Ticaret

Ticaret

Son dakika ticaret haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ticaret gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ticaret haber sayfamızda...

Ticaret

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 66.581 ticaret haberi bulunmuştur.
Ticari alanlar kiraya verilecek
Ticari alanlar kiraya verilecekBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre, Manisa Prime Projesi kapsamında ticari alanlar ve 5 yıldızlı otel kiraya verilecek.
24.02.2021Ekonomi
Antalya için 2020 tarım yatırımları yılı oldu
Antalya için 2020 tarım yatırımları yılı olduAntalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, kentte geçen yıl tarım yatırımlarının turizm sektörünü geçerek ilk sıraya yerleştiğini bildirdi.
24.02.2021Ekonomi
Fahiş fiyat sonrası zincir marketlere kötü haber! Tarım Kredi marketlerinin sayısı artıyor
Fahiş fiyat sonrası zincir marketlere kötü haber! Tarım Kredi marketlerinin sayısı artıyorGelen son dakika haberine göre; gıda fiyatlarındaki yaşanan artışla ilgili önemli bir adım atılıyor. Zincir marketlerin yüksek fiyatlarına karşı Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinin sayısının 180'den 500'e ilerleyen dönemde ise 1000'e çıkarılması hedefleniyor.
24.02.2021Ekonomi
Teknoloji devleri: ABD'deki siber saldırıların arkasında Rusya var!
Teknoloji devleri: ABD'deki siber saldırıların arkasında Rusya var!ABD’nin önde gelen teknoloji şirketleri, ülkede dokuz kurum ve 100’e yakın şirketi hedef alan siber saldırıların arkasında Moskova'nın bulunduğunu düşünüyor.
24.02.2021Dünya
Sigorta şirketleri 2020'de 84 milyar dolar ödeme yaptı
Sigorta şirketleri 2020'de 84 milyar dolar ödeme yaptıHowden Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Üst Yöneticisi (CEO) Atınç Yılmaz, "Zor bir yılı geride bıraktık. Sigorta şirketlerinin geçtiğimiz yıl dünya genelinde yaptığı ödeme tutarı 84 milyar dolar. Koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ödemeler bu rakamın 30 milyar dolarını oluşturuyor." dedi.
24.02.2021Ekonomi
Bakan Pekcan Varhelyi ile görüştü
Bakan Pekcan Varhelyi ile görüştüTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, her fırsatta stratejik hedeflerinin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik olduğunun altını çizdiklerini belirterek, "AB ile ilişkilerimize bu anlayış içinde yaklaşıyoruz." ifadesini kullandı.
24.02.2021Ekonomi
Bazı ürünlerin ithalatına ilişkin gözetim uygulamalarında muafiyet hükmü kaldırıldı
Bazı ürünlerin ithalatına ilişkin gözetim uygulamalarında muafiyet hükmü kaldırıldıydınlatma ürünleri, kurşun kalemler, duvar saatleri ve çakmakların ithalatında yürütülen gözetim uygulamalarında muafiyet hükmü tamamen kaldırıldı.
24.02.2021Ekonomi
İstanbul Havalimanı'nda sıvı kokain ele geçirildi! Piyasa değeri 2.5 milyon lira...
İstanbul Havalimanı'nda sıvı kokain ele geçirildi! Piyasa değeri 2.5 milyon lira...İstanbul Havalimanı'nda bir yolcunun alkollü içki görünümü vererek ülkeye 3 şişede sıvı kokain sokmak istedi. Piyasa değeri 2.5 milyon TL olarak sıvı kokaine el konuldu.
24.02.2021Haberler
'Daha fazla kadının dijital ekonomide var olmasını sağlayacağız'
'Daha fazla kadının dijital ekonomide var olmasını sağlayacağız'Trendyol, Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınları dijital ekonomiye kazandırmak için KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) iş birliğinde ‘Gelecek Kadınların’ programını başlattı. Programla, moda alanında öncü duruşlarıyla tanınan isimlerle birlikte tasarlanan ve sadece Trendyol’da satışa sunulacak koleksiyonun gelirinin tamamıyla binlerce kadının girişimcilik yolculuğuna destek olunması hedefleniyor. Kadın girişimcilerin yanında olmayı her zaman sorumlulukları olarak gördüklerini belirten Trendyol Kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu, "Kadınların hayatın her alanında güçlenmesi, sosyal ve ekonomik kalkınmada güçlü bir pozitif etki yaratıyor. KAGİDER ile başlattığımız ‘Gelecek Kadınların’ programı ile de daha fazla kadının dijital ekonomide var olmasına katkı sağlayacağız" dedi.
24.02.2021Vitrin
Son dakika: Halkbank'tan seyahat acentelerine yeni destek
Son dakika: Halkbank'tan seyahat acentelerine yeni destekHalkbank Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) üyesi seyahat acentelerine, ticari faaliyetlerinde kullanmak üzere 6 ay anapara ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadelendirilebilecek 100 bin TL’ye kadar finansman desteği sağlayacak.
24.02.2021Ekonomi
İstanbul Havalimanı'nda sıvı kokain ele geçirildi! Piyasa değeri 2.5 milyon lira...
İstanbul Havalimanı'nda sıvı kokain ele geçirildi! Piyasa değeri 2.5 milyon lira...Gelen son dakika haberine göre; İstanbul Havalimanı'nda bir yolcunun alkollü içki görünümü vererek ülkeye 3 şişede sıvı kokain sokmak istedi. Piyasa değeri 2.5 milyon TL olarak sıvı kokaine el konuldu. İşte haberin ayrıntıları...
24.02.2021Gündem
ATA AÖF sınav takvimi 2021 Bahar Dönemi | ATA AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar, hangi bankaya ödenir, işlem nasıl yapılır?
ATA AÖF sınav takvimi 2021 Bahar Dönemi | ATA AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar, hangi bankaya ödenir, işlem nasıl yapılır?Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınav takvimi merakla araştırılıyor. 2021 Yılının Güz Dönemi sınav dönemi sona erdi. Ardından ATA AÖF kayıt yenileme işlemleri ve Bahar Dönemi sınav hazırlıkları başladı. Peki ATA AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar, işlem nasıl yapılır? ATA AÖF sınav tarihleri 2021 ne zaman? İşte ATA aÖF sınav takvimi...
24.02.2021Gündem
Pandemide işlem hacmi 210 milyar lirayı aştı
Pandemide işlem hacmi 210 milyar lirayı aştıFaktoring, finansal kiralama ve finansman şirketlerinin işlem hacmi, pandeminin tüm sektörleri etkilediği 2020’de, 210 milyar TL’ye ulaştı. Aktif toplam 154 milyar, özkaynaklar 27.8 milyar, müşteri sayısı 2.6 milyon oldu
24.02.2021Ekonomi
100 milyon TL yatırım yapacak
100 milyon TL yatırım yapacakMediaMarkt Türkiye, 2020’de pandemiye karşın kesintisiz büyümesini sürdürdüğünü duyurdu. Dijital satışlarını dört kat artıran, pandemi süresince açtığı 3 yeni mağazayla toplam mağaza sayısını 80’e çıkaran marka, 2021’de de yatırımlarını sürdürecek.
24.02.2021Ekonomi
Millet 5 sorunun cevabını bekliyor
Millet 5 sorunun cevabını bekliyorErdoğan’a ‘Gara’ operasyonuna ilişkin yönelttiği 5 soruya yanıt alamadığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “5 soruma cevap almış değilim. Bana hakaret edeceğine millet bu sorulara cevabını bekliyor beyefendi. Çık cevap ver. Niye başarısız oldun? Açıkla bunu” dedi...
24.02.2021Siyaset
Bu çatı  e-ihracat’ı tam 10 kat uçurabilir!
Bu çatı e-ihracat’ı tam 10 kat uçurabilir!Pandemiyle patlama yapan e-ihracata yeni bir çatı kuruluş geldi. Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulan ‘E-ihracat ve Dijital Pazarlama Dairesi’nin e-ihracatı 10 kat artırabileceği belirtiliyor.
24.02.2021Ekonomi
Zeytinde büyük hile
Zeytinde büyük hileEdremit Ticaret Odası Başkanı Mehmet Semerci, zeytin üretiminde ticari kaygılarla sağlıklı olmayan yöntemler kullanıldığını söyledi. Semerci, “Zeytinin karartılması için havuzlara metal parçalar atılıyor. Çabuk olması için de kostik kullanılıyor.
24.02.2021Ekonomi
Karekod Nedir, Ne İşe Yarar? Karekod Nerelerde Kullanılır Ve Nasıl Okutulur?
Karekod Nedir, Ne İşe Yarar? Karekod Nerelerde Kullanılır Ve Nasıl Okutulur?Günlük yaşamda çok sık kullanılan karekodların kullanımı çok yaygınlaştı. Bir mezar taşında dahi artık karekod bulunabiliyor. Peki, bu karekod nedir? Karekod ne işe yarar? Karekod nerelerde kullanılır? Karekod nasıl okutulur? İşte günlük hayatta artık herkesin çok sık bir şekilde kullandığı karekodların ne olduğu hakkında, nasıl kullanıldıkları hakkında detaylı bilgiler
23.02.2021Eğitim
'Unutmadık unutamayız'
'Unutmadık unutamayız'Aylan Bebek başta olmak üzere Ege Denizi’nde yaşanan insanlık dramlarını ve sebep olanları çok iyi hatırladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Batılı ülkeler mültecilerin hayallerini sulara gömdü. Biz ekmeğimizi paylaştık” dedi.
23.02.2021Ege
Sanayinin taleplerini dinledi
Sanayinin taleplerini dinlediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir programı kapsamında İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile görüştü.
23.02.2021Ege
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Ekonomik Örgütler Platformu üyeleriyle bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Ekonomik Örgütler Platformu üyeleriyle bir araya geldiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomik Örgütler Platformu üyeleriyle görüştü.
23.02.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Özel bağlar üzerine bina ettiğimiz ilişkilerimiz kapsamlı bir ortaklığa dönüştü
Bakan Çavuşoğlu: Özel bağlar üzerine bina ettiğimiz ilişkilerimiz kapsamlı bir ortaklığa dönüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye, Azerbaycan ve Türkmenistan arasında özel bağlar üzerine inşa edilen ilişkilerin bugün kapsamlı bir ortaklığa dönüştüğünü belirtti. Öte yandan Üçlü Dışişleri Bakanları 5. Toplantısı'nın ardından ortak bildiri imzalandı.
23.02.2021Siyaset
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Son derece saygısız ahlaki olmayan bir yaklaşım
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Son derece saygısız ahlaki olmayan bir yaklaşımGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamalarında CHP'yi eleştirerek "Politik tartışma yerine meselenin içine aileyi karıştırıyorlar, bu son derece saygısız, ahlaki olmayan bir yaklaşım." ifadelerini kullandı. Yunanistan ile görüşmelere ilişkin bilgi veren Çelik, "Türkiye Cumhuriyetini köşeye sıkıştırmak ya da zarar vermek için başkalarıyla kurduğunuz ittifakların, hiçbir işe yaramayacağını biz biliyoruz siz de biliyorsunuz. Sonuçta yapacağınız en sağlıklı şey, oturup Türkiye Cumhuriyeti ile kazan kazan temelinde bir anlaşmaya varmaktır." sözlerine yer verdi.
23.02.2021Siyaset
Kira indirimi kararı Nevşehir ve Sivas'taki esnafı sevindirdi
Kira indirimi kararı Nevşehir ve Sivas'taki esnafı sevindirdiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün, havalimanlarında kiralarda 2020 yılı için iptale, 2021 ve 2022 için indirime gitmesi, Kapadokya ve Nuri Demirağ havalimanlarındaki işletmecileri memnun etti.
23.02.2021Ekonomi
Çavuşoğlu, Türkmenistanlı mevkidaşıyla ortak basın toplantısında konuştu
Çavuşoğlu, Türkmenistanlı mevkidaşıyla ortak basın toplantısında konuştuDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkmen gazının Türkiye'ye gelmesi ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya ulaşması için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.
23.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

erdoğankiraİstanbul Havalimanısıvı kokainekonomi

Ticaret ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.