Duterte

Duterte

Son dakika Duterte haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Duterte gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Duterte haber sayfamızda...

Duterte

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 291 duterte haberi bulunmuştur.
‘Omicron Çin’e postayla girdi’ iddiası
‘Omicron Çin’e postayla girdi’ iddiasıÇin'in başkenti Pekin'de tespit edilen, Omicron varyantı taşıyan Kovid-19 vakasına virüsün Kanada'dan gelen posta gönderisinden bulaşmış olabileceği iddia edildi.
18.01.2022Dünya
Filipinler 4 yıldır süren madencilik yasağını kaldırdı
Filipinler 4 yıldır süren madencilik yasağını kaldırdıFilipinler'in bakır, altın, gümüş ve kompleks cevherlere yönelik 4 yıldır yürürlükte olan açık maden yasağını kaldırması, madencilik sanayisini yeniden canlandırmaya çalışan hükümetin bu yıl dönüm noktası niteliğindeki ikinci siyasi hamlesi oldu.
29.12.2021Dünya
Rai Tayfunu ölüm getirdi
Rai Tayfunu ölüm getirdiFilipinler'de büyük bir yıkıma neden olan Rai Tayfun’unda hayatını kaybedenlerin sayısı 208’e yükselirken 52 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.
20.12.2021Dünya
Filipinler'i vuran Rai Tayfunu geride 75 can kaybı bıraktı
Filipinler'i vuran Rai Tayfunu geride 75 can kaybı bıraktıFilipinler'i vuran Rai Tayfunu nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 75'e yükseldiği açıklandı.
19.12.2021Dünya
Rai Tayfunu Filipinler'e felaket getirdi
Rai Tayfunu Filipinler'e felaket getirdiFilipinler'de etki gösteren Rai Tayfunu nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 33'e yükseldi. Filipin Atmosferik, Jeofizik ve Astronomik Hizmetler İdaresi (PAGASA) büyük yıkıma neden olan tayfunun bugün itibariyle ülkeyi terk ettiğini duyurdu.
18.12.2021Dünya
Omicron'a karşı dev aşı kampanyası: Hedef üç günde 9 milyon kişi
Omicron'a karşı dev aşı kampanyası: Hedef üç günde 9 milyon kişiGüneydoğu Asya ülkesi Filipinler, koronavirüsün yeni varyantı Omicron'un tehdidi altında üç günlük büyük bir aşılamak kampanyası başlattı.
1.12.2021Dünya
Kıyamet koptu! Devlet Başkanı 'uyuşturucu kullanıyor' dedi, görülmemiş yarış başladı
Kıyamet koptu! Devlet Başkanı 'uyuşturucu kullanıyor' dedi, görülmemiş yarış başladıKimse onlardan bunu yapmalarını istemedi, muhtemelen gerekli de olmamalıydı ancak Filipinler'de başkan ve başkan yardımcılığına aday olan politikacılar, bu hafta birbirleriyle benzerine az rastlanacak bir yarışa girdi.
29.11.2021Dünya
‘Demokrasi Zirvesi’ tartışma yaratıyor
‘Demokrasi Zirvesi’ tartışma yaratıyorTürkiye’nin yer almadığı ‘Demokrasi Zirvesi’ davetli listesi, tutarsızlıklar nedeniyle ağır biçimde eleştirildi. ABD’nin Tayvan’ı davet etmesi ise Çin tarafından büyük tepkiyle karşılandı.
25.11.2021Dünya
ABD, Filipinli kilise liderini küçük kızlara cinsel saldırıyla suçladı
ABD, Filipinli kilise liderini küçük kızlara cinsel saldırıyla suçladıABD Federal Savcılığı, Filipinler merkezli İsa Mesih Krallığı Kilisesi Lideri Apollo Carreon Quiboloy'u, reşit olmayan kızlarla cinsel ilişkiye girmekle suçladı.
19.11.2021Dünya
Aktivistler Marcos’un oğlunun başkanlık yarışından çıkarılmasını istiyor
Aktivistler Marcos’un oğlunun başkanlık yarışından çıkarılmasını istiyorFilipinler’deki insan hakları örgütleri, seçim komisyonundan, diktatör Ferdinand Marcos’un kendi ismini taşıyan oğlunun 2022 yılında yapılacak seçimlerde adaylıktan çıkarılmasını istedi.
3.11.2021Dünya
ABD ve Çin'in gözü burada! Başkanlık seçiminde efsane boksör, aktör, diktatörün oğlu...
ABD ve Çin'in gözü burada! Başkanlık seçiminde efsane boksör, aktör, diktatörün oğlu...Filipinler anayasasına uygun olarak altı yıllık görev süresinin ardından istifa eden Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin yerini almak için, Çin ve ABD için kritik önemde olan ülkede yapılacak seçimde birbirinden çok farklı profildeki adaylar tüm dünyanın dikkatini çekti.
10.10.2021Dünya
Barış Nobel’i özgürlüğün
Barış Nobel’i özgürlüğünNobel Barış Ödülü bu yıl, Filipinler ve Rusya’da ifade özgürlüğü için mücadele eden gazeteci Maria Ressa ile Dmitry Muratov’a verildi
9.10.2021Dünya
Son dakika... Nobel Barış Ödülü iki gazeteciye gitti
Son dakika... Nobel Barış Ödülü iki gazeteciye gitti2021 Nobel Barış Ödülü'nü kazananlar Filipinli gazeteci Maria Ressa ile Rus meslektaşı Dmitry Muratov oldu.
8.10.2021Dünya
Eski diktatörün oğlu Filipinler seçimlerinde aday oluyor
Eski diktatörün oğlu Filipinler seçimlerinde aday oluyorFilipinler'de 1972 yılında sıkıyönetim ilan ederek dikta rejimi kuran Ferdinand Marcos'un kendi ismini taşıyan oğlu, gelecek yıl mayıs ayında yapılacak devlet başkanlığı seçimlerine aday olduğunu duyurdu.
5.10.2021Dünya
Duterte siyaseti bırakıyor
Duterte siyaseti bırakıyorGörev süresi boyunca gafları ve aldığı kararlarla tartışma yaratan Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, seçime girmeyeceğini ve ‘başkan yardımcılığı’ için aday olmayacağını açıkladı
3.10.2021Dünya
Son dakika: Filipinler Devlet Başkanı Duterte siyaseti bırakıyor!
Son dakika: Filipinler Devlet Başkanı Duterte siyaseti bırakıyor!Son dakika haberine göre Filipinler Devlet Başkanı Duterte, siyaseti bıraktığını açıkladı.
2.10.2021Dünya
Duterte'den aşı 'stoklayan' zengin ülkelere tepki!
Duterte'den aşı 'stoklayan' zengin ülkelere tepki!Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, zengin ülkelere, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşıları "stoklama" eleştirisinde bulundu.
22.09.2021Dünya
‘Pac Man’ devlet başkanlığına aday!
‘Pac Man’ devlet başkanlığına aday!“Pac Man” lakaplı ünlü boksör Manny Pacquiao, 5 yıldır senatörlük yaptığı ülkesi Filipinler’de 2022’de düzenlenecek devlet başkanlığı seçimlerine aday oldu.
21.09.2021Dünya
Ünlü boksör Manny Pacquiao devlet başkanlığına aday oldu
Ünlü boksör Manny Pacquiao devlet başkanlığına aday olduFilipinli yıldız boksör Manny Pacquiao, ülkesinde 2022'de düzenlenecek devlet başkanlığı seçimine aday olacağını açıkladı.
19.09.2021Dünya
Duterte 2022'de devlet başkan yardımcılığına aday olacak
Duterte 2022'de devlet başkan yardımcılığına aday olacakFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, 2022'de yapılacak seçimlerde, iktidardaki PDP-Laban Partisi'nin devlet başkan yardımcısı adayı olmayı kabul etti.
24.08.2021Dünya
Duterte'den devlet başkan yardımcılığına yeşil ışık
Duterte'den devlet başkan yardımcılığına yeşil ışıkFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, gelecek yıl görev süresi sona erdiğinde devlet başkan yardımcılığına aday olabileceğini söyledi.
29.06.2021Dünya
Son dakika haberi... 21 lüks otomobil un ufak edildi! Aralarında bir tanesi var ki...
Son dakika haberi... 21 lüks otomobil un ufak edildi! Aralarında bir tanesi var ki...Gümrük İdaresi tarafından paylaşılan görüntüler, sıradan bir otomobil meraklısının kalbini acıtacak cinsten. Kepçe ile imha edilen 21 lüks araç arasında, sadece 350 adet üretilen McLaren 620R da vardı.
22.06.2021Dünya
Duterte bakanlarının konuşmasını yasakladı
Duterte bakanlarının konuşmasını yasakladıFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, bakanların Çin ile sözlü savaşa girmesinin ardından kabine üyelerinin Güney Çin Denizi hakkında konuşmasını yasakladığını bildirdi.
18.05.2021Dünya
Filipinler Çin'in bağışladığı koronavirüs aşılarını geri veriyor
Filipinler Çin'in bağışladığı koronavirüs aşılarını geri veriyorFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Çin'in bağışladığı Sinopharm şirketinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını geri almasını istedi.
6.05.2021Dünya
Duterte, koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı
Duterte, koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdıFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ilk dozunu oldu.
4.05.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Duterte ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.