Tbmm

Tbmm

Son dakika TBMM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TBMM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TBMM haber sayfamızda...

Tbmm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 28.246 tbmm haberi bulunmuştur.
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan fezleke açıklaması!
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop'tan fezleke açıklaması!TBMM Başkanı Mustafa Şentop, yeni anaysa çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun yargı kararı henüz Meclis'e ulaşmadı. Gelince usulüne uygun işlem yapılacak." dedi.Şentop, "Türkiye'nin yeni bir anayasaya ihtiyacı var. Meclis'te bu konuda samimi bir kararlılık olursa bütün siyasi partilerimizde, Türkiye'nin yeni anayasa yapabileceğine inanıyorum. Bunun yolları, yöntemleri var" dedi.
8.03.2021Siyaset
‘Doğu Türkistan’daki mezalime sessiz kalma’
‘Doğu Türkistan’daki mezalime sessiz kalma’İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile yapılan görüşmede, “Çin’in Sincan Uygur bölgesindeki mezalimi konusunda TBMM’nin ortak karar almasını önerdiklerini” belirterek, Cumhur İttifakı bileşeni partileri bu karara sahip çıkmaya çağırdı.
8.03.2021Siyaset
TBMM'de 'Deprem komisyonu' çalışmalarını 20 Mart'ta tamamlayacak
TBMM'de 'Deprem komisyonu' çalışmalarını 20 Mart'ta tamamlayacakTBMM Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, 11-12 Mart'ta Elazığ'da incelemelerde bulunduktan sonra komisyon olarak çalışmalarını 20 Mart'ta tamamlayacaklarını bildirdi.
6.03.2021Gündem
TBMM Araştırma Komisyonu İzmir'e gitti, AFAD tatbikat yaptı
TBMM Araştırma Komisyonu İzmir'e gitti, AFAD tatbikat yaptıDepreme karşı alınabilecek önlemler ve tedbirlerle ilgili kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, İzmir'de incelemelerde bulundu. Afet ve Acil Durum (AFAD) ekipleri ise, deprem tatbikatı gerçekleştirdi.
6.03.2021Siyaset
Twitter’da iYi Parti ve MHP gerilimi
Twitter’da iYi Parti ve MHP gerilimiİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik Twitter’da “Fosforlu Meral” etiketiyle yapılan paylaşımlar önceki gün Türkiye gündeminde üst sıralara çıktı. Akşener, TBMM’deki grup toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kast ederek, “Twitter fenomeni küçük ortak, tatava yapmayı bıraksın” ifadelerini kullanmıştı.
6.03.2021Siyaset
İYİ Parti’den istifa eden Özdağ: Makam için parti onurunu sattınız
İYİ Parti’den istifa eden Özdağ: Makam için parti onurunu sattınızİstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, hakkındaki ihraç kararını yargı yoluyla iptal ettirerek geri döndüğü İYİ Parti’den dün istifa etti.
5.03.2021Siyaset
Adliyeye gitmeden önce can dostlara uğruyor
Adliyeye gitmeden önce can dostlara uğruyorMuğla Barosu’nun, Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı avukat Vahit Çelik, her sabah otomobiliyle mahalleleri gezip sokak hayvanlarını besliyor.
5.03.2021Ege
TBMM Başkanı Şentop'tan Milli Savunma Bakanı Akar'a taziye telefonu
TBMM Başkanı Şentop'tan Milli Savunma Bakanı Akar'a taziye telefonuTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tatvan'da askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 11 askerin şehit olması nedeniyle Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı telefonla arayarak, taziyelerini iletti.
4.03.2021Siyaset
Son dakika:  Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin teklif TBMM'de kabul edildi
Son dakika: Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin teklif TBMM'de kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Tasarruf finansman şirketlerinin denetim altına alınmasını içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
4.03.2021Siyaset
MHP'li vekil Lütfi Kaşıkçı, dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi
MHP'li vekil Lütfi Kaşıkçı, dokunulmazlığının kaldırılmasını istediMHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, TBMM Başkanlığı'na ulaşan kendisi hakkındaki dokunulmazlık dosyasıyla ilgili, "Hakkımda hazırlanan dokunulmazlık dosyasının genel kurula gelmesi halinde 'evet' oyu kullanacağım" dedi.
4.03.2021Siyaset
Şanlıurfa Haritası: Şanlıurfa İlçeleri Nelerdir? Şanlıurfa İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Şanlıurfa Haritası: Şanlıurfa İlçeleri Nelerdir? Şanlıurfa İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Şanlıurfa ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan ayrıca yemekleri, tarihi ve turistik bölgeleri ile ön plana çıkan şehirlerden bir tanesidir. Bu sebeple birçok kişi Şanlıurfa'ya ziyaretler yaparak bölge hakkında bilgiler edinmek ister. Şanlıurfa ile ilgili detayları derledik.
15.09.2020Haritalar
Özlem Zengin Güçlü Türkiye'nin Güçlü  Kadınları Zirvesi'nde konuştu
Özlem Zengin Güçlü Türkiye'nin Güçlü Kadınları Zirvesi'nde konuştuAK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "Türkiye siyasetinin geleceği kadın seçmenin iradesinde. Kim kadınları anlarsa, kadınların gelecek öngörüsüyle paralel bir siyaset geliştirirse işte o zaman seçimi kazanmak konusunda çok güçlü bir argümana sahip olmuş oluyor." dedi.
4.03.2021Siyaset
Son dakika... Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti! Meral Akşener'e şok suçlama
Son dakika... Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti! Meral Akşener'e şok suçlamaGelen son dakika haberine göre; İYİ Parti Kurucular Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Mahkeme kararıyla dönen Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in FETÖ ile iltisaklılarla birlikte yürüdüğünü belirten Ümit Özdağ,, 'Vatanseverlere vermiş olduğum bir söz vardı. FETÖ, PKK ve diğer bölücü unsurlar, küreselleşmeye teslim olmuş gruplar sızamaz. Ben bu sızma ile mücadele ettim. Akşener'i bu rahatsız etmiş. İYİ Parti'nin iktidar olabilmesi için mart seçimlerinden 5 ay önce Akşener'e 7 sayfalık bir raporla İYİ Parti'nin seçimlere tek başına girmesi gerektiğini anlattım' açıklamasında bulundu.
4.03.2021Siyaset
‘Gözü kapalı el kaldırmayız’
‘Gözü kapalı el kaldırmayız’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dokunulmazlık fezlekeleriyle ilgili TBMM’de yapılabilecek oylamaya ilişkin partisinin tutumunu “İYİ Parti, Türk yargısının hazırladığı fezlekeye bakar, gereği neyse onu yapar” sözleriyle açıkladı.
4.03.2021Siyaset
‘Ada’da iki  devletli çözümü destekliyoruz’
‘Ada’da iki devletli çözümü destekliyoruz’TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner ve beraberindeki heyet Meclis’te bir araya geldi.
4.03.2021Siyaset
‘Fezlekeler siyasi değil, hukukidir’
‘Fezlekeler siyasi değil, hukukidir’AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, fezlekelerin siyasi bir konu olmadığını, hukuki bir konu olduğunu ifade etti.
4.03.2021Siyaset
Son dakika: 'Torba kanun teklifi' Komisyon'da kabul edildi
Son dakika: 'Torba kanun teklifi' Komisyon'da kabul edildiTBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda, mobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti altyapılarının yaygınlaştırılmasının teşvik edilmesi, nakil sırasında yakalanan küpesiz buzağı, kuzu ve oğlaklar ile gebe hayvanların kesime sevk edilmesi uygulamasına son verilmesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'nda alan kılavuzlarının görev yapmaya devam edebilmeleri, TCDD ve TCDD Taşımacılık AŞ'nin bütçelerinin Hazine tarafından desteklenmesine devam edilmesi ile ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.
3.03.2021Ekonomi
Özel sporculardan madalya rekoru
Özel sporculardan madalya rekoruTürkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre; Avrupa ve Dünya Şampiyonlarında 20 yılda kazanılan 290 madalyanın 271i son 8 yılda geldi.
3.03.2021Diğer
Son dakika... TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Son dakika... TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildiGelen son dakika haberine göre; aralarında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu'nun da bulunduğu 8 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyaları TBMM Başkanlığına sunuldu.
3.03.2021Siyaset
'BBP fezlekelerin kaldırılması yönünde oy kullanacak'
'BBP fezlekelerin kaldırılması yönünde oy kullanacak'Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TBMM'ye gönderilen fezlekelere ilişkin, "Terörle iltisakı olan, terör eylemlerine karışan, teröre destek veren bir kişi milletvekili sıfatıyla cezası kesinleşmişse artık oturamaz. BBP bu fezlekelerin kaldırılması yönünde net bir şekilde oy kullanacaktır" dedi.
3.03.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Sema Şeker'in cenaze törenine katıldı
TBMM Başkanı Şentop, Sema Şeker'in cenaze törenine katıldıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, yakın ekibindeki protokol sorumlusu Yunus Şeker'in eşi polis memuru Sema Şeker'in Karşıyaka Mezarlığı'ndaki cenaze törenine katıldı.
3.03.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentop'u kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentop'u kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u kabul etti.
3.03.2021Siyaset
AK Partili Numan Kurtulmuş'tan seçim barajı açıklaması
AK Partili Numan Kurtulmuş'tan seçim barajı açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN TÜRK'te gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili Kurtulmuş, 'Doğru siyasi atmosferi yakaladığımıza inanıyorum. Tam anlamıyla sivil bir anayasa topluma sorumluluk' dedi. Seçim barajı düşecek mi? sorusuna yanıt Kurtulmuş, 'Yüzde 10 barajın yüksek olduğunu hep söylüyoruz. 5 olur, 7 olur başka rakam olur. Onlarca insan arasından seçim yapmaktansa küçük siyasal çalışma alanlarının olması lazım. Barajın kıymeti kalmadı' ifadelerine yer verdi.
3.03.2021Haberler
Son dakkika! Meral Akşener'den fezleke açıklaması
Son dakkika! Meral Akşener'den fezleke açıklamasıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ Parti, terörün yanında, yöresinde olmaz. İYİ Parti, Türk yargısının hazırladığı fezlekeye bakar, gereği neyse onu yapar. Bundan kimsenin endişesi olmasın" dedi.
3.03.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti Ukrayna'yı ziyaret edecek
TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti Ukrayna'yı ziyaret edecekTBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti, 5-6 Mart'ta Ukrayna'ya ziyarette bulunacak.
3.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

tbmmfezlekemeclisiyi partitbmm başkanı

Tbmm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.