Tbmm

Tbmm

Son dakika TBMM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TBMM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TBMM haber sayfamızda...

Tbmm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 31.906 tbmm haberi bulunmuştur.
MECLİS NE ZAMAN TATİLE GİRİYOR 2024? TBMM ne zaman kapanacak, tatili kaç gün?
MECLİS NE ZAMAN TATİLE GİRİYOR 2024? TBMM ne zaman kapanacak, tatili kaç gün? Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 31 Mart 2024 seçimleri nedeniyle çalışmalarına ara veriyor. 8. Yargı Paketi görüşmeleri süren Meclis ne zaman, hangi gün tatile giriyor? TBMM ne zaman kapacak?
28.02.2024Bilgi Rehberi
DEM Parti'den CHP lideri Özel'e: Oy hesabı yaparsak borçlu çıkarlar
DEM Parti'den CHP lideri Özel'e: Oy hesabı yaparsak borçlu çıkarlarYerel seçimlere sayılı günler kala CHP ve DEM Parti arasındaki görüşmelere ilişkin dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor.
28.02.2024Haberler
DEM Parti'den CHP lideri Özel'e: Oy hesabı yaparsak borçlu çıkarlar
DEM Parti'den CHP lideri Özel'e: Oy hesabı yaparsak borçlu çıkarlarYerel seçimlere sayılı günler kala CHP ve DEM Parti arasındaki görüşmelere ilişkin dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor.
28.02.2024Gündem
DEVA grup için DP’le görüşüyor
DEVA grup için DP’le görüşüyor14 Mayıs seçimlerinde CHP listesinden TBMM’ye 15 vekil gönderen DEVA Partisi, Meclis’te grup kurmak için bir süredir üç vekili bulunan DP ile görüyordu. Kurumsal düzeydeki görüşmelerin ardından, iki partinin lideri Ali Babacan ve Gültekin Uysal biraraya geldi.
28.02.2024Gündem
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Kategorik bir İslam düşmanlığı var
Meclis Başkanı Kurtulmuş: Kategorik bir İslam düşmanlığı varTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İslam Toplulukları arasındaki iş birliğinin, karşılıklı kardeşlik ruhu içerisinde geliştirilmesi gerektiğini belirterek, "Eğitimde, kültürde, teknolojide, sanatta, uluslararası ilişkilerde, toplumsal yardımlaşmada, her alanda biz bu işbirliğimizi en üst seviyeye çıkarmak mecburiyetindeyiz. Ne yazık ki İslamofobiyi üreten merkezler, İslam düşmanlığını bir araç olarak kullanıyorlar. Ama ne yazık ki bir taraftan da İslam'ın kötü temsilcisi olan ya da İslam'a zarar veren bazı akımlar da onların ekmeğine yağ sürüyor" dedi.
27.02.2024Gündem
CHP Genel Başkanı Özel: Bunların gücünü dengelemenin tek yolu Türkiye İttifakı'dır
CHP Genel Başkanı Özel: Bunların gücünü dengelemenin tek yolu Türkiye İttifakı'dırCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bir korku ve suç ittifakıdır Cumhur İttifakı. Bunların gücünü dengelemenin tek yolu 31 Mart'ta Türkiye İttifakı'dır. Biz Türkiye İttifakı'ndayız" dedi.
27.02.2024Gündem
Bakan Tunç'tan yüzde 25 zam sınırı ile ilgili yeni açıklama
Bakan Tunç'tan yüzde 25 zam sınırı ile ilgili yeni açıklamaAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, yüzde 25'lik kira zam tavanı uygulamasıyla ilgili, "Bunun uzatılıp uzatılmayacağı o gün belirlenecek. O günkü şartlar geldiğinde meclisimizin vereceği karardır" dedi
27.02.2024Ekonomi
CHP’de 31 Mart için seferberlik ilanı!
CHP’de 31 Mart için seferberlik ilanı!CHP MYK ve PM dün seçim kampanyası ve iletişim stratejilerini masaya yatırdı. Buna göre partide 31 Mart için adeta seferberlik başlatıldı. İl başkanlarına ve vekillere de saha görevi verildi.
27.02.2024Gündem
DEM Parti'den Özgür Özel'e sert sözler: Size kaybettireceğiz
DEM Parti'den Özgür Özel'e sert sözler: Size kaybettireceğizDEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, siyaset gündeminde çok konuşulacak sözlere imza attı.
26.02.2024Gündem
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Türkiye için bir zaruret
Kurtulmuş'tan yeni anayasa açıklaması: Türkiye için bir zaruretTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'da düzenlenen Asya Parlamenter Asamblesi (APA) Genel Kurulu'na katıldıktan sonra dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.
25.02.2024Gündem
Kirada yüzde 25 zam sınırı sürecek mi? Bakan Tunç merak edilen soruyu cevapladı
Kirada yüzde 25 zam sınırı sürecek mi? Bakan Tunç merak edilen soruyu cevapladıAdalet Bakanı Yılmaz Tunç katıldığı bir TV programında yöneltilen, 'Yüzde 25 kira artışı uzatılmaz mı?' sorusuna, 'Yüzde 25 sınırı Temmuz’da sona eriyor. Maliye Bakanımızın özellikle enflasyon hedefiyle ilgili açıklamalarına baktığımız zaman böyle bir duruma ihtiyaç kalmayacak gibi görünüyor' şeklinde cevap verdi.
25.02.2024Ekonomi
8. YARGI PAKETİNDE SON DURUM 📍 Yeni Yargı Paketi ne zaman çıkacak, yürürlüğe girdi mi? Son dakika gelişmeleri
8. YARGI PAKETİNDE SON DURUM 📍 Yeni Yargı Paketi ne zaman çıkacak, yürürlüğe girdi mi? Son dakika gelişmeleri8. Yargı Paketi son durumu yakından takip ediliyor. Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM'de görüşülüyor. Yargıya dair birçok yeniliğin yer aldığı yeni Yargı Paketi içeriği, maddeleri ise araştırılıyor. Peki, 8. Yargı Paketi ne zaman yürürlüğe girecek?
24.02.2024Bilgi Rehberi
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Kamu görevlisinin sadakati milletin kendisine olmalıdır
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Kamu görevlisinin sadakati milletin kendisine olmalıdırTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 'Memur-Sen 8'inci Türkiye Buluşması'nda yaptığı açıklamada, "Kamu görevlisinin sadakati, falanca ya da filanca gruba değil, falanca ya da filanca güç merkezine değil, bizatihi milletin kendisine olmalıdır. Kamu bürokrasisinin hedefine ulaşabilmesi için altını çizerek söylemek istediğimiz şey, millete sadakat prensibidir" dedi.
24.02.2024Haberler
Orban: İsveç'le tüm konuları kapatacağız
Orban: İsveç'le tüm konuları kapatacağızİsveç'in NATO üyeliğine onay vermeyen son ittifak üyesi Macaristan'da, Başbakan Orban ile İsveçli mevkidaşı Kristersson bugün yüz yüze bir görüşme gerçekleştiriyor.
23.02.2024Dünya
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan peş peşe görüşmeler
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'tan peş peşe görüşmelerTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Tacikistan Temsilciler Meclisi Başkanı Mahmadtoir Zokirzoda ve Umman Şura Meclisi Başkanı Khalid Bin Hilal Bin Nasser Al Maawali ile Bakü’de bir araya geldi.
22.02.2024Haberler
Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı ile görüştü
Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı ile görüştüTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile bir araya geldi.
22.02.2024Gündem
‘Edileri, Büdüleri sandığa gömeceğiz’
‘Edileri, Büdüleri sandığa gömeceğiz’İYİ Parti lideri Meral Akşener, TBMM’deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi.
22.02.2024Gündem
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Büyükelçi Bağcı'yı ziyaret etti
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Büyükelçi Bağcı'yı ziyaret ettiTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, APA Genel Kurulu dolayısıyla gittiği Bakü'de Büyükelçiliği ziyaret ederek, Büyükelçi Cahit Bağcı'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.
21.02.2024Gündem
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Azerbaycan'da
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Azerbaycan'daTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, beraberindeki parlamento heyetiyle Bakü'ye geldi.
21.02.2024Haberler
İYİ Parti lideri Akşener: Kirli bir orta oyununun tam ortasındayız
İYİ Parti lideri Akşener: Kirli bir orta oyununun tam ortasındayızİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İktidar ve ana muhalefetin el ele verip birlikte oluşturdukları, sefasını da birlikte sürdükleri bir kutuplaşma ortamındayız. İkisinin de birbirinin varlığından beslendiği, adına da 'ittifak sistemi' dedikleri bir kayıkçı düzeninin içindeyiz. Sırf oy almak için birinin Atatürk'ümüze beddua eden soysuzlara, diğerinin de Cumhuriyet'imizi 100 yıllık zulüm gören terör şakşakçılarına şirinlik yapma yarışına tutuştuğu, kirli bir orta oyununun tam ortasındayız" dedi.
21.02.2024Gündem
Özgür Özel'den '1 Nisan'cılara cevap: Avuçlarını yalarlar
Özgür Özel'den '1 Nisan'cılara cevap: Avuçlarını yalarlarCHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti içindeki tartışmalara ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi.
21.02.2024Haberler
Özgür Özel'den '1 Nisan'cılara cevap: Avuçlarını yalarlar
Özgür Özel'den '1 Nisan'cılara cevap: Avuçlarını yalarlarCHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti içindeki tartışmalara ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi.
21.02.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “yüksek yargı” için anayasa değişikliği mesajı: İhtilafı gidermek mecburiyetindeyiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “yüksek yargı” için anayasa değişikliği mesajı: İhtilafı gidermek mecburiyetindeyizCumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek yargı kurumları arasındaki hiyerarşi tartışmasına dikkat çekerek “Yüksek yargı kurumlarımız arasındaki ihtilafı gidermek mecburiyetindeyiz” dedi.
21.02.2024Gündem
16 milyon emekli merakla bekliyor! İşte zamlı ikramiyeler için konuşulan tarih
16 milyon emekli merakla bekliyor! İşte zamlı ikramiyeler için konuşulan tarihGeçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024 yılı için geçerli olan zamlı ikramiye tutarlarını duyurdu. Erdoğan, bayram ikramiyelerinin yüzde 50 artışla 3 bin TL’ye çıkarıldığını açıkladı. Peki ikramiyede yasal süreç nasıl işleyecek, ödemeler ne zaman yapılacak? Yeni emeklilik başvurusu yapanlar da ikramiyeden yararlanacak mı? İşte detaylar...
19.02.2024Ekonomi
Karadenizli balıkçılardan hamside boy talebi
Karadenizli balıkçılardan hamside boy talebiTBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Başkanı İsmail Emrah Karayel, saha incelemelerinde Karadeniz'deki balıkçılardan hamsi boylarıyla ilgili farklı talepler geldiğini belirterek, "Avlanan balık boylarının düşürülmesiyle ve artırılmasıyla ilgili talepler geldi. Birbiriyle mütenakız bu tip taleplerle ilgili akademisyenlerin görüşlerini alıp, hangisinin doğru olduğunu tespit edip, doğru neyse onu raporumuza geçirmek istiyoruz" dedi.
18.02.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tbmm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.