Ebe

Ebe

Son dakika ebe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ebe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ebe haber sayfamızda...

Ebe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 965 ebe haberi bulunmuştur.
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
17.01.2022Eğlence
1 Nisan şakaları: Gülmek ve güldürmek isteyenler için eğlenceli 1 Nisan şakaları 2022 seçenekleri
1 Nisan şakaları: Gülmek ve güldürmek isteyenler için eğlenceli 1 Nisan şakaları 2022 seçenekleriBugün 1 Nisan Şaka Günü...Gün içinde sevdiklerine şaka yapmak isteyenler heyecanla 1 Nisan Şakaları arayışına geçti. Kimi whatsApp üzerinden yapılacak şakaları araştırırken, kimi ise sevgiliye, anneye, arkadaşlara ve öğrenciler için 1 Nisan şaka örneklerini zevkle inceliyor. Bugün gülmek ve güldürmek isteyenler için 1 Nisan şakaları haberimizde...
10.01.2022Gündem
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme ÖrnekleriUzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
4.01.2022Eğlence
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriTekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir ve genellikle masal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde kullanılır. Masalların ve çocuk oyunlarının baş, orta ve sonunda söylenir. Çocukların dil ve konuşma gelişimine yardımcı olur. Kısa, kolay, zor ve uzun halleri ile eğlendirici özelliği bulunur. Kurmaca oldukları için genellikle yarı anlamlı ve anlamsızdırlar. Söylemesi kolay, kısa ve çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örnekleri için “Kolay Tekerlemeler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2022Eğlence
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.01.2022Oyun
ÖSYM açıkladı: Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları sorgulama ekranı! Branş dağılımı nasıl olacak?
ÖSYM açıkladı: Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları sorgulama ekranı! Branş dağılımı nasıl olacak?Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Prof Dr Halis Aygün sonuçların açıklanacağını duyurmuştu. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yerleştirme sonuçları az önce erişime açıldı. Peki, branş dağılımı nasıl olacak?
27.12.2021Gündem
SMA’lı Sare’nin annesi: Bir lokma az yesin, tedaviye ulaşsın diye çocuğumu aç bırakıyorum
SMA’lı Sare’nin annesi: Bir lokma az yesin, tedaviye ulaşsın diye çocuğumu aç bırakıyorumAntalya'da, doğduktan 5 ay sonra SMA Tip 1 tanısı koyulan Sare Uluçay'ın (3) annesi Tülay Uluçay, gen tedavisi için 13,5 kilonun altında olma kriterini koruyabilmek için kızını kontrollü besliyor. Uluçay, "Bir lokma az yesin ve bu tedaviye ulaşsın, diye çocuğu aç bırakıyorum. Çaresiziz" dedi.
17.12.2021Haberler
SMA'lı Sare'nin annesi: Bir lokma az yesin, tedaviye ulaşsın diye çocuğumu aç bırakıyorum
SMA'lı Sare'nin annesi: Bir lokma az yesin, tedaviye ulaşsın diye çocuğumu aç bırakıyorumAntalya'da, doğduktan 5 ay sonra SMA Tip 1 tanısı koyulan Sare Uluçay'ın (3) annesi Tülay Uluçay, gen tedavisi için 13,5 kilonun altında olma kriterini koruyabilmek için kızını kontrollü besliyor. Uluçay, "Bir lokma az yesin ve bu tedaviye ulaşsın, diye çocuğu aç bırakıyorum. Çaresiziz" dedi.
17.12.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı KPSS 2021/10 tercih kılavuzu ÖSYM: 20 bin personel alımı tercihi ne zaman, nasıl yapılır? İşte branş dağılımı ve kodlar...
Sağlık Bakanlığı personel alımı KPSS 2021/10 tercih kılavuzu ÖSYM: 20 bin personel alımı tercihi ne zaman, nasıl yapılır? İşte branş dağılımı ve kodlar...Sağlık Bakanlığı tarafından 20 bin personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Farklı branşlarda gerçekleştirilecek personel temini tercih işlemleri 16 Aralık günü başladı. Adaylar ise, ''Sağlık Bakanlığı tercihleri nasıl yapılır, başvuru şartları neler?'' sorusunu soruyor. İşte, Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu...
16.12.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu TIKLA, 20 bin branş dağılımı nedir? Sağlık Bakanlığı atama başvurusu nasıl yapılır?
Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu TIKLA, 20 bin branş dağılımı nedir? Sağlık Bakanlığı atama başvurusu nasıl yapılır?Sağlık Bakanlığı personel alımı son dakika gelişmeleri gündemde bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, personel alımı ile ilgili önemli açıklamlar yaptı. Dün ise ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün, atama başvuru kılavuzuyla ilgili açıklama paylaştı. Peki 2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu yayımlandı mı, başvurular nasıl yapılır? 20 bin atama branş dağılımı nedir?
16.12.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu yayımlandı! Sağlık Bakanlığı personel alımı branş (kadro) dağılımı nedir 2021, 20 bin atama başvurusu nasıl yapılır?
Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzu yayımlandı! Sağlık Bakanlığı personel alımı branş (kadro) dağılımı nedir 2021, 20 bin atama başvurusu nasıl yapılır?Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu, branş dağılımı ve başvuru tarihleri ile ilgili son dakika haberleri sağlıkçıların gündeminde! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, atamalarla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu yayımlandı mı, branş dağılımı nedir? Sağlık Bakanlığı 20 bin personel alımı ne zaman?
16.12.2021Gündem
Son dakika... Sözleşmeli personel alımında tarihler belli oldu
Son dakika... Sözleşmeli personel alımında tarihler belli olduSağlık Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alımı için tercih tarihleri belli oldu. Son dakika açıklaması ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den geldi.
16.12.2021Gündem
Son dakika... ÖSYM Başkanı'ndan 20 bin sözleşmeli personel alımına ilişkin açıklama
Son dakika... ÖSYM Başkanı'ndan 20 bin sözleşmeli personel alımına ilişkin açıklamaÖSYM Başkanı Halis Aygün'den sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin son dakika açıklaması yapıldı. Aygün, Sağlık Bakanlığı'nın 20 bin sözleşmeli personel alımına ilişkin kılavuzun yarın yayımlanacağını belirterek tercih sürecinin başlatılacağını söyledi.
15.12.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı personel alımı branş-kontenjan dağılımı, tercih kılavuzu açıklandı mı 2021? Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımı ne zaman?
Sağlık Bakanlığı personel alımı branş-kontenjan dağılımı, tercih kılavuzu açıklandı mı 2021? Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımı ne zaman?Sağlık Bakanlığı personel alımı son dakika gelişmeleri araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu, branş dağılımı, başvuru tarihleri ile ilgili detaylar merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, atamalarla ilgili açıklama yaptı. Peki Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı personel alımı branş dağılımı ve tercih kılavuzu açıklandı mı?
14.12.2021Gündem
Bakandan 20 bin personel müjdesi
Bakandan 20 bin personel müjdesiHaftalardır beklenen sağlıkçı atamalarına ilişkin müjde veren Sağlık Bakanı Koca, ‘20 bin sözleşmeli personel alım sürecini başlatıyoruz’ dedi. 20 bin atamanın 10 bini hemşire…
14.12.2021Gündem
Sağlık Bakanı Koca'dan atama duyurusu
Sağlık Bakanı Koca'dan atama duyurusuSağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli personel alım sürecini başlatıyoruz. Gerekli bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM'ye verilmiştir" dedi.
13.12.2021Haberler
Son dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan atama duyurusu
Son dakika! Sağlık Bakanı Koca'dan atama duyurusuSağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli personel alım sürecini başlatıyoruz. Gerekli bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM'ye verilmiştir" dedi.
13.12.2021Gündem
2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı son dakika gelişmeleri! 40 bin personel alımı kontenjan, branş dağılımı ve başvuru şartları...
2021 Sağlık Bakanlığı personel alımı son dakika gelişmeleri! 40 bin personel alımı kontenjan, branş dağılımı ve başvuru şartları...Sağlık Bakanlığı 40 bin sağlık personeli alacağını duyurmuştu. Konu hakkında Bakan Koca, müjde diyerek sağlıkçı adaylarına açıklamalarda bulunmuştu. Binlerce aday, 'Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alımı ne zaman, kontenjanlar açıklandı mı?' sorularına yanıt arıyor.
9.12.2021Gündem
Belediyenin engelli personeli Metin Mete engelleri nasıl aştığını anlattı
Belediyenin engelli personeli Metin Mete engelleri nasıl aştığını anlattıBaşakşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde doğuştan engelli olan belediye personeli Metin Mete ile bir çalışma gerçekleştirdi. Engelleri aşmak için mutlaka bir işin ucundan tutun tavsiyesinde bulunan Mete, “Hiçbir zaman, hiçbir yerde engel yok” dedi.
3.12.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı 30 bin sözleşmeli personel alımı başvurusu ne zaman? 10 bin sürekli işçi alımı 2021 başvuru tarihi açıklandı mı?
Sağlık Bakanlığı 30 bin sözleşmeli personel alımı başvurusu ne zaman? 10 bin sürekli işçi alımı 2021 başvuru tarihi açıklandı mı?40 bin personel alımı ataması ne zaman? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 40 bin personel alımı başvuruları ardından milyonlarca sağlıkçıya müjdeyi verdi. 30 bin sözleşmeli personel ve 10 bin sürekli işçi alımı yapılacağını belirtti. Sağlıkçılar ise 'Sağlık Bakanlığı 30 bin personel alımı ne zaman?' sorusunu yönlendiriyor. Peki, Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı başvurusu ne zaman?
25.11.2021Gündem
Bakan Koca: “50 bin metrekare büyüklüğünde olan Aşı Ar-Ge Üretim Merkezimizin projesini bitirdik”
Bakan Koca: “50 bin metrekare büyüklüğünde olan Aşı Ar-Ge Üretim Merkezimizin projesini bitirdik”Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sevindirici olan yeni bir müjdeyi vermek istiyorum. Özellikle proje çalışmalarını tamamladığımız 50 bin metrekare büyüklüğünde olan Aşı Ar-Ge Üretim Merkezimizin projesini bitirdik, önümüzdeki günlerde ihalesini yapacağız” dedi.
25.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Koca 'sevindirici' diyerek müjdeleri sıraladı
Son dakika: Bakan Koca 'sevindirici' diyerek müjdeleri sıraladıGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Koca, "50 bin metrekare büyüklüğünde olan Aşı Ar-Ge Üretim Merkezimizin projesi bitti, önümüzdeki günlerde ihalesini yapacağız." müjdesini paylaştı. Koca Molnupiravir ilacına dair, "3-4 hafta içinde vatandaşımız ile buluşturacağımızı ümit ediyorum” haberini verdi.
25.11.2021Gündem
Son dakika! Meclis'te TURKOVAC gerilimi! "Bugün sevinmenizi beklerdim"
Son dakika! Meclis'te TURKOVAC gerilimi! "Bugün sevinmenizi beklerdim"Sağlık Bakanı Koca, TBMM 2022 yılı bütçe görüşmelerinde ülkemizdeki ilk yerli İnaktif COVID-19 Aşı adayı olan TURKOVAC’ın bugün itibariyle acil kullanım onayı başvurusunun yapıldığını duyurdu. Koca, muhalefet sıralarından gelen gelen tepkiler üzerine “Bugün sevinmenizi beklerdim anlıyorum ki üzülüyorsunuz” dedi.
25.11.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop, Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademik yıl açılışında konuştu
TBMM Başkanı Şentop, Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademik yıl açılışında konuştuTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "İki yıl sonra yüzüncü yaşına basacak olan Cumhuriyetimiz, kurulduğu dönemdeki sınırlı insan kaynağından bugün ulaştığı nitelikli sağlık çalışanlarıyla modern şehir ve üniversite hastaneleriyle gurur duymaktadır." dedi.
6.11.2021Gündem
Aşı olmayanların isimlerini cami hoparlöründen okudular
Aşı olmayanların isimlerini cami hoparlöründen okudularKoronavirüse karşı aşılamada turuncu kategoride yer alan Muş'ta İl Sağlık Müdürlüğü, yeni çalışma başlattı. Covid-19 aşı uygulaması için oluşturulan mobil ekipler, mahalle ve köyleri tek tek dolaşmaya başladı. Soğucak köyüne giden ekipler, ellerindeki kayıtlara göre aşı olmayan ya da 2 doz aşısını tamamlamayan kişilerin isimlerini camiden anons ederek, çağrı yaptı.
22.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ebe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.