Diş Sağlığı

Diş Sağlığı

Son dakika diş sağlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan diş sağlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan diş sağlığı haber sayfamızda...

Diş Sağlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.877 diş sağlığı haberi bulunmuştur.
Bakan Bak, Sporcu Sağlığı ve Performansı Merkezi’ni övdü
Bakan Bak, Sporcu Sağlığı ve Performansı Merkezi’ni övdü Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sporcu sağlığının ve performans ölçümlerinin bilimsel esaslara göre yapılmasının başarıya giden yolda çok önemli olduğunu vurguladı.
12.04.2024 Skorer
Bakan Bak'tan Sporcu Sağlığı ve Performansı Merkezi'ne övgü
Bakan Bak'tan Sporcu Sağlığı ve Performansı Merkezi'ne övgü Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Sporcu Sağlığı ve Performansı Merkezi'ndeki üst düzey teknolojik cihazlarla sporcuların gelişimine katkı sağlanıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, sporcu sağlığının ve performans ölçümlerinin bilimsel esaslara göre yapılmasının başarıya giden yolda çok önemli olduğunu belirterek, merkezde yürütülen faaliyetlerin memnuniyet verici olduğunu söyledi.
12.04.2024 Gündem
Dişleri doğal yoldan güvenle beyazlatan teknik! Bir parça bitter bile inanılmaz etkili
Dişleri doğal yoldan güvenle beyazlatan teknik! Bir parça bitter bile inanılmaz etkili Çoğumuz mükemmel beyaz bir gülüşe sahip olmanın hayalini kurarız ve dişlerinizi beyazlatmanın en hızlı yolu kesinlikle diş hekiminize gitmektir. Ancak randevular arasında gülümsemenizin karşı konulmaz olmasını sağlamak için hâlâ yapabileceğiniz birkaç şey var.
7.04.2024 Genel Sağlık
Diş aralarındaki 'siyah üçgen'lerin sebebi! Uzmanı açıkladı: 'Önlemesi çok basit'
Diş aralarındaki 'siyah üçgen'lerin sebebi! Uzmanı açıkladı: 'Önlemesi çok basit' Diş hekimi Anna Peterson, profesyonel diş sağlığı ipuçlarını düzenli olarak TikTok'ta @annapetersondental hesabında paylaşıyor. Viral olan son videosunda dişler arasında oluşan 'siyah üçgenlerin' nedenlerini açıkladı ve bunları önleyebileceğimizi anlattı.
28.03.2024 Genel Sağlık
Dişleri patır patır dökebilir! Büyük hata: İftar bitince neden şekersiz sakız çiğnemeliyiz?
Dişleri patır patır dökebilir! Büyük hata: İftar bitince neden şekersiz sakız çiğnemeliyiz? Tükürüğümüz ağız içerisinde yıkama yaparak antibakteriyel bir savunma sağlar. Ramazan ayında su tüketiminin azalmasına bağlı olarak tükürüğümüzün bu görevini yerine getirmesinde düşüş görülür. Tam da bu süreçte yapılan birkaç hata var ki dişlerimizi çürütme etkisi çok yüksek. İşte şekersiz sakız gerçeği.
27.03.2024 Genel Sağlık
TDB: Diş hekimliği öğrencisi ‘tüm vücudu’ öğrensin
TDB: Diş hekimliği öğrencisi ‘tüm vücudu’ öğrensin Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), diş hekimliği fakültelerini A’dan Z’ye incelediği çalışmasında, kontenjanların fazla oluşu ve eğitim kadrolarındaki yetersizlik gibi kronik sorunların altını çizerken, fakülteler ve ağız diş sağlığı hizmeti sunumuna ilişkin öneriler de getirdi.
22.03.2024 Eğitim
Bakan Koca açıkladı: Konya'ya 2 yeni hastane
Bakan Koca açıkladı: Konya'ya 2 yeni hastane Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kılıçarslan Şehir Meydanı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti Konya mitinginde yaptığı konuşmada, "Konya'da yeni sağlık yatırımlarına devam ediyoruz. 500 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesini Konya'mızda yapıyoruz. İkinci müjdemiz de bin yatak kapasiteli şehir hastanesi konseptinde inşa edeceğimiz yeni hastane" dedi.
17.03.2024 Gündem
Hamza Dağ Ödemiş'te tarım ve hayvancılık projelerini tanıttı! İlk yapacağı işi açıkladı
Hamza Dağ Ödemiş'te tarım ve hayvancılık projelerini tanıttı! İlk yapacağı işi açıkladı AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Hamza Dağ, Ödemiş'te projelerini tanıttığı tarım lansmanı düzenledi. Lansmana Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da katıldı.
16.03.2024 Gündem
Oruçluyken ağız kokusu nasıl önlenir? Ramazan’da oruç tutarken ağız kokusu nasıl giderilir?
Oruçluyken ağız kokusu nasıl önlenir? Ramazan’da oruç tutarken ağız kokusu nasıl giderilir? Oruç tutarken uzun süre aç kalınması, sıvı tüketilememesi ve gün boyu diş fırçalanamaması nedeniyle ağız ve diş sağlığı olumsuz etkilenebiliyor. Peki, Oruçluyken ağız kokusu nasıl önlenir? İşte ağız kokusunu önleyecek öneriler...
11.03.2024 Gündem
Bakan Bak: Yine 5 yıl boyunca destan yazmaya devam edeceğiz
Bakan Bak: Yine 5 yıl boyunca destan yazmaya devam edeceğiz Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, yeni dönemde gerçekleştireceği projelerin tanıtımını yaptı. Programa katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Bahçelievler her zaman bizim kalemiz. Bahçelievler her zaman AK Parti’nin kalesi. İnşallah Dr. Hakan Bahadır ile beraber yine 5 yıl boyunca destan yazmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
8.03.2024 Gündem
Elma, çilek, kivi! İşte gebelikte ağız ve diş sağlığını destekleyen besinler
Elma, çilek, kivi! İşte gebelikte ağız ve diş sağlığını destekleyen besinler Gebelik dönemi ve hormonal değişikliklerin diş ve diş etlerini etkileyebildiğini söyleyen Dt. Güzin Kırsaçlıoğlu, “Bu nedenle beslenme alışkanlıklarına ve diş dostu ürünlerin kullanımına özen göstermek gerekiyor. Gebelik döneminde ağız ve diş sağlığını güçlendiren yiyecekler tüketilmesi büyük önem taşıyor” dedi. İşte o liste.
22.02.2024 Genel Sağlık
Sağlık alanında yeni düzenlemeler içeren teklif Meclis'ten geçti
Sağlık alanında yeni düzenlemeler içeren teklif Meclis'ten geçti Sağlık alanında düzenlemeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.
21.02.2024 Gündem
Kanayan diş etlerine elveda! Boşuna para dökmeyin, çaresi yenibaharda
Kanayan diş etlerine elveda! Boşuna para dökmeyin, çaresi yenibaharda Dişlerinizi fırçalarken diş etiniz kanıyor olabilir. Ağız sağlığı konusunda çok hassas olabilirsiniz. Sararmış ya da yıpranmış dişleriniz olabilir. Bu şikâyetlerin 1 tanesi bile varsa haberimizdeki baharat tam size göre!
Ağız sağlığı neden önemli?
Ağız sağlığı neden önemli? Vücudumuzun genel sağlığına açılan bir penceredir ağız sağlığı. Bilimsel araştırmalar, ağız ve diş sağlığının kanser, koroner kalp gibi hastalıklarla ilişkili olduğu da gösteriyor.  Bu konuda aklımda beliren soruları Dr. Cemre Geze’ye yönelttim
9.02.2024 Pazar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gabar petrolü açıklaması! İşte günlük üretilen varil miktarı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gabar petrolü açıklaması! İşte günlük üretilen varil miktarı Zonguldak’taki Madenci Anıtı’nda düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gabar'daki günlük petrol üretim miktarını açıkladı.
10.02.2024 Gündem
Doğumlar ebelere emanet
Doğumlar ebelere emanet Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda kabul edildi.
10.02.2024 Gündem
Konya Büyükşehir Hatay’da yaptığı çalışmalarla örnek oldu
Konya Büyükşehir Hatay’da yaptığı çalışmalarla örnek oldu Geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta yaşanan ve 11 şehri vuran depremin ilk saatlerinde Hatay’a ulaşan Konya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Uğur İbrahim Altay’ın talimatıyla seferberlik ilan ederek Hatay’da arama-kurtarma, altyapı, mobil mutfak, su temini, lojistik, konteyner kent, gıda ve kıyafet desteği, yeni iş yerleri, haberleşme ve enerji gibi insani ihtiyaçlar konusunda canla başla çalıştı.
6.02.2024 Ekonomi
Saç, cilt ve diş sağlığı için C vitamini çok önemli! Turunçgillerde bol miktarda bulunuyor
Saç, cilt ve diş sağlığı için C vitamini çok önemli! Turunçgillerde bol miktarda bulunuyor Günlük beslenme ile karşılanması gereken C vitamini ihtiyacı, bazı durumlar ve düzensiz beslenme alışkanlıklarıyla karşılanamayabiliyor. Günlük beslenme ile C vitamini eksikliğinin olmadığına vurgu yapan Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Aytaç Atamer, “Özellikle kronik ishal durumunda, yanıklarda ya da cerrahi girişimlerden sonra düzensiz beslenen kişilerde, alkol, sigara kullananlarda C vitamini eksikliği ortaya çıkıyor” dedi.
24.01.2024 Genel Sağlık
Kanser tedavisinde diş sağlığını ihmal etmeyin
Kanser tedavisinde diş sağlığını ihmal etmeyin Onkolojik hastalıklar ve tedavileri konusunda yeni yöntemlerin gündeme gelmesiyle birlikte pek çok kanser hastasının yaşam süresi ve kalitesi uzuyor. Yan etkilerin azalmasında ise mutlaka bir takım çalışması gerekiyor. Takım çalışmasında diş hekimleri önemli bir rol üstleniyor.
20.01.2024 Pazar
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, 2023'ün ilkleri üniversitesi oldu
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, 2023'ün ilkleri üniversitesi oldu Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, 2023 yılında üniversitelerin ilkler arasında yer aldığını belirterek, "Uluslararası Akredite Doğal Taş Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek bu alanda uluslararası akredite olan ilk merkez oldu. Bunun yanında Yek-G Sistemini Türkiye’de uygulayan ilk üniversite olduk" dedi.
18.01.2024 Eğitim
Bu hatayı yapmak dişleri çürütüyor! 'Yemekten sonra fırçanızdan uzak durun'
Bu hatayı yapmak dişleri çürütüyor! 'Yemekten sonra fırçanızdan uzak durun' Genellikle birçoğumuz şekerli bir şey yedikten ve kustuktan sonra dişlerimizi fırçalama eğilimi gösteririz. Ancak diş hekimi Dr Shaadi Manouchehri'ye göre bu vakitler dişlerinizi fırçalayacağınız en yanlış zamanlar. Üstelik yanlış zamanlamalar bunlarla da sınırlı değil!
4.01.2024 Genel Sağlık
Doğal yoldan beyaz dişler! Mükemmel dişler için 6 ipucu
Doğal yoldan beyaz dişler! Mükemmel dişler için 6 ipucu Sağlıklı dişler genel olarak sağlığın temel taşıdır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Onlar olmadan sadece iyi yemek yiyemezsiniz, aynı zamanda düzgün konuşabilmeniz için de gereklidirler . Diş minesi vücudunuzdaki en sert maddedir ve ağız sağlığı bozulduğunda bu ciddi sorunlara neden olabilir. İşte daha iyi görünen daha sağlıklı dişler için 6 ipucu
3.01.2024 Genel Sağlık
2024 Sayısal Meslekler: 2 Yıllık ve 4 Yıllık Üniversite Sayısal (MF) Bölümleri ve Meslekleri Nelerdir?
2024 Sayısal Meslekler: 2 Yıllık ve 4 Yıllık Üniversite Sayısal (MF) Bölümleri ve Meslekleri Nelerdir? Üniversite hazırlık aşamasındaki öğrencilerin tercih ettiği alanlardan birisi de sayısaldır. Matematik fen ağırlıklıdır. Ortaöğretiminde MF bölümünü seçen öğrenciler hangi mesleği seçecekleri konusunda kararsız kalırlar. Sayısal mesleklerin sayısı oldukça fazladır. Üniversitelerin 2 yıllık ve 4 yıllık sayısal bölümleri vardır. Tıp, mühendislik, veterinerlik, eczacılık gibi meslekler sayısal bölümlerde yer alır. 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite sayısal bölümleri ve meslekleri nelerdir? 2024 sayısal meslekler ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.
2.01.2024 Eğitim
Bakan Koca paylaştı! İşte 2023 yılının sağlık verileri
Bakan Koca paylaştı! İşte 2023 yılının sağlık verileri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2023 yılı sağlık alanında yapılan hizmet verilerini paylaştı.
31.12.2023 Haberler
Bakan Koca paylaştı! İşte 2023 yılının sağlık verileri
Bakan Koca paylaştı! İşte 2023 yılının sağlık verileri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2023 yılı sağlık alanında yapılan hizmet verilerini paylaştı.
31.12.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Diş Sağlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.