Devlet

Devlet

Son dakika devlet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan devlet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan devlet haber sayfamızda...

Devlet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 247.990 devlet haberi bulunmuştur.
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleri
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleriDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2022” içeriğimize bakabilirsiniz.
9.08.2022Bebek
Rus petrolünün 3 AB ülkesine tedariki durduruldu
Rus petrolünün 3 AB ülkesine tedariki durdurulduRus petrol ve doğal gaz boru hattı taşımacılığı şirketi Transneft, Ukrayna devlet petrol şirketinin Macaristan, Çekya ve Slovakya'ya petrol sevkiyatı hizmetini durdurduğunu açıkladı.
9.08.2022Uzmanpara
Belediye Başkanı Mustafa Kaynar dayısının saldırısına uğradı
Belediye Başkanı Mustafa Kaynar dayısının saldırısına uğradıOsmaniye’de CHP’li Yarbaşı Belde Belediye Başkanı Mustafa Kaynar makam aracıyla seyir halindeyken dayısının saldırısına uğradı. Yüzünden yaralanan Başkan Kaynar, tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.
9.08.2022Gündem
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Konya'da
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Konya'daAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 5'inci İslami Dayanışma Oyunları'na katılmak için Konya'ya geldi. Aliyev'i, havalimanında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu karşıladı.
9.08.2022Gündem
DSİ KURA SONUÇLARI: 2022 DSİ Genel Müdürlüğü bekçi alımı kura sonuçları açıklandı mı? Liste belli oldu mu?
DSİ KURA SONUÇLARI: 2022 DSİ Genel Müdürlüğü bekçi alımı kura sonuçları açıklandı mı? Liste belli oldu mu? DSİ Genel Müdürlüğü bekçi alımı yapıyor. Bugün kura çekimi gerçekleşti. Başvuru yapan adaylar şimdi "DSİ Genel Müdürlüğü bekçi alımı kura sonuçları açıklandı mı? Liste belli oldu mu?" diye soruluyor. İşte ayrıntılar...
9.08.2022Bilgi Rehberi
Üniversite harç ücretleri ne kadar? 2022-2023 Üniversite harçları ne kadar?
Üniversite harç ücretleri ne kadar? 2022-2023 Üniversite harçları ne kadar?Üniversite harç ücretleri araştırılmaya başlandı. 2022-2023 eğitim yılı için kayıt süreci yaklaşırken tercih yapan adaylar sonuçlarını bekliyor. Peki, bu yılki üniversite harçları ne kadar oldu? İşte Resmi Gazete'de yayımlanan üniversite harç ücretleri.
9.08.2022Bilgi Rehberi
Güney Kore şiddetli yağışlara teslim
Güney Kore şiddetli yağışlara teslimGüney Kore'de etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle başkent Seul sokakları sele teslim oldu. Metro istasyonları da sular altında kalırken, en az 7 kişi hayatını kaybetti. 6 kişiden ise haber alınamıyor.
9.08.2022Haberler
Trump’ın Florida’daki evinde FBI araması
Trump’ın Florida’daki evinde FBI aramasıABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Florida'da yer alan Mar-A-Lago tatil köyündeki evini aradı.
9.08.2022Haberler
Saatlerin Anlamı 2022... Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saatleri Aynı Görmek Ne Anlama Gelir?
Saatlerin Anlamı 2022... Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saat Anlamları Nelerdir? Saatleri Aynı Görmek Ne Anlama Gelir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
9.08.2022 Yaşam
Güney Kore şiddetli yağışlara teslim
Güney Kore şiddetli yağışlara teslimGüney Kore'de etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle başkent Seul sokakları sele teslim oldu. Metro istasyonları da sular altında kalırken, en az 7 kişi hayatını kaybetti. 6 kişiden ise haber alınamıyor.
9.08.2022Dünya
Çin'den Tayvan'a dakikada 170 milyon siber saldırı
Çin'den Tayvan'a dakikada 170 milyon siber saldırıTayvan Dışişleri Bakanlığı (MOFA) yaptığı açıklamada, ilk olarak geçtiğimiz hafta yaşanan Çin-Tayvan krizinde dakikada 170 milyon siber saldırıya uğradıklarını söyledi. Yapılan saldırıların ana hedefinin Tayvan Dışişleri Bakanlığı olduğu öğrenildi.
9.08.2022Dünya
Serinlemek için denize giren genç kızın ayağına mermi isabet etti
Serinlemek için denize giren genç kızın ayağına mermi isabet ettiRize'nin Pazar ilçesinde serinlemek için denize giren genç kızın ayağına yorgun mermi isabet etti. Olayla ilgili geniş çapta çalışma başlatıldı.
9.08.2022Gündem
Yarım saat arayla çifte cinayet! Şok detaylar ortaya çıktı
Yarım saat arayla çifte cinayet! Şok detaylar ortaya çıktıAydın'da Gökhan Özdemir, yarım saat arayla 2 kişiyi öldürüp intihar etti. Korkunç olayla ilgili soruşturma sürerken, cinayetlerin neden işlendiği de ortaya çıktı.
9.08.2022Gündem
Büyüdükçe kalbindeki delik de büyüyor! "Duyunca şok oldum"
Büyüdükçe kalbindeki delik de büyüyor! "Duyunca şok oldum"Antalya'da, Emine (36) ve Emrah Aydemir (36) çiftinin 9 aylık bebekleri Kumsal, kalbinde delikle doğdu. 7 aylık dünyaya gelen, 2 ay kuvözde kalan ve doktorların 'Yaşamayabilir' dediği Kumsal büyüdükçe kalbindeki delik de büyüyor.
9.08.2022Gündem
Trump'ın evine baskın! Klozet fotoğrafları ilk kez yayınlandı
Trump'ın evine baskın! Klozet fotoğrafları ilk kez yayınlandıOnlarca gizli servis ajanının katıldığı baskın ABD tarihinde bir ilk, Trump destekçisi New York Post 'Die Hard filminden bir sahne gibi' manşetiyle çıktı. Popüler tatil merkezindeki FBI baskını sürerken New York Times muhabiri Beyaz Saray tuvaletinde çekilmiş fotoğrafları ilk kez paylaştı.
9.08.2022Dünya
Eve alkollü geldi, tartıştığı Elif Nur'u tabancayla başından yaraladı
Eve alkollü geldi, tartıştığı Elif Nur'u tabancayla başından yaraladıAdana'da eve alkollü gelen Ahmet Çakar, tartıştığı dini nikahla birlikte yaşadığı Elif Nur Doğan’ı başından tabancayla vurdu. Hastaneye kaldırılan Doğan'ın hayati tehlikesi sürerken, Çakar'ın yakalanması için çalışma başlatıldı.
9.08.2022 Gündem
Varlık Barışı'nda yeni dönem uygulaması
Varlık Barışı'nda yeni dönem uygulamasıGelir İdaresi Başkanlığı, 7417 sayılı yasada yer alan Varlık Barışı uygulamasının işleyişine açıklık getirdi. Buna göre gerçek ve tüzel kişiler, kurumlar vergisi kanununa eklenen ilgili hükümlere paralel olarak yurt dışı ve yurt içi varlık barışı uygulamasından 31 Mart 2023'e kadar yararlanabilecekler. Bu varlıklara ilişkin olarak vergi dairelerine herhangi bir beyanda bulunulmayacak.
9.08.2022Ekonomi
Rusya, ABD ile anlaşma kapsamındaki denetimleri askıya aldı
Rusya, ABD ile anlaşma kapsamındaki denetimleri askıya aldıRusya, ABD'yle imzaladığı Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması (Yeni START) kapsamında stratejik nükleer silahları için tesislerinde yapılan denetlemeleri geçici olarak askıya aldığını açıkladı.
9.08.2022Dünya
Çin son tatbikatlarıyla Tayvan'ı işgale hazırlanıyor!
Çin son tatbikatlarıyla Tayvan'ı işgale hazırlanıyor!Tayvan Dışişleri Bakanı Joseph Vu, Çin'in son tatbikatlarıyla adayı işgale hazırlandığını söyledi.
9.08.2022Dünya
KYK borç ödeme/sorgulama nasıl yapılır? KYK kredi borçları silinecek mi?
KYK borç ödeme/sorgulama nasıl yapılır? KYK kredi borçları silinecek mi?KYK kredi faizleri ile ilgili yaşanan son gelişmeler yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan öğrencilerin kredi borçlarına ilişkin açıklamayı Kabine Toplantısı ardından duyurmuştu. Peki, geriye dönük kredi borçları da silinecek mi? İşte KYK kredi faizlerinde son durum.
9.08.2022Bilgi Rehberi
Asgari Ücret 2022 Ne Kadar? Brüt ve Net Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? Geçmiş Yıllara Ait Asgari Ücret Tablosu
Asgari Ücret 2022 Ne Kadar? Brüt ve Net Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? Geçmiş Yıllara Ait Asgari Ücret TablosuÇalışma hayatında yer alan kişilerin odak noktasında asgari ücret miktarı alıyor. Asgari ücret işçilerin gereksinimlerini karşılayabileceği en düşük ücrettir. Bunun anlamı işverenin asgari ücret altında ödeme yapamayacağıdır. Asgari ücret miktarı her yıl Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi dönüşü Dolmabahçe'de asgari ücrete yapılan ek zammı açıkladı. Brüt ve net asgari ücret ne kadar oldu? Geçmiş yıllara ait asgari ücret ve 2022 asgari ücret oranları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
9.08.2022Ekonomi
Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? 2022 4A, 4B ve 4C SGK Emekli Aylığı Hesaplama - Emeklilik Yaşı ve Maaş Sorgulaması Nasıl Yapılır?
Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? 2022 4A, 4B ve 4C SGK Emekli Aylığı Hesaplama - Emeklilik Yaşı ve Maaş Sorgulaması Nasıl Yapılır?Uzun yıllar boyunca çalışma hayatı içerisinde yer alan insanlar emekli olacağı günün hayalini kurarken akıllarını en çok karıştıran sorulardan birisi de ‘ne kadar emekli maaşı alırım?’ oluyor. Emekli maaşı hesaplama işlemi ödenen prim miktarı gibi değişik kriterlere göre değişiyor. Hesaplamanın başında prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaş geliyor. Gerekli koşulları sağlayan kişiler emekli olmaya hak kazanıyor. Türkiye’de 3 farklı sigorta sistemi bulunuyor. 4A, 4B ve 4C şeklindedir. Bu sigorta sistemleri SGK bünyesinde bulunur. SGK’nın ayrıca maaşını merak edenler için emeklilik hesaplama robotu var. e-Devlet platformundan da 4B emekli maaşı hesaplaması yapılabiliyor. Bugün emekli olursam ne kadar emekli maaşı alırım? 2022 ve emekli maaşı hesaplama ve SGK emeklilik hesaplama robotu için içeriğimize göz atabilirsiniz.
9.08.2022Ekonomi
Trump'ın evine eşi benzeri olmayan FBI baskını! Kırarak girdiler
Trump'ın evine eşi benzeri olmayan FBI baskını! Kırarak girdilerOnlarca gizli servis ajanının katıldığı baskın ABD tarihinde bir ilk, Trump destekçisi New York Post 'Die Hard filminden bir sahne gibi' manşetiyle çıktı. Popüler tatil merkezindeki FBI baskınında ajanların ne aradığı da ortaya çıktı.
9.08.2022Dünya
‘Kendi kendini ödeyen kredi’ yoğun ilgi gördü
‘Kendi kendini ödeyen kredi’ yoğun ilgi gördüEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Dr. Abdullah Buğrahan Karaveli, Türkiye’nin enerji verimliliğinde attığı adımları ve yeni modelleri Milliyet Enerji’ye anlattı.
Servis minibüsü ile TIR çarpıştı! 2 ölü 1 yaralı
Servis minibüsü ile TIR çarpıştı! 2 ölü 1 yaralıİzmir'in Bergama ilçesinde, otoyolda seyir halinde olan servis minibüsü aynı yönde ilerleyen TIR'a arkadan çarptı. Meydana gelen trafik kazasında, servis minibüsü sürücüsü ve yolcu konumundaki bir kişi yaşamını yitirirken, minibüste yolcu konumunda bulunan başka bir kişi ise kazadan hafif şekilde yaralanarak kurtuldu. Kaza sonrası TIR sürücüsünün ifadesi alınmak üzere karakola götürüldüğü öğrenildi.
9.08.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Devlet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.