Dünya Kız Çocukları Günü

Dünya Kız Çocukları Günü

Son dakika Dünya Kız Çocukları Günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Kız Çocukları Günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Kız Çocukları Günü haber sayfamızda...

Dünya Kız Çocukları Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 358 dünya kız çocukları günü haberi bulunmuştur.
‘Kız çocuklarımızın her zaman yanındayız’
‘Kız çocuklarımızın her zaman yanındayız’11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü kapsamında Buca Çınar Anaokulu’nun öğrencileri ve velilerinin katılımıyla etkinlik düzenlendi.
12.10.2021Ege
‘Her şey daha güzel gelecek sunmak için’
‘Her şey daha güzel gelecek sunmak için’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla paylaşımda bulundu. “Dünya Kız Çocukları Günü” etiketiyle yapılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kız çocuklarıyla çekilmiş fotoğraflarının yer aldığı paylaşımda, “Evlatlarımız bizim her şeyimiz. Her şey onlara daha güzel bir gelecek sunmak için” ifadeleri yer aldı.
12.10.2021Siyaset
11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü mesajları, resimli sözleri 2021: Dünya Kız Çocukları Günü nedir?
11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü mesajları, resimli sözleri 2021: Dünya Kız Çocukları Günü nedir?Dünya Kız Çocukları Günü her sene 11 Ekim tarihinde kutlanıyor. Dünya Kız Çocukları Günü, Birlemiş Milletler tarafından alınana kararla berber 2012 senesinden bu yana kutlanıyor. Bu anlamlı güne gelince ne güzel ve resimli mesajlar araştırılamaya başlandı. İşte en güzel Dünya Kız Çocukları Günü mesajları 2021...
11.10.2021Gündem
Emine Erdoğan'dan 'Dünya Kız Çocukları Günü' paylaşımı
Emine Erdoğan'dan 'Dünya Kız Çocukları Günü' paylaşımıEmine Erdoğan, "Dünya Kız Çocukları Günü'nün, kız çocuklarımızın sahip olduğu tüm haklara eksiksiz erişimi için yeni yaklaşımlar geliştirilmesine vesile olmasını diliyorum." paylaşımında bulundu.
11.10.2021Gündem
Acun Ilıcalı paylaştı: Tam benlik bir gün
Acun Ilıcalı paylaştı: Tam benlik bir gün11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nü unutmayan ünlüler, Instagram hesapları üzerinden kızlarıyla olan fotoğraflarını paylaştılar. Bu isimlerden biri de Acun Ilıcalı oldu.
11.10.2021Cadde
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan, Dünya Kız Çocukları Günü mesajı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan, Dünya Kız Çocukları Günü mesajıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
11.10.2021Siyaset
Fenerbahçe'den 'Dünya Kız Çocukları Günü' paylaşımı
Fenerbahçe'den 'Dünya Kız Çocukları Günü' paylaşımıFenerbahçe, 11 Ekim 'Dünya Kız Çocukları Günü' dolayısıyla kulüp sporcularının yer aldığı özel bir video paylaştı.
11.10.2021Futbol
‘Teknolojide önleri açılmalı’
‘Teknolojide önleri açılmalı’Dünya Kız Çocukları Günü’nün bu yılki teması kız çocuklarının teknolojiye erişimi. BM Kadın Birimi Ülke Direktörü Asya Varbanova, 32 milyon kız çocuğunun hâlâ okula gidemediğini belirterek, onların geride bırakılmaması, teknolojide de önlerinin açılmasını istedi
11.10.2021Gündem
“Tabular hakkında konuşmalıyız ki yanlışları görelim”
“Tabular hakkında konuşmalıyız ki yanlışları görelim”‘HeForShe’nin ülkemizdeki en genç temsilcisi olan Selin Özünaldım ile Dünya Kız Çocukları Günü öncesi bir araya geldik: “Kız çocuklarının her hareketi toplumsal normlara bağlanıyor. Bir an önce farkındalıkların artması, tabuların yıkılması gerekiyor”
10.10.2021Pazar
Ekim ayının önemli günleri
Ekim ayının önemli günleriSene boyunca birbirinden önemli günler varmış. Her ay seninle bu özel günleri paylaşmaya devam ediyoruz. İstersen sen de bunları yıllık bir takvime çevirebilir, içine sevdiğin insanların doğum günü tarihlerini de ekleyerek önemli günler posteri yapabilirsin.
VakıfBank Spor Kulübüne ABD'den 4 iletişim ödülü
VakıfBank Spor Kulübüne ABD'den 4 iletişim ödülüVakıfBank Spor Kulübü, ABD'de düzenlenen Uluslararası Mercury Mükemmellik Ödülleri'nde sosyal medya yönetimi ve iletişim çalışmalarıyla iki altın, bir bronz ve bir onur ödülüne layık görüldü.
15.03.2021Voleybol
Eda Erdem Dündar'a büyük onur! İlk 100'e girdi
Eda Erdem Dündar'a büyük onur! İlk 100'e girdiA Milli Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe Opet kaptanı Eda Erdem Dündar, FIVB tarafından 'Tarihin en iyi 100 oyuncusu' listesine seçildi.
4.02.2021Voleybol
Kızlarına kavuştu
Kızlarına kavuştuGökhan Özen, dört yıl önce boşandığı Selen Sevigen’den olan kızları Ada Deren ve Derin Su’yla hasret giderdi...
13.10.2020Cadde
‘Korkusuz olun’
‘Korkusuz olun’Bar Refaeli, Dünya Kız Çocukları Günü’nde Instagram’dan mesaj verdi.
13.10.2020Cadde
Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı gerçekleştirildi
Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı gerçekleştirildiAydın Doğan Vakfı ve Birleşmiş Milletler kuruluşları UNICEF, UNFPA ve UN Women iş birliğiyle 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı’nın altıncısı, “Değişen Dünyada Kız Çocuğu Olmak” temasıyla Doğan Holding binasında kurulan stüdyodan canlı yayınla gerçekleştirildi.
12.10.2020Kültür Sanat
Yaşı küçük yüreği büyük kız
Yaşı küçük yüreği büyük kızDiyarbakır’da su satan kız çocuğu, paralarının olmadığını ve susadıklarını belirten bir gruba ücretsiz su verdi. Gruptakiler de çocuğun fedakar davranışına kayıtsız kalmayarak kendisine Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle tablet hediye etti.
12.10.2020Yaşam
Kız çocukları her alanda olmalıdır
Kız çocukları her alanda olmalıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla Twitter hesabından paylaşımda bulundu.
12.10.2020Gündem
Tuba'dan eşit dünya mesajı
Tuba'dan eşit dünya mesajıTuba Büyüküstün, Dünya Kız Çocukları Günü’nde eşit dünya mesajı verdi. Oyuncu, “Kızlar her yerde Dünya’yı değiştirmeye devam ediyor” dedi
12.10.2020Cadde
‘Fırsat eşitliği öncelikli görev
‘Fırsat eşitliği öncelikli görevCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı paylaşımda, kız çocuklarına güzel bir gelecek sunmanın tüm ebeveynlerin tek dileği olduğunu belirtti.
12.10.2020Siyaset
Bakan Selçuk, 81 ilden kız çocuklarıyla görüştü
Bakan Selçuk, 81 ilden kız çocuklarıyla görüştüAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Dünya Kız Çocukları Günü'nde, 81 ilden kız çocuklarıyla video konferans görüşmesi yaptı.
11.10.2020Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan 'Dünya Kız Çocukları Günü' paylaşımı
Kılıçdaroğlu'ndan 'Dünya Kız Çocukları Günü' paylaşımıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Kız Çocukları Günü'nü kutladı.
11.10.2020Siyaset
Ünlülerden '11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü' paylaşımı
Ünlülerden '11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü' paylaşımıBirleşmiş Milletler tarafından 2011 yılında ilan edilen '11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü'nü ünlü isimler es geçmedi.
11.10.2020Cadde
Dünya Kız Çocukları Günü ilk ne zaman kutlandı? 2020 Dünya Kız Çocukları Günü sözleri ve mesajları
Dünya Kız Çocukları Günü ilk ne zaman kutlandı? 2020 Dünya Kız Çocukları Günü sözleri ve mesajlarıDünya Kız Çocukları Günü'nün 8.'si bugün tüm dünya genelinde kutlanıyor. İlk kez İlk kez 11 Ekim 2012 günü kutlanmaya başlanan Dünya Kız Çocukları Günü ile ilgili milyonlarca ebeveyn, bu mutlu günde kızlarının bu mutlu gününü kutluyor. İşte birbirinden güzel ve anlamlı 2020 Dünya Kız Çocukları Günü mesajları ve sözleri...
11.10.2020Gündem
Emine Erdoğan'dan 'Dünya Kız Çocukları Günü' mesajı
Emine Erdoğan'dan 'Dünya Kız Çocukları Günü' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, '11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü' nedeniyle yaptığı paylaşımda, "Gelecekte hayal ettiğimiz dünya, kız çocuklarımızın bilimde, teknolojide, sanatta ve hayatın diğer tüm alanlarında layıkıyla yer almasıyla mümkün" ifadelerine yer verdi.
11.10.2020Siyaset
Kız çocuklarına özgüven aşılanıyor
Kız çocuklarına özgüven aşılanıyorKidZania İstanbul, Çocuklar Ülkesi’ni ziyaret eden çocukların toplumsal önyargılarını ortadan kaldırmaları yönünde bir pilot proje geliştirdi. KidZania İstanbul, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) verilerine göre erkeklere atfedilen meslekleri daha az tercih eden kız çocuklarının özgüvenini artıracak aktivitelere destek verdi. KidZania İstanbul, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü öncesinde yayınladığı ilk sürdürülebilirlik raporunda sosyal odağındaki projelerle yer aldı.
11.10.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Kız Çocukları Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.