Devrim Muhafızları

Devrim Muhafızları

Son dakika Devrim Muhafızları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Devrim Muhafızları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Devrim Muhafızları haber sayfamızda...

Devrim Muhafızları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.690 devrim muhafızları haberi bulunmuştur.
İran: ABD ile doğrudan çatışmaya girildi, dokuz asker öldü
İran: ABD ile doğrudan çatışmaya girildi, dokuz asker öldüİran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Rıza Tengseri, "Basra Körfezi'nde şu ana kadar ABD ile yaşanan doğrudan çatışmalarda 9 Devrim Muhafızının öldüğünü" söyledi.
23.11.2021Dünya
İran'dan İsrail'i yok etme tehdidi
İran'dan İsrail'i yok etme tehdidiTel Aviv'den gelen açıklamalara yanıt veren Devrim Muhafızları Komutanı Hacızade, İsrail'in bir savaş başlatması halinde bitiren tarafın kendileri olacağını söyledi.
11.11.2021Dünya
İran el koyduğu Vietnam bandıralı petrol tankerini serbest bıraktı
İran el koyduğu Vietnam bandıralı petrol tankerini serbest bıraktıİran iki hafta önce Umman Denizi'nde "petrol hırsızlığı" yaptığı iddiasıyla alıkoyduğu Vietnam'a ait SOTHYS petrol tankerini serbest bıraktı.
10.11.2021Dünya
Son dakika... Savaş oyunu! Dünya kilitlendi
Son dakika... Savaş oyunu! Dünya kilitlendiSon dakika haberlere göre jetler, helikopterler, savaş gemileri ve SİHA'lar sahne aldı, 1 milyon kilometrekareyi aşan alan kapatıldı. Füzelerin ateşlendiği noktada en ufak bir sürtüşmenin sıcak çatışmaya dönüşme riski var, ABD'yi hedef alan savaş oyununun süresi ise belirsiz.
8.11.2021Dünya
Son dakika... 'Çatışma'nın görüntüleri ortaya çıktı!
Son dakika... 'Çatışma'nın görüntüleri ortaya çıktı!Helikopterden bir gemiye inen askerlerle başlayan video kaydı, daha sonra Amerikan savaş gemisine nişan alındığı anlarla devam ediyor. İran ve ABD'nin kapışmasında yeni bir sayfa açılırken, Pentagon'un kısa süre önce yayınladığı fotoğraflar gözden kaçacak gibi değil.
4.11.2021Dünya
Vietnam, el konulan tanker için İran'la görüşmelere başladı
Vietnam, el konulan tanker için İran'la görüşmelere başladıVietnam, İran'ın Umman Denizi'nde el koyduğu petrol tankeriyle ilgili Tahran yönetimiyle görüşmelere başladıklarını duyurdu.
4.11.2021Dünya
İran, ABD Büyükelçiliği'nin işgalini kutluyor
İran, ABD Büyükelçiliği'nin işgalini kutluyorİran'da, ABD'nin Tahran Büyükelçiliği işgalinin 42'nci yılı nedeniyle başkent Tahran başta olmak üzere ülkenin muhtelif şehirlerinde ABD karşıtı gösteriler gerçekleştirildi.
4.11.2021Dünya
İran'dan nükleer mesaj: Müzakere masasını terk etmeyeceğiz
İran'dan nükleer mesaj: Müzakere masasını terk etmeyeceğiz İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, sonuca dayalı bir müzakere peşinde olduklarını belirterek "müzakere masasını terk etmeyeceklerini" söyledi.
4.11.2021Dünya
İran: ABD Umman Denizi'nde bir petrol tankerine el koymaya çalıştı
İran: ABD Umman Denizi'nde bir petrol tankerine el koymaya çalıştıTahran, ABD'nin Umman Denizi'nde İran petrolünü taşıyan bir tankere el koymaya çalıştığını ancak bu girişimin başarısız olduğunu açıkladı. ABD Savunma Bakanlığı bu iddiayı reddetti.
4.11.2021Dünya
İran, ABD'nin "petrol hırsızlığını önlediğini" iddia ettiği görüntüleri yayınladı
İran, ABD'nin "petrol hırsızlığını önlediğini" iddia ettiği görüntüleri yayınladıİran, ABD'nin Umman Denizi'nde İran petrolüne el koyma girişiminin Devrim Muhafızları Ordusu'nun müdahalesiyle engellendiğine dair iddiaların yer aldığı görüntüleri yayınladı.
3.11.2021Haberler
Denizde ve havada sıcak temas! ABD ile İran yine karşı karşıya...
Denizde ve havada sıcak temas! ABD ile İran yine karşı karşıya...Gelen son dakika haberine göre; ezeli düşman ülkeler, ABD ile İran yine karşı karşıya geldi. ABD, İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun (DMO), Umman Denizi'nde ABD tarafından el konulmaya çalışılan bir İran petrol tankerini kurtardığına yönelik iddialarını yalanladı. Öte yandan ABD, İran insansız hava araçlarının Hürmüz Boğazı'nda ABD gemisine, yapılan uçuşları engellemek üzere güvenli olmayan bir şekilde yaklaştığını duyurdu.
3.11.2021Dünya
Haaretz: İsrail ABD'ye İran istihbaratı verdi
Haaretz: İsrail ABD'ye İran istihbaratı verdiİsrail yönetiminin ABD'nin yeni yaptırımlar uygulama kararından önce İran'ın insansız hava aracı (İHA) programından sorumlu kişiler hakkında Washington'a "kapsamlı" istihbarat verdiği bildirildi.
31.10.2021Dünya
İran: 'Yeni yaptırımlar Beyaz Saray'ın çelişkili tavrının bir göstergesidir'
İran: 'Yeni yaptırımlar Beyaz Saray'ın çelişkili tavrının bir göstergesidir'İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, ABD'nin İranlı şirketlere ve kişilere uyguladığı yeni yaptırımların "Beyaz Saray'ın çelişkili tavrının bir göstergesi" olduğunu savundu.
30.10.2021Dünya
İran'da valiye yemin töreninde tokatlı saldırı
İran'da valiye yemin töreninde tokatlı saldırıDoğu Azerbaycan eyaletine atanan valinin yemin töreni sırasında yaşananları kameralar kaydetti. Eşine bir erkek tarafından Covid-19 aşısı uygulanan saldırganın öfkeden deliye döndüğü bildiriliyor.
23.10.2021Haberler
İran'da valiye yemin töreninde tokatlı saldırı
İran'da valiye yemin töreninde tokatlı saldırıDoğu Azerbaycan eyaletine atanan valinin yemin töreni sırasında yaşananları kameralar kaydetti. Eşine bir erkek tarafından Covid-19 aşısı uygulanan saldırganın öfkeden deliye döndüğü bildiriliyor.
23.10.2021Dünya
70 yılda tarihe tanıklık! Dünyayı Türkiye’ye taşıdı
70 yılda tarihe tanıklık! Dünyayı Türkiye’ye taşıdıDuayen gazeteci Kohen, yaklaşık 70 yıllık gazetecilik hayatına birbirinden önemli anılar sığdırdı. 1963’te kimselerin giremediği Arnavutluk’a futbol takımıyla birlikte “masör” olarak girmiş, 1965’te “kişiye özel vize anlaşması ile” Kıbrıs’a gitmiş, 1991’de Sovyetler Birliği’nin dağılışını yerinde izlemişti.
20.10.2021Gündem
ABD gemisini kovdular! Görüntüler deprem etkisi yarattı
ABD gemisini kovdular! Görüntüler deprem etkisi yarattıİran devlet televizyonu, Devrim Muhafızlarına ait sürat teknelerinin Basra Körfezi'nde bir ABD gemisine müdahale ettiğini bildirdi. Bir ABD Donanması sözcüsü ise, bu tip bir karşılaşmadan haberdar olmadığını söyledi.
7.10.2021Haberler
Son dakika... ABD gemisini kovdular! Görüntüler deprem etkisi yarattı...
Son dakika... ABD gemisini kovdular! Görüntüler deprem etkisi yarattı...İran devlet televizyonu, Devrim Muhafızlarına ait sürat teknelerinin Basra Körfezi'nde bir ABD gemisine müdahale ettiğini bildirdi. Bir ABD Donanması sözcüsü ise, bu tip bir karşılaşmadan haberdar olmadığını söyledi.
7.10.2021Dünya
Son dakika... Rezalet tweet! 'Azerbaycan'a 1000 füze savaşı bir günde bitirir!'
Son dakika... Rezalet tweet! 'Azerbaycan'a 1000 füze savaşı bir günde bitirir!'İran-Azerbaycan gerilimi giderek boyut değiştiriyor, Tahran'dan yükselen asılsız eleştirilere Bakü'den anında net yanıtlar geldi. Twitter'da paylaşılan bir mesaj ise gözden kaçacak gibi değil.
5.10.2021Dünya
Son dakika: İsrail'den İran için flaş 'gizli füze üssü' iddiası
Son dakika: İsrail'den İran için flaş 'gizli füze üssü' iddiasıİsrailli özel bir istihbarat firması Tahran yakınlarındaki İran Devrim Muhafızları Ordusu'na ait "gizli füze üssü" olduğunu öne sürdüğü bir binada ağır hasar oluştuğunu gösteren uydu fotoğraflarını paylaştı.
30.09.2021Dünya
İran'dan Irak'ta İKDP'ye yeni bombardıman
İran'dan Irak'ta İKDP'ye yeni bombardımanİran'ın bir kez daha Irak'ın Erbil kentine bağlı sınır bölgelerini hedef aldığı belirtildi. Erbil merkezli Rudaw yayın kuruluşunda yer alan habere göre, İran, Erbil'in Sidekan nahiyesini topçu ateşiyle vurdu.
11.09.2021Dünya
İran, Irak topraklarını topçu ateşiyle vurdu
İran, Irak topraklarını topçu ateşiyle vurduIKBY yetkilileri, sabah saatlerinde İran topçu birliklerinin Sidekan bölgesini bombardımana tuttuğunu bildiriyor.
9.09.2021Dünya
İran'da 665 kişi daha hayatını kaybetti
İran'da 665 kişi daha hayatını kaybettiİran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı son 24 saatte 665 artarak 104 bin 22'ye yükseldi.
25.08.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin dış politikasını değerlendirildi
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin dış politikasını değerlendirildiİranlı uzmanlardan bazıları Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi döneminde ülkenin dış siyasette daha fazla kavga ve çatışma siyaseti izleyeceğini düşünürken bazısı da Batı ve Doğu arasında dengeli bir strateji izleyeceği görüşünde.
21.08.2021Dünya
İran'ın yeni Cumhurbaşkanı Reisi, kabine listesini Meclise sundu
İran'ın yeni Cumhurbaşkanı Reisi, kabine listesini Meclise sunduİran'da 5 Ağustos'ta yemin ederek göreve başlayan Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, yeni kabinesini Meclise sunarken Dışişleri Bakanlığı için Batı'ya karşı mesafeli politikaları destekleyen eski Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ı aday gösterdi.
11.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Devrim Muhafızları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.