Donanma

Donanma

Son dakika donanma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan donanma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan donanma haber sayfamızda...

Donanma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.743 donanma haberi bulunmuştur.
Son dakika... Av başladı! Hepsi birden peşine düştü...
Son dakika... Av başladı! Hepsi birden peşine düştü...Son dakika haberine göre, son haftalarda savaş gemileri ve uçakları karşı karşıya gelen iki dev ülke arasındaki gerilim artıyor. Dış basında çıkan haberlere göre Pasifik okyanusunda, bölgede düzenlenen tatbikatların ardından Pasifik Filosu'nun nükleer denizaltının peşine düşmesiyle gerçek anlamda bir "av" başlamış durumda.
17.06.2021 Dünya
Son dakika haberi: Katil demişti! Savaş uçakları ve gemilerle girdiler
Son dakika haberi: Katil demişti! Savaş uçakları ve gemilerle girdilerRus basınında çıkan son dakika haberlerine göre, Rus lider Putin ile ABD Başkanı Biden arasında yapılacak görüşmenin arka planında provokasyon planları yapılıyor. NATO'nun savaş ve keşif uçaklarının yanı sıra savaş gemilerini de göndermesiyle, Rus jetleri havalandı.
16.06.2021Dünya
Son dakika... Görülmemiş plan! Denizaltıları böyle yok edecek
Son dakika... Görülmemiş plan! Denizaltıları böyle yok edecekSon dakika haberine göre, Rus basını kendilerine karşı daha önce görülmemiş radikal önlemlerin alınmaya başladığını yazdı. Rus donanmasının nasıl yok edileceğine ilişkin planları değerlendiren analistler, Avrupa'da alarm zillerinin çaldığını söyledi.
13.06.2021Dünya
Donanma Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Donanmak Ne Anlama Gelir?
Donanma Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Donanmak Ne Anlama Gelir?Donanma kelimesi hem fiil hem de isim olarak kullanılır. İsim olarak kullanıldığında bir devletin deniz kuvvetleri anlamına gelir. Fiil olarak kullanıldığında ise özene bezene giyinmek, süslenmek demektir. Donanma ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Donanmak ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
12.06.2021Eğitim
Son dakika... Nedeni bilinmiyor! ABD alarma geçti: Yanıt vereceğiz
Son dakika... Nedeni bilinmiyor! ABD alarma geçti: Yanıt vereceğizABD'li Associated Press'in son dakika haberine göre, ABD'nin baş düşmanlarından sayılan ülkeye ait savaş gemilerinin ilk kez Atlantik Okyanusu'na girmesi Washington'da kaygıya sebep oldu. Gemilerin amacı henüz bilinmezken, ABD 'yanıt verileceğini' duyurdu.
11.06.2021Dünya
Yeni görüntüler ortaya çıktı! UFO tartışmaları tekrar başladı
Yeni görüntüler ortaya çıktı! UFO tartışmaları tekrar başladıABD'de çekilen UFO görüntüleri ses getirmeye devam ediyor. Yeni paylaşılan görüntüler infial etkisi yarattı. Zira görüntülerde genç kadın normal bir video çekerken bir anda şok ile karşılaşıyor.
10.06.2021Haberler
Drone ile yakıt ikmali tarihe geçti
Drone ile yakıt ikmali tarihe geçtiABD Donanması, geçen hafta insansız “tanker drone”un gökyüzünde insanlı bir jete yakıt ikmali yapmasıyla bir ilki gerçekleştirdiğini duyurdu.
9.06.2021Dünya
Bakan Akar, 'Denizkurdu 2021 Tatbikatı'nı takip etti
Bakan Akar, 'Denizkurdu 2021 Tatbikatı'nı takip ettiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi, 'Denizkurdu 2021 Tatbikatı'nın Doğu Akdeniz'deki seçkin gözlemci günü faaliyetlerini takip etti.
4.06.2021Gündem
Çaka Beyliği Nerede Kurulmuştur? Eserleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Çaka Beyliği Nerede Kurulmuştur? Eserleri Ve Özellikleri Nelerdir?Çaka Beyliği Anadolu'da kurulmuş olan beyliklerden bir tanesidir. Bu beylik eserleri ve özellikleri ile insanların ilgisini çekmektedir. Çaka Beyliği ile ilgili çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Çaka Beyliği nerede kurulmuştur? Eserleri ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
4.06.2021Eğitim
AB ve İngiltere 2021 balıkçılık kotalarında anlaştı
AB ve İngiltere 2021 balıkçılık kotalarında anlaştıAvrupa Birliği (AB) ve İngiltere arasında 2021'deki balıkçılık kotalarının belirlenmesine yönelik müzakerelerde uzlaşı sağlandı.
3.06.2021Ekonomi
Son dakika: Dünya sarsan uçuş! Tek bir ülke hedef alındı
Son dakika: Dünya sarsan uçuş! Tek bir ülke hedef alındıSon dakika haberlere göre, ABD'nin ünlü bombardıman uçağı B-52'nin de yer aldığı filonun uçuşu dünyayı sarstı, CNN International 12 saat boyunca tek bir ülkenin hedef alındığını duyurdu. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
3.06.2021Dünya
Eşinin ölümünden sonra onun küllerini içtiği söylenir
Eşinin ölümünden sonra onun küllerini içtiği söylenirÜstte dev katmanlı gri bulutlar, altta bir kuşak gibi uzayan kalın bir bulut tabakası, en altta ise küçük kümeler halinde sıra sıra dizilmiş bulutlar. Umarım yağmur yağmazdı. Evden çıkarken baktığımda yağmur yağacağına dair bir bilgi yoktu meteorolojinin internet sitesinde. Ama burası Bodrum’du ve sizi her an bir sürpriz bekleyebilirdi.
Son dakika... İran'ın en büyük savaş gemisi battı
Son dakika... İran'ın en büyük savaş gemisi battıUluslararası haber ajansları gece yarısı duyurdu, sabah olduğunda ise donanma neredeyse bir gün süren çabaların sonuç vermediğini açıkladı. Saatlerce yanan Hark adlı gemi Umman Denizi'nin dibini boyladı.
2.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Bu fotoğraflar Putin'i çıldırttı! Komuta Türk askerinde
Son dakika haberi: Bu fotoğraflar Putin'i çıldırttı! Komuta Türk askerindeSon dakika haberlere göre, ABD ordusunun resmi hesabı fotoğrafları yayınladı, komutayı elinde tutan Türk askeri göz kamaştırdı. Savaş gemilerini Karadeniz'de tutan Rusya ise eşi benzeri görülmemiş bir adım atıyor. İşte son dakika haberinin gelişmeleri...
2.06.2021Dünya
İstanbul Fethi sonuçları, yapılan hazırlıklar nelerdir? İstanbul Fethi nedenleri nedir, kim yaptı? İşte Dünya tarihi açısından sonuçları...
İstanbul Fethi sonuçları, yapılan hazırlıklar nelerdir? İstanbul Fethi nedenleri nedir, kim yaptı? İşte Dünya tarihi açısından sonuçları...Bugün İstanbul Fethi'nin 568. yılı gururla kutlanıyor. Yurdumuzun dört bir yanından vatandaşlar, İstanbul Fethi'ne yönelik bilgiler araştırıyor. Kimi İstanbul Fethi sonuçları, yapılan hazırlıklar nelerdir? sorularının cevaplarını merak ederken kimi ise İstanbul Fethi nedenleri nedir, kim yaptı? sorularına cevap arıyor. İşte Dünya tarihi açısından İstanbul Fethi'nin sonuçları...
28.05.2021Gündem
Son dakika... Karadeniz ısınıyor! Rusya 'kovduk' dedi, küplere bindi
Son dakika... Karadeniz ısınıyor! Rusya 'kovduk' dedi, küplere bindiGelen son dakika haberine göre, son dönemde ABD'den sonra İngiltere ile de tansiyonlu bir ilişki yaşayama başlayan Rusya'dan çok kritik bir açıklama geldi. İngiliz donanması jet hızıyla yanıt verdi, Karadeniz'de tansiyon yükseliyor.
28.05.2021Dünya
Son dakika: Fotoğraflar peş peşe geldi! Köylüler böyle topladı...
Son dakika: Fotoğraflar peş peşe geldi! Köylüler böyle topladı...21 Mayıs tarihinde başlayan yangın, başkent sakinleri tarafından sahilden izlendi. Reuters ve Amerikan Associated Press (AP) haber ajansları, kıyıya vuran enkaz parçalarını toplayan donanma askerlerinin fotoğraflarını dünyaya geçti. İşte son dakika haberinin detayları...
27.05.2021Dünya
Tauktae'de kaybolan onlarca kişi için umutlar azalıyor
Tauktae'de kaybolan onlarca kişi için umutlar azalıyorHindistan'da Tauktae tropik fırtınası nedeniyle Mumbai açıklarında batan mavna tipi gemideki kayıp kişilerin kurtarılması için umutların azaldığı bildirildi.
20.05.2021Dünya
Umur Bey kim, nasıl öldü, Kuruluş Osman Umur Bey gerçek ismi nedir? Şahin Ergüney kimdir?
Umur Bey kim, nasıl öldü, Kuruluş Osman Umur Bey gerçek ismi nedir? Şahin Ergüney kimdir? Umur Bey nasıl öldü, kimdir? Umur Bey, Malhun Hatun'un babası olarak Kuruluş Osman dizisinde öne çıkıyor. Dizide Umur Bey'i ise Şahin Ergüner oynuyor. İzleyici ise Umur Bey kim, nasıl ve ne zaman öldü sorularının yanı sıra Kuruluş Osman Umur Bey'i oynayan Şahin Ergüney kimdir sorusuna da yanıt arıyor. İşte, Umur Bey'in biyografisi...
19.05.2021Cadde
Hindistan ordusu kasırganın batırdığı gemideki 78 kişiyi arıyor
Hindistan ordusu kasırganın batırdığı gemideki 78 kişiyi arıyorHindistan donanması, Tauktae tropik fırtınası nedeniyle Mumbai açıklarında batan mavna tipi gemideki 78 kişiyi arama çalışmalarını sürdürüyor.
19.05.2021Dünya
Tuktae can alıyor
Tuktae can alıyorHindistan'ın güneybatısındaki Umman Denizi'nde etkili olan kasırgada hayatını kaybedenlerin sayısı 21'e yükseldi.
18.05.2021Dünya
Son dakika... Tauktae faciası!
Son dakika... Tauktae faciası!Koronavirüs salgınıyla kavrulan Hindistan'ı vuran kasırgada sürüklenen deniz araçları battı, donanma güçleri denizde kayıp yüzlerce kişiyi arıyor.
18.05.2021Dünya
Son dakika... Silahlar kilitlendi! İngiliz gemisi Moskova'yı harekete geçiriyor
Son dakika... Silahlar kilitlendi! İngiliz gemisi Moskova'yı harekete geçiriyorDevriye gezmeye başlayan İngiliz savaş gemisi Moskova'yı harekete geçirdi. Daha önce Karadeniz'e savaş gemisi yollayacağını duyuran İngiltere'nin yeni hamlesine, Rus kanadından karşı hamle gecikmedi.
17.05.2021Dünya
Son dakika... Bakan Akar'dan flaş açıklama! 1070 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... Bakan Akar'dan flaş açıklama! 1070 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında, TSK Komuta Kademesi ile Bakan Yardımcıları Yunus Emre Karaosmanoğlu ve Alpaslan Kavaklıoğlu'nun da katılımıyla video telekonferans toplantısı gerçekleştirildi. Bakan Akar, 'Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım operasyonlarında 113 terörist etkisiz hâle getirildi, 107 mağara ve sığınak tahrip edildi. 1 Ocak'tan bugüne kadar 1.070 terörist etkisiz hâle getirildi.' dedi.
17.05.2021Siyaset
Çanakkalem şiiri - Leyla Gül Varoğlu
Çanakkalem şiiri - Leyla Gül VaroğluÇanakkale muharebeleri, sadece Türk tarihinin değil Dünya tarihinin de en kanlı savaşlarından biri olarak kayıtlara geçmiştir. Birinci Dünya savaşında kurulan en büyük donanma Çanakkale boğazından İstanbul'a ulaşmaya çalışmış ama mehmetçiğin destansı direnişi sonucu hezeyana uğramıştır. Düşman donanması Çanakkale'yi gemilerle geçemeyince karadan ilerlemeye çalışmış ve kanlı çarpışmalar sonucunda yenilgiye uğramıştır. Çanakkale savaşlarında binlerce mehmetçik şehit düşmüş binlerce düşman askeri hayatını kaybetmiştir.
18.05.2021Şiirler

Benzer Haber Etiketleri

abddonanmason dakika haberlerrusyanato

Donanma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.