Diktatör

Diktatör

Son dakika diktatör haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan diktatör gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan diktatör haber sayfamızda...

Diktatör

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.941 diktatör haberi bulunmuştur.
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
23.01.2022Oyun
Kim’in eşi ponpon kız çıktı
Kim’in eşi ponpon kız çıktıKuzey Kore’de diktatör Kim Jong-un'un eşi Ri Sol-ju'nun evlenmeden önce amigo takımında ponpon kız olduğu ve bir dönem şarkıcılık yaptığı iddia edildi.
11.01.2022Dünya
IMDb Top 250 Film Listesi 2022: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 Film
IMDb Top 250 Film Listesi 2022: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 FilmDünyanın en iyi filmlerinin yer aldığı IMDb Top 250 film listesinde yerli ve yabancı filmler bulunuyor. Aksiyondan maceraya, bilim kurgudan fantastiğe, komediden drama kadar çeşit çeşit filmlerin yer aldığı listede dünya genelinde kültleşmiş durumda. Dünyanın en iyi filmleri IMDb Top 250 listesinde yayınlanmaktadır. İzlendiğinde kendine hayran bırakan filmler gelmiş geçmiş en iyi yapımlar arasında yer alıyor. Gelmiş geçmiş en iyi 250 film önerisi için “IMDb Top 250 Film Listesi 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Genel Kültür Soruları 2022: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve Cevapları
Genel Kültür Soruları 2022: En Zor, Kolay, Zeka, Mantık, Şaşırtmalı Genel Kültür Soruları ve CevaplarıGenel bilgi olarak da adlandırılabilen genel kültür kişinin toplumsal olaylar, tarihe yön veren gelişmeler gibi pek çok etkileşim hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu gösteren, bütünsel bir kavramdır. Genel kültür edebiyat, tarih, coğrafya, tarih gibi kavramları içerisine yer alır. KPSS gibi yazılı sınavlarda da karşımıza çıkan genel kültür çoğunlukla toplumlarda öne çıkmış olan ve tarihsel bir akışa da yön vermiş olayların bilinmesi olarak adlandırılabilir. Zor, kolay, eğlenceli, mantık, şaşırtmalı, coğrafya, tarih genel kültür soruları ve cevapları için “Genel Kültür Soruları 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2022Eğitim
Böyle yasak görülmedi! Dünya bir kez daha Kim'i konuşuyor
Böyle yasak görülmedi! Dünya bir kez daha Kim'i konuşuyorKuzey Kore'nin diktatör lideri Kim Jong-un, bir kez daha tüm dünyayı kendisinden bahsetmek zorunda bıraktı. Kim'in daha önce akla hayala gelmeyecek ve baskıcı olduğu kadar tuhaf olan yasaklarına bir yenisi daha eklendi, bir kez daha herkes hayretler içinde kaldı.
25.11.2021Dünya
AK Parti Grup Başkanvekili Özkan'dan muhalefete: 2023'te hak ettikleri cevabı alacaklardır
AK Parti Grup Başkanvekili Özkan'dan muhalefete: 2023'te hak ettikleri cevabı alacaklardırAK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 2018 seçimlerinden sonra 6 kez seçimi gündeme getirmiş bir ittifakın, sürekli seçim isteyerek, milleti ekonomik olarak çok daha fazla bir darboğaza itme gayretinden başka hiçbir anlayışa sahip olmadığını söyledi.
17.11.2021Siyaset
İspanya'da bir toplu mezar 85 yıl sonra açıldı
İspanya'da bir toplu mezar 85 yıl sonra açıldıİspanya'da iç savaş (1936-1939) ve diktatör Franco (1939-1975) döneminin kayıplarını bulmak için kazılar yapan Tarihsel Belleği Kurtarma Derneği (ARMH), Toledo'nun Recas ilçesinde bir tarlada 85 yıl önce kurşuna dizilen 7 kişinin kemiklerini buldu.
17.11.2021Dünya
İspanya'da monarşi için gayriresmi halk oylaması yapılacak
İspanya'da monarşi için gayriresmi halk oylaması yapılacakParlamenter monarşi ile yönetilen İspanya'da, aşırı sol görüşlü bazı sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde hiçbir yasal dayanağı olmayan ancak ülkedeki devlet modelini tartışmaya açabilecek "monarşi mi cumhuriyet mi" konulu halk oylaması düzenlenecek.
8.11.2021Dünya
İran, ABD Büyükelçiliği'nin işgalini kutluyor
İran, ABD Büyükelçiliği'nin işgalini kutluyorİran'da, ABD'nin Tahran Büyükelçiliği işgalinin 42'nci yılı nedeniyle başkent Tahran başta olmak üzere ülkenin muhtelif şehirlerinde ABD karşıtı gösteriler gerçekleştirildi.
4.11.2021Dünya
Hepsi gidici! Bu kadarına kimse cesaret etmemişti, Kim’den şok adım
Hepsi gidici! Bu kadarına kimse cesaret etmemişti, Kim’den şok adımKim Jong-un, Kuzey Kore liderinin kendi ideolojisini öne sürerek halkı kendisine, öncekilerden daha fazla tapmaya zorlamakla suçlanıyor. Diktatör, seleflerinin gölgesinden kurtulmak için ülke tarihinde daha önce görülmemiş bir işe girişti.
3.11.2021Dünya
Aktivistler Marcos’un oğlunun başkanlık yarışından çıkarılmasını istiyor
Aktivistler Marcos’un oğlunun başkanlık yarışından çıkarılmasını istiyorFilipinler’deki insan hakları örgütleri, seçim komisyonundan, diktatör Ferdinand Marcos’un kendi ismini taşıyan oğlunun 2022 yılında yapılacak seçimlerde adaylıktan çıkarılmasını istedi.
3.11.2021Dünya
Muharrem İnce: İktidar karşısında muhalefet umut olamıyor
Muharrem İnce: İktidar karşısında muhalefet umut olamıyorMemleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, siyasi partiler yasasının değişmesi gerektiğini belirterek, "Sizin derdiniz kendi koltuklarınızı sağlama almak. Onun içindir ki, 20 yıllık bir iktidar karşısında bu muhalefet umut olamıyor. Tünelin ucundaki ışığı gösteremiyor" dedi.
16.10.2021Siyaset
AK Parti’den Adalar TÜGVA açıklaması: Zorla tahliye hukuka aykırıdır
AK Parti’den Adalar TÜGVA açıklaması: Zorla tahliye hukuka aykırıdırAK Parti İstanbul İl Başkanlığı, Adalar’daki TÜGVA İlçe Temsilciliği’nde yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada; “Söz konusu yer, 2018’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile Türkiye’nin gençlerine hizmet etmek amacıyla 10 yıllığına Borçlar Yasası kapsamında kiralanmış bir yerdir. Ev sahibi kiracı ilişkisi mevcuttur. Bir gece ansızın İBB zabıtalarının gönderilerek zorla tahliye ettirilmek istenmesi hukuka aykırıdır. Resmi sözleşmeye rağmen CHP örgütleri güvenlik memuru gibi kullanılarak gençlerimize saldırmaktadır. Burası bir hukuk devletidir. Siz CHP devleti zannetmiş olabilirsiniz ancak o devirler geride kaldı. Farkına varın artık” denildi.
6.10.2021Siyaset
Büyükada'da tahliye gerilimi
Büyükada'da tahliye gerilimiBüyükada'da bulunan Şehir Hatları Vapur İskelesi'nde TÜGVA Adalar İlçesi Temsilciliği'nin İBB tarafından tahliye edilmek istenmesi üzerine polis ile zabıta ekipleri arasında gerginlik çıktı. TÜGVA yetkilileri kira sözleşmesinin İBB tarafından usulsüz olarak tek taraflı bozulduğunu iddia etti. İBB ise binanın tahliyesi için ellerinde mahkeme kararı olduğunu açıkladı. Öte yandan AK Parti de konuyla ilgili açıklama yaptı.
6.10.2021Gündem
Tarihin en zengin insanları
Tarihin en zengin insanlarıZenginlik tarih boyunca ‘züğürdün’ çenesini yormuştur. Money dergisi de bu meseleye değinmiş ve tarihin en zengin kişilerini ekonomistler ve tarihçilerle birlikte araştırmış. Ortaya da tarihin en zengin kişileri çıkmış. Bakalım tarihin en zengin kişisi kimmiş.
28.09.2021Hayat
Bukele Twitter profiline 'en havalı diktatör' yazdı
Bukele Twitter profiline 'en havalı diktatör' yazdıEl Salvador liderine ait hesabın hacklendiği düşünüldü ancak Bukele paylaşımlarına devam etti. Muhalefet gelişmeyi 'oldukça çocukça' buluyor.
21.09.2021Dünya
Kayıp ‘Amber Odası’ denizde aranıyor
Kayıp ‘Amber Odası’ denizde aranıyorPolonyalı dalış grubu Baltictech, 1945’te İkinci Dünya Savaşı sırasında Sovyetler Birliği tarafından batırılan Nazi gemisi Karlsruhe’nin enkazını, Polonya sahil kasabası Ustka’dan 70 mil uzakta keşfetti.
19.09.2021Dünya
Çin devreye girdi, İngiltere çıldırdı! 'Milyar dolarlık' kadın sporcu Raducanu dünyayı sallıyor
Çin devreye girdi, İngiltere çıldırdı! 'Milyar dolarlık' kadın sporcu Raducanu dünyayı sallıyorDünya günlerdir 18 yaşındaki tenisçinin yarattığı sarsıntıyla çalkalanıyor. 44 yıllık beklentiyen son veren Raducanu, Çin'le İngiltere'yi karşı karşıya getirdi. Kapısında dünyanın en büyük markalarının sıraya girdiği, ailesine ve köklerine düşkünlüğüyle günlerdir manşetleri süsleyen sporcunun hayatı, bir anda geri dönülemez bir şekilde değişti.
16.09.2021Dünya
Pol Pot: Kamboçya'nın korkunç lideri
Pol Pot: Kamboçya'nın korkunç lideriTarihte birçok katliam yaşanmıştır. Ancak çok azının sebebi dış görünüşten dolayıdır. İşte bu yazımızda size bir ruh hastasının yaptıklarını yazacağız. Pol Pot denen bu diktatör Kamboçya’da neler yaptı? Pol Pot neden katliamlara imza attı? Gelin birlikte bakalım…
16.09.2021Tarih
Ölümcül hastalık! Kuzey Kore lideri Kim, o ismi göreve getirdi...
Ölümcül hastalık! Kuzey Kore lideri Kim, o ismi göreve getirdi...Son dönem sağlığı hakkında yapılan spekülasyonlar artan Kuzey Kore'nin diktatör lideri Kim'in son adımı, sağlığının hiç de iyi olmadığı ancak bunun gizlenmeye çalışıldığı iddialarını güçlendirdi.
28.08.2021Dünya
İtalya'da parka Mussolini'nin kardeşinin ismini vermek isteyen siyasetçi istifa etti
İtalya'da parka Mussolini'nin kardeşinin ismini vermek isteyen siyasetçi istifa ettiİtalya'da aşırı sağcı Lig Partisinden Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Claudio Durigon, bir parka faşist diktatör Benito Mussolini'nin kardeşinin adının verilmesini önerdi. Durigon, tepkiler üzerine istifa etti.
27.08.2021Dünya
Sonunda bunu da yaptı! Kim'in getirdiği yeni yasak şoka uğrattı
Sonunda bunu da yaptı! Kim'in getirdiği yeni yasak şoka uğrattıYaptığı her hareket olay olan Kuzey Kore'nin diktatör lideri, yine tüm dünyayı şaşkına uğratan bir karar aldı. Ülke kıtlıkla mücadele ederken, Kim Jong-un derdinin bambaşka bir şey olduğu ortaya çıktı.
23.08.2021Dünya
Bakmayın güldüğüne! Dünyanın en çok korktuğu kadın: Kim Yo-jong!
Bakmayın güldüğüne! Dünyanın en çok korktuğu kadın: Kim Yo-jong!Kuzey Kore diktatörü Kim Jong-un’un ülke yönetiminde geniş yetkiler verdiği kız kardeşi Kim Yo-jong, son günlerde Güney Kore’ye ve ABD’ye savurduğu tehditlerle dünya siyasetinde gündeme geliyor. ‘Kapalı kutu’ ülkede net bilgi alınamadığı için 32 yaşında ve evli olduğu sanılan Kim Yo-jong, bir ara rahatsızlandığı öne sürülen ağabeyinin ölümü durumunda iktidarı ele geçirecek kişi olarak görülüyor
15.08.2021Dünya
Modern tarihin ilk kadın diktatör adayı: Kim Yo-jong
Modern tarihin ilk kadın diktatör adayı: Kim Yo-jongKuzey Kore diktatörü Kim Jong-un’un ülke yönetiminde geniş yetkiler verdiği kız kardeşi Kim Yo-jong, son günlerde Güney Kore’ye ve ABD’ye savurduğu tehditlerle dünya siyasetinde gündeme geliyor. ‘Kapalı kutu’ ülkede net bilgi alınamadığı için 32 yaşında ve evli olduğu sanılan Kim Yo-jong, bir ara rahatsızlandığı öne sürülen ağabeyinin ölümü durumunda iktidarı ele geçirecek kişi olarak görülüyor
15.08.2021Dünya
Korporasyon Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Korparatizm Özellikleri Nelerdir?
Korporasyon Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Korparatizm Özellikleri Nelerdir?Korporasyon kelimesinin kökeni Fransızcadır. Dilimize de Fransızcadan gelmiştir. Bu kelime lokal ya da dernek anlamında kullanılmaktadır. Siyasi bir görüş ya da topluluk olduğunda da bu isim korparatizm şeklinde var olmaktadır. Dolayısıyla da bu ideolojik görüşün belirli özellikleri bulunmaktadır. Bu yüzden sizlerin de bilgilenmesi için yazıda TDK sözlük anlamıyla korporasyon ne demek ve korparatizm özellikleri nelerdir detayları ile derledik.
3.08.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Diktatör ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.