Ders Programı

Ders Programı

Son dakika ders programı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ders programı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ders programı haber sayfamızda...

Ders Programı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.663 ders programı haberi bulunmuştur.
Maaşı 13 bin TL ile 20 bin TL arasında! Birkaç ayda öğrenmek mümkün
Maaşı 13 bin TL ile 20 bin TL arasında! Birkaç ayda öğrenmek mümkünHaziran ayı itibarıyla Türkiye'de 'Metaverse' kelimesini duyanların oranı yüzde 60'a yaklaştı. Bazı insanlar işini bu sanal evrene taşımak isterken, bazıları da kurum ya da şirketlerde kariyer planları yapıyor. Bu sanal dünyada yerini almak isteyenler için de birçok firma Metaverse uzmanlığı eğitimleri veriyor. Peki, bu eğitimlerin içeriği ne, kursta alanın sertifikayla iş kurmak ya da işe girmek mümkün mü? Uzmanlara sorduk.
2.07.2022Gündem
İyi okul, çocuğu doğru keşfeder
İyi okul, çocuğu doğru keşfederOkul tercihi yapacak aileler, çocukları için en iyisini bulmaya çalışıyor. Uzmanlar, “Akademik başarı da önemli ancak öğrencinin yeteneğini keşfedeceği, kişisel özelliklerini de destekleyen okullara öncelik verin” diyor.
27.05.2022Eğitim
BAU’da ISTAC Tahkimi dersleri başlıyor
BAU’da ISTAC Tahkimi dersleri başlıyorİstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) ile Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Hukuk Fakültesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.
24.04.2022Ekonomi
E-okul not girişleri ne zaman kapanıyor? 2022 e-okul karne notu girişi son tarihi...
E-okul not girişleri ne zaman kapanıyor? 2022 e-okul karne notu girişi son tarihi...Öğrencilerin devamsızlık, karne notu, ders programı gibi bir çok konuya hızlıca erişebildiği e-okul sistemi son not girişi araştırılıyor. Birinci dönemi geride bırakmak üzere olan öğrenciler takdir-teşekkür hesaplama işlemleri için e-okul VBS sistemine girişlerini sürdürüyor. Peki, e-okul ne zaman kapanacak, not girişi ne zaman bitiyor?
20.01.2022Gündem
Öğrenci girişi e okul sınav sonucu sorgulama: E okul giriş nasıl yapılır?
Öğrenci girişi e okul sınav sonucu sorgulama: E okul giriş nasıl yapılır?E-OKUL Veli Bilgilendirme Sistemine giriş nasıl yapılır? Öğrenci, öğretmen ve velilerin birçok bilgiye ulaşabildikleri bir platform olan e okul MEB tarafından oluşturulmuştur. E okul ile devamsızlık, sınav sonuçları ve notları sorgulama yapılıyor. Peki, e okul öğrenci girişi nasıl yapılıyor?
12.11.2021Gündem
97 şampiyon var
97 şampiyon varYaklaşık 1 milyon öğrencinin katıldığı LGS’de, 97 öğrenci 500 tam puan alarak şampiyon oldu. En çok şampiyon çıkaran okul, 12 öğrencisiyle Bahçeşehir Koleji. 2020’de 181 öğrenci tüm soruları doğru cevaplarken bu yıl sayının yarı yarıya düştüğü görülüyor.
1.07.2021Eğitim
Yönetmelik değişikliği! Kurs bitirme belgeleri e-Devlet'ten alınacak
Yönetmelik değişikliği! Kurs bitirme belgeleri e-Devlet'ten alınacakMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklikle bürokrasi ve kırtasiyeciliğin azaltılması, e-Devlet uygulamalarına entegrasyon sağlanması amacıyla basılı verilen yıllık ortalama 8 milyon kurs bitirme belgesi elektronik ortama taşınarak, kâğıt ve basım maliyetinden tasarruf sağlanacak.
12.06.2021Ekonomi
e okul öğrenci girişi nasıl yapılır? MEB E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranı
e okul öğrenci girişi nasıl yapılır? MEB E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranıE okul giriş ekranı araştırılıyor. Hafta sonu uygulanacak olan LGS için giriş yerlerini sorgulamak isteyen öğrenciler e okul sistemi üzerinden sınav giriş yerlerini öğrenebiliyor. Peki, e okul öğrenci girişi nasıl yapılır? İşte e okul ile ilgili merak edilenler...
4.06.2021Gündem
Sınavlara Nasıl Çalışılır? Büyük Sınavlara Çalışmaya Ne Zaman Başlanır?
Sınavlara Nasıl Çalışılır? Büyük Sınavlara Çalışmaya Ne Zaman Başlanır?Sınavlar özellikle öğrencilerin korkulu rüyasıdır. Sınavlarda başarılı olmak isteyen öğrenciler, günlük olarak ders çalışmaya gayret gösterir. Sınavlara daha iyi çalışmak için farklı yöntemler arayabilirler. Sınavlar için ne zaman çalışmaya başlanacağı öğrencilerin oldukça merak ettiği bir konudur. Sınavlara nasıl çalışılır? Büyük sınavlara çalışmaya ne zaman başlanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
19.05.2021Eğitim
EBA giriş, öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA TV canlı ders programı saatleri
EBA giriş, öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA TV canlı ders programı saatleriTRT EBA TV canlı ders programı araştırılıyor. Tam kapanma ve bayram tatilinin sona ermesiyle 17 Mayıs itibariyle uzaktan eğitim devam ediyor. İlkokul, ortaokul, lise ders programı saatleri ve takvim belli oldu. Kademeli normalleşme ile alınan kararlar kapsamında okullarda eğitim uzaktan devam edecek. Ana okulları, 8. ve 12. sınıflar ise yüz yüze eğitim alacak. Peki, EBA giriş nasıl yapılır? EBA TV canlı ders programı saatleri...
18.05.2021Gündem
Nasıl Ders Çalışmalıyım? Evde Ders Çalışırken Verimi Artıracak Öneriler...
Nasıl Ders Çalışmalıyım? Evde Ders Çalışırken Verimi Artıracak Öneriler...Öğrenciler okul hayatı boyunca düzenli olarak ders çalışmak ister. Derslerinde ve sınavlarında başarılı olabilmek adına çok farklı çalışma teknikleri uygular. Öğrenciler daha verimli olabilmesi için nasıl ders çalışacağını merak ederek bazı araştırmaları inceleyebiliyor. Nasıl ders çalışmalıyım? Evde ders çalışırken verimi artıracak önerilerle ilgili detayları derledik.
16.05.2021Eğitim
Eğitimcilerin kâbusu oldu!
Eğitimcilerin kâbusu oldu!Kadro durumundan üye olduğu sendikaya kadar birçok konu bahane edilerek öğretmenlerin okul idaresi tarafından sistematik mobbinge maruz bırakıldığı öne sürülüyor.
30.03.2021Gündem
15-21 Şubat EBA TV ders programı yayımlandı! İlköğretim-Ortaokul-Lise EBA TV canlı ders programı...
15-21 Şubat EBA TV ders programı yayımlandı! İlköğretim-Ortaokul-Lise EBA TV canlı ders programı...Uzaktan eğitim kapsamında canlı ders yayınları EBA TV üzerinden gerçekleştirilmeye devam ediyor. İkinci dönemin başlaması ile birlikte köy okullarında yeniden yüz yüze eğitime kademeli olarak başlandı. Kar yağışının etkili olduğu illerde 17 Şubat tarihine kadar yüz yüze eğitime ara verilirken öğrenciler 15-21 Şubat EBA TV canlı ders programını araştırmaya devam ediyor. Peki EBA TV canlı ders programında bu hafta hangi dersler var? İşte 15-21 Şubat EBA TV canlı ders programı...
15.02.2021Gündem
e okul giriş karne notları görüntüleme sayfası! Karne notuna nereden, nasıl bakılır? İşte E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi...
e okul giriş karne notları görüntüleme sayfası! Karne notuna nereden, nasıl bakılır? İşte E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi...E okul giriş nasıl yapılır? Bugün karne günü... Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvime göre birinci dönemin sonuna gelindi. Koronavirüs salgının nedeniyle uzaktan eğitim süreci devam ederken bugün verilecek karneler elektronik ortamda olacak. Peki, e-karne nasıl görüntülenir? Bu dönem karnedeki notlar neye göre belirlendi? İşte karne notları ekranı...
22.01.2021Gündem
e - Okul giriş ile karne notları 2021 öğrenilecek! e - Karne nedir, nasıl alınır, ne zaman verilecek?
e - Okul giriş ile karne notları 2021 öğrenilecek! e - Karne nedir, nasıl alınır, ne zaman verilecek? 2020-2021 Eğitim yılının 1. Dönemi yarın sona eriyor. Milyonlarca öğrenci karne notlarını öğrenmek için sabırsızlanıyor. Eğitim - Öğretim hayatı, 2020 Mart ayından bugüne dek devam eden koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim olarak tamamlandı. Yazılı veya sözlü sınavların yapılmadığı bu dönemde öğrenciler karneleri için meraklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu döneme ödzü e - karne yönteminin uygulanacağını geçtiğimiz tarihlerde belirtmişti. Milyonlarca öğrenci ve veli ise e-okul sistemine akın etmeye başladı. Peki e - okul karne notları 2021 girişi nasıl yapılır? e - Karne nedir, nasıl alınır, ne zaman verilecek? İşte meb.gov.tr sorgulama...
21.01.2021Gündem
Yarın canlı ders var mı? 22 Ocak Cuma canlı ders yayını yapılacak mı?
Yarın canlı ders var mı? 22 Ocak Cuma canlı ders yayını yapılacak mı?22 Ocak Cuma canlı ders var mı? Uzaktan eğitim sürecinde EBA TV aracılığıyla canlı derslere katılan öğrenciler bu sorunun yanıtını merak ediyor. 22 Ocak Cuma günü öğrenciler elektronik ortamda karnelerini alacaklar ve yarıyıl tatili başlayacak. Peki, yarın canlı ders var mı? İşte merak edilen sorunun yanıtı.
21.01.2021Gündem
‘Masal İstasyonu’ açılıyor
‘Masal İstasyonu’ açılıyorOğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Anaokulu’nda uygulanacak eğitimle çocuklar hem eğlenecek hem de yetenekleri gelişecek
19.01.2021Ege
VBS E okul giriş nasıl yapılır? E okul öğrenci girişi ile karne notu sorgulama
VBS E okul giriş nasıl yapılır? E okul öğrenci girişi ile karne notu sorgulamaE Okul sistemi ile bu yıl karneler online olarak verilecek. Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim devam ediyor. Eğitim öğretim sürecinde birinci dönem sona eriyor. Çocukları karne heyecanı sardı. Peki, karneler nasıl verilecek? Karne notları neye göre belirlenecek? Öğrenciler karne notlarını ve takdir-teşekkür puanlarını nereden görüntüleyecekler? İşte e okul sistemi girişi ve karneler ile ilgili merak edilenler.
18.01.2021Gündem
E okul giriş | Karneler ne zaman verilecek? E okul karne görüntüleme
E okul giriş | Karneler ne zaman verilecek? E okul karne görüntülemeKarneler ne zaman verilecek? Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim ile devam eden yeni eğitim öğretim yılında ilk dönem 22 Ocak'ta sona erecek. Peki, karneler ne zaman ve nasıl verilecek? Milli Eğitim Bakanlığı ilk ve ortaokullarda karne notlarının derse katılım puanları ile belirleneceğini duyurdu. Birinci dönem yapılan yüz yüze sınavların ise karne notuna dahil edilmeyeceğini açıkladı. E okul giriş nasıl yapılır? Karneler e okul sisteminde nasıl görüntülenecek?
14.01.2021Gündem
EBA giriş | TRT EBA TV canlı izle - EBA TV ilkokul, ortaokul, lise yayın akışı ders programı
EBA giriş | TRT EBA TV canlı izle - EBA TV ilkokul, ortaokul, lise yayın akışı ders programıEBA TV giriş nasıl yapılır? TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı, yayın akışı araştırılıyor. Uzaktan eğitim için süreç devam ederken milyonlarca öğrenci TRT EBA TV canlı yayın dersleri ile eğitimlerine devam ediyor. İlkokul, ortaokul, lise canlı yayın bilgileri ise merak ediliyor. Peki, TRT EBA TV canlı yayın nasıl izlenir? Ders saatleri nedir? İşte EBA giriş ve canlı dersler.
11.01.2021Gündem
EBA canlı ders var mı ? EBA TV haftalık canlı ders programı ilkokul, ortaokul, lise - EBA canlı ders girişi
EBA canlı ders var mı ? EBA TV haftalık canlı ders programı ilkokul, ortaokul, lise - EBA canlı ders girişiEBA TV ile ders anlatımlarına katılan öğrenciler, canlı dersler ile eksiklerini giderebiliyorlar. İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde gerçekleştirilen dersler TRT EBA aracılığıyla öğrencilerin karşısına çıkıyor. 26 - 27 - 28 Kasım EBA canlı ders saatleri...
26.11.2020Gündem
EBA günlük ders programı: EBA TV 26 Kasım ilkokul, ortaokul, lise canlı ders saatleri
EBA günlük ders programı: EBA TV 26 Kasım ilkokul, ortaokul, lise canlı ders saatleriEBA TV ile uzaktan eğitime katılan ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri TRT EBA ile de canlı ders izleme şansını elde ediyorlar. Yüz yüze eğitime verilen arada EBA canlı dersleri sayesinde öğrenciler derslerinden mahrum kalmıyor. İşte, 26 Kasım EBA ders programı...
25.11.2020Gündem
EBA 25 Kasım ders programı: EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders saatleri
EBA 25 Kasım ders programı: EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders saatleriEBA üzerinden uzaktan eğitime katıla ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri EBA giriş sayfası aracılığı ile online derslere katılabiliyor. Yüz yüze eğitime verilen arada EBA canlı dersleri, TRT EBA'dan da yapılıyor. İşte, 25 Kasım EBA ders programı...
24.11.2020Gündem
EBA canlı ders saatleri: EBA 23 Kasım Pazartesi ilkokul, ortaokul, lise ders programı
EBA canlı ders saatleri: EBA 23 Kasım Pazartesi ilkokul, ortaokul, lise ders programıEBA TV dersleri ile uzaktan eğitimlerine devam edecek öğrenciler, EBA giriş ekranını sorguluyor. Koronavirüs nedeniyle aşamalı yüz yüze eğitime ara verilerek EBA, TRT EBA üzerinden canlı dersler ile öğrenciler ve öğretmenler eğitimi kaldığı yerden sürdürecek. İşte, 23 Kasım EBA ilkokul, ortaokul ve lise ders programı...
23.11.2020Gündem
EBA 16-20 Kasım ders tekrar programı yayımlandı! EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı
EBA 16-20 Kasım ders tekrar programı yayımlandı! EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programıEBA TV üzerinden canlı derslere devam eden öğrenciler 16 - 20 Kasım arası ilk ara tatillerini yapacaklar. EBA haftalık ders programı ve ders saatleri de öğrencilerin merak ettiği başlıklar arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, ara tatil ders tekrar programını da açıkladı. İşte, EBA TV ders saatleri...
16.11.2020Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Ders Programı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.