"E-Tebligat

"E-Tebligat

Son dakika "e-Tebligat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan "e-Tebligat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan "e-Tebligat haber sayfamızda...

"E-Tebligat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 411 "e-tebligat haberi bulunmuştur.
Tüketici Hakem Heyeti'nin kararı, savunma alınmadığı için iptal edildi
Tüketici Hakem Heyeti'nin kararı, savunma alınmadığı için iptal edildiZonguldak 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi, online ders desteği satın alan tüketicinin cayma hakkını kullanmasına rağmen savunmasını almadan icraya veren Tüketici Hakem Heyeti'nin kararını iptal etti.
12.05.2022Ekonomi
40 milyon tebligat elektronik ortamda gönderildi
40 milyon tebligat elektronik ortamda gönderildiYargısal süreçlerin hızlanmasını, kağıt tasarrufu ve doğanın korunmasını sağlayan e-tebligat ile sadece 2021 yılında 40 milyondan fazla ileti muhataplarına elektronik ortamda ulaştırıldı.
10.01.2022Ekonomi
Bakan Gül: e-Tebligat ile 2021 yılında 1 milyar TL tasarruf sağlandı
Bakan Gül: e-Tebligat ile 2021 yılında 1 milyar TL tasarruf sağlandıAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, e-Tebligat uygulaması sayesinde 2021 yılında 1 milyar TL tasarruf sağlandığını açıkladı. Kira uyuşmazlıklarının arabuluculuk yoluyla çözüme kavuşturulması konusunda da çalıştıklarını kaydeden Bakan Gül, "Özellikle basit bir kira tespit davasının bile 7-10 yıl sürmesi gerçekten kabul edilemez bir durum" dedi.
24.12.2021Siyaset
Son dakika: SGK duyurdu! Başvuru süresi uzatıldı
Son dakika: SGK duyurdu! Başvuru süresi uzatıldıSon dakika haberine göre; Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), elektronik tebligat (e- Tebligat) adresi almak zorunda olan işverenlere tanınan son başvuru süresinin 31 Ocak 2022'ye uzatıldığını açıkladı
11.12.2021Gündem
Bakan Gül açıkladı! 12 bin yeni personel alınacak
Bakan Gül açıkladı! 12 bin yeni personel alınacakSon dakika haberine göre; Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda adalet hizmetleri sınıfı oluşturulması doğrultusunda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2022 yılında teşkilatımıza 12 bin yeni personel alacağız" dedi.
10.12.2021Gündem
Danıştay'dan elektronik tebligat kararı
Danıştay'dan elektronik tebligat kararıDanıştay Vergi Dava Daireleri Kurulu, Vergi Usul Kanunu'nun 107/A maddesi uyarınca yapılan elektronik tebligata ilişkin telefon veya elektronik posta adresine bilgilendirme mesajı gönderilmemesinin, tebligatın süresini ve geçerliliğini etkilemeyeceğine hükmetti.
18.11.2021Ekonomi
Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimizin ihracatı desteklemek amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil. Türkiye dalgalı kur rejimi uygulamaktadır, kurun değeri de piyasada belirlenir" dedi.
12.11.2021Uzmanpara
Bakan Gül: Türkiye artık eskiye asla dönmeyecektir
Bakan Gül: Türkiye artık eskiye asla dönmeyecektirAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Eski Türkiye artık mazide kaldı ve Türkiye artık eskiye asla dönmeyecektir, kimse döndüremeyecektir. Bu topraklarda, nefret, ayrımcılık, ötekileştirme tohumlarının bir daha asla yer almamasının da teminatı hukuktur, hukuk devletidir." dedi.
12.11.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklaması
Son dakika: Bakan Elvan'dan döviz kuru açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Hükümetimiz ihracatı destekleme amacıyla yüksek döviz kuru hedeflediğine yönelik yorumlar doğru değil" dedi.
12.11.2021Ekonomi
SGK tebligatları elektronik ortama taşınıyor
SGK tebligatları elektronik ortama taşınıyorSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, mevzuat gereği tebliği gereken tüm evraklar elektronik ortamda tebliğ edilecek.
24.09.2021Ekonomi
Son dakika! Bakan Gül: Adli yıla reform adımlarıyla başlıyoruz
Son dakika! Bakan Gül: Adli yıla reform adımlarıyla başlıyoruzAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bu adli yıla da geçtiğimiz yıldan devraldığımız reform adımlarıyla başlıyoruz. Yeni dönemde de hukukun üstünlüğünü tahkim etmek, adalete erişimi güçlendirmek için reform stratejimizin izini sürmeye devam edeceğiz." dedi.
1.09.2021Siyaset
E-Tebligat Nedir? E-Tebligat Sorgulama Ve Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?
E-Tebligat Nedir? E-Tebligat Sorgulama Ve Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?Yasal işlemler doğrultusunda birçok farklı durum için e tebligat gerçekleştirilir. Bu tebligatları alan birçok kişi ise ne olduğunu ve sorgulamanın nasıl yapılacağına dair bilgi almaya çalışıyor. Peki E-tebligat nedir? E-tebligat sorgulama ve başvuru işlemleri nasıl yapılır? İşte bu konu üzerine merak edilenler.
7.06.2021Eğitim
E-tebligat ile 2 bin 239 ton kağıt tasarrufu
E-tebligat ile 2 bin 239 ton kağıt tasarrufuAdalet Bakanlığı'nın hizmete sunduğu e-Tebligat uygulamasıyla bugüne kadar 63 milyon 969 bin 479 tebligat, muhataplarına elektronik ortamda ulaştırılırken, 2 bin 239 ton kağıt tasarrufu sağlandı.
4.06.2021Ekonomi
Dikkat çeken değişim! Yüzde 106 arttı...
Dikkat çeken değişim! Yüzde 106 arttı...Gelir İdaresi Başkanlığı'nca (GİB) son dönemde hayata geçirilen dijital uygulamaların kullanımı, sosyal temasın azaldığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde hızla yaygınlaşırken, 2020 yılında düzenlenen elektronik fatura (e-Fatura) tutarı bir önceki yıla göre yüzde 106 arttı.
16.05.2021Ekonomi
e-Fatura tutarı ikiye katlandı
e-Fatura tutarı ikiye katlandıGelir İdaresi Başkanlığınca (GİB) son dönemde hayata geçirilen dijital uygulamaların kullanımı, sosyal temasın azaldığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde hızla yaygınlaşırken, 2020 yılında düzenlenen elektronik fatura (e-Fatura) tutarı bir önceki yıla göre yüzde 106 arttı.
16.05.2021Uzmanpara
Kovid-19 salgını döneminde düzenlenen e-Fatura tutarı ikiye katlandı
Kovid-19 salgını döneminde düzenlenen e-Fatura tutarı ikiye katlandıGelir İdaresi Başkanlığınca (GİB) son dönemde hayata geçirilen dijital uygulamaların kullanımı, sosyal temasın azaldığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde hızla yaygınlaşırken, 2020 yılında düzenlenen elektronik fatura (e-Fatura) tutarı bir önceki yıla göre yüzde 106 arttı.
16.05.2021Ekonomi
Vergi borcu çoğunlukla SMS ile öğrenildi
Vergi borcu çoğunlukla SMS ile öğrenildiGelir İdaresi Başkanlığı (GİB) geçen yıl mükelleflere e-tebligat, sanal POS, iş takibi, e-sınav, interaktif, kamu alacakları tahsili konularında toplam 55 milyon 866 bin 331 SMS gönderdi.
10.05.2021Uzmanpara
Mükellefler geçen yıl vergi borcunu çoğunlukla SMS ile öğrendi
Mükellefler geçen yıl vergi borcunu çoğunlukla SMS ile öğrendiGelir İdaresi Başkanlığı (GİB) geçen yıl mükelleflere e-tebligat, sanal POS, iş takibi, e-sınav, interaktif, kamu alacakları tahsili konularında toplam 55 milyon 866 bin 331 SMS gönderdi.
10.05.2021Ekonomi
E-tebligat ile 761 milyon lira tasarruf
E-tebligat ile 761 milyon lira tasarrufAdalet Bakanlığı'nca e-Tebligat uygulamasıyla 58 milyon 770 bin tebligatın muhataplarına elektronik ortamda ulaştırıldığı ve 761 milyon lira tasarruf sağlandığı açıklandı.
6.04.2021Ekonomi
Elektronik Tebligat Nedir? E-Tebligat Başvurusu Nasıl Yapılır?
Elektronik Tebligat Nedir? E-Tebligat Başvurusu Nasıl Yapılır?Bazı makamlar tebligat sistemini kullanarak bir konu hakkında kişilere bilgilendirme yapar. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektronik tebligat sistemleri de kullanılıyor. Elektronik tebligat sisteminin nasıl aktif edildiği merak edilen konulardan biridir. Elektronik tebligat nedir? E-Tebligat başvurusu nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.03.2021Eğitim
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan İnsan Hakları Eylem Planı'na övgü: Ciddi bir yol haritası
TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan İnsan Hakları Eylem Planı'na övgü: Ciddi bir yol haritasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, sokaktaki insana, hane halkına dokunan İnsan Hakları Eylem Planı'nın 'Ciddi bir yol haritası' olduğunu belirterek yıldızları tarif eden değil, yıldızlara erişmeyi sağlayacak bir plan ve yol haritası olduğunu belirtti.
2.03.2021Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar, euro ve faiz açıklaması
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar, euro ve faiz açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında "Türk lirasının dolara karşı yüzde 12, euroya karşı ise yüzde 10 değer kazandığı görülüyor. Kim ne derse desin, yüksek faizle bir yere varamayız." ifadelerini kullandı.
15.01.2021Siyaset
Salgında e-ihale 4 kat yükseldi
Salgında e-ihale 4 kat yükseldiKamu İhale Kurumu’nun (KİK) son yıllarda internet ortamına taşıdığı e-doküman, e-tebligat, e-ihale ve e-eksiltme gibi uygulamalar sayesinde 1 milyar lirayı aşkın tasarruf sağlanırken, koronavirüs sürecinde e-ihale sayısı 4 kattan fazla artış gösterdi.
20.09.2020Ekonomi
e-ihalede 4 kat artış
e-ihalede 4 kat artışKamu İhale Kurumu'nun (KİK) son yıllarda internet ortamına taşıdığı e-doküman, e-tebligat, e-ihale ve e-eksiltme gibi uygulamalar sayesinde 1 milyar lirayı aşkın tasarruf sağlanırken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde e-ihale sayısı 4 kattan fazla artış gösterdi.
19.09.2020Uzmanpara
Kovid-19 ile e-ihalede 4 kat artış
Kovid-19 ile e-ihalede 4 kat artışKamu İhale Kurumunun (KİK) son yıllarda internet ortamına taşıdığı e-doküman, e-tebligat, e-ihale ve e-eksiltme gibi uygulamalar sayesinde 1 milyar lirayı aşkın tasarruf sağlanırken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde e-ihale sayısı 4 kattan fazla artış gösterdi.
19.09.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

"E-Tebligat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.