Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyanet İşleri Başkanlığı

Son dakika Diyanet işleri Başkanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Diyanet işleri Başkanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Diyanet işleri Başkanlığı haber sayfamızda...

Diyanet İşleri Başkanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.939 diyanet işleri başkanlığı haberi bulunmuştur.
Kızılay, 42 bin hisse kurban etini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak
Kızılay, 42 bin hisse kurban etini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracakTürk Kızılay ve Et ve Süt Kurumu organizasyonu kapsamında, bu yıl bağışçılar tarafından vekalet edilen 42 bin hisse kurbanlık et, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.
30.06.2022Ekonomi
CUMA SAATİ; Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İl il Cuma namazı vakitleri...
CUMA SAATİ; Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İl il Cuma namazı vakitleri...Cuma namazı için diyanet İşleri Başkanlığı il il cuma namazı vaktini paylaşıyor. Her hafta milyonlarca kişi yaşadığı ilin cuma vaktini sorguluyor. Camilerde cemaat ile idrak edilen cuma namazı, farz olan namazlardandır. Cuma namazı saati İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana gibi 81 il için yayımlanıyor. Peki, 24 Haziran cuma saati kaç?
24.06.2022Gündem
Kurbanlıklar 24 Haziran'da İstanbul'a girebilecek
Kurbanlıklar 24 Haziran'da İstanbul'a girebilecekKurban Bayramı öncesi İstanbul’da hazırlıklar devam ediyor. Şehre girişleri 24 Haziran’dan itibaren serbest olacak kurbanlıklar için pazar kurulumları tamamlandı.
21.06.2022Ekonomi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya devam etmeliyiz
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya devam etmeliyiz‘Dini Yüksek İhtisas Merkezleri Mezuniyet Töreni’ne katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İslam dini bütün insanlık için gönderildi. Bizler bütün insanlıktan sorumluyuz. Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya devam etmeliyiz” dedi.
20.06.2022Gündem
Giresun'da caminin minaresi 'semaver’ şeklinde
Giresun'da caminin minaresi 'semaver’ şeklindeGiresun Eynesil ilçesinde Yeşil Cami'nin minaresi, 'semaver' şeklinde inşa edildi. Kesme taş kullanılarak 4,5 yılda tamamlanan 'semaver' kısmı, 5 kişinin içerisinde oturabileceği tarzda tasarlandı. Eynesil Hayırlı İşler Yapma ve Yaptırma Derneği Başkanı Ayhan Tufanoğlu, "Kamuoyundan olumlu ve olumsuz tepkiler alıyoruz. Meyve veren ağaç taşlanır. Bizi eleştiren kişilerin eleştirisinden korkup, taviz verecek değiliz" dedi.
20.06.2022Haberler
Giresun'da caminin minaresi 'semaver’ şeklinde
Giresun'da caminin minaresi 'semaver’ şeklindeGiresun Eynesil ilçesinde Yeşil Cami'nin minaresi, 'semaver' şeklinde inşa edildi. Kesme taş kullanılarak 4,5 yılda tamamlanan 'semaver' kısmı, 5 kişinin içerisinde oturabileceği tarzda tasarlandı. Eynesil Hayırlı İşler Yapma ve Yaptırma Derneği Başkanı Ayhan Tufanoğlu, "Kamuoyundan olumlu ve olumsuz tepkiler alıyoruz. Meyve veren ağaç taşlanır. Bizi eleştiren kişilerin eleştirisinden korkup, taviz verecek değiliz" dedi.
20.06.2022Gündem
Kurbanlık fiyatları 2022: Küçükbaş - Büyükbaş ne kadar? İstanbul ve diğer illerde kurbanlık fiyatları ve kurban kesim fiyatı kaç para?
Kurbanlık fiyatları 2022: Küçükbaş - Büyükbaş ne kadar? İstanbul ve diğer illerde kurbanlık fiyatları ve kurban kesim fiyatı kaç para?Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala Kurbanlık fiyatları gündeme geldi. Kurban kesmek isteyen vatandaşlar küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları hakkında bilgi almak istiyor. İstanbul ve diğer illerde kurbanlık fiyatları ne kadar? Türk Kızılay, 2022 kurban bedellerini açıklarken, Diyanet İşleri Başkanlığı ise 2022 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelini duyurdu.
17.06.2022Gündem
CUMA SAATİ; 17 Haziran Cuma namazı (bugün) saat kaçta kılınacak? İl il cuma namazı vakitleri...
CUMA SAATİ; 17 Haziran Cuma namazı (bugün) saat kaçta kılınacak? İl il cuma namazı vakitleri...Cuma namazı saati, camilerde cuma namazı için saf tutacak milyonlarca müslümanın gündeminde. İl il cuma vakti araması öne çıkıyor. İslam aleminin mübarek zamanlarından olan cuma günü, binlerce kişi camilerde cuma namazı için yerini alıyor. Peki, 17 Haziran cuma namazı saati kaçta?
17.06.2022Gündem
Beyyine Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali
Beyyine Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 98. suresi olan Beyyine suresi toplam 8 ayettir. Medine döneminde nazil olmuştur. İsmini, ilk ayette geçen ‘beyyine’ kelimesinden almıştır. Beyyine Türkçe ‘burhan, delil’ anlamına gelmektedir. Beyyine suresi, inkar edenlerin ‘bir delil, bir burhan’ gelmeden, Yahudi ve Hıristiyanların dinlerinden ayrılmayacaklarını ifade ederek başlamaktadır. Delilin Kur’an olduğu ve Kur’an’ın doğru ve tertemiz olduğu buyrulmaktadır. Beyyine Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.06.2022Sureler
İnşirah Suresi Oku: İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
İnşirah Suresi Oku: İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'im 94. suresi olan İnşirah toplamda 8 ayetten oluşur. Mekke'de indirildiğine inanılan İnşirah Suresini fazileti ile ilgili hadis kaynaklarında yer alan bilgiye göre bu sureyi okumak insanın sıkıntıların giderilmesini ve kalbinin ferahlamasını sağlar. İnşirah'ın Türkçe kelime anlamı açılmak genişlemektir. Surede her çekilen zorluğa karşılık bir mükafatın olduğu mesajı verilmiştir. İnşirah Suresi Türkçe okunuşu, Arapça yazılışı, anlamı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizde yer verdik.
16.06.2022Sureler
KURBAN FİYATI kaç para? Bu yıl (2022) KURBANLIK FİYATLARI en düşük - en yüksek ne kadar?
KURBAN FİYATI kaç para? Bu yıl (2022) KURBANLIK FİYATLARI en düşük - en yüksek ne kadar?Küçükbaş-büyükbaş kurban fiyatları 2022! Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala kurbanlık fiyatları belli oldu. Kurban kesmek için hazırlığa başlayanlar, kurbanlık fiyatları 2022 hakkında bilgi almak istiyor. Bu yıl kurbanlk fiyatları ne kadar, 2022 kurban kesim fiyatı kaç TL? Diyanet İşleri Başkanlığı, kurbanlık fiyatları ve kurban kesim fiyatı hakkında açıklamalarda bulundu. İşte konuya ilişkin detaylar...
16.06.2022Ekonomi
Şükür Duası Oku: Şükür Duası Türkçe Okunuşu ve Anlamı Nedir?
Şükür Duası Oku: Şükür Duası Türkçe Okunuşu ve Anlamı Nedir?Şükür duası hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, şükür duasının yazılışını ve okunuşunu öğrenmek istiyor. Hem Arapça hem de Türkçe şükür duasını bilmek isteyenler haberimizin içeriğinden bilgilenebilir. İşte Diyanet İşleri Başkanlığı'nın paylaşımı...
15.06.2022Dualar
Yemek Duası Okunuşu: Yemek Duası Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Diyanet Meali
Yemek Duası Okunuşu: Yemek Duası Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Diyanet Meali İslam dünyası için yemek duası önemli bir yerde bulunuyor. Yemek yedikten sonra okunacak yemek duasının okunuşu ve anlamı ise araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte yemek duası okunuşu ve anlamı...
15.06.2022Dualar
Ezan Duası Oku: Ezan Duası Arapça Yazılışı, Türkçe Okunuşu ve Diyanet Meali...
Ezan Duası Oku: Ezan Duası Arapça Yazılışı, Türkçe Okunuşu ve Diyanet Meali...Ezan okuduktan sonra okunan ezan duası okumak sünnettir. Müslüman alemi için önemli olan ezan duasının anlamı ve Türkçe okunuşu araştırılan konular arasında yer alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, ezan duasını paylaştı. İşte ezan duası...
15.06.2022Dualar
Namaz nasıl kılınır? Namaz sureleri, duaları sırası ve okunuşu? Sabah - öğle - ikindi - akşam - yatsı namazı kaç rekat, kılınışı nasıl?
Namaz nasıl kılınır? Namaz sureleri, duaları sırası ve okunuşu? Sabah - öğle - ikindi - akşam - yatsı namazı kaç rekat, kılınışı nasıl?İslam alemi için farz olan ibadetlerden biri de namaz kılmaktır. Gün içinde 5 ayrı vakitte namaz kılmak dini görevlerimizin en önemlisidir. Sabah namazı, öğle namazı, ikinci namazı, akşam namazı ve yatsı namazından oluşan günlük namaz nasıl kılınır? Namaz duaları, rekatları nedir? Namaz kılınışı nasıl olur? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından namaz nasıl kılınır sorusunun kadın ve erkek resimli anlatımı...
15.06.2022Gündem
Karınca duası dinle | Karınca duası Arapça okunuşu, yazılışı ve faziletleri
Karınca duası dinle | Karınca duası Arapça okunuşu, yazılışı ve faziletleriKarınca duası hakkında bilgi almak isteyenler, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden veya diğer internet sitelerinde araştırıyor. Karınca duasının anlamı nedir, ne için okunur? İşte tercihe göre Karınca duası Türkçe ve Arapça okunuşu...
14.06.2022Dualar
Adalet Bakanlığı'ndan 'yaz Kur'an kursu' açıklaması
Adalet Bakanlığı'ndan 'yaz Kur'an kursu' açıklamasıAdalet Bakanlığı'nca 5 bin civarında personelin bulunduğu Ankara Adliyesi'nde çalışanlardan gelen talep üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz Kur’an kursu açılması kararı alındığı belirtilerek, "Ankara Barosu ile İzmir Barosu yaptıkları açıklama ile yaz Kur’an Kursuna katılacak kişiler veya çocuklarını gönderecek velileri hem kınamakta hem de suçlamakta. Açıklamalardaki üslup ve muhteva, 28 Şubat’ın ilkel, haksız, hukuksuz, zorba ve dayatmacı zihniyetinin Ankara ve İzmir Barolarında canlılığını hala koruduğunu göstermektedir. Bu ilkel ve çağ dışı zihniyet, aziz milletimizin vicdanında geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de karşılık bulmayacaktır" denildi.
13.06.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Tunceli'de cemevi ziyaret etti, Hz. Ali Camisi'nin açılışını yaptı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Tunceli'de cemevi ziyaret etti, Hz. Ali Camisi'nin açılışını yaptıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Tuncelide Hz. Ali Camisi'nin açılışını gerçekleştirdi ve cemevi ziyaret etti. Erbaş, cemevlerinin yasal statüsüyle ilgili soruya ise "Bizimle alakalı konular değil. Çok geniş tarafları olan bir konu onlar, süreç içerisinde değerlendirilecek. Cemevinde birliğimizi, beraberliğimizi konuştuk. Türkiye olarak hepimiz aynı hedefe çalışıyoruz" dedi.
10.06.2022Gündem
Cuma namazı saati 10 Haziran: Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir il il cuma namazı vakti
Cuma namazı saati 10 Haziran: Diyanet İstanbul, Ankara, İzmir il il cuma namazı vaktiCuma namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet, her hafta cuma günü için il il cuma namazı vaktini paylaşıyor. Mübarek cuma günü cemaat namaz nedeniyle camilerde saf tutuyor. İslam dünyası yaşadıkları il ve ilçenin cuma namazı saatini sorguluyor. İşte, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa cuma saati...
10.06.2022Gündem
KURBANLIK FİYATLARI 2022 ne kadar? Küçükbaş-büyükbaş kurban kesim fiyatı bu yıl kaç para?
KURBANLIK FİYATLARI 2022 ne kadar? Küçükbaş-büyükbaş kurban kesim fiyatı bu yıl kaç para?Güncel kurban fiyatları (büyükbaş-küçükbaş) ile ilgili meraklı arayış devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde kurbanlık fiyatları kaç para araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, kurban kesim fiyatını duyurdu. Peki 2022 kurbanlık fiyatları ne kadar?
9.06.2022Ekonomi
Kurban Bayramı ne zaman? 2022 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek, uzatılacak mı?
Kurban Bayramı ne zaman? 2022 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek, uzatılacak mı?Kurban Bayramı tarihleri belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvimde yer alan 2022 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek? İşte Kurban Bayramı başlangıç ve bitiş günleri...
9.06.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 81 İl Müftüsüyle birlikte Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nı ziyaret etti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 81 İl Müftüsüyle birlikte Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nı ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, 81 İl Müftüsüyle birlikte Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nı ziyaret etti. Burada konuşan Erbaş, “Adnan Menderes'in, Hasan Polatkan’ın, Fatin Rüştü Zorlu’nun ve diğer büyüklerimizin hatıralarını ve burada çektiği acıları yerinde görelim ve onları analım düşüncesiyle 81 ilimizin müftüsüyle buradayız” dedi.
7.06.2022Gündem
Pandemi sonrası ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı
Pandemi sonrası ilk hac kafilesi dualarla uğurlandıDiyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyonuyla İstanbul Havalimanı'ndan kutsal topraklara giden 286 kişilik ilk hac kafilesi, dualarla ve gözyaşlarıyla uğurlandı.
7.06.2022Haberler
Pandemi sonrası ilk hac kafilesi dualarla uğurlandı
Pandemi sonrası ilk hac kafilesi dualarla uğurlandıDiyanet İşleri Başkanlığı'nın organizasyonuyla İstanbul Havalimanı'ndan kutsal topraklara giden 286 kişilik ilk hac kafilesi, dualarla ve gözyaşlarıyla uğurlandı.
7.06.2022Gündem
Pandemi sonrası ilk hacı adayları Üsküdar’da düzenlenen törenle uğurlandı
Pandemi sonrası ilk hacı adayları Üsküdar’da düzenlenen törenle uğurlandıDiyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen 2022 yılının İstanbul’daki ilk hac kafilesi yola çıktı. Uzun yıllar kutsal topraklara gitmek için bekleyen hacı adayları gözyaşlarına hakim olamadı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Hac, sayısız hikmetleri ve güzellikleri içinde bulunduran mübarek bir yolculuk, kutlu bir ibadet, büyük bir arınma mevsimi, tövbe ve dua zamanı, rahmet ve marifet iklimidir” dedi.
6.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.