, adlarını Atatürk Kitaplığı’ndaki çocuk odasına verdi
27.10.2021Ege
İsyan ettiren manzara! Hırsızlar depremzedelerin su sayaçlarına dadandı
İsyan ettiren manzara! Hırsızlar depremzedelerin su sayaçlarına dadandıİzmir’de geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen depremin ardından hasar gören binalar, hırsızların hedefi oldu. Bayraklı ve Bornova ilçesindeki apartmanların su saatlerinin çalındığı öne sürüldü. Depremzede Ömer Çildir (50) "Mağduruz, 2 defadır su saatlerimiz çalınıyor. Toplam 32 adet su saatimiz çalındı" dedi.
27.10.2021Haberler
İsyan ettiren manzara! Hırsızlar depremzedelerin su sayaçlarına dadandı
İsyan ettiren manzara! Hırsızlar depremzedelerin su sayaçlarına dadandıİzmir’de geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen depremin ardından hasar gören binalar, hırsızların hedefi oldu. Bayraklı ve Bornova ilçesindeki apartmanların su saatlerinin çalındığı öne sürüldü. Depremzede Ömer Çildir (50) "Mağduruz, 2 defadır su saatlerimiz çalınıyor. Toplam 32 adet su saatimiz çalındı" dedi.
27.10.2021Gündem
Bakan Kurum, depremzedeler için yapılan konutların inşaatlarını inceledi
Bakan Kurum, depremzedeler için yapılan konutların inşaatlarını incelediÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de 30 Ekim 2020’de yaşanan depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için yapılan konutlara ilişkin, "Depremzedeler dışında ilave bir yoğunluğu getirmeyeceğiz. Biz bir dönüşüm yaparken istiyoruz ki komşularımız vatandaşlarımız bir arada olsun, dışardan biri gelmesin. Bu anlayışla projelerimiz yaptık." dedi.
15.10.2021Gündem
Emsal artışında müjdeli haber
Emsal artışında müjdeli haber30 Ekim depreminde en fazla yıkımın yaşandığı Bayraklı’da, bir yıl geçmesine rağmen yeni evlerine kavuşamayan depremzedelerin talep ettiği yüzde 10 emsal artışı; parsel bazında yüzde 20, ada bazında yüzde 30 olarak İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, oy birliğiyle kabul edildi
12.10.2021Ege
‘Yeni bir umudu filizlendiriyoruz’
‘Yeni bir umudu filizlendiriyoruz’Bayraklı Belediye Başkanı Sandal, depremzedeler için planlanan konutların temel atma törenine katıldı, “Bugün bizim için çok kıymetli bir gün” dedi
30.08.2021Ege
İzmir depreminin simge isimlerinden İnci Okan 9 ay sonra iyileşti
İzmir depreminin simge isimlerinden İnci Okan 9 ay sonra iyileştiİzmir'de 30 Ekim 2020'de yaşanan depremden 17 saat sonra enkazdan çıkarılan 16 yaşındaki İnci Okan, ameliyatlar, aylar süren tedaviler ve büyük mücadelelerin ardından günlük hayatına dönmeyi başardı.
29.07.2021Yaşam
İzmir depreminin simge isimlerinden İnci Okan 9 ay sonra iyileşti
İzmir depreminin simge isimlerinden İnci Okan 9 ay sonra iyileştiİzmir'de 30 Ekim 2020'de yaşanan depremden 17 saat sonra enkazdan çıkarılan 16 yaşındaki İnci Okan, ameliyatlar, aylar süren tedaviler ve büyük mücadelelerin ardından günlük hayatına dönmeyi başardı.
29.07.2021Gündem
Avrupa’nın en büyük katı atık tesisi açıldı
Avrupa’nın en büyük katı atık tesisi açıldıCHP lideri Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Ödemiş’te Avrupa’nın en büyük entegre katı atık yönetim tesisini açan İzmir Büyükşehir, Türkiye’de tek seferde en çok otobüs alımına da imza attı
28.06.2021Ege
Çin’deki depremde 2 kişi yaralandı
Çin’deki depremde 2 kişi yaralandıÇin’in güneybatısındaki Yünnan eyaletinde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde 2 kişi yaralandı.
11.06.2021Dünya
Depremzedelerin tutunacak dalı!
Depremzedelerin tutunacak dalı!İZDEDA, depremin ardından ellerindeki tüm stok gayrimenkullerine ihtiyaç sahiplerini yerleştiren Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı’ya teşekkür etti
8.06.2021Ege
Pandemi, sanatı durduramadı
Pandemi, sanatı durduramadıBORNOVA Belediyesi, salgın nedeniyle evde kalan vatandaşlar için kültür ve sanat etkinlikleri hazırlıyor. Kovid-19 nedeniyle tüm resmi bayramlarda online etkinlikler düzenleyen belediye, ayrıca çevrimiçi bir resim yarışması, 102 konser, gösteri, festival, üç söyleşi, çeşitli kulüplerin 18 etkinliği, STK’larla ortaklaşa 14 program ve kursiyerlerin 3 gösterisini yaptı.
31.05.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Depremzede ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.