Dijitalleşme

Dijitalleşme

Son dakika dijitalleşme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dijitalleşme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dijitalleşme haber sayfamızda...

Dijitalleşme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.317 dijitallesme haberi bulunmuştur.
EGİFED’in üyeleri kalkınmanın anahtarı
EGİFED’in üyeleri kalkınmanın anahtarıEge Bölgesi’nde faaliyet gösteren 7 derneğin üyesi olduğu, bin üç yüz iş insanını temsil eden Ege Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGİFED), Olağan Genel Kurulu’nda 2018’den beri başkanlığı yürüten Aydın Buğra İlter tek liste ile tekrar görevi üstlendi.
25.10.2021Ege
Altun, Türkiye-Azerbaycan Ortak Medya Platformu'nu değerlendirdi
Altun, Türkiye-Azerbaycan Ortak Medya Platformu'nu değerlendirdiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye-Azerbaycan Ortak Medya Platformu'na ilişkin, "Biz bu mekanizmayı doğru bir şekilde kurumsallaştırırsak, inanıyoruz ki bütün Türk Konseyi üye ülkeleri, Orta Asya'daki Türk Cumhuriyetleri bu ortak platforma katkı verebilir. Türk Konseyi'ndeki bütün üye ülkeleri biz bu platforma davet ediyoruz." dedi.
23.10.2021Gündem
Türk Telekom 5G ile çevrim içi ameliyat
Türk Telekom 5G ile çevrim içi ameliyatTürk Telekom, 5G altyapısına entegre ettiği yeni nesil yerli ve milli interaktif platformu sayesinde, farklı illerde bulunan Türk cerrahlarını gerçek bir ameliyat ortamında buluşturdu. Prof. Dr. Lütfi Tunç ve ekibi tarafından 5G bağlantılı akıllı gözlük kullanılarak Ankara Acıbadem Hastanesi’nde gerçekleştirilen çevrim içi ameliyat ile Türkiye’de bir ilke imza atıldı.
23.10.2021Ekonomi
Bakan Muş: Türkiye ile Afrika arasındaki dış ticaret hacmi arttı
Bakan Muş: Türkiye ile Afrika arasındaki dış ticaret hacmi arttıTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye ile Afrika arasındaki dış ticaret hacminin her geçen yıl arttığını belirterek, "İlk 9 ay itibarıyla geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 27,2 oranında bir artışla 20,7 milyar dolarlık ticaret hacmi yakaladık." dedi.
22.10.2021Ekonomi
Türk Telekom'dan bir ilk! 5G ile çevrim içi ameliyat
Türk Telekom'dan bir ilk! 5G ile çevrim içi ameliyatTürk Telekom, 5G altyapısına entegre ettiği yeni nesil yerli ve milli interaktif platformu sayesinde, farklı illerde bulunan Türk cerrahlarını gerçek bir ameliyat ortamında buluşturdu. Prof. Dr. Lütfi Tunç ve ekibi tarafından 5G bağlantılı akıllı gözlük kullanılarak Ankara Acıbadem Hastanesi’nde gerçekleştirilen çevrim içi ameliyat ile Türkiye’de bir ilke imza atıldı.
22.10.2021Vitrin
Afrikalı iş insanları İstanbul'da yeni ortaklarını arıyor
Afrikalı iş insanları İstanbul'da yeni ortaklarını arıyorTürkiye-Afrika 3. Ekonomi ve İş Forumu'na katılan Afrikalı iş insanları, farklı sektörleri bir araya getiren forumda birlikte çalışacakları yeni ortaklarını arıyor.
22.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: 5. kol faaliyeti yürütmesine müsaade etmeyeceğiz
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: 5. kol faaliyeti yürütmesine müsaade etmeyeceğizCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Türk Konseyi Medya Forumu'nda konuştu. Altun, "Yalan endüstrisiyle, dezenformasyonla mücadeleyi, ulusal güvenliğimizin bir mütemmim cüzü olarak görüyoruz ve tüm adımlarımızı bu perspektifle atıyoruz. Yabancı güçler tarafından fonlanan, etki ajanlığı amacıyla faaliyette bulunan bu medya kuruluşlarıyla ilgili tüm tedbirleri almak zorundayız. Kimsenin 'basın özgürlüğü' kisvesi altında, ülkemizde 5. kol faaliyeti yürütmesine müsaade etmeyeceğiz. Ülkelerimize yönelik algı operasyonlarını el birliğiyle akamete uğratmak; pozitif bir gündem inşa ederek, doğru bilgi akışını temin etmek zorundayız" dedi.
22.10.2021Siyaset
Siber saldırılar artacak
Siber saldırılar artacakMikrolink’ten Celal Ünalp, “Dijital kullanımın artmasıyla siber saldırılar artıyor. 5G’yle internet 100 kat hızlanacak. Önümüzdeki dönemde savaşların siber ataklar üzerinden olacağı tahmin ediliyor. Kişisel verilerin ve devletlerin gizli verilerinin korunması aynı zamanda bir sınır koruması kadar önemli” dedi.
22.10.2021Teknoloji
1 milyar TL ciro  hedefliyor
1 milyar TL ciro hedefliyorYılda 2 milyon çift ayakkabı satan Derimod, hedef büyüttü. Firma, bu yıl 700 milyon, gelecek yıl için 1 milyar TL’lik ciro hedefledi. Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim, Başkan Yardımcıları Sedef Orman, Murat Zaim ve Ali Zaim yeni dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
22.10.2021Ekonomi
TRT World Forum 2021’de Dünyanın Yeni Güç Haritası Masaya Yatırıldı
TRT World Forum 2021’de Dünyanın Yeni Güç Haritası Masaya Yatırıldı“Güç ve Paradoks: 21. Yüzyılda Büyük Stratejiyi Anlamak” temasıyla bu yıl 19-20 Ekim tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştirilen TRT World Forum 2021 sona erdi. İki gün boyunca küresel sorunların alanında uzman kişiler tarafından masaya yatırıldığı forumda, 30’u aşkın ülkeden dünyaca önemli isimler, iklim ve küresel sağlık krizlerinden uluslararası ekonomik kalkınmaya, Avrasya'nın yükselişinden dijital yönetişime kadar dünya gündemini meşgul eden birçok konuyu özel oturumlarda ele aldı.
20.10.2021Gündem
TRT Genel Müdürü Sobacı: 'Küresel Sorunları Dünyanın Gündemine Taşıyoruz'
TRT Genel Müdürü Sobacı: 'Küresel Sorunları Dünyanın Gündemine Taşıyoruz'TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, bu yıl 5’incisi düzenlenen TRT World Forum’un açılış konuşmasında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İnsanı merkezine alan yayıncılık anlayışıyla, dezavantajlı coğrafyaların, toplumların ve bireylerin sesi olmak için gayret gösterdiklerini belirten Sobacı, “TRT World Forum gibi uluslararası platformlar aracılığıyla yeni fikirler üretmek ve yeni hedefler belirlemek zorundayız” dedi.
19.10.2021Gündem
Türkiye ile Almanya'nın ortaklığı ivme kazanıyor
Türkiye ile Almanya'nın ortaklığı ivme kazanıyorAlmanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyaretiyle gözler, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere çevrildi. Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olan Almanya ile ilişkilerde, üçüncü ülkelere ortak yatırım yapma fırsatları da bulunuyor.
17.10.2021Uzmanpara
Türkiye-Almanya ilişkilerinde üçüncü ülkelere yatırım fırsatı
Türkiye-Almanya ilişkilerinde üçüncü ülkelere yatırım fırsatıAlmanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyaretiyle gözler, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere çevrildi. Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olan Almanya ile ilişkilerde, üçüncü ülkelere ortak yatırım yapma fırsatları da bulunuyor.
17.10.2021Ekonomi
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracak
Selçuk Bayraktar açıkladı! Türkiye'yi öne çıkaracakTürkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Her teknolojiyi geliştiren olmamıza gerek yok… Bitmiş veya devam eden yarışları kazanmamız mümkün değil. Ancak yeni başlayan veya başlayacağı öngörülen alanlarda yapacağımız çalışmalar Türkiye’yi öne çıkaracaktır” diyor.
16.10.2021Ekonomi
İstihdam  merkezi!
İstihdam merkezi!Üyelerinin 3 bini aşkın şirketle 110 bin kişiye istihdam sağladığı EGİAD, sürdürülebilirlik ve dijitalleşme konularında yol göstererek Ege Bölgesi ekonomisindeki öncü rolünü pekiştiriyor
15.10.2021Ege
Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldı
Bakan Elvan G-20 Bakanlar Toplantısı'na katıldıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, G20 Bakanlar Toplantısı'nda küresel enflasyon baskılarını, emtia fiyatlarındaki son dönemde yaşanan artışları ve artan küresel borçluluk düzeylerini ele aldıklarını bildirdi.
14.10.2021Ekonomi
TSB'den iklim değişikliğinin risklerine karşı sigortalanmayı hızla artırma çağrısı
TSB'den iklim değişikliğinin risklerine karşı sigortalanmayı hızla artırma çağrısıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, iklim değişikliğinin risklerine karşı sigortalanmayı hızla artırmaları gerektiğini belirterek, "TBMM'nin Paris İklim Anlaşması’nı onaylaması çok önemli bir gelişme. Sigorta sektörü olarak biz de iklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarımızı hızlandırdık. Sigortalanma oranını artırarak, gelecekte karşılaşacağımız risklere karşı hazır olmalıyız." ifadelerini kullandı.
12.10.2021Ekonomi
Ticari dönüşümü büyük ödülü getirdi
Ticari dönüşümü büyük ödülü getirdiArçelik, çok kanallı ticari dönüşüm yolculuğu önemli başarılara imza attığını duyurdu. Arçelik’in dijitalleşme ile birlikte değişen müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılamak amacıyla başlattığı ticari dönüşüm yolculuğu World Retail Awards’ta ödüle layık görüldü. Şirket, ‘Çok Kanallı Ticari ve Dijital Dönüşüm’ kategorisinde dünyanın en iyisi seçildi.
12.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yatırımcıları Türkiye’ye davet etti: Yatırım yapanlar hiç pişman olmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yatırımcıları Türkiye’ye davet etti: Yatırım yapanlar hiç pişman olmazIErdoğan, yerli ve yabancı yatırımcıları Türkiye’nin sunduğu fırsatları değerlendirmeye çağırırken, “Türkiye’ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Tam tersine sağladığı büyük kazançla hep memnuniyet duyar” dedi.
10.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: Türkiye'ye yatırım yapan pişman olmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: Türkiye'ye yatırım yapan pişman olmazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana'da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni”nde konuşma yaptı. Yatırımcılara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Gelin hep birlikte kazanalım diyerek kapımızın yatırımcılara her zaman açık olduğunu bir kez daha söylemek isterim.' dedi.
9.10.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: Türkiye'ye yatırım yapan pişman olmaz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yatırımcılara çağrı: Türkiye'ye yatırım yapan pişman olmazGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana'da Yapımı Tamamlanan Projelerin Toplu Açılış Töreni”nde konuşma yaptı. Yatırımcılara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Türkiye'ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Gelin hep birlikte kazanalım diyerek kapımızın yatırımcılara her zaman açık olduğunu bir kez daha söylemek isterim.' dedi.
9.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Güvenilir bir üretim güzergahına dönüşmüş durumdayız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Güvenilir bir üretim güzergahına dönüşmüş durumdayızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "2021'den 2053'e dönük ulaştırma ve haberleşme vizyonumuz, yeşil lojistik, verimli mobilite ve yerli-milli dijitalleşme olacak." dedi.
8.10.2021Siyaset
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Dünya lojistik sektörü ve denizcilik alanında yeni bir çağın kapısını aralayacak olan Kanal İstanbul projesini hayata geçiriyoruz. Sazlıdere köprüsü ve Halkalı Ispartakule Hızlı Tren Hattı ile yapım çalışmalarına başladığımız Kanal İstanbul projesi uluslararası ölçekte bir ulaşım ve kalkınma projesidir." dedi.
8.10.2021Siyaset
Türkiye'nin yolları 15 bin kilometre fiber optik ağıyla 'akıllanacak'
Türkiye'nin yolları 15 bin kilometre fiber optik ağıyla 'akıllanacak'Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, "Akıllı yollara yönelik, Karayolları Genel Müdürlüğü olarak Türkiye'de 15 bin kilometre fiber optik kablo ağ döşemeyi planladık. Şu anda da yaklaşık 1.500 kilometreleri geçmiş durumdayız." dedi.
7.10.2021Ekonomi
Almanya’da CDU/CSU ve Yeşiller'den hükümet kurma görüşmesi
Almanya’da CDU/CSU ve Yeşiller'den hükümet kurma görüşmesiAlmanya’da Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile Yeşiller, hükümet kurma çalışmaları kapsamında ön görüşme gerçekleştirdi.
5.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeekonomiAlmanyagazeteizmir

Dijitalleşme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.