Emine Erdoğan

Emine Erdoğan

Türkiye Cumhuriyeti'nin 25. başbakanı ve 61. hükümet başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi.Emine Erdoğan İstanbul'un Fatih ilçesinde doğdu. Beş çocuklu bir ailenin en küçüğüdür. Mithat Paşa Akşam Sanat Okulu'na gitti fakat mezun olmadan bıraktı.Emine Erdoğan "İdealist Kadınlar Birliği"'ne katıldı. Buradaki bir konferans çalışması esnasında Recep Tayyip Erdoğan ile tanıştı ve 4 Temmuz 1978 tarihinde evlendiler. Çiftin Ahmet Burak, Necmettin Bilal, Esra ve Sümeyye adlarında dört çocuğu bulunmaktadır.

Emine Erdoğan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.510 emine erdoğan haberi bulunmuştur.
‘Van Gölü ve çevresi sit alanı ilan edildi’
‘Van Gölü ve çevresi sit alanı ilan edildi’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, başlattıkları koruma eylem planı doğrultusunda Van Gölü ve çevresinin sit alanı ilan edildiğini ifade ederek “Yegâne değerimizin gelecek kuşaklara daha temiz ulaştırılması için atılan bu adım, sadece bir başlangıç” dedi.
4.08.2022Gündem
Emine Erdoğan'dan Van Gölü paylaşımı: 'Bu adım, sadece bir başlangıç'
Emine Erdoğan'dan Van Gölü paylaşımı: 'Bu adım, sadece bir başlangıç'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, sosyal medya hesabında Van Gölü’ne ilişkin bir paylaşım yaptı.
3.08.2022Gündem
Bakan Özer: Kütüphanesi olmayan okul kalmadı
Bakan Özer: Kütüphanesi olmayan okul kalmadıBaşakşehir M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi Mustafa Kutlu Kütüphanesinin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer "İki ay gibi kısa sürede 16 bin 361 kütüphane yaptık. Yani günde 272 kütüphane yapıldı. 2021 yılı sonu itibariyle eğitim sistemimizde kütüphanesi olmayan hiçbir okul kalmadı" dedi.
2.08.2022Gündem
Bakan Kurum: 2023 seçimleri kritik bir kavşak noktası
Bakan Kurum: 2023 seçimleri kritik bir kavşak noktasıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2023 seçimlerinin kritik bir kavşak noktası olduğunu belirterek, "Bu aziz millet, liderimizin çabalarıyla son 20 yılda kazandıklarının üstüne çok daha fazlasını koymak için Sayın Cumhurbaşkanı'mızın yanında saf duracaktır" dedi.
29.07.2022Ekonomi
‘Tipik bir PKK saldırısı olduğu net ve açık’
‘Tipik bir PKK saldırısı olduğu net ve açık’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 41 gün aradan sonra dün yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sürerken gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
26.07.2022Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik: Zaho'daki PKK katliamı planlı bir provokasyondur
AK Parti Sözcüsü Çelik: Zaho'daki PKK katliamı planlı bir provokasyondurAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Irak'ın kuzeyinde sivillere yönelik gerçekleştirilen saldırıyla ilgili, "Hemen birilerinin Türkiye’yi suçlaması, açık ve net ifade etmek isterim ki planlı bir provokasyondur ve Türkiye’nin hedef gösterilmesi son derece yanlıştır. Kullanılan silahtan ve yönteme kadar tipik bir PKK saldırısı olduğu açıktır" dedi.
25.07.2022Siyaset
Emine Erdoğan’dan Kiev’deki zirveye ilişkin mesaj: Kötü günler geride kalacak
Emine Erdoğan’dan Kiev’deki zirveye ilişkin mesaj: Kötü günler geride kalacakUkrayna’da düzenlenen Lider Eşleri 2’nci Zirvesi’ne bir video mesaj gönderen Emine Erdoğan, “Tüm dünyanın bir kez daha Ukrayna’daki trajediye odaklanmasını ve bu kötü günlerin bir an önce geride kalmasını yürekten diliyorum” dedi.
24.07.2022Gündem
‘Savaş mağdurları için el ele verelim’
‘Savaş mağdurları için el ele verelim’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın yıktıklarını ayağa kaldırmanın ve tüm dünya olarak el ele vermenin, yeni savaşların önündeki en kuvvetli kalkan olacağına inanıyorum” dedi.
24.07.2022Siyaset
Emine Erdoğan'dan birlik vurgusu: Yeni savaşların önündeki en kuvvetli kalkan
Emine Erdoğan'dan birlik vurgusu: Yeni savaşların önündeki en kuvvetli kalkanCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin, diplomasinin tüm araçlarını en üst düzeyde kullanarak Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşın durdurulması için çalıştığını vurgulayarak, "Savaşın yıktıklarını ayağa kaldırmanın ve tüm dünya olarak el ele vermenin, yeni savaşların önündeki en kuvvetli kalkan olacağına inanıyorum" dedi.
23.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay dünyaevine girdi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay dünyaevine girdiCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin dünyaevine girdi.
22.07.2022Siyaset
Erdoğan’a iklim liderliği ödülü
Erdoğan’a iklim liderliği ödülüDünya Bankası tarafından bu yıl ilk kez verilen “İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü” Emine Erdoğan’a takdim edildi. Erdoğan konuşmasında “Bu anlamlı ödülü, tüm doğaseverler adına kabul ediyorum” dedi.
22.07.2022Siyaset
MGK'dan terörle mücadele vurgusu! 'Operasyonlar hakkında bilgi sunuldu, tedbirler görüşüldü'
MGK'dan terörle mücadele vurgusu! 'Operasyonlar hakkında bilgi sunuldu, tedbirler görüşüldü'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yayımlanan bildiride her türlü terör örgütüne karşı mücadelede kararlılık vurgusu yapılırken, "PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere, millî birlik ve beraberliğimiz ile bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula bilgi sunulmuş ve ilave tedbirler görüşülmüştür." İfadelerine yer verildi. Bildiride, "Yunanistan'ın kışkırtıcı eylemlerine ilave olarak karasuyu ve hava sahası ihlallerini artırarak devam ettirmesinin kabul edilemez olduğu ifade edilmiştir." denildi.
21.07.2022Gündem
Dünya Bankası'ndan Emine Erdoğan'a 'İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü'
Dünya Bankası'ndan Emine Erdoğan'a 'İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, Sıfır Atık Projesi ile iklim konusunda gösterdiği öncülük nedeniyle Dünya Bankası’nca 'İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü' verildi.
21.07.2022Haberler
Dünya Bankası'ndan Emine Erdoğan'a 'İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü'
Dünya Bankası'ndan Emine Erdoğan'a 'İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, Sıfır Atık Projesi ile iklim konusunda gösterdiği öncülük nedeniyle Dünya Bankası’nca 'İklim ve Kalkınma Liderlik Ödülü' verildi.
21.07.2022Gündem
‘Besteleriyle mücadele ediyorlar’
‘Besteleriyle mücadele ediyorlar’Filistin Gençlik Orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) sanatçıları dün akşam CSO Ada Ankara’da “Barış Konseri” verdi. Konseri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da izledi.
20.07.2022Siyaset
Emine Erdoğan: En büyük dileğim, tüm coğrafyalarda barış notalarının yükselmesi
Emine Erdoğan: En büyük dileğim, tüm coğrafyalarda barış notalarının yükselmesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, daveti üzerine Türkiye'ye gelen Filistin direnişinin sembolü Mariam Afifi'nin de yer aldığı Filistin Gençlik Orkestrası üyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) sanatçılarının verdiği 'Barış Konseri'ni izledi. Twitter hesabından paylaşım yapan Emine Erdoğan, "En büyük dileğim, tüm coğrafyalarda barış notalarının yükselmesi." ifadelerini kullandı.
19.07.2022Gündem
‘Dünya bir savaş ve yıkım yeri olmamalı’
‘Dünya bir savaş ve yıkım yeri olmamalı’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Barış Konseri” için Türkiye’ye davet ettiği aralarında Filistin direnişinin sembol isimlerinden Mariam Afifi’nin de yer aldığı Filistin Gençlik Orkestrası’nı dün akşam Cumhurbaşkanlığı Devlet Konukevi’nde ağırladı.
19.07.2022Siyaset
Emine Erdoğan: “Nerede insan, kadın ve çocuk hakları ihlal ediliyorsa kalbimiz orada atmalıdır”
Emine Erdoğan: “Nerede insan, kadın ve çocuk hakları ihlal ediliyorsa kalbimiz orada atmalıdır”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Nerede insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları ihlal ediliyorsa, hepimizin kalbi orada atmalıdır. Çünkü gerçek vicdan, dökülen tüm gözyaşlarına eşit yakınlıktadır” dedi.
18.07.2022Haberler
Emine Erdoğan: Nerede insan hakları ihlal ediliyorsa kalbimiz orada atmalıdır
Emine Erdoğan: Nerede insan hakları ihlal ediliyorsa kalbimiz orada atmalıdırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 'Nerede insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları ihlal ediliyorsa, hepimizin kalbi orada atmalıdır. Çünkü gerçek vicdan, dökülen tüm gözyaşlarına eşit yakınlıktadır' dedi.
18.07.2022Gündem
Milyonlar yüreklerini kalkan diye kuşandı
Milyonlar yüreklerini kalkan diye kuşandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da, Twitter hesabından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladı.
16.07.2022Gündem
Erdoğan 15 Temmuz'da açıkladı: Kırmızı çizgimizdir dedik FETÖ'yü NATO kayıtlarına girdik
Erdoğan 15 Temmuz'da açıkladı: Kırmızı çizgimizdir dedik FETÖ'yü NATO kayıtlarına girdik Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Saraçhane Meydanı'nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı'nda konuştu. Erdoğan "Ülkemizin bir daha 15 Temmuz gibi musibetlere maruz kalmaması için büyük ve güçlü Türkiye'nin inşaasını kararlılıkla sürdüreceğiz" sözlerine yer verdi. Erdoğan, "15 Temmuz gecesi gördük ki son sözü top, tüfek değil, iman belirler, yürek belirler, inanç belirler." ifadelerini kullandı. NATO zirvesine değinen Erdoğan, FETÖ, YPG ve PYD'nin terör örgütü olarak kayıtlara girdiğini hatırlattı ve 'Bu bizim kırmızı çizgimizdir' dedi. Muhalefete seslenen Erdoğan, "Bu altılı masada şehitlerimizin esamesi okunuyor mu? Onların derdi başka, onlar PKK terör örgütüyle beraber yürüyorlar." cümlelerini kullandı.
15.07.2022Siyaset
Emine Erdoğan'dan 15 Temmuz paylaşımı: Tarihe kazınan destan
Emine Erdoğan'dan 15 Temmuz paylaşımı: Tarihe kazınan destanCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.
15.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hümeyra Şahin ile evleniyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hümeyra Şahin ile evleniyorCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin hayatlarını birleştiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın nişan yüzüklerini taktığı çift, önümüzdeki günlerde evlenecek.
12.07.2022Gündem
Emine Erdoğan'dan Srebrenitsa katliamı mesajı
Emine Erdoğan'dan Srebrenitsa katliamı mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan sosyal medya hesabından Srebrenitsa katliamının 27. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
11.07.2022Gündem
Birleşmiş Milletler’den Emine Erdoğan’a çevre teşekkürü
Birleşmiş Milletler’den Emine Erdoğan’a çevre teşekkürüBirleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 26. Taraflar Konferansı (COP26) Başkanı Alok Sharma, sıfır atık başta olmak üzere çevreyle ilgili projelere verdiği katkıları nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
7.07.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Emine Erdoğan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.