Dilekçe

Dilekçe

Son dakika dilekçe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dilekçe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dilekçe haber sayfamızda...

Dilekçe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.035 dilekçe haberi bulunmuştur.
Mahkemeden yaban koyunu ile keçisi avı kararı
Mahkemeden yaban koyunu ile keçisi avı kararıKonya 1’inci İdare Mahkemesi, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Konya ve Karaman’da Anadolu yaban koyunu ile yaban keçisi avına ilişkin açtığı ihale için yürütmeyi durdurma kararı verdi.
27.11.2021Gündem
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
Dilekçe Nasıl Yazılır? Dilekçe Örneği
Dilekçe Nasıl Yazılır? Dilekçe ÖrneğiBelirli kurumlara istek, öneri, şikayet gibi talepleri iletmek için yazılan belgelere dilekçe denir. Bazı talep ve problemleri çözmek adına yazılan dilekçede yazım ve noktalama kuralları, üslup, imza ve tarihin nereye atılacağı büyük öneme sahiptir. Dilekçe sorun veya talep konu bütünlüğü bozulmadan ciddi, resmi, saygılı bir dil ve üslupla yazılmalıdır. Bu yüzden dilekçe yazımı ve kurallarını öğrenmek gerekir.
25.11.2021Gündem
CV Örnekleri: Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır, Neler Olmalıdır ?
CV Örnekleri: Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır, Neler Olmalıdır ? İş başvurularının vazgeçilmez evraklarından bir tanesi de hiç şüphesiz CV’ler. Özgeçmiş ile ilgili bilgiler içeren bu belge kurumla ilk teması sağlıyor. CV, iş başvurusunda bulunan kişinin kişisel bilgileri, eğitim bilgileri, kariyer hayatı ve yetkinliklerini içeriyor. CV’ler iş görüşmelerinde ilk izlenim olarak büyük önem taşıyor. Bu yüzde CV hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Profesyonelce hazırlanan CV’ler ilk izlenim için önemlidir. CV nasıl hazırlanır? ‘CV Örnekleri’ içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
25.11.2021Kariyer
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir, Nasıl Yazılır?
Mektup Örnekleri ve Türleri: Mektup Nedir, Nasıl Yazılır?Mektup özellikle geçmiş dönemlerde haberleşme aracı olarak kullanılıyordu. Teknolojinin gelişmesi akıllı cihazlar ve bilgisayarların ardından mektup yerini elektronik mail sistemlerine bıraktı. Eski zamanlar sevgiliye, arkadaşa, aileye ya da herhangi bir kuruma haber vermek ve haber almak için karşılıklı posta yoluyla gönderilirdi. Mektuplar genellikle özel yazılardır ve türlerine göre değişiklik gösterir. Edebi, siyasi, tarih, açık ve resmi gibi tüleri bulunur. Mektup nasıl yazılır? “Mektup Örnekleri ve Türleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı başvuru sonuçları sorgulama PBS: 2021 Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta?
Sağlık Bakanlığı başvuru sonuçları sorgulama PBS: 2021 Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımı kura çekimi ne zaman, saat kaçta?Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen personel alımı başvuruları ardından gözler sonuçlar için Bakanlığın PBS sistemindeydi. 2021 3. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası duyurusu yayımlandı. Sonuçları 24 Kasım günü saat 18:00'de ilan edildi. Peki, Sağlık Bakanlığı atama kurası ne zaman?
24.11.2021Gündem
Kevin Spacey, cinsel taciz iddiaları nedeniyle 31 milyon dolar tazminat ödeyecek
Kevin Spacey, cinsel taciz iddiaları nedeniyle 31 milyon dolar tazminat ödeyecekİki Oscar ödüllü Amerikalı aktör Kevin Spacey, hakkındaki cinsel taciz iddiaları sonrası, House of Cards dizisiyle ilgili sözleşmesinin ihlali nedeniyle, dizinin yapımcı şirketi MRC'ye yaklaşık 31 milyon dolar tazminat ödeyecek. Spacey'nin kariyeri, açılan cinsel taciz davaları sonrası düşüşe geçmişti.
23.11.2021Dünya
Öldüren ameliyat hastane kapattı
Öldüren ameliyat hastane kapattıDonanımsız hastanede obezite ameliyatı can aldı. 4 koldan soruşturma sonrası hastane geçici olarak kapatıldı.
23.11.2021Gündem
Yargılama boyunca 62 saat konuştu; 'savunma hakkım engellendi' dedi
Yargılama boyunca 62 saat konuştu; 'savunma hakkım engellendi' dediAnkara’da eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı hukukçu Metin Can Yılmaz'a 'FETÖ silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan verilen 12 yıl hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Mahkemenin gerekçesinde, her söz aldığında savunma hakkının engellendiğini iddia eden Yılmaz'ın, yargılama süresince 62 saat konuştuğu, mahkemeye yönelik davranışları nedeniyle verilen cezada takdir indirimi uygulanmadığı yer aldı.
21.11.2021Gündem
Hat Kapatma, Hat İptali Nasıl Yapılır? Telefon Hattını İptal Etme İşlemi
Hat Kapatma, Hat İptali Nasıl Yapılır? Telefon Hattını İptal Etme İşlemiNumarasını değiştirmek ya da üzerine kayıtlı hatları iptal etmek isteyenler için çeşitli yöntemler bulunuyor. Kayıtlı telefon hattı e-devlet veya Turkcell, Vodafone, Türk Telekom üzerinden bağlı bulunduğu operatör aracılığı ile kapatabilir. Hat kapatma işlemi için yazılı başvuruya ihtiyaç vardır. Hat sahibinin bayiye giderek hattını kapatmak için yazılı başvuruda bulunması gerekmektedir. Hattını iptal ettirmek isteyen kişiler ayrıca yazılı dilekçesini e-devlet veya faks yoluyla GSM operatörlerine ileterek başvuruda bulunabilir. Hat kapatma, hat iptali nasıl yapılır? “Telefon Hattını İptal Etme İşlemi” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.11.2021Teknoloji
Son dakika... Başak Cengiz'i öldüren samuray kılıçlı saldırganın avukat annesi: İstifa ediyorum
Son dakika... Başak Cengiz'i öldüren samuray kılıçlı saldırganın avukat annesi: İstifa ediyorumGelen bir son dakika haberine göre, İstanbul Ataşehir'de samuray kılıcıyla Başak Cengiz'i (28) katleden Can Göktuğ Boz'un (27) avukat olan annesi Ayşe Necla Yomralıoğlu yazılı açıklama yaptı. Yomralıoğlu, oğlunun avukatlığından istifa edeceğini belirtti.
17.11.2021Gündem
SED yardımı ne zaman yatacak 2021? Kasım ayı SED yardımı yattı mı?
SED yardımı ne zaman yatacak 2021? Kasım ayı SED yardımı yattı mı?SED yardımı son dakika gelişmeleri merak konusu. Sosyal Ve Ekonomik Destek (SED) yardımının yatırıldığı tarihler araştırılan konular arasında bulunuyor. Peki Kasım ayı SED yardımı ne zaman yatacak 2021?
16.11.2021Gündem
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2021: M Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba olmak dünyanın en güzel duygularında bir tanesi. Aile üyesine yeni bir bireyin gelme duygusu anne ve baba adaylarını heyecanlandırıyor. Bebekleri için her şeyin en güzelini yapmaya çalışan çiftler isimleri konusunda da seçici oluyor. Yeni doğacak erkek bebeklerine aileler isim verirken özellikle kulağa hitap ediş şekli ve anlamlarına dikkat ediyor. Hayat boyu taşıyacakları ismi verirken aileler nadir bulunan, duyulmamış, keşfedilmemiş isimleri tercih ediyor. M harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “M ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.11.2021Bebek
Beyaz perdenin feminist gücü 46 yaşında
Beyaz perdenin feminist gücü 46 yaşında“Wonder Woman” (Harika Kadın) eğer o oyuncular ve dublaj sanatçıları olmasaydı, Hollywood’dan yola çıkıp dünyayı bu kadar cezbedici bir şekilde etkisine almayacaktı... Söz konusu sanatçıların “kadının gücü” olarak ekrana ve beyaz perdeye taşıdığı “Wonder Woman” 46 yaşını geride bırakırken eskimeyen bir şöhretle yoluna devam ediyor
14.11.2021Dünya
Halil Özkahya'nın ardından Serkan Tokat da hakemliği bıraktı
Halil Özkahya'nın ardından Serkan Tokat da hakemliği bıraktıFIFA kokartlı Halis Özkahya’nın ardından Süper Lig’in deneyimli isimlerinden Serkan Tokat da 40 yaşında hakemliği bıraktı. Tokat istifa dilekçesini Merkez Hakem Kurulu’na gönderdi. Dilekçe, TFF tarafından işleme kondu.
14.11.2021Süper Lig
10 yıl sonra şehitlik verilen Murat Oktay Can'ın davası sil baştan
10 yıl sonra şehitlik verilen Murat Oktay Can'ın davası sil baştanAskerlik görevini yaparken nöbet kulübesinde başından vurulmuş halde ölü bulunan, önce 'İntihar etti' denilen ve 10 yıl süren dava sonrası 'görev malulü' olarak kabul edilip, şehitlik verilen Murat Oktay Can'ın davasında başa dönüldü. Ailenin başvurusu üzerine mezarı açılıp, kafatası incelendikten sonra hazırlanan raporda adli tıp uzmanları, 'İntihar da olabilir birisi de vurmuş olabilir' dedi. Dosyanın yeniden mahkemeye taşınması bekleniyor.
13.11.2021Gündem
Bulgaristan siyasi kaderini belirliyor
Bulgaristan siyasi kaderini belirliyorNisan ayından beri seçim ortamında yaşayan komşu ülke Bulgaristan’da bu pazar hem cumhurbaşkanlığı hem de parlamento seçimleri yapılacak. Seçimlerde ilk defa bir Türk kökenli cumhurbaşkanı adayı var. Türkiye’de kurulacak 126 sandıkta 70 bine yakın oy kullanılması hedefleniyor.
13.11.2021Dünya
BM’den iklim krizi için acil durum istediler
BM’den iklim krizi için acil durum istedilerİsveçli çevreci Greta Thunberg’in de aralarında bulunduğu 14 aktivist, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’i “dünya çapında bir iklim acil durumu” ilan etmeye çağıran bir dilekçe verdi.
11.11.2021Dünya
Bingöl'de şehit ağabeyi ve şehit ailelerinden Akşener ve Türkkan hakkında suç duyurusu
Bingöl'de şehit ağabeyi ve şehit ailelerinden Akşener ve Türkkan hakkında suç duyurusuTürkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Reşit Can, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de şehit yakınına hakaret içeren sözleri nedeniyle hem Türkkan hem de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında suç duyurusunda bulundu. Şehit ağabeyi Tahir Gümren de savcılığa dilekçe verdi.
8.11.2021Gündem
Ve Türkkan başkanvekilliğinden istifa etti!
Ve Türkkan başkanvekilliğinden istifa etti!Şehit yakınına küfür eden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, tepkiler üzerine istifa etti. Türkkan’a yönelik protestolar dün de sürdü.
8.11.2021Siyaset
Kamyonetin çarptığı 34 koyun telef oldu
Kamyonetin çarptığı 34 koyun telef olduKars'ta, kamyonetin çarptığı 34 koyun telef oldu. Arpaçay ilçesinden kent merkezine seyir halindeki Abubekir Yerli idaresindeki 19 BE 214 plakalı kamyonet, Yolboyu köyü mevkisinde koyun sürüsüne çarptı. Kazada, Murat Şayir ve Habip Balkay'a ait sürüdeki 34 koyun telef oldu, kamyonetin ön kısmında maddi hasar oluştu.
7.11.2021Haberler
Şehit yakınına küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan'a tepkiler büyüyor! Grup Başkanvekilliği'nden istifa etti
Şehit yakınına küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan'a tepkiler büyüyor! Grup Başkanvekilliği'nden istifa ettiGelen son dakika bilgisine göre, Lütfü Türkkan, şehit yakına ettiği küfür sonrası gelen tepkilerin ardından İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etti. İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkkan'ın 6 Kasım tarihli istifa dilekçesinin işleme alındığını, boşalan grup başkanvekilliğine seçim için İYİ Parti TBMM Grubu'nun yarın saat 14.00'te toplantıya çağırıldığını bildirdi.
7.11.2021Siyaset
Bingöl'de İYİ Partili Lütfü Türkkan vatandaşa küfretti
Bingöl'de İYİ Partili Lütfü Türkkan vatandaşa küfrettiİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bingöl'de esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya geldi. Şehit yakını olduğunu iddia eden bir kişi, İYİ Parti'nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak tepki gösterdi. Polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan boynuna sarılarak bir süre dinlediği bu kişiye küfretti.
9.11.2021Siyaset
Eşinden şiddet gören kadın: Ölmek değil yaşamak istiyorum
Eşinden şiddet gören kadın: Ölmek değil yaşamak istiyorumHakkâri’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan 5 çocuk annesi A.K. (40), 15 yıldır eşinden şiddet gördüğünü ve boşanma için dilekçe verdiğini söyledi. A.K. "Ölmek değil, yaşamak istiyorum. Bana ve çocuklarıma sahip çıkılsın istiyorum" dedi.
4.11.2021Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ne zaman? 2021 Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi belli oldu
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ne zaman? 2021 Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi belli olduMilli Eğitim Bakanlığı tarafından 15 bin sözleşmeli öğretmen atama süreci devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sınav yerleri açıklanan sözleşmeli öğretmenlerin sınavları ne zaman merak konusu oldu. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihleri ve atama takvimi belli oldu. Peki sözleşmeli öğretmenlik sınavları ne zaman? İşte atama sürecinde takip edilmesi gereken tarihler...
3.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Dilekçe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.