Diyanet İşleri

Diyanet İşleri

Son dakika diyanet işleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan diyanet işleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan diyanet işleri haber sayfamızda...

Diyanet İşleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.838 diyanet isleri haberi bulunmuştur.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da Cami ve İslam Kültür Merkezinin temel atma törenine katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da Cami ve İslam Kültür Merkezinin temel atma törenine katıldıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Karadağ ziyareti kapsamında, ülkenin kuzeyindeki Bjelo Polje'de Akova Merkez Camisi ve İslam Kültür Merkezi temel atma törenine katıldı.
20.06.2021Haberler
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da temel atma töreninde konuştu
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Karadağ'da temel atma töreninde konuştuDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Karadağ ziyareti kapsamında, ülkenin kuzeyindeki Bjelo Polje'de Akova Merkez Camisi ve İslam Kültür Merkezi temel atma törenine katıldı.
20.06.2021Gündem
Son dakika: Resmen belli oldu! Kurban kesimi için kurallar açıklandı
Son dakika: Resmen belli oldu! Kurban kesimi için kurallar açıklandıGelen son dakika haberine göre; Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2021 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
19.06.2021Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kosova’da Cuma namazını kıldırdı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Kosova’da Cuma namazını kıldırdıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kosova’nın Prizren kentinde, TİKA’nın restorasyonunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Osmanlı döneminden kalma Sinan Paşa Camisi’nde Cuma namazını kıldırdı.
18.06.2021Gündem
3 Mart 1924 Tarihinde Kabul Edilen Kanunlar Nelerdir?
3 Mart 1924 Tarihinde Kabul Edilen Kanunlar Nelerdir?Türkiye Cumhuriyet genç bir Cumhuriyet olup yıkılan Osmanlı İmparatorluğunun kalan toprakları üzerinde kurulmuştur. Genellikle Cumhuriyet ve Cumhuriyet'in nasıl kurulduğu, işgal güçlerine karşı verilen askeri mücadele ve kurtuluş savaşı hakkında bilgi sahibi olunduğu anlaşılmaktadır. Fakat yurdun kurtuluşundan sonra ilan edilen bağımsızlık ve başlatılan inkılaplar konusu çok da fazla bilinmemektedir. Mustafa Kemal Atatürk'ün hep vurguladığı gibi "esas kurtuluş savaşı cehalet ile ekonomi ile olacaktır" meselesi eksik kalmaktadır. "Devrim Kanunları" ya da "İnkılap Kanunları" olarak bilinen yasalar genç Cumhuriyetin sosyal ve ekonomik kalkınmasının temel taşlarını oluşturmuştur. İşte, 3 Mart 1924 tarihinde kabul edilen kanunlar nelerdir, bu kanunların önemi ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
16.06.2021Eğitim
Ankara Barosu Başkanı ve yönetim kurulu hakkında Erbaş'a 'hakaret'ten iddianame hazırlandı
Ankara Barosu Başkanı ve yönetim kurulu hakkında Erbaş'a 'hakaret'ten iddianame hazırlandıAnkara Barosu Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri hakkında, 'Kamu görevlisine dini inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklaması nedeniyle görevinden dolayı hakaret' suçlamasıyla iddianame hazırlandı. Avukatların yargılanma usulüne göre iddianame Ankara Batı Adliyesi 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. İddianame kabul edilirse, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan ile birlikte 11 yönetim kurulu üyesi, 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.
16.06.2021Gündem
Kur'an kursları ne zaman başlayacak 2021? Kur'an kursları nasıl olacak, online mı?
Kur'an kursları ne zaman başlayacak 2021? Kur'an kursları nasıl olacak, online mı?Kur'an kursları ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı yaz Kur'an kursları ile ilgili açıklama yaptı. Açıklama sonrasında Kur'an kurslarnın nasıl yapılacağı gündeme geldi. Peki Kur'an kursları ne zaman başlayacak, online mı 2021?
15.06.2021Gündem
Son dakika... Diyanet'ten Kur'an kursu kararı! Tarih belli oldu
Son dakika... Diyanet'ten Kur'an kursu kararı! Tarih belli olduDiyanet İşleri Başkanlığı yaz Kur'an kurslarının 5 Temmuz'da başlayacağını duyurdu. Eğitimler, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda, bu yıl online ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecek.
15.06.2021Gündem
Diyanet’ten 2021 yılı hac ibadetine ilişkin açıklama
Diyanet’ten 2021 yılı hac ibadetine ilişkin açıklamaDiyanet İşleri Başkanlığı, Kovid-19 salgını sebebiyle 2021 yılı içerisinde hac ibadeti için Türkiye’den hacı adaylarının kutsal topraklara gidemeyeceğini duyurdu
12.06.2021Gündem
Gözler Erdoğan-Biden görüşmesinde! Kritik zirve öncesi flaş açıklama
Gözler Erdoğan-Biden görüşmesinde! Kritik zirve öncesi flaş açıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burhaniye Şehriban Hatun Camii açılışında konuşma yaptı. Daha basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile görüşmesi öncesi çarpıcı mesajlar verdi. Bir vatandaşın, 'Cumhurbaşkanım Kirazlıtepe'de verilen sözleri burada vermiyorlar." şeklindeki sözleri üzerine Erdoğan, "Aynı aynı hiç endişe etmeyin, Kirazlıtepe'de, Ferah'ta ne verildiyse aynı sözü sizlere burada ben veriyorum.' dedi.
11.06.2021Haberler
Son dakika haberi: Gözler Erdoğan-Biden görüşmesinde! Kritik zirve öncesi flaş açıklama
Son dakika haberi: Gözler Erdoğan-Biden görüşmesinde! Kritik zirve öncesi flaş açıklamaSon dakika haberlere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burhaniye Şehriban Hatun Camii açılışında konuşma yaptı. Daha basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile görüşmesi öncesi çarpıcı mesajlar verdi. Bir vatandaşın, 'Cumhurbaşkanım Kirazlıtepe'de verilen sözleri burada vermiyorlar." şeklindeki sözleri üzerine Erdoğan, "Aynı aynı hiç endişe etmeyin, Kirazlıtepe'de, Ferah'ta ne verildiyse aynı sözü sizlere burada ben veriyorum.' dedi.
11.06.2021Siyaset
Vekaletle kurban kesim bedelleri belirlendi
Vekaletle kurban kesim bedelleri belirlendiDiyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurtiçinde 1125, yurtdışında 925 lira olarak belirlendiğini bildirdi.
11.06.2021Ekonomi
Kurra Hafız Ne Demek? Nasıl Kurra Hafız Olunur?
Kurra Hafız Ne Demek? Nasıl Kurra Hafız Olunur?Müslümanların kutsal kitabı Kuran-ı Kerimdir. Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed (s.a.v.) peygambere indirilmiş bir kitaptır. İslam dininin bu kitabı tüm insanlığa indirilmiştir. Kuran indirilmeye başlandığında kitap haline gelmeden önce ezbere biliniyordu. Ancak savaşlarda Kuranı bilen sahabeler şehit olmaya başlayınca kitap haline getirilmesine karar verildi. Anca halen Kuranı ezbere bilen elden ele gönülden gönüle aktaran hafızlar bulunmaktadır. Hafız, Kuranı ezbere bilmek demektir. Peki, kurra hafız ne demektir? Kurra hafız nasıl olunmaktadır? İşte, kurra hafız hakkında bilgiler.
10.06.2021Dini Bilgiler
Kurban kesim bedelli ne kadar 2021, kaç TL? Yurt içi ve yurt dışı kurban kesim bedeli açıklandı!
Kurban kesim bedelli ne kadar 2021, kaç TL? Yurt içi ve yurt dışı kurban kesim bedeli açıklandı!Kurban kesim bedeli ile ilgili detaylar merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedeli ile ilgili bir son dakika açıklaması gerçekleştirdi. Peki yurt içi ve yurt dışı kurban kesim bedeli ne kadar 2021?
10.06.2021Gündem
Kurban kesim bedeli belli oldu
Kurban kesim bedeli belli olduDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 1125 lira, yurt dışında 925 lira olarak belirlendiğini açıkladı.
10.06.2021Haberler
Son dakika... Kurban kesim bedeli belli oldu
Son dakika... Kurban kesim bedeli belli olduGelen son dakika haberine göre; Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 1125 lira, yurt dışında 925 lira olarak belirlendiğini açıkladı.
10.06.2021Gündem
İmam Nasıl Olunur? İmam Olmanın Şartları Nelerdir?
İmam Nasıl Olunur? İmam Olmanın Şartları Nelerdir?İmam olmayı düşünenler nasıl olacakları ile ilgili araştırmalar yapmaktadır. İmam olmayı düşünenlerin öncelikle imam hatip lisesinde mezun olması gerekmektedir. Bunun dışında düz liseden mezun olanların ise ilahiyat bitirmesi gerekmektedir. İmam nasıl olunur? İmam olmanın şartları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.06.2021Eğitim
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Neşe Nur Akkaya'ya yapılan saldırıyı kınadı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Neşe Nur Akkaya'ya yapılan saldırıyı kınadıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, başörtüsünden dolayı saldırıya maruz kalan akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya geçmiş olsun dileklerini ileterek, saldırıyı ve saldırganı şiddetle kınadığını bildirdi.
9.06.2021Gündem
Beyyine Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Beyyine Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiBeyyine suresi Medine döneminde nazil olmuş bir suredir. Sure 8 ayetten oluşmaktadır. Adını, ilk ayette geçen ‘beyyine’ kelimesinden almaktadır. Beyyine, ‘burhan, delil’ anlamına gelmektedir. Beyyine suresi, inkar edenlerin ‘bir delil, bir burhan’ gelmeden, Yahudi ve Hıristiyanların dinlerinden ayrılmayacaklarını ifade ederek başlamaktadır. Delilin Kur’an olduğu ve Kur’an’ın doğru ve tertemiz olduğu buyrulmaktadır.
8.06.2021Sureler
Zilzal Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Zilzal Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiZelzele Suresi veya Türkçeye yerleşmiş ismiyle Zilzal Suresi, Kur'an-ı Kerim'in 99. suresidir. Sure 8 ayetten oluşur. Peki Zilzal suresi meali, fazileti nedir? Arapça ve Türkçe Zilzal suresi okumak isteyenler haberimizden yararlanabilir. Aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığı'nın paylaştığı Zilzal Suresi videosunu haberimizde ekledik.
8.06.2021Sureler
Nas Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Nas Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiNas suresi okumak ve ezberlemek isteyenler, sure hakkında araştırmalara başladı. Türkçe ve Arapça okunuşu merak konusu olan Nas suresinin anlamı nedir? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılan Nas suresi meali ve tefsirini haberimize ekledik.
8.06.2021Sureler
MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit oldu
MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker'in, bugün Pençe Yıldırım Harekâtı kapsamında, Irak'ın kuzeyinde mayın/EYP'ye basarak yaralandığını ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.
6.06.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak'ta duyurdu: Bir müjde daha verebiliriz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak'ta duyurdu: Bir müjde daha verebilirizSon dakika gelen habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’ta Uzun Mehmet Camisi'nin açılış töreninde konuştu. Karadeniz Ereğlisi'nde de bir müjde verilebileceğini açıklayan Erdoğan, 'Bugün inşallah Zonguldak'tan bir müjde vereceğiz. Biraz sonra o müjdeyi vereceğiz. Artık Zonguldak müjdelerin şehri oldu' dedi.
4.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzun Mehmet Camisi'nin açılışında konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uzun Mehmet Camisi'nin açılışında konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstiklalimize göz dikenleri nasıl pişman ettiysek aşımıza, işimize, ekmeğimize, huzurumuza kastedenleri de aynı şekilde hüsrana uğratmak boynumuzun borcudur." dedi.
4.06.2021Siyaset
Nazar duası Arapça - Türkçe okunuşu ve yazılışı! Nazar duası dinle
Nazar duası Arapça - Türkçe okunuşu ve yazılışı! Nazar duası dinleNazar duasının Arapça ve Türkçe yazılışı/okunuşu merak edilmeye başladı. Çevresindeki herhangi bir kişiye veya kendisine nazar duası okumak isteyen vatandaşlar nazar duası dinle aramasında da bulunuyor. İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Nazar duası hakkında paylaşılanlar...
3.06.2021Dualar

Benzer Haber Etiketleri

Ali Erbaşkurbandiyanetcumhurbaşkanırecep tayyip erdoğan

Diyanet İşleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.